Ograniczenia czasowe

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Ograniczenia czasowe

Post autor: Kopyt »

Witam. Mam pewne pytanie czy stosuję się ograniczenia czasowe na rundę w wfb? No bo tak przeglądam turnieje, niektóre relacje i jest tam wiele oskarżeń o przeciąganie gry przez 1 z graczy a trudno udowodnić jest takie zjawisko.
Stosował to ktoś ?? Macie jakieś doświadczenia ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Tak, gra trwa zazwyczaj od 2:30(bardzo mało czasu)-3:30(dla nie których nadal za mało) na 2400pkt. Wynika to z ograniczonej ilości czasu na turnieju, w domu możesz grac jak długo chcesz.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Mi raczej chodzi o czas na turę, np podzielić ten czas na tury gracza jakimi ten dysponuję. Wypadało by po 75min na 6 tur dla gracza.
Obrazek

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Tura gracza może też być przeciągana przez przeciwnika.

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Poza tym często pierwsze tury trwają krócej, bo np. wszystko leci po prostu do przodu. Dodatkowo niektóre armie nie korzystają z niektórych faz itd...

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

No i z tego zdaję sobie sprawę. A jak by zastosować coś takiego jak w szachach, zegary szachowe?? Po prostu gracz przeznacza na turę tyle czasu ile mu potrzeba z 75 minut. Musi się pilnować i de facto nie zjada czasu przeciwnika który jest 2.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

kiedys byla rozmowa na temat wprowadzenie zegarow szachowych.
ale co zrobic jak ci sie czas skonczy? nie ruszasz sie czy tez nie mozesz wykonywac zadnych akcji.
do tego czy rzuty przeciwnika na AS, czy jakiekolwiek akcje przeciwnika w twojej turze leci na twoj koszt czy jego?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

przedłużanie swojej tury i uniemożliwienie rozegrania tur było juz kiedyś poruszane. To tak zwane zjawisko stalowania.
Teoretycznie organziator na ma to wpływ karząc stalującego gracza odpowiednio punktami karnymi, niestety przeważnie odbywa sie to na zasadzie punktów karnych za przedłuzanie gry i dostają to obydwaj gracze :)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Zegary szachowe były z powodzeniem stosowane na kilku turniejach.
Jest to narzędzie pomocnicze - używając go można pokazać dysproporcje między ilością czasu wykorzystaną przez obydwu graczy.
Na tej podstawie sędzia może podjąć decyzje (np. o przyznaniu punktów karnych tylko jednej osobie, czy o modyfikacji wyniku).
Dla uproszczenia polecałbym liczyć po prostu ile trwały tury jednego i drugiego gracza.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

To może mieć zastosowanie w świetle niedawnego incydentu z bójką, która przecież zaczęła się od oskarżenia o stalling.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

jaką bójką? :shock: opisz więcej szczegółów!!1! xD

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ja nie byłem, nie widziałem, sam poczytaj.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=140

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Tak i to by na prawdę rozwiązało sprawę. O ile juz np nie dzielenie czasu o tyle obliczanie ile trwały twoje tury a ile przeciwnika. Bo wiadomo gdy na stole pustki i nie dużo do roboty a tura przeciwnika trwa 15 minut nad myśleniem co by było gdyby gdy do końca chwila to można się zdenerwować a zgłoszenie incydentu i tak oznajmi oberwaniem ptk dla obu.
Obrazek

ODPOWIEDZ