Pomoc w zbudowaniu armii Dwarfów

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qpa
Warzywo
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław

Pomoc w zbudowaniu armii Dwarfów

Post autor: Qpa »

Witajcie!

Jeżeli chodzi of WFB jestem zupełnym żółtodziobem ;-) Jeżeli zaś chodzi o WFRP to raczej weteranem. Krasnoludy są bliskie memu sercu i ponieważ kolega (sic!) namówił mnie do wydania kupy kasy na armię to stwierdziłem, że muszą to być pokurcze. Nie obchodzi mnie, czy są najlepsze czy nie. Kocham brodaczy i chciałbym skompletować jakąś fajną armię. Proszę o poradę co kupić i w jakiej ilości.

Ze starych (5, 6ed.) figurek mam: Kragga The Grimm, 1x działo z załogą, z 48 zwykłych wojów w tym trochę z 2H bronią, 4x IB stara edycja, Avatars of War regiment Slayerów oraz bohater, Runesmitha i White Dwarfa (Grombrindal wersja ze zdjętym hełmem). Mam też Gotreka i Josefa Bugmana trzymających Grombrindala na tarczy.

Chciałem kupić w Gnomie następujące jednostki:
L.P. Nazwa produktu Ilość
1 Dwarf Hammerers/ Longbeards szt. 2
2 Dwarf Ironbreakers/ Irondrakes szt. 4
3 Dwarf Battleline szt. 1
4 Belegar Ironhammer szt. 1
5 Dwarf Grimm Burloksson szt. 1
6 Dwarf Gyrocopter/ Gyrobomber szt. 2

Co zmienić? Co dodać, co wywalić?
Myślałem, żeby zrobić sobie armię, którą mogę wystawić na 2500 ale z opcją na większe i mniejsze bitwy.

Czy tą jednostkę Gotrek, Bugman Grombrindal da się używać? Wiem, że koszt jej wystawienia to ponad 1000pkt, i że jest przegięta :D

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady!
Naturalny odruch każdego porządnego krasnoluda to... BUUURP!!!

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Battleline wydaje się niepotrzebny. Masz tam głównie warriorów (których i tak masz sporo), kuszników/thundererów (taniej wyjdą osobno), i działa.
Zamiast Battleline weź 2 normalne działa i jeszcze jeden box hammerersów. Reszta wygląda w porządku. Zastanawiałbym się tylko nad sensem wydawania 1500 (?) złotych na jednorazowy zakup.
Sam gram głównie na 2400 punktów (zasady ETC) i wystawiam około 50 warriorów, 25 ironbreakerów, 10 irondrake'ów, 3 maszyny, 3 żyrokoptery i 4 bohaterów (2 runesmithów, BSB i tan).
W grach domowych możesz grać na dowolne zasady, ale obecna edycja nie przewiduje specjalnych bohaterów poza tymi opisanymi w podręczniku (swoją drogą - kupiłeś/planujesz zakup? jeśli nie to od tego zacznij ;)). Zależy jak szybko chcesz zacząć grać na duże punkty i które modele najbardziej ci się podobają.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Qpa
Warzywo
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qpa »

Dzieki wielkie za odpowiedź!

No właśnie ponieważ nie wiem czym (i jak się gra :P) to na razie nie wydawałem kasy... fakt to co podałem to jakieś 1500zł. Jakie maszyny powinienem kupić? Organki, Cannon i Flame Cannon? Czy grudge thrower?

Który to jest BSB?

Czy Kragga mogę użyć jako Runsmitha zwykłego?

Zamiast Thana mogę Belgara? :D

Slayerzy mają jakieś zastosowanie?

Jaka jest różnica między Kusznikami, a Thunderersami?

Czy mógłbyś mi powiedzieć jak należałoby rozstawić jednostki? Tz. Ilu i w jakiej liniii.

Wojownicy 2h czy z tarczą? Można ich przemieszać? (Np. http://allegro.pl/dwarfs-25-wojownikow- ... 31019.html)

;-)
Naturalny odruch każdego porządnego krasnoluda to... BUUURP!!!

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Qpa pisze:Dzieki wielkie za odpowiedź!

