Raport z bitwy DeBeliala (OK) i Beliala (DE), 7500

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Raport z bitwy DeBeliala (OK) i Beliala (DE), 7500

Post autor: debelial »

Ze względu na rozmiar bitwy, postanowiliśmy rozegrać scenariusz Battleline.

ROZPISKI:
Armia Elfów pod dowództwem Malekitha
1 Malekith, Witch King of Naggaroth @ 920.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Dark Magic
1 Black Dragon @ [320.0] Pts

1 Crone Hellebron, The Hag Queen @ 350.0 Pts

1 Supreme Sorceress @ 315.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Shadow
Seal of Ghrond [30.0]
Sacrificial Dagger [25.0]

1 Death Hag @ 200.0 Pts
Poison Attacks; Cauldron of Blood; Frenzy; 2ndWeapon

1 Master on Dark Pegasus @ 190.0 Pts
Lance; Heavy Armour; Shield
Cloak of Hag Graef [25.0]
Dawnstone [25.0]

1 Master on Dark Pegasus @ 217.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Battle Standard
Dragonhelm [10.0]
Pendant of Khaeleth [35.0]
Potion of Foolhardiness [5.0]

1 Sorceress @ 175.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Death
Tome of Furion [15.0]
Pearl of Infinite Bleakness [25.0]

1 Lokhir Fellheart @ 250.0 Pts

40 Dark Elf Warriors @ 310.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician; Lordling
Standard of Discipline [15.0]

30 Black Ark Corsairs @ 350.0 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Light Armour; Sea Dragon Cloak; Standard; Musician; Reaver
Sea Serpent Standard [25.0]

30 Black Ark Corsairs @ 325.0 Pts
Rptr Handbow (Swap); Light Armour; Sea Dragon Cloak; Standard; Musician; Reaver

5 Dark Riders @ 117.0 Pts
Spear; Rptr Crossbow; Light Armour; Musician

25 Dark Elf Repeater Crossbowmen @ 295.0 Pts
Rptr Crossbow; Light Armour; Shield; Standard; Musician; Guardmaster

20 Dark Elf Repeater Crossbowmen @ 240.0 Pts
Rptr Crossbow; Light Armour; Shield; Standard; Musician; Guardmaster

20 Dark Elf Repeater Crossbowmen @ 240.0 Pts
Rptr Crossbow; Light Armour; Shield; Standard; Musician; Guardmaster

3x5 Harpies @ 165.0 Pts

39 Witch Elves @ 430.0 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Standard; Musician; Hag
Banner of Swiftness [15.0]

8 Shades @ 136.0 Pts
2ndWeapon; Rptr Crossbow

7 Shades @ 119.0 Pts
2ndWeapon; Rptr Crossbow

2x1 Dark Elf Assassin @ 302.0 Pts
2ndWeapon
Manbane [25.0]
Rending Star [30.0]

19 Black Guard @ 381.0 Pts
Halberd; Heavy Armour; Standard; Musician
Banner of Murder [25.0]
1 Kouran of the Black Guard @ [75.0] Pts

2x1 War Hydra @ 350.0 Pts

2x1 Reaper Bolt Thrower @ 200.0 Pts

10 Cold One Knights @ 345.0 Pts
Lance; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician; Dread Knight
Standard of Slaughter [35.0]

2x1 Cold One Chariot @ 200.0 Pts

29 Har Ganeth Executioners @ 378.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician; Draich-master

Models in Army: 310
Total Army Cost: 7500.0


Przerażająca armia Skraga
1 Skrag The Slaughterer @ 425.0 Pts

1 Slaughtermaster @ 395.0 Pts
Lore of Heaven; Magic Level 4; Great Weapon
Feedback Scroll [50.0]
Obsidian Lodestone [45.0]
Ironcurse Icon [5.0]

1 Tyrant @ 315.0 Pts
Iron Fist
Sword of Might [20.0]
Armour of Destiny [50.0]
Obsidian Amulet [30.0]

1 Tyrant @ 315.0 Pts
Heavy Armour
Sword of Swift Slaying [25.0]
Charmed Shield [5.0]
Talisman of Preservation [45.0]
Kineater [25.0]

