Antkowe 2400 gadziny

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anto$
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Łomianki

Antkowe 2400 gadziny

Post autor: Anto$ »

szukam czegoś opartego na saurusach i wyszło to :) :

Slan 315
Bsb, plaque of tepok, higher state

Oldblood 262
CO, LA, GW, prezerwatywa, carnosaur pendant

Scar 160
LA, CO, SoM, ch. Shield, dawnstone

Scar 161
CO, GW, a. Of destiny

Priest 90
DS

19x skinki 101
Muzyk

2x 28 skinkow, 3 kroxy, fcg 654

3x7 chamków 252

2x3 terki 180

3x salki 225

W sumie 2400. Chetnie usłyszę wasze zastrzeżenia, propozycje zmian. Jak sądzicie, z czym bedzie problem, a z czym rozpa sobie poradzi?

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Taki trochę niedorozwinięty standard nam tu proponujesz ;)
Pokombinuj ze slannem i oldbloodem :)
Jaki lore na żabie?
Jak przeczytałem ,że kombinujesz coś z saurusami to myślałem że będą ich kloce wspomagane żabą z lightem ;)

Awatar użytkownika
Anto$
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Anto$ »

no prawie standart, bedzie trudno cos lepszego do września wykombinować;P myślałem nad jedną kohortą i większą ilością plujek. Saurusi są świetni, ale tylko na coldach :D myślisz że odchudzić oldblooda i coś dać slanowi? reszta bohaterów jest dobrze złożona? Na żabie death. Dyscyplina jest ok?
No i pytanie bardziej z dziedziny taktyki na co trzeba szczególnie uważać grając czymś takim.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Skopiowales standard i zastanawiasz sie czy wszystko jest ok? OMG.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:Skopiowales standard i zastanawiasz sie czy wszystko jest ok? OMG.

Wróciłeś i marudzisz. OMG
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Anto$
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Anto$ »

No naprawdę dzięki Ziemko za odpowiedź, dałeś mi do myślenia. Jak bedziesz miał wolną chwile to może odniesiesz się jeszcze do moich pytań, np. Czy wystarzczy jeden kowboj z magicznymi atakami, albo nie wziąć focusa na żabę.

Nie chcę Ci przeszkadzać ale po to założyłem temat.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

A ja się trochę zawiodłem po przeczytaniu wstępu
Anto$ pisze:szukam czegoś opartego na saurusach
i następnym przeczytaniu rozpiski, w której jedyni saurusi to bohaterowie na CO.. No i standardowo z żabą. Ogółem prawie wszystko jest standardowo.


Rozpiska jest oczywiście ok, ale ja bym wywalił z oldblooda carnosaur pendant (imo całkowicie zbędna rzecz), a na slanna wrzucił divine plaque of protection oraz zamienił eteryczność na dorabianie kostek mocy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Sztuka mnie nie zawiodłą, autor prowadził nas pięknym krętym szlakiem przez meandry losów swoich bohaterów. Postaci rozpisane są dobrze, co nie zmienia faktu, iż ich Fatum niejako z góry przypisane przez samego autora jest tragiczne, wściekłość która kieruje głównym bohaterem może się dla niego okazać zgubna co autor daje wyraźnie do zrozumienia, niemniej my zagorzali czytacze jesteśmy przejęci jego losem. Ilość dodatkowych wartości wnoszonych przez głowę rodziny jest jak najbardziej najmocniejszym punktem całej książki, to w jaki sposób wpływa ona na losy swojej famili oraz to jak predestynuje ją do wielkich czynów jest naprawdę znamienne, jednakowoż zawiodła trochę ilość informacji na temat typu owego wpływu. Co do postaci drugoplanowych uważam, że zbudowanie ich jest wystarczające, ale nie wnosi nic nowego do gatunku. Natomiast postaci trzecioplanowe są wręcz doskonale rozpisane. Ta gracja, to kompatybilność szarych rybek z wielkimi korporacjami, coś pięknego. Na ocenę końcową jednak wpłynie fakt, iż nieznam autora, ani pełnych możliwości jego warsztatu umiejętności praktycznych. Równie dobrze może to być dzieło nastolatka z przerostem fantazji pisarskich jak i naprawdę Grubej Ryby (choć w tym konkretnym przypadku dość chudej). Mocne 4+. Z niecierpliwością czekam co przyniosą kolejne książki wyżej wspomnianego autora, szczególnie w związku z wielkimi zmianami które zajdą na przestrzeni sierpnia i września.

