RUM-ors 8 ed Brodacze.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: Smh »

Robo pisze:Ponton ma bomby.
W tym momencie rzuciłem się do kartonu by sprawdzić... uff... POTWIERDZAM! Wszystkie moje pontony mają bomby!

Trololo niezamierzone, ale udane ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

czyli opcja bombowca zostaje w grze :P
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
rover
Mudżahedin
Posty: 204
Lokalizacja: Warszawa / Gamonie

Post autor: rover »

W 40k jest tak, ze przelatuje sie nad oddzialem w fazie ruchu i wtedy zrzuca sie bomby z jetbikow :mrgreen:

A jak to dzialalo kiedys w WFB i jak sadzicie jak mogliby rozwiazac to teraz?

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Jeśli dobrze pamiętam to dawniej też rzucało się bomby przelatując nad oddziałem, przy czym rzucało się kością i na 1 bomba wybuchała przedwczesnie. Pozostałe wyniki były chyba ilością trafień.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Mogą brać przykład z latajek lizaków lub flame ptaszora z HE
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

albo na zasadzie mortara, zasięg 6 cali i np d6 hitów z siłą 4..
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Mały placek scateruje zawsze (nawet na hicie) o d6.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Grichalk pisze:Mały placek scateruje zawsze (nawet na hicie) o d6.
Odejmując BS" załogi ^^ :D No więc będziemy mieli latające salki rzucające zgniłe jaja... :D
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
rover
Mudżahedin
Posty: 204
Lokalizacja: Warszawa / Gamonie

Post autor: rover »

Albo Zeppelin Bomber Squadron :)

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

taa wyobraż sobie oddział 3 zeppelinów w skirmishu rzucajacych bomby XD to by był widok :lol2:
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Jasne, a potem okaże się, że owe bomby będą miały siłę 2(4) :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

i tak lepsze niż steam gun w aktualnym żyrku :D zmartwił mnie fakt że w poście z mozliwymi bookami w niedługim czasie nadal nie ma dwarfów. a wstępnie miały być już kupe czasu...jeszcze GW wpadnie, że nie opłacają się im dwarfy i w ogole nie wydadzą booka :/
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

crovaxus pisze:i tak lepsze niż steam gun w aktualnym żyrku :D zmartwił mnie fakt że w poście z mozliwymi bookami w niedługim czasie nadal nie ma dwarfów. a wstępnie miały być już kupe czasu...jeszcze GW wpadnie, że nie opłacają się im dwarfy i w ogole nie wydadzą booka :/
Nie zrobią tego. Nie tak działa ta maszyna cała. Swoją drogą zabawnie czyta się niektóre komenty na tym forum osób, które kompletnie nie chcą wyjść poza ramy swojej armii czy swojego uniwersum i nie widzą jak działa cała ta firma :) Sporo można się nauczyć :)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Mnie masz na myśli? Ja już dawno opuściłem twierdzę i przeszedłem do chaosu :) liczę jednak na powrót do krasi temu mam nadzieje że wypadną przyzwoicie....kiedyś
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

