nowe lizzi 8ed

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Twierdza Toruń

Re: nowe lizzi 8ed

Post autor: Damas »

Dla każdej z osobna. Przecież kazdy model oddaje swój strzal. Ja natomiast mam pytanie. Czy salki mogą strzelić z drugiego szeregu?
DE turniejowo (W/D/L)
12/4/10
Nowe DE turniejowo (W/D/L)
8/3/3

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Każdy model strzela swoim templatkiem... ale niekoniecznie na inną odległość...
Kładziemy templatki od razu przed każdą z saleki i rzucamy ażeby dokładne umiejscowienie przed rzutem mieć czy po kolei?
Skoro strzelają jednocześnie to...?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Będzie to głosowane przez LS.

Przy okazji przy takim rozumowaniu już przy 1 missfire żadna nie strzela ("no shots are fired").
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

z zapisu wynika raczej, że każda salka strzela swoją artylerką, przy opisie strzału masz liczbę pojedynczą i nie ma odniesienia, że strzela cały unit, cały unit nie strzela etc, przy jedzeniu skinków jest też, że salka, nie salki je zjadła :wink:

btw. dziwi mnie interpretacja, że miałyby strzelać osobno, strzelają równocześnie, bo nie jest napisane jak w starym booku, że strzelają osobno... Więc na jakiej podstawie miałyby strzelać inaczej niż inne shooting units?

pozdro

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

bo różni mędrkowie wiedzą lepiej i zaraz to przegłosują :lol2:
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Pająk pisze:z zapisu wynika raczej, że każda salka strzela swoją artylerką, przy opisie strzału masz liczbę pojedynczą i nie ma odniesienia, że strzela cały unit, cały unit nie strzela etc, przy jedzeniu skinków jest też, że salka, nie salki je zjadła :wink:
W opisie będzie liczba pojedyncza bo ten unit jest 1+. Zazwyczaj opisuje się 1 model z danego unitu. Oczywiście że każda rzuca swoją kością, bo takie są zasady strzelania z miotaczy ognia. Również oczywiście że ta jedna salka, która ma misfire zjada skinki. Nie wszystkie salamandry z unitu po K3. Jednak nie przeszkadza to w zapisie że ze względu na ten właśnie incydent żadne strzały nie są wystrzelone - "dice result is a misfire, no shots are fired". :wink:

Zresztą, jest demokracja. Czekamy na wyniki głosowania. Nie ma co się dalej rozpisywać.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

FAZIK pisze: Zresztą, jest demokracja. Czekamy na wyniki głosowania. Nie ma co się dalej rozpisywać.
#-o

ja jednak poczekam na FAQ
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
teillman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa / Londyn
Kontakt:

Post autor: teillman »

Harmonic Convergence
The Slann Mage-Priest rolls two additional dice whenever he attempts to channel power or dispel dice.

O co chodzi ?

przy castingu i dispelu do każdej próby dodajemy 2 kości? czyli np. rzucam sygnatuję na 7+ z jednej kości a dzięki dyscyplinie rzucam to z 3 kości nie marnując kostek z puli ?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3135
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Nie, po rzucie na wiatry magii możesz channelować za magów na stole, slann z tą mocą rzuca 3 kości, a nie standardowo 1.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

czy język Williama Szekspira jest aż tak trudny?
bo i tu nie widzę niejasności
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
teillman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa / Londyn
Kontakt:

Post autor: teillman »

Lore of high magic
When generating spells, a wizard can swap any randomly generated HM spell for one of the lores two signatures spells.
Wizard who know two or more spells from the LoHM can instead swap any two HM spells for both of the Lores signature spells.

Czyli jezeli nie generuje czarow z dyscypliny to mam obie sygnatury automatycznie.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3135
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Po pierwsze, powinieneś takie pytania wrzucać w inny temat, np. na podforum lizaków, albo w dziale "pytania do magii" gdzieś w Kwestii Zasad, moderatorzy nie będą się stresować, bo ten temat ma wyjaśniać dziury w zasadach.

Po drugie, to nie, dotyczaj zasady wybierania czarów. Slann bez loremastera losuje cztery czary, a jeśli wybrał lore of high magic, to jeden albo dwa z wylosowanych czarów może zamienić na sygnatury/sygnaturę.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
teillman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa / Londyn
Kontakt:

Post autor: teillman »

Temat jest w dziale z zasadami i nazywa sie nowe lizzii 8 Ed dla mine Bruno to jednoznacznie, poza tym pytania tycza sie zasad.

Chodziło o loremastera gdyż tylko on nie generuje czarów. Chodziło o sam zapis. Tyle

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Furion pisze:Witam. W tym temacie zadajemy pytania o niejasnosci w zasadach nowych lizakow.

PYTANIA ŁAMIĄCE REGULAMIN DZIAŁU BĘDĄ USUWANE. Temat ten sluzy do wyjasniania niejasnosci a nie nauki zadad nowej armii.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
teillman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa / Londyn
Kontakt:

Post autor: teillman »

? Czy ja pytałem sie o to czy lepiej grać krokami czy warriorami? Coś było dla mnie niejasne więc zadałem pytanie. Jakoś do ludzi którzy nie wiedza w jaki sposób strzelają salamandry i co gorsza zwykli łucznicy nikt sie nie czepial...

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Bo nikt nie wie jak strzelają salamandry. To jest właśnie ta niejasność. Łucznicy byli podani jako przykład że wszystko strzela jednocześnie.

Twoje pytania są tak oczywiste jak tylko mogą być. Bo wystarczy przeczytać zasadę (które nawet cytujesz, więc nie trzeba sięgać po podręcznik :P ) i już dokładnie wiesz jak grać. Nie ma w nich ani krztyny niejasności a ten temat jest wyraźnie opisany jako temat mający na celu wyjaśniać niejasności zasad.

Tu jest całe podforum Lizaków, w którym są odpowiednie tematy:
http://forum.wfb-pol.org/viewforum.php?f=35

Dodatkowo jak już kolega napisał jest kilka tematów ogólnych, w których można wyjaśnić wszelkie inne nurtujące cię pytania. Na przykład "kilka pytań początkującego".
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
teillman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa / Londyn
Kontakt:

Post autor: teillman »

To samo tyczy sie sallamander. Czego tam nie rozumieć?
Strzał płomieniami to atak strzelecki; wszystkie salamandry w zestawie muszą strzelać do tego samego celu. Strzelając płomieniami używa sie tych samych zasad jak
Przy miotaczu ognia, lecz używając statystyk oraz różnic podanych poniżej:

Salamandra może strzelić płomieniami po ruchu, jednak nie po marszu. Jeżeli wynikiem na kości artyleryjskiej jest niewypał nie padły strzały i d3 skinków poganiaczy zostaje usuniętych gdyż salamandra zjadła ich!


Wszystko czarno na białym.

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Brawo świetny tłumacz z Ciebie, a teraz powiedz mi jak strzelają w tym samym momencie razem, czy pojedynczo? O to jest spór ...
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

a muchy nurgla z wykupionym strzelaniem wstrzelają razem czy pojedynczo?
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
teillman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa / Londyn
Kontakt:

Post autor: teillman »

Pojedynczo bo sa oddzielnymi jednostkami w 1 packu co tez jest w ab napisane. poza tym jak chcialbys wystrzelic "razem" jak misisz od kazdej poprowadzic wzornik. Przeczytaj sobie najpierw jak strzelaja miotacze a potem dodaj so tego wyjatki ktore masz w ab x/ Nie wymyślajcie znowu polhammera bo to sie robi nudne.

ODPOWIEDZ