Pozdrawiam
Drugorzędowy Krytyk.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Panie Golonka, uważam ,że ostatnio pochłaniasz zbyt wiele magicznych grzybków, ofiarowanych przesz twoich goblińskich szamanów.

Ale mimo wszystko cały twój wywód skleja się w sensowną całość ;)

Awatar użytkownika
Anto$
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Anto$ »

no Golonka, jestem pod dużym wrażeniem tak rzeczowej, a jednocześnie czytanej z przyjemnością recenzji.
Co do merytorycznej kwestii. Rozumiem że polecacie bardziej kostki niż eteryczność. Pytanie moje brzmi, czy nie jest tak że slann w skinkach nie ma look outa? przy ograniczeniach moge dorzucić maksymalnie 2 kości? Chociaż z WSv 2+ look out nie ma znaczenia, mój błąd.
Pendant pozwoli ustac zabijace czekając na odsiecz kolegów (przynajmniej w założeniu), a dodatkowy atak się przyda.
Faktycznie odziały są atandardowe, wiele nie wnoszą, tyle tylko, że wolę chamki od terków, dlatego wziąłem ich więcej.
Co do samego gracza to faktycznie płotka ;) ale z ambicjami, dlatego też radzę się Was, doświadczeni koledzy. Chętnie pokazałbym co już potrafię w Poznaniu, ale rozpiska ta służyć mi ma jako wytyczne do zbierania zastępów zimnokrwistych, na razie wystawić mogę awangardę naszej armii ;) .

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Slann ma look outa w normalnych skinkach, w skinkach z kroxami już nie. (ten sam troop type jest, wielkość podstawiki nie ma nic do rzeczy.) Kości max dwie, ale to wielki boost, szczególnie przy wynikach 2,2 czy 3,3.
Wywal pendanta, Franzy cię udupia bo każe gonić, a ten jeden atak nie jest wart tej ceny, za to daj mu glittering scales (-1 do hita jest mega ważne co do przerzywalności).
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
adugadu
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: adugadu »

Anto$ pisze:szukam czegoś opartego na saurusach i wyszło to :) :

Slan 315
Bsb, plaque of tepok, higher state

Oldblood 262
CO, LA, GW, prezerwatywa, carnosaur pendant

Scar 160
LA, CO, SoM, ch. Shield, dawnstone

Scar 161
CO, GW, a. Of destiny

Priest 90
DS

19x skinki 101
Muzyk

2x 28 skinkow, 3 kroxy, fcg 654

3x7 chamków 252

2x3 terki 180

3x salki 225

W sumie 2400. Chetnie usłyszę wasze zastrzeżenia, propozycje zmian. Jak sądzicie, z czym bedzie problem, a z czym rozpa sobie poradzi?
Mam taki problem że nie bardzo mogę rozszyfrować te wszystkie skróty :) typu "LA, CO, SoM, carnosaur pendant i wiele wiele innych.. "
Prosiłem Ziemka o wytłumaczenie tej podstawowej rozpiski, ale nie dostałem odpowiedzi "no offence Ziemko", mam propozycję może zrobimy temat przyklejony z zablokowaną możliwością pisania gdzie moderator będzie sukcesywnie dodawał skróty, dla początkujących będzie to super dział. Uwierzcie mi, że będzie nam "początkującym" troszkę łatwiej Was czytać i z Wami się komunikować. :)
Chyba, że ma to być język zrozumiały tylko dla wtajemniczonych :D
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Wybacz, ale nasze bractwo nie po to uczy się podczas długotrwałych 10 letnich kursów tajnej techniki pisania szyfrem lizardmeńskim, żeby potem jakiś partacz przychodził i wszystko rozumiał. Jeżeli chcesz dołączyć do naszego grona to niestety musisz wypełnić formularz 27a wysłać do go L.A./Dawnstone a następnie poczekać standardowy czas oczekiwania (nie więcej niż 17 GW) aby dostać odpowiedź weryfikacyjną i móc przesłać formularz 15c do CO gdzie zostanie od ostatecznie zweryfikowany. Potem to już tylko formalności związane z wyżej wymienionym 10 letnim kursem. Btw. Polecam ab w pliku pdf po angielsku. Wtedy magicznie wszystko stanie się jasne.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Golonka jak zwykle w formie :D Haahahaha ;)

Zrozumienie rozpiski nie jest ciezkie.
Wystarczy wziac angielski kodex i wejsc do dzialu magic items - niektore to skroty, niektore pelne nazwy.
Natomiast zrozumiec jednostki to chyba nie jest problem?