1 Butcher @ 169.0 Pts
Lore of Beasts; Magic Level 2; Great Weapon
Dispel Scroll [25.0]

1 Butcher @ 159.0 Pts
Lore of Beasts; Magic Level 2; Great Weapon
Sceptre of Stability [15.0]

1 Firebelly @ 214.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Fire; Great Weapon
Hellheart [50.0]

1 Firebelly @ 169.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Fire; Great Weapon
Rock Eye [5.0]

1 Bruiser @ 190.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Battle Standard
Crown of Command [35.0]
Dragonhelm [10.0]

1 Bruiser @ 119.0 Pts
Brace of Ogre Pistols; Heavy Armour

13 Ironguts @ 566.0 Pts
Look-Out Gnoblar; Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician; Gutlord
Standard of Discipline [15.0]

13 Ironguts @ 551.0 Pts
Look-Out Gnoblar; Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician; Gutlord

19 Ogres @ 611.0 Pts
Look-Out Gnoblar; Light Armour; Iron Fist; Standard; Musician; Crusher

45 Gnoblars @ 150.0 Pts
Throwing Weapons; Musician; Gnoblar Trappers; Groinbiter

4x1 Gorger @ 360.0 Pts

8 Leadbelchers @ 354.0 Pts
Light Armour; Musician

8 Maneaters @ 553.0 Pts
Poisoned Attacks; Sniper; Brace of Ogre Pistols (x8); Heavy Armour; Standard; Musician
Gleaming Pendant [5.0]

6 Mournfang Cavalry @ 430.0 Pts
Heavy Armour; Iron Fist; Standard; Musician; Crusher
Dragonhide Banner [50.0]

3 Mournfang Cavalry @ 220.0 Pts
Heavy Armour; Iron Fist; Musician

6 Yhetees @ 264.0 Pts

2x1 Ironblaster @ 340.0 Pts

1 Gnoblar Scraplauncher @ 130.0 Pts

1 Thundertusk @ 250.0 Pts
Chaintrap; Harpoon Launcher

1 Stonehorn @ 250.0 Pts
Frenzy; Harpoon Launcher

Models in Army: 134
Total Army Cost: 7499.0


Zastosowaliśmy wystawienie za zasłoną, gdyż wystawianie jednostka za jednostkę przy takiej ilości modeli trwało by zbyt długo. Po usunięciu przesłon zostali wystawieni zwiadowcy mrocznych elfów.

Pole bitwy wg zdjęć (od lewej do prawej):
Las, Ruiny (jako domek), Khemrijskie ruchome piaski (zmora ogrów), Obelisk (frenzy dla wszystkich w 6”), górka, jezioro (River of Light), domek, górka (Świątynia Czaszek), las.
Obrazek
Obrazek


Wystawienie ogrów, od lewej do prawej, patrząc z perspektywy DE (wg widoku ze zdjęć):
8 Maneaters z pistoletami, kotek, 3 Mournfangi, za nimi Thundertusk, 16 ogrów z firebellym i slaughtermasterem z lore of heavens, za obeliskiem butcher, oddział 12 irongutów z tyranem, bsb i Skraggiem, 40 gnoblarów, Ironblaster, za nim Scraplauncher, 6 Yeti, 12 irongutów z tyranem i firebellym, 5 mournfangów, za nimi Ironblaster, Stonehorn.

Wystawienie elfów, od lewej do prawej:
2 Hydry, harpie, dresiarz, Shades, Dark Riders, 30 korsarzy z ręcznymi kuszami, za nimi 20 kuszników i balista, 30 korsarzy z Lokhirem Fellheartem, za górką Malekith na smoku i harpie, na górce 20 kuszników, dalej 20 czarnych gwardzistów, za nimi 40 włóczników z dużą czarownicą z shadow i małą z death, z przodu shades, za nimi pokowiec, za domkiem harpie i 20 kuszników, dalej 40 wiedźm z Crone Hellebron, 30 egzekutorów, za nimi kociołek, balista, dalej 2 rydwany i 10 rycerzy. Gdzieś czaiło się jeszcze dwóch zabójców.