No właśnie ponieważ nie wiem czym (i jak się gra :P) to na razie nie wydawałem kasy... fakt to co podałem to jakieś 1500zł. Jakie maszyny powinienem kupić? Organki, Cannon i Flame Cannon? Czy grudge thrower?

Który to jest BSB?

Czy Kragga mogę użyć jako Runsmitha zwykłego?

Zamiast Thana mogę Belgara? :D

Slayerzy mają jakieś zastosowanie?

Jaka jest różnica między Kusznikami, a Thunderersami?

Czy mógłbyś mi powiedzieć jak należałoby rozstawić jednostki? Tz. Ilu i w jakiej liniii.

Wojownicy 2h czy z tarczą? Można ich przemieszać? (Np. http://allegro.pl/dwarfs-25-wojownikow- ... 31019.html)

;-)
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od1160058a
Kragg może ponieważ jest runsmithem-runlordem.. :P
Belegar jest lordem i może też być thanem
Slayerz tak mają idą giną i przy tym zabijają
Wojacy 2h i tarcza? Tak dajesz do przodu z 2h a tych z tarczami do tylu.. :)
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Qpa
Warzywo
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qpa »

Jakieś rady co do listy?
Na 1000, 2000, 2400 i 2500pkt.

Mógłby ktoś jeszcze napisać których jednostek się na co używa? Domyślam się, że Runesmiths to podstawa na wszelkich casterów.
Ale np. co jest dobre na VC, a co na Chaos?

Gdzie we Wrocławiu się ludzie zbierają? W sensie, gdzie można by zasięgnąć języka ;-)
Naturalny odruch każdego porządnego krasnoluda to... BUUURP!!!

rexmundus
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: rexmundus »

JA na przykład ,w turniejach wystawiałem samych strzelców ,i armaty (organki,ognista,normalne)ile sie tylko dało. Oczywiście kowadło run ze wszystkimi akcesoriami do niego.Rzadko kto dochodził do mnie, a jedyna walkę jaką przegrałem to z wampirami (które szczerze mówiąc zmiotły mnie).Nawet armie krasnali zbudowane z różnych jednostek nie dawały sobie rady.Trzeba mieć dużego pecha by kostki były słabe w czasie fazy strzelania

Naprawdę polecam Rexmundus

Awatar użytkownika
Qpa
Warzywo
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qpa »

Wow ciekawa opcja ;-) na pewno wypróbuje.

A tych nowych Irondrakes już wypróbowałeś?
Naturalny odruch każdego porządnego krasnoluda to... BUUURP!!!

rexmundus
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: rexmundus »

nie jeszcze .trzeba zobaczyć też "pi razy drzwi" z kim bedzie sie walczyć.mało opancerzony przeciwnik to najlepiej tych co maja wiekszy zasięg strzałów brać (i sa też tańsi)jak wróg ma lepszy pancerz to tych z lepsza przebidka.CZyli zamiast kuszników ,brać strzelców .

rexmundus
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: rexmundus »

najlepiej przed turniejem zagrać sobie z bratem(siostra lub nawet z psem) kilka gierek (oczywiście zmieniajac rasy-najbardziej proponuje zagrać przeciwko WAmpirom,Empire,krasnalom i jak nam jeszcze czasu zostanie to z Chaosem) i wypróbować najbardziej nam pasującą taktykę.Niestety Krasnalki zostały osłabione troche w nowych zasadach.Na starych nie mieli sobie równych.

Awatar użytkownika
Qpa
Warzywo
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qpa »

Mój jamnik gra tylko Chaosem ;-)

Heh ;]

No ciekawe czy 9 ed. coś zmieni. Uważam, że Dwarfy powinny być jedną z najmocniejszych armii. W końcu flufwise radzą sobie z przeważającym wrogiem od tysięcy lat!

Dzięki za info!
Naturalny odruch każdego porządnego krasnoluda to... BUUURP!!!

