DIPPING - TESTOWANIE

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grabarian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: grabarian »

http://www.wh40k.pl/index.php?name=Foru ... 1813#51813

co by tu jeszcze raz tego wszystkiego nie pisać po porstu daje linka do tutoriala na GV mojego autorstwa oraz do kilku moich prac, bede robił foty co ciekawszych eksperymentów trzepanych :)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Ok, zgodnie z obietnica, figsy pociagniete matowym lakierem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wrazenia? Dwarf robiony orzechem wyszedl po prostu bosko. Wiadomo - w tej chwili jest na nim za duzo bejcy - ale juz widac, ze ten kolor po odpowiednim rozcienczeniu i strzepaniu, bedzie sie prezentowal wysmienicie. Mam nadzieje, ze od jutra bede mogl zaczac robic jakis maly oddzial. Efekty na pewno zaprezentuje tutaj. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
grabarian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: grabarian »

masz rację orzech najciekawszy a na goblinach tik, tylko strzepywac do oporu ! ja przestaje jak już nie słysze kropli bejcy uderzjących o dno pudełka. i poprawiam pędzelkiem.

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

czyli trzep póki nie przestanie kapać....

Sorry, nie mogłem się powstrzymać

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

:lol:
Kerim, przestań, bo mi się cytaty w sygnaturce nie mieszczą :D
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

ja zaraz się wybieram do sklepu z lakierami itp. oby była jakaś bejca bo sie strasznie napaliłem na to trzepanie :D

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

kupiłem bejcę sadolinu za 40zł :/ tylko jest za gęsta(nie chce się strzepać praktycznie, tylko trochę z wierzchu. próbowałem papierem ściągać ale tak całego figsa nie będę robił bo nieładnie to wygląda. czym w warunkach domowuch mogę rozcieńczyc bejcę?

Awatar użytkownika
grabarian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: grabarian »

benzyną lakową albo terpentyną.

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

Powtarzam raz jeszcze - wystarczy zwykla woda :) Bejce mozna rozcienczac beznynami itp, ale zwykla woda tez dziala :)

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Goblin po lewej wyglada okej.
Dwarf po lewej bardzo git - bardziej rozcieńczyć i mocniej strzepnąć i będzie petarda.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

Wych pisze:Powtarzam raz jeszcze - wystarczy zwykla woda :) Bejce mozna rozcienczac beznynami itp, ale zwykla woda tez dziala :)
u mnie nie działa woda, czego się raczej spodziewałem

jade wiczorem po terpentynę :D

Awatar użytkownika
grabarian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: grabarian »

jeszcze niedawno popełniłem takie o to kroota, zdjecie troche kulawe i niedoświetlone ale narazie nie mam możliwości zrobienia lepszego.

Obrazek

bejcowany mahoniem, pomalowany prawie cały foundation paints gw.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Ten mahon troche czerwonawy jest. Na Kroocie to tak nie razi, ale na tym komanderze z GV czerwony odcien troche nie pasuje. Pomysl moze nad jakas bardziej neutralna bejca. Mysle, ze lepiej by wygladala. Chyba, ze masz koncepcje armii walczacej na terenach z czerwona ziemia, z ktorej kurz osiada na ludziach i sprzetach, to co innego. ;)
Obrazek

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

Z tych figsów do 40k to fajnie imho wyszedł ten szeregowy imperialny, bo kapitan ( czy co to jest ) to raczej słabo

Awatar użytkownika
Alvares
Mudżahedin
Posty: 216

Post autor: Alvares »

Zdecydowanie najlepiej wypada orzech. Tik jest strasznie czerwony! Nie kupowałbym go :P

No ale wiadomo, od trzepania ludzie miewają dziwne myśli... :)

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Dla mnie dipping ma zatosowanie tylko dla koni (zbieram Krasie i Imperium), więc szybka próba z wodną lakierobejcą firmy Tikkurila, kolor 3168, nazwa w jakimś niechrześcijańskim języku, bardzo ciemny, w typie palisandru, półbłyszczącą.

Konik pomalowany: *)tułów - Bestial Brown, *) grzywa, ogon i oczy - Scorched Brown, *)kopyta - Tallarn Flesh (głupio wyszły), *)rząd koński - Bubonic Brown, *)popręg - Scab Red, *)siodło - Blood Red na Mechrite Red. Wszystko na czarnym podkładzie.

Konik pomalowany jw.
Obrazek
Obrazek
Bejca nałożona, być może za rzadka.
Obrazek
Obrazek

Nałożony matowy lakier.
Obrazek
Obrazek

W sumie wyszło tak sobie, kontrasty niewielkie, bardzo fajnie zagrał Bubonic (pasy na zadzie), trzeba popróbować z mniejszym rozcieńczeniem bejcy. Zaleta bejcy akrylowej - szybko schnie, nie ruszy olejnych metalizerów, nie śmierdzi, ogromny wybór odcieni (mieszają na miejscu). Jest matowa, półbłyszcząca i błyszcząca. Cena 15-17 pln za 0,3 litra.

Awatar użytkownika
grabarian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: grabarian »

Lord Andre pisze:Ave

Z tych figsów do 40k to fajnie imho wyszedł ten szeregowy imperialny, bo kapitan ( czy co to jest ) to raczej słabo
bo to fota świeżo po bejcowaniu niedługo zapodam pryśnietego lakierem i zobaczycie że wypasik :)

btw ten figs to dowódca czołgu.

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Bless- twoję dwarfy z dipingu sa bardzo ładne, ( bardzo,bardzo :) ) a goblinki też bardzo fajne (bardzo, bardzo :) ) ale i tak wychodze z założenia że lepiej pomalować figurki normalnymi farbkami. Oczywiśćie można pomalować sposobem diping, czyli same jasne,i podstawowe kolorki, ale to nie to samo co dobrze pomalwoana figurka :) . Dipinng moim zdaniem jest dobry by szybko pomalwoać armie, lub tym co zaczynaja grać w WFB i nieumieją zabardzo malowac :P......
Pozdro... to tylko moje zdanie..... :lol:

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

fotki podrzuce w piatek, mi demonki wyszly tak sobie, tak jak wam troche pozalewane, czyli wzniosek prosty, zadsza bejca i mocniej strzepac.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Artek: megatruizm. Dobrze, że po czterech stronach tematu zaczynasz załapywać o co chodzi w dippingu.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