Obrazek
Obrazek

Rzut na rozpoczęcie wygrały ogry.

OK1. Oddział Mournfangów z czempionem zaczynał bitwę w Świątyni Czaszek, więc trzeba było skorzystać z rzadkiej okazji użycia tego terenu, w końcu tylko jedynka jest negatywna… Pozostali przy życiu jeźdźcy ruszyli ostrożnie naprzód, naprzeciwko bowiem stała horda wiedźm dowodzona przez Hellebron. Faza magii zaliczyła umiarkowany sukces, gdyż przebił się Kościołamacz, który zadał dwie rany PoKowcowi. Ostrzał z maneaterów zabił 4 z 5 dark riders, a armata zniszczyła jedną z balist.
Obrazek


DE1. Mroczne elfy również ruszyły naprzód, kusznicy zajęli domek, harpie i dark rider zajęli się przeszkadzaniem w natarciu ogrów. Magia nie zadała strat, aczkolwiek ogry zużyły swojego Dispel Scrolla. W shadach obok domku ujawnił się zabójca, wraz z oddziałem zadali 3 rany Ironblasterowi. Kusze odstrzeliły 2 kotki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

OK2. Gnoblary zaszarżowały na shadów, którzy uciekli w odpowiedzi. Yeti wpadły w harpie, Mourny w dark ridera. Reszta armii podchodziła raczej ostrożnie, by nieco ostrzelać przeciwnika przed kontaktem. Tutaj moje mournfangi zbyt skupiły się na zagrożeniu wiedźm z przodu, zapominając o CoKach, które wchodzą im na bok na 10tce. Za oddziałem z czarodziejkami pojawiają się 3 gorgery. Magia została całkowicie zatrzymana. Za to ostrzał z maneaterów zadał 2 rany hydrze, jedna z armat zniszczyła rydwan a druga zadała 5 ran smokowi Malekitha. W walce wręcz Yeti niszczą harpie, a z overruna wpadają w uciekających shadów z zabójcą i niszczą ich.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

DE2. Sporo szarż po stronie elfów, ale dużo z nich nie dochodzi – obie hydry spaliły szarże w maneaterów, pegaz-dresiasz spalił szarżę w Thundertuska, a wiedźmy w Yeti. Natomiast Malekith na smoku wraz korsarzami Lokhira wpada w mournfangi, gwardia wpada w Yeti, a pegaz-POK i rycerze wpadają w drugie mournfangi – błąd z ruchem się zemścił i dobrze mi tak :P. Korsarze z kuszami zajmują domek. Oddział shadów odstrzeliwuje niemal zdrowego Thundertuska, który miał zmrozić korsarzy w walce z mournami. Magia nic nie robi. Oba oddziały mournfangów zginęły, choć w walce został dobity również smok Malekitha. Yeti się utrzymują. Z powodu tych walk Ironblaster i kotek spanikowali, a PoKowiec wpadł we flankę oddziału irongutów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


OK3. Z szarż ogrów była ta wykonana przez Stonehorna na egzekutorów oraz gorgerów na oddział czarodziejek i kuszników na górce obok. Armata się zebrała. Magia pomijalna. Za to ostrzał ponownie się sprawił jak należy: działo odstrzeliło zdrowego pegaza-dresiarza, co spowodowało panikę korsarzy w domku obok, a leadbelchers odpalili armaty zmiatając z siodeł 8 rycerzy. W walce Yeti zostają wykończone przez gwardzistów, POKowiec trzyma się walcząc w pojedynku z tyranem, a egzekutorzy utrzymują się po szarży stonehorna, tracąc 9 modeli.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