Awatar użytkownika
Grobocop
Pseudoklimaciarz
Posty: 29
Lokalizacja: Drachenwald (Wrocław)

Post autor: Grobocop »

Cześć wszystkim ( nie wiem czy to dobry temat czy nie )
część z was może mnie kojarzy z GV i już wiedzą co to ze mnie za gagatek :mrgreen:


Po wielu latach postanowiłem "wrócić" do WFB ( chociaż tak naprawdę nigdy w nim nie byłem, po prostu miałem jakieś rachityczne zaczątki armii i zagrałem może 2 razy sam ze sobą, przegrywając.. :( ) ponieważ stanąłem na wezwanie Złotego Tronu Terry i na 6 lat zagościłem w okrągłych podstawkach.. teraz jednak trafiła mi się w łapska niewielka armia krasnoludów i pytania do obytych już w WFB graczy co można z tego wykombinować.
Od razu mówię żadne euro i inne dziwactwa, normalny podręcznikowy WFB grany dla klimatu, bez spiny ( sporo w klubie mamy fabularnych eventów itp. ) ale oczywiście nikt nie chce dostawać ciągle wklepów więc mimo wszystko fajnie by było jakoś rozpiskę konkretną mieć

ps. w kwadraciakach jestem zielony, na razie grałem raz.. nie za bardzo ogarniając zasady, ale pierwsze koty za płoty, rozpa na pałę armia na pałę, byle by zobaczyć z czym to się je.

co mam.
mniej więcej dwarfy ze skull passa czyli:
Than
8 warriorów + boxik nowy 16 warriorów
10 thunderersów
10 minersów
2 x działa
10 x korpusiki jakichś starusienkich krasnoludków, można ich skleić zarówno z toporkami i tarczami jak dwuręcznymi (chyba) toporkami i kuszami

z warriorów z boxa chce zrobić też warriorów a nie longbeardsów żeby mieć klocek 25, jednego ewentualnie nadprogramowego skleję jako BSBka bo wiem że to się przydaję podobno ale nie wiem jeszcze po co :P
teraz zastanawiam się czy tych 10 korpusików skleić też z toporkami żeby mieć z 35 warriorów ( ew wtedy tamtych 16 jako longbeards skleić ) czy może dać im kuszę i mieć taki gunline 2 działa 10 thunderersów i 10 quarrelersów ( dobrze napisałem ? ) da to radę ? co ewentualnie ( o ile mi się gra i ta konkretna armia spodoba ) dokupić ( pomijam dex i kostki ) celuję na początek w coś sensownego na 1000/1200 pkt. przeglądam te rozpy i przeglądam ale większość to na jakieś obrzydliwe pkt, over 2k więc ciężko mi powiedzieć co by się nadawało z tego na połowe tych pkt.
co jest mega grywalne a co nie ma sensu ? ( ja jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć, na papierze może wyglądać spoko, a na stole inaczej ) wiem że dex jest w miarę świeży ale chyba coś już tam się ograło.
przeciwnicy, przeróżni ale głównie WE,Lizaki,TK,VC, może bretka i Woch.

rexmundus
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: rexmundus »

Sklejaj figurki i maluj je tak jak Ci sie podobaja a nie po to by mieć wiecej czy to kuszników czy strzelców.Przecież figurka z toporem na turnieju czy w grze z kolegom nikt nie zabroni by robiła za strzelca.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

rexmundus pisze:Sklejaj figurki i maluj je tak jak Ci sie podobaja a nie po to by mieć wiecej czy to kuszników czy strzelców.Przecież figurka z toporem na turnieju czy w grze z kolegom nikt nie zabroni by robiła za strzelca.
przepraszam ale jest to chyba najgorsza porada jaka widzialem.
rownie dobrze mozna by poradzic by gral w bitewniaka szachami czy po prostu samymi kartonikami.
grobo napisal, ze gra w 40k a tam istotny jest wysiwyg i domyslam sie, ze w tym momencie jest to dla niego dosc istotne i nie ma znaczenia system w jaki gra. do tego chodzi o gry klimatyczne a w nich wazniejsza jest hobbistyka niz rozpiska.