Awatar użytkownika
adugadu
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: adugadu »

Źle mnie zrozumieliście ja nie prosiłem o wytłumaczenie skąd się wzięły skróty, bo nie trzeba być bystrzachą aby to wydedukować. Zproponowałem stworzenie listy skrótów dla młodszych, np. nie anglojęzycznych, upośledzonych, głuchych bądź początkujących. Oczekiwałem odpowiedzi "tak" lub "nie"!. Czytając między wierszami zrozumiałem, że NIE
Golonka widzę, że House to przy tobie cienias ;)


Sent from my iPhone
Sorry for typos
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Anto$
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Anto$ »

czas już coś pomyśleć nad nowymi jaszczurami. Coś tam zagrałem i chce wrzucić to co się sprawdziło do jednej rozpy, jednak nie testowałem tego jeszcze w takiej formie.

1 Slann Mage-Priest @ 455.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of High Magic; Battle Standard
D: Focus of Mystery [35.0]
D: Soul of Stone [25.0]
D: Becalming Cogitation [25.0]
D: Harmonic Convergence [30.0]
Channeling Staff [15.0]

1 Saurus Scar-Veteran @ 156.0 Pts
Light Armour
Sword of Might [20.0]
Dawnstone [25.0]
Charmed Shield [5.0]

1 Cold One @ [0.0] Pts

1 Saurus Scar-Veteran @ 150.0 Pts
Great Weapon; Light Armour
The Egg of Quango [30.0]
Dragonhelm [10.0]

1 Cold One @ [0.0] Pts

1 Skink Priest @ 90.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Beasts
Dispel Scroll [25.0]

30 Saurus Warriors @ 371.0 Pts
Shield; Standard; Musician

1 Spawn Leader @ [10.0] Pts

20 Skink Cohort @ 110.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield; Musician

11 Skink Skirmishers @ 77.0 Pts
Blowpipe

10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Blowpipe

1 Bastiladon with Ark of Sotek @ 150.0 Pts
Ark of Sotek

4 Skink Crew @ [0.0] Pts
Lustrian Javelin

2 Jungle Swarms @ 70.0 Pts

3 Ripperdactyl Riders @ 120.0 Pts
Spear; Shield

3 Ripperdactyl @ [0.0] Pts
Frenzy

3 Ripperdactyl Riders @ 120.0 Pts
Spear; Shield

3 Ripperdactyl @ [0.0] Pts
Frenzy

6 Kroxigor @ 300.0 Pts
Great Weapon

2 Salamander Hunting Pack @ 160.0 Pts

6 Skink Handlers @ [24.0] Pts

Models in Army: 94


Total Army Cost: 2399.0

szkoda trochę, że nie ma jak wcisnąć 2 lordów, ale taki slann daje radę. Kowboj ze słomką to klasyk z którego nie potrafię zrezygnować, drugi jest eksperymentalny (ew. da się mu a. of destiny). Saurusi są spoko, z kowbojem dostając klątwę wytrzymali szarże crypt horrorów i ghuli (z pomocą żaby). Barbara też jest spoko, a ze swarmami to niezłe kombo na flanke. Rippery spełniają swoje zadanie i one są pewnikiem, jedne wyłapują zmarkowany mortis engine. Zastanawiam się czy nie poszukać kilku punktów i zamienić kroxy na drugie saurusy/temple...
piszcie co o tym sądzicie i jak wam się sprawdzają nowe rzeczy

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Pierwsze co się rzuca na oczy 1lvl skinek z beastem powodzenia w czarowaniu, basti ze swarmami nie licz na wiele imo fajniejszy jest z solarem.
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Anto$
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Anto$ »

no nie wiem, w beastcie mam 2-3 czary które skink rzuci. solara to kolejna kostka do zużycia, a dorabianie swarmów nie jest złe...

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Rzuci chyba z 3 kości co najmniej jak wolisz czarować skinkiem niż slanem... Ile dorobisz tych swarmów 3? Super w combacie tylko sobie statica przeciwnik na nich wbije btw płacić 220 pkt za poison na saurusach jest fajne.
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

ODPOWIEDZ