Poznański format - ograniczenia na 1200

Moderatorzy: kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Re: Poznański format - ograniczenia na 1200

Post autor: Naviedzony »

I chyba zajęła najwyższe miejsce z nich, więc okazuje się, że to dobry wybór.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Chyba nie :P

Zajęte miejsce/a nie zmienia faktu, że te 100 pkt nie jest jakimś turbo boostem :P

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ja też bym chciał +100 pkt do monoslaanesha, ale moje pokorne błagania nie zostały wysłuchane przez Bogów Małego Formatu.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Jarlaxle pisze:Chyba nie :P

Zajęte miejsce/a nie zmienia faktu, że te 100 pkt nie jest jakimś turbo boostem :P
Uwierz mi.

Jest :mrgreen:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Naviedzony pisze:Ja też bym chciał +100 pkt do monoslaanesha, ale moje pokorne błagania nie zostały wysłuchane przez Bogów Małego Formatu.
Dobre!

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Naviedzony pisze:Ja też bym chciał +100 pkt do monoslaanesha, ale moje pokorne błagania nie zostały wysłuchane przez Bogów Małego Formatu.
Brakuje przymiotników, aby mogli Ciebie wysłuchać :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Luc pisze: Ale uważam, że Cięcia punktowe dają mniej niż cięcia kompozycji.
Ujemne punkty powodują że nie wymuszasz na młodych graczach kupowania dziwnych unitów by obchodzić comp score'a.

@He. To jest dziwna armia. Jak ma możliwość wystawić się optymalnie jest pogrom. Z drugiej strony bez fenixa lub baneru nagle przestaje być aż tak różowo. Obecnie bardziej myślę nad poluzowaniem DE odrobinę niż zabraniem 100pkt HE.
[/quote]

To co z tym poluzowaniem? :D

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

To samo, co z poluzowaniem monobogów. :P

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Problemem monobogów jest liczba tekstu, którą trzeba by wpisać by compować klimatyczne armie osobno.

W przypadku DE z kolei problemem jest okrutna wydajność tej armii na małe punkty. Mają dostęp do bardzo skutecznej magii (na ten format) na śmiesznie tanim oddziale, solidne pestki, balisty po 70pkt i możliwość wstawienia całej armii na konie. A nawet jak nie gra konną listą to piechota wcale zbytnio jej nie ustępuje. Pomyślę nad tym.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Całkiem sporo armii ma dostęp do wszystkich lore'ów z booka :P np. niecięte HE :P a dark art dla małej magiczki nie jest wygięciem w kosmos. Doombolt jest spoko, ale ma duży casting i mały zasięg. Mag często musi wejść w zasięg szarży przeciwnika, aby rzucić czar. A Warlocy są mocni. Nie polemizuje, ale jednocześnie zostali ścięci: warlocy albo masterzy na mountach. Ograniczenie jest dobre, bo tnie najmocniejsze combo.

Z pestkami nie przesadzajmy, to nie są WE. A balistę za 70 punktów DE może mieć jedną na te ograniczenia :P Tak samo, jak nie cięte HE. HE także może wystawić całą armię na koniach. DE nie mają w core'ach ciężkiej kawy z s5. DR z s4 nie przebiją się przez as 1+. Poza tym, nadal mówimy o elfach z T3 :P takie imperium, czy ogry często grają na dwóch magach ognia, którzy masakrują u DE wszystko poza pegazami. A ciężka kawa u DE ustępuje wszystkim MC z innych armii, które są często-gęsto widywane na stole :P Co więcej, ma tylko 7M i głupotę. A DE nie mogą sobie pozwolić na ładowanie 400 punktów w jeden oddział, bo to prawie połowa ich punktów :P a dopiero wtedy mają realną szanse w walce (zakładam, że mają razora).

Egzekutorzy są spoko, ale nadal mają t3 i as 5+. No i wiele armii ma wystarczająco dużo argumentów, aby sobie z nimi poradzić np. organki, dużą liczbę łuków trafiających zawsze na 3+, czy też w końcu magię ognia :P
Pomyślę nad tym.
Oby przed 9 maja :D

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

A kij, gra jest dla graczy, są zmiany z DE i DOC. Nie wywróci to balansu, a może jakieś dzikie buildy powstaną.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

- 100 punktów do rozpiski, o ile przynajmniej połowa punktów przeznaczona jest na modele czarujące lub strzelające
Ważne pytanie, czy przez "lub" rozumiesz, że do tego limitu włączają się zarówno modele strzelające i czarujące np. warlocki + magiczki+shades+DR z kuszami. Czy też, jest to alternatywa rozłączna, czyli albo strzelające albo magujące. Czyli, np. dwie magiczki +warlocki, którzy razem nie przekraczają połowy punktów, ale z shadesami już to robią, to nie blokują 100 pkt.

o ile = jeżeli?

ale zmiany są dobre i moja krucjata jest już zakończona 8)

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

No i wypłakał swoje.... :) :lol2:
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Galharen pisze:No i wypłakał swoje.... :) :lol2:
Teraz pociąć HE i będzie gitara =D>
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

W zdaniu znajduje się lub, gdyż zdanie jest prawdziwe w jednym z trzech przypadków:
-połowa punktów jest w modelach czarujących,
-połowa punktów jest w modelach strzelających,
-punkty wydane w obydwóch kategoriach razem przekraczają połowę.

Złożenie w ten sposób DE czy demonów powoduje sporo suboptymalnych wyborów.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Sugeruje jedna mala zmiane.
Zamiast
- 100 punktów do rozpiski, chyba że nie zawiera modeli z mark of nurgle
niech bedzie
- 100 punktów do rozpiski, jesli zawiera modele z mark of nurgle

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Ma to sens szefie

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Nie wierzę, tyle płaczu i błagań i wreszcie Bogowie Małego Formatu obdarowali mnie swoją łaską. :D Pędzę po ofiary z dziewic.

PKDeath
Plankton
Posty: 3

Post autor: PKDeath »

Cześć! Zaczęliśmy grać z kumplami Wasz format i bardzo nam się spodobał, ale mamy kilka pytań/wątpliwości
1. Jak rozstawiacie teren? Gramy na mniejszym stole 48x48 i zastanawialiśmy się jak rozstawiać optymalnie przeszkody
2. W DE można wystawiać dwa bolt throwery (skoro w AB jest jako jeden)?
3. Jakie są Wasze doświadczenia na tych punktach z magią skavenów? Są dość niskie wartości rzucenia tych spelli i zauważyliśmy, że mocniejsza magia na 4 kostkach praktycznie nie wchodzi z normalnych lorów, a skavenowa na luzie

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

1. Gramy zazwyczaj na 4-5 przeszkód, przeszkody powinny być wystawiane w miarę proporcjonalnie do strony - tak by nie było przewagi górek, impasów itp po jednej stronie.
2. Wystawiasz 1 Bolt Thrower - gdzie masz dwa i jakim sposobem ?
3. Magia jest ok - działa poprawnie. 4 kostki w zupełności wystarczają na wycastowanie każdego czaru jaki jest potrzebny na tym formacie :) - giętym czarom mówimy "stanowcze nie!";)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

ODPOWIEDZ