DE3. Obie hydry i spieszony Malekith szarżują na maneaterów, Malekith jednak pali szarżę. Wiedżmy wraz z Gwardią wpadają na związanych walką z POKowcem irongutów, a rydwan wpada w bok stonehorna. Duża czarodziejka rzuca IF na Brzytwę Ockhama na wiedźmy, jednak przypłaca czar życiem, tak jak około 20 wojowników wokół niej. Zbrzytwowane wiedźmy znikają oddział irongutów, ekipa herosów z oddziału ginie w ucieczce – jednak tyran zdołał jeszcze zabrać ze sobą POKa. Egzekutorzy z rydwanem ubijają Stonehorna. W walce z maneaterami ginie jedna z hydr.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


OK4. Leadbelchers szarżują na rycerzy, którzy próbowali odjechać – szarża dochodzi. Oddział ogrów który obszedł w końcu przeklęte ruchome piaski szarżuje na kuszników na wzgórzu. Ironguci Skraga szarżują na Wojowników, którzy do tej pory pozbyli się już gorgerów. Ci deklarują ucieczkę, ale po rzucie 12 uciekają za planszę. Z IFki wchodzi kometa, ale nie robi zbyt wiele. Armaty zabijają balistę i rydwan. W walce ginie druga z hydr, kusznicy i rycerze. Leadbelchersi overrunują w egzekutorów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


DE5. Szarża Malekitha na maneaterów. Poza tym tylko manewry po stronie elfów. Kusznicy na lewej flance ostrzeliwują oddział ogrów, kusznicy z domku strzelają w gnoblary. W walce wręcz Malekith pokonuje maneaterów, Ci oblewają steadfast i giną zagonieni. Egzekutorzy wytrzymują szarżę leadbelcherów.

OK5. Gnoblary atakują domek z kusznikami, nawet wygrywają, ale elfy nie ustępują. Manewry przygotowawcze u ogrów. Przybył ostatni gorger, za kusznikami na lewej flance. Ogry prą w kierunku korsarzy z kuszami. Scraplauncher zalicza pierwsze udane trafienie, zabijając 10 wiedźm. W fazie walki giną pozostali egzekutorzy, a leadbelchers obracają się by przyjąć wiedźmy.

DE5. Gwardia w obliczu nieuchronności szarży irongutów Skraga szarżuje sama by uniknąć impaktów. Wiedżmy szarżują na Leadbelcherów. Lokhir manewruje przy obelisku nie chcąc dać się wciągnąć w niekorzystną szarżę. Malekith, wcześniej ranny z miscasta „8-9” od jakiejś czarodziejki, rzuca Word of Pain na Ogry, Slaughtermaster wyciąga Feedback Scroll i ubija wrogiego króla, ku wielkiej zgryzocie przeciwnika ;) W walce gwardia ginie gwardia, a Skragowcy reformują się by zaszarżować na Lokhirowców. Giną leadbelchers, jednak z oddziału wiedź zostaje czempion, Hellebron i zabójca.
Obrazek
Obrazek

OK6. Ogry szarżują na korsarzy z kuszami, Skragowcy próbują szarży ale nie dochodzą do celu. Gorger łapie kuszników. Gnoblary znów atakują domek i się odbijają. W magii giną harpie, a z działa ginie Hellebron, pozbawiona ochrony oddziału. Ginie też ostatnia wiedźma. Korsarze nie wytrzymują szarży i giną.
Obrazek

DE6. Korsarze Lokhira wycofują się by oddalić się od skraga. Kusze z domku coś tam ostrzeliwują. Kusznicy oblewają steadfast w walce z gorgerem i giną.

OK7/DE7. Ostrzał zabija assassina, który uciekł z resztek wiedźm, poza tym nic się nie dzieje.

Wg progów liczonych co 750 punktów, ogry wygrały 13:7
Ostatnio zmieniony 30 paź 2013, o 14:12 przez debelial, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Obrazek
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Bardzo miło mi się oglądało i czytało raporcik. Gratuluje tak fajnej bitwy. Ile zajęła wam cała rozgrywka ??

