Myszora pierwsze kroki

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: Warszawa

Myszora pierwsze kroki

Post autor: Myszor »

Witam, zajawka na WFB trwa u mnie zaledwie od miesiąca... Na razie nieco chaotycznie zbieram różne figurki :), uczę się malować, popełniam nieśmiałe próby drobnych konwersji, czytam armybooki. Zajawka na razie straszna - wszystko mnie bawi, nawet robienie trayów, jakieś próby odlewania detali domowymi sposobami...

Co prawda nie jest to pierwsza przeze mnie pomalowana figurka, bo zacząłem od skavenów.
Tego beczułkowatego krasnala dostałem w stanie agonalnym w ramach większego zakupu dwarfów (pozdrawiam przy okazji doomdivera, pozytywny wariat, a jego kolekcja figurek dosłownie rzuca na kolana). Pomyślałem sobie, że spróbuję dać mu nowe życie, może nawet wmieszać go w jakiś regiment krasnali z nowszych edycji. Miał puste ręce, a że nie miałem żadnych bitsów, dałem mu flaila od plague monków, bo jakoś tak mi masywnością pasował do figurki. Nie wiem, czy nie gwałcę fluffu, bo wszędzie widzę u dwarfów tylko topory i młoty? Tarcza, wybaczcie - samoróbka odciskana z... poxiliny. Pozostawia do życzenia. Jak tylko trafi się jakaś nadmiarowa tarcza krasnoludzka, pewnie ją zamienię. A może nie?

Oto Gork Gotreksson. Proszę o wszelkie uwagi. Wybaczcie te czerwone ranty... Wiem, niekoniecznie udany pomysł :)

Obrazek , Obrazek
Ostatnio zmieniony 5 lut 2014, o 12:17 przez Myszor, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Wyszedł nieźle, a co do tarczy to nie bardzo ją widać. Wrzucaj zdjęcia bezpośrednio na forum bo nie każdemu chce się klikać w linki;)
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

moim zdaniem wyszło bardzo fajnie

Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

jesteś na bardzo dobrej drodze =D>
krasnale też posługiwały się taką bronią więc gwałtu nie ma a co do tarczy to pierwszy lepszy zbieracz krasnoludów podarują ci jakąś :wink:
namalowałeś oczy co już moim zdaniem jest kolejnym etapem w nauce malowania, z rantami tragedi nie ma ale warto polukać jakie kolory do siebie pasują i nie gryzą się no i można porozajśniać co bardziej wystające elementy...

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

To Twoj pierwszy model?! :shock:
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Bardzo dobra konwersja i fajne malowanie =D> . Obyśmy wszyscy tylko tak zaczynali :wink: . Model pomalowany starannie, bez wodotrysków, ale solidnie, oczy wyszły ekstra. Co do czerwonych rantów - jeśli masz zamiar zbierać starsze krasie i malować armię troszkę oldschoolowo (co by się bardzo chwaliło), to kolorystyka jest ze wszech miar udana i trafiona. Czerwony właśnie dodaje oldschoolowego sznytu, choć wielu powie, że jest oczojebny... Jeśli natomiast chcesz malować krasi bardziej realistycznie/mroczniej, to wówczas czerwony na tym figsie nie ma już takiej racji bytu... Mnie osobiście bardzo się ten krasnolud podoba i chętnie obejrzałbym następne... No i zrób podstawkę do niego - poprawi jeszcze jego wygląd znacznie...

Awatar użytkownika
Myszor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Myszor »

smiejagreg pisze:Bardzo dobra konwersja i fajne malowanie =D> [...]
Dzięki! :)
Nokimam pisze:To Twoj pierwszy model?! :shock:
Nie, wcześniej pomalowałem około 20 clanratów i slave'ów. Jestem na początku drogi, ale tak wkręcony, że raczej pobawię się z Wami długo.

Chętnie przyjmę wszelkie uwagi. Sorry za podstawki - jeszcze nie umiem ich robić.

Drugie sorry za jakość zdjęć, niestety nie posiadam dobrego aparatu :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
powyżej widocznego sztandarowego malowała moja dziewczyna (sic!)...

która pewnego dnia wstała od malowania kolczyków i w 3 godziny pod moją nieobecność w domu, bez pytania o pozwolenie :) pomalowała takiego sztandarowego beastmenów:
Obrazek

a tu jej sztandarowy clanrat:
Obrazek

zabroniłem jej na razie malować, bo jest lepsza ode mnie :P

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Na razie wg mnie najbardziej trzeba zwrócić uwagę na metaliki - są za czyste. Żeby metalik był fajny, trzeba go kilka razy washować różnymi washami i kilka razy wyciągać kolor - ostrożnie i delikatnie. Kwestia wprawy. Jeśli będziesz chciał malować metalikami, trzeba sie tego nauczyć. To chyba jest najtrudniejsza sprawa - pomalować dobrze metaliki...
Dziewczę - pochwała w raporcie i pół kromki chleba wiecej na kolację :!: :!: :!: :wink:

Awatar użytkownika
Myszor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Myszor »

smiejagreg pisze:Na razie wg mnie najbardziej trzeba zwrócić uwagę na metaliki [...]
Dzięki, masz rację. Powiem tak - właśnie to sprawia mi trudność. Muszę pooglądać jakieś dobre tutoriale o tym :)

A co do dziewczyny - no cóż, od kilku lat maluje, to potrafi i trzymać pędzel i mieszać kolory... ;)

Awatar użytkownika
Myszor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Myszor »

Witam ponownie. W międzyczasie wpadła zajawka na Warheim :) i mniej malowałem. Aż normalnie ręce mi się trzęsły, żeby znów coś pomazać.

Szarego Proroka zrobiłem z części do poganiacza, z bitsów od plague monków, czaszki są chyba... od szkieletów z TK no i rogi - oczywiście od beastmena z Gor Herd. Było trochę zabawy z dopasowaniem tych rogów. Mam nadzieję, że wyszło w miarę ok...

Figurka tez mocno z odzysku - poganiacz był myty w DOT-3, trochę go tu i ówdzie pomarszczyło...

Widzę masę błędów, które na pewno i Wy widzicie. Ale po kolejnej niedospanej nocce po prostu muszę się pochwalić, bo nieskromnie stwierdzam, że lubię moje figurki ;)

Oto Szary Prorok Quisk Obgryzacz Czaszek i jego Kij Plugawej Mocy :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

twarzorekpl
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: twarzorekpl »

Fajne figsy =D>

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Podrzuć dziewczynie parę tutoriali żeby sie rozwijała dalej bo widać naprawdę duży potencjał. Beastmen wyszedł super! =D> Szczególnie skóra i jego mordka. Sztandar też wygląda jak kiepsko wyprawiona skóra, czyli pasuje dobrze do realiów armii
Podrzuć jej jakieś tutoriale (szczególnie ten jak fajnie malować krwią nową) obsypuj prezentami i patrz jak armia szybko się robi zacna :D

Awatar użytkownika
Myszor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Myszor »

Moja banda Skavenów Skryre do Warheim:

Obrazek

harcownicy:

Obrazek

miotacze kul Morowego Wichru (konwersja staroedycyjnych skavenów i night runnersów + lepienie własne):

Obrazek

Obrazek

czarnoszczur:

Obrazek

ODPOWIEDZ