crovaxus pisze:Mnie masz na myśli?
Między innymi. Jednak to nic złego nie wiedzieć jak coś funkcjonuje - więc nos do góry. I nie mówię o zmianie rasy, mówię o spojrzeniu na GW jako na firmę, która dostarcza od ponad 30 lat zajebiste gry i robi mega dużo by promować i dodatkowo na tym mega dużo zarabia - oczywiście. Pewnie gdyby tyle nie zarabiali to by tego tak dlugo nie ciągnęli. Dlatego cieszę się, że cały czas się to kręci, a nie upada jak inne systemy :)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Smh - wybacz, ale kompletnie się z Tobą nie zgodzę - polityka GW jest dokładnie taka, jak ją opisano kilka postów wyżej. I to od 7 edycji praktycznie dotyczy KAŻDEJ armii, do której GW wydaje booka. Tendencja do ugrywalniania niegrywalnych dotąd figsów i warzywienia grywalnych , z dodawaniem jakichś paranoidalnie durnych udziwnień (tu np. woch bryluje, ale nie tylko) aż bije po oczach. ABSOLUTNIE NIE WIDZĘ TU ŻADNEJ DBAŁOŚCI O POPRAWIANIE JAKOŚCI FIGSÓW, NATOMIAST DBAŁOŚĆ O DRENOWANIE PORTFELI GRACZY JEST ZASTRASZAJĄCA :!: :!: :!:
Dla mnie więc już nie ma różnicy, czy GW jeszcze działa i wydaje szajs, jak obecnie, czy nie działa. I tak przestałem kupować ich figsy, bo po prostu nie ma już co... Ani do woch, ani do krasi... Żałuję wielce, że to, co obecnie jest do tych armii wydawane, to jest kicha i nieporozumienie. W innych armiach wcale nie jest lepiej - EMP, Ogry, itd. Spójrzcie na jakość rzeźby figsów nowych a starych! A naprawdę, chętnie bym kupił sobie coś nowego, co miałoby w sobie jakość starych figsów, choćby - daleko nie szukając - chosenów czy też ostatnich metalowych dwarfów (choć tu już dawał się zauważyć trend do coraz słabszych figsów)...
Starzy battlowcy zgrzytają zębami, młodym zwisa i powiewa, bo są zauroczeni samą grą i - póki co - nie ogarniają starych edycji. Tendencja jednak jest zauważalna: w miarę zagłębiania się w to hobby następuje wyprzedawanie nowych figsów, nabytych w początkowym okresie fascynacji WH, na rzecz starych, które mają swoisty klimat i charakter właściwy dla poszczególnych armii...

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

=D>

Dobrze gada! Jeśli będę miał kiedyś przyjemność widzieć się z Tobą 'in person' to masz u mnie piwko :wink:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

dopisuje się :) niestety okrutna rzeczywistość
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Cały czas mam przed oczami chat z Grahamem M (popełnił Imperium 7ed) na warhammer-empire.

- dlaczego GS nie mają magicznego sztandaru? Imperium ma mało magicznych 'rzeczy' i wierzą w swoją siłę woli dlatego
- dlaczego huntsmeni nie mają długich łuków? bo nie są chłopami Bretońskimi
- dlaczego nie można ich wystawiać min5? next question
- dlaczego nie ma Cavalry Hammers (+1S cały czas, +2S w szarży)? bo zasady tej broni są zbyt skomplikowane!
- itp, itd

Tego typu ludzie piszą (pisali i pewno dłuuugo będą pisać) zasady w tej firmie.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Akurat jeśli chodzi o pisanie zasad - sprawa wydawałaby się banalnie prosta - wystarczy wsłuchiwać się w opinie fanów, następnie przemielić te informacje przez problem zbalansowania gry i - zwyczajnie - dążyć do jej uproszczenia i uatrakcyjnienia, w miarę możliwości. Przez uatrakcyjnienie rozumiem stworzenie takich zasad, w których to JA mam problem - co wybrać do składu, jak złożyć rozpiskę, co kosztem czego? Atrakcyjna gra powinna skutkować tym, że dana armia może mieć wiele rozpisek z różnym składem o zbliżonej skuteczności, a nie jedną żelazną rozpiskę, BAZUJACĄ NA FIGSACH, KTÓRE NIE BYŁY GRYWALNE W POPRZEDNIEJ EDYCJI :!: :!: :!: To już jest manipulanctwo po prostu i zwykłe chujograjstwo ( przepraszam za słowo, ale nic innego nie przychodzi mi na myśl). JEŚLI ZASADA POWYŻSZA DOMINUJE W POLITYCE FIRMY, TO FIRMA NASTAWIONA JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE NA DARCIE KASY Z FANÓW I NIECH NIKT MI NIE WCISKA, ZE JEST INACZEJ...
Przykro to pisać, ale zwyczajnie tak to widzę. Mam nadzieję - naprawdę - że GW zerwie z ta polityką w przypadku nowego booka dla krasi i że pojawi się wiele atrakcyjnych nowych figsów na miarę tych starszych. Ale nadzieja ta nie jest oparta na żadnych sensownych podstawach. Zatem chyba jestem głupi :mrgreen: :( ...

ODPOWIEDZ