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Graliśmy od 9 rano chyba do 17 z przerwą na obiad. Poszło calkiem sprawnie.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Od 10 do 18 :D ale czas się zgadza :wink:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Fajny raport i fajna bitwa. :)

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Debelial to zostaje nam tylko uzgodnienie terminu na walkę z twoim kompletnym WOCH'em :D

Coś około 18-20K i dwa dni zabawy :twisted:

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

20k to niezbyt kompletny ;p

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Cholera dobrze, że urodziny niedługo :D coś się jeszcze dozbiera

Awatar użytkownika
Loke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190
Lokalizacja: Bristol/Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: Loke »

Ufff to jest bitwa! To jest Warhammer!
o.b-one pisze:
Barbarossa pisze:(..) co przynosi mieszaninę ulgi, że turlanina skończyła się, oraz niesmaku, że imba.
Podobne uczucia towarzyszą mi po czytaniu tych wszystkich żali. Pod koniec każdego takiego posta pozostaje niesmak i jednocześnie ulga, że to już koniec... :wink:

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Już za dwa tygodnie gramy z debelialem kolejną bitwę. Tym razem 10k. Jego woch na mój sojusz de+chd.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Raport albo będzie bicie!
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Wolff
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wolff »

Jak to Epicko Wygląda aż by się chciało zagrać na takie PK :)

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Kolejne szczegóły :D Potwierdzony format 10 000 open, dopuściliśmy również opcje dla WOCHu z Tamurkhana.

Gramy w najbliższą niedzielę. Hordy chaosu pod opieką wyłącznie Pana Rozkładu poprowadzi sam Lord Tamurkhan dosiadający potężnego Bubelosa.

Po drugiej stronie sojusz Mrocznych Elfów i Legionu z Azgroth, na czele sojuszu Morathi.

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

no i doczekać się nie mogę . Na jakich stołach gracie ??
Stats 8ed :
Tomb Kings 6 K:
05/01/03
Ogres Kingdoms:
Plemię "Ironskin". My lubić małe zakute brody z gór. My niewolnicy oni nam blachę i duże BUUuuuM.
Infinity: Obrazek

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

96x48. Pewnie 7 albo 8 tur. Tajne rozpy i wystawienie. Magia 3d6, dwie najwyższe na dispel.

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Zajebiście, super raport z fajnej bitwy. Morda mi się cieszy jak patrzę na te fotki i wiem że jest jeszcze kilku wariatów, którzy grają na tak duże punkty. Brawo Panowie i mam nadzieję że za jakiś czas będzie mi dane przeczytać raport i obejrzeć foty z Waszej bitwy na 20k. Ja już kończę malować mój WoCh właśnie na 20k i pewnie na początku przyszłego roku zagram ze Śmiechem właśnie na takie punkty :twisted:

Jedyny minusik za to że nie wszystko pomalowane na stole ale jestem pewien że to tylko kwestia czasu i będzie ok :D

Może kiedyś się spotkamy na jakiejś epickiej batalii, powiedzmy na... 30k :mrgreen:
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Żeby dobić do tych 20-25k od Przemka to jeszcze potrzebuję sporo czasu. Najgorsze jest to, że w chadecji nie bardzo mam już co kupować.

Kurcze taka bitwa na 30k to chyba na 3 dni :wink: i nawet nie wiem jaki wielki stół by musiał na to być :shock:

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Z pomalowaniem na takie punkty niestety ciężko, staram się żeby nic nie było gołym plastikiem czy metalem, ale i tak parę oddziałów czy monsterków będzie tylko spodkładowanych :(
Bitwa na 30k zajęła by lekko dwa pełne dni, z czego dwie tury pierwszego dnia ;p Myślę że 3 stoły to minimum a spora część armii wchodziłaby z rezerw.

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Przy trzech stołach raczej dałoby radę bez rezerw, skoro ze Śmiechem na spokojnie zmieściliśmy się na dwóch przy 15k.
Dawajcie panowie, malujcie. Sądzę że dałoby radę zorganizować taką bitwę. Ja w sumie docelowo będę miał 30k w sojuszu WoCh i Chaos Dwarfów :)
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

ODPOWIEDZ