@grobo
co do twojego pytania. masz sporo jednostek corowych i praktycznie zero specjalnych.
pytanie tez jak chcial bys grac: strzelanie czy napor. bo to dosc duza roznica ;)
jedno co napewno moge ci polecic to zyrokoptery - aczkolwiek nie wiem ile ich powinno byc na takie punkty. obstawial bym, ze dwa ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Tauri
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Tauri »

Uooo grobocop Ty też wracasz do WFB? :D

Awatar użytkownika
Grobocop
Pseudoklimaciarz
Posty: 29
Lokalizacja: Drachenwald (Wrocław)

Post autor: Grobocop »

Tauri pisze:Uooo grobocop Ty też wracasz do WFB? :D
wracam to złe słowo.. ale chce spróbować swoich sił tutaj :p
Morsereg pisze: co do twojego pytania. masz sporo jednostek corowych i praktycznie zero specjalnych.
pytanie tez jak chcial bys grac: strzelanie czy napor. bo to dosc duza roznica ;)
jedno co napewno moge ci polecic to zyrokoptery - aczkolwiek nie wiem ile ich powinno byc na takie punkty. obstawial bym, ze dwa ;)

Dzięki za rady.
czyli krasnalokoptery są aż takie dobre ?
Zdecydowanie strzelanie, do naporu armią z takim mov. jakoś boję się pchać
poproxuję, zrobię rozpę i się zobaczy :)

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Zrobiłem zakupy, obecnie zaczynam malować.
24 Longbeardów - GG Ścibora
box Slayerów z AOW
box Rangersów z AOW
2 Armaty (zbieram obsługę, mam kilka starych metali jako obsługę)
20 Minerów - Ścibor
Command z FW
30 Wariorów - złożeni z Duncali od Ścibora + adventure Dwarfs i Female Heroes
Na tarczy będzie WD ten z Gotrekiem i Bugmanem.
Single od AOW i Ścibora.

Kolejne zamówienie:
4 gyrosy
20 Strzelców - Moscals Ścibor (po cozyszczeniu, z znaków hałasu zrobią jako pogromcy Skavenów)

Czekam na młotki od Ścibora i praktycznie wszystko mam.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Hej!

Myślę o zebraniu armii dwarfów od wyjścia nowego booka - wygląd jednostek znacząco wpłynął na moją decyzję. Standardowym pytaniem będzie...jak zabrać się do tego?? Co kupić na 1000, 1500 i wreszcie na 2400pkt? Co w jakiej kolejności? I kolejnym moim pytaniem będzie użyteczność hamków i Ironów - warto wystawiać oba oddziały, czy może jeden z nich? Którzy lepsi w czym, gorsi w czym, do czego służą?

Z góry dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Damik pisze:Hej!

Myślę o zebraniu armii dwarfów od wyjścia nowego booka - wygląd jednostek znacząco wpłynął na moją decyzję. Standardowym pytaniem będzie...jak zabrać się do tego?? Co kupić na 1000, 1500 i wreszcie na 2400pkt? Co w jakiej kolejności? I kolejnym moim pytaniem będzie użyteczność hamków i Ironów - warto wystawiać oba oddziały, czy może jeden z nich? Którzy lepsi w czym, gorsi w czym, do czego służą?

Z góry dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam :)
Na Hamakow i Ironbreakersów razem w jednej rozpie (w rozsądnej liczbie 20+) na ogół nie ma miejsca, jeśli chcesz mieć jakieś rozsądne wsparcie maszyn.

Jeśli idzie o mniena 2400 :
core: jak dla mnie warrior z 2-rakiem to najlepsza sprawa pod względem koszt/jakość - kolo 60
special: hamaki lub ironsi (generalnie ja wole hamaków 2A i S6 robi swoje) reszta to jakieś 2 armaty i 1-2 katapulty
rare: organki , bobmber - jacyś rangersi jak są pkt
tyle ode mnie choć wszystko zależy od stylu gry jaki chcesz reprezentować ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

1000-1200, na pewno:
Smith
cory: kusze i wojacy(longi)
spece: może 10 hamków ci wejdzie, działo, żyrek na pewno
organki: orunowane na małe pkt super( zabijają większe cele, cele z as +1 i eteryki:))

Na małe pkt polecam Gun line;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

ODPOWIEDZ