Rozpiski 8ed - do 2K Turniejowe ETC/PKS/Inne

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpiski 8ed - do 2K Turniejowe ETC/PKS/Inne

Post autor: misha »

nie ogarniam po co dawać więcej Core niż wymagane :) jest tyle dobrych jednostek w specjalach i kilka rade, że aż szkoda

poza tym nie napisałeś jakie domeny magii mają czarodzieje (master pewnie LoV jako generał)
i generał, nie ma żadnej ochrony, Ward 4+ by się przydał imo i jakieś MR na oddziale w którym będzie siedział
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Zajedwabisty
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Zajedwabisty »

Nie gram w WFB jestem dopiero na etapie wybierania armii podob mi się VC, WoCh i krasnale a rozpiske napisałem aby sprawdzić waszą reakcje. Co niby miałbym dać zamiast podstawowych? Cały slot specjalnych jednostek zawaliłe horrorami a z rzadkich tylko chyba terro cośtam i engin jest dobry ale mi się one nie podobają. Dzięki za uwagi.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

1 szkielety do 50 modeli np, drugie szkielety out i wstaw 30 zombich jako 1 oddzial + psy

za resztę hexwraithy albo terrorgeista
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

nie ogarniam tego że, wszystko w rozpisce napisałeś po angielsku, a nazwy przedmiotów po polsku ;)
Bo może mieć RB po polsku a AB po angielsku?

Miałbym bardziej hardcorowy pomysł - po co mu w ogóle szkiele, skoro piechota ma trzymać jedynie magów? Do szeregów to równie dobrze same zombie mogą iść, bo 50 szkieletów to i tak nędza w kombacie. Same zombie powinny ogarnąć.
Wtedy klocki zombich mogą być nawet malutkie, pod warunkiem że co najmniej drugie tyle ma za stołem i agresywnie będzie wskrzeszał. Terror jest fajny - na te punkty, z taką ilością magów i grubciów i hordy piechoty powinno dać się go ustawić w ładny kombat i ochronić od ewentualnych maszyn. A model jest śliczny - nie wiem co kolega ma do niego ale im wyszedł ładnie.

Po co 3 felki? Albo 2 do odginania albo ze dwa oddziały po dwa do blokowania maszyn. Tylko po co bać się maszyn nie lubiąc terrora ani engina i mając mnóstwo piechoty, dodajmy wskrzeszalnej?

misha - mortis nie lepszy? horda zombich z regenerką IMO lepsza niż ward z shielda i hw. Tylko wciąż nie byłoby nic do bicia, poza mortisem którego kolega Zajedwabisty też jakoś nie lubi :(
I cryptami.

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Trochę sztampowa rozpiska na 2000, ale mimo wszystko zapytam o jakąś radę:

Strigoi Ghoul King @ 375.0 Pts
General; Level 1 Wizard; Lore of Vampires
Giant Blade
Dragonbane Gem
Red Fury


Necromancer @ 130.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Vampires
Dispel Scroll
Ironcurse Icon


Necromancer @ 140.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Vampires
Book of Arkhan
Opal Amulet


5 Dire Wolves @ 40.0 Pts

5 Dire Wolves @ 40.0 Pts

28+1 Crypt Ghouls @ 300.0 Pts

2 Fell Bats @ 32.0 Pts

2 Fell Bats @ 32.0 Pts

20 Zombies @ 70.0 Pts
Standard; Musician

20 Zombies @ 70.0 Pts
Standard; Musician

8 Crypt Horrors @ 304.0 Pts

Mortis Engine @ 240.0 Pts
Blaspemous Tome

Terrorgeist @ 225.0 Pts

Models in Army: 95
Total Army Cost: 1998.0
Obrazek

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

wygląda bardzo przyzwoicie. Nie twierdze że zadziała, bo nie wiem czy robisz rozpiskę uniwersalną turniejowo czy na konkretną bitwę. Połączyłbym dwóch nekromantów w jednego 4 levelowca bo musisz mieć czym się bronić przed magią i skuteczniej ją rzucać.
Dorzuciłbym BSB - bo szkoda z niego rezygnować tak po prostu(np: Wight King z Nightshroudem, dwurakiem i seed of rebirth (będzie miał 5+ regeny, 4+ save) ). Oraz IMO wywal wilki i dorzuć ghoule do konkretnych rozmiarów bo taka ilość jest naprawdę mało zadowalająca.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Gasior pisze:wygląda bardzo przyzwoicie. Nie twierdze że zadziała, bo nie wiem czy robisz rozpiskę uniwersalną turniejowo czy na konkretną bitwę. Połączyłbym dwóch nekromantów w jednego 4 levelowca bo musisz mieć czym się bronić przed magią i skuteczniej ją rzucać.
Dorzuciłbym BSB - bo szkoda z niego rezygnować tak po prostu(np: Wight King z Nightshroudem, dwurakiem i seed of rebirth (będzie miał 5+ regeny, 4+ save) ). Oraz IMO wywal wilki i dorzuć ghoule do konkretnych rozmiarów bo taka ilość jest naprawdę mało zadowalająca.
słuchaj gąsiora! Ja dodatkowo wywaliłbym terrora i dodał 2 crypty i może jakieś eteryki?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Dobra mała poprawka:

Strigoi Ghoul King @ 375.0 Pts
General; Level 1 Wizard; Lore of Vampires
Giant Blade
Dragonbane Gem
Red Fury


Wight King @ 165.0 Pts
Battle Standard Bearer; Great Weapon; Heavy Armour
Nightshroud
Seed of Rebirth


Master Necromancer @ 245.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Vampires
Dispel Scroll
Ironcurse Icon
Opal Amulet


5 Dire Wolves @ 40.0 Pts

30+1 Crypt Ghouls @ 320.0 Pts

Corpse Cart @ 106.0 Pts
Spear; Balefire

2 Fell Bats @ 32.0 Pts

2 Fell Bats @ 32.0 Pts

20 Zombies @ 70.0 Pts

Standard; Musician

20 Zombies @ 70.0 Pts
Standard; Musician

8 Crypt Horrors @ 304.0 Pts

Mortis Engine @ 240.0 Pts

Blaspemous Tome


Models in Army: 91
Total Army Cost: 1999.0


Jak chodzi o cele, to rozpiska ma być w miarę uniwersalna.
8 Cryptów zostaje, bo nie mam tych 2 modeli do 10, może w niedalekiej przyszłości zrobię z tego 10 ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ODPOWIEDZ