Zbliża się nowy book?

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbliża się nowy book?

Post autor: Hoax »

raat pisze: IMO powinien
i to jest właśnie zajebisty argument :D
Ale powiem więc, raczej Tobie "brak logiki", bo właśnie nie powinien ;)

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Czyli bohater, który załóżmy dostałby magic item dający autohity, traci de facto 3 ataki, jeśli miał 4? Niezła logika :P

A napisałem IMO, żebyś się miał do czego przyczepić, bo nc innego jak na razie nie potrafisz zrobić :D

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

raat pisze:IMO to może być k3, a może być i 1000k3, nie ma znaczenia.
Edit
wulgaryzmy
Obrazek

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Okoń pisze:
raat pisze:IMO to może być k3, a może być i 1000k3, nie ma znaczenia.
Może trochę kultury?

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

raat pisze:Czyli bohater, który załóżmy dostałby magic item dający autohity
A jaki to item?
Btw jest w różnica w zapisie mówiącym, że "all attacks autohit" (tak jak to jest w zapisie Runefanga, "all hits autowound"), a zapisem "instead of rolling, this model inflicts 1 automatic hit"
Szczerze to naprawdę nie wiem, czy to troll tak doskonały, czy naprawdę aż tak bardzo nie ogarniasz :D

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

@raat

To tylko mem, nie odbieraj go jako bezwzględnego ataku na swoją osobę. :mrgreen:

Po prostu w pełni zobrazował on moje odczucia do niektórych Twoich sentencji. Jeżeli dla Ciebie to bez znaczenia, czy model bije k3 autohitów czy wielokrotnie większą liczbę autohitów, to dlaczego na siłę obstajesz przy tej bardziej wygiętej i mniej sensownej? Zwłaszcza jak dodatkowo parę osób wyraziło zgoła inne zdanie.

Szukasz dziury w zapisie w którym go nie ma. Najpierw piszesz że wording jest niejasny, a teraz zarzucasz osobom, które podają Ci inną interpretacje niż oczekujesz, brak logiki. Poza tym zakładając że RAW nie jest klarowny, dlaczego całkowicie olewasz RAI? Z urządzeń do kopania tunelów chcesz uczynić maszyny do szybkiej, precyzyjnej i masowej eksterminacji.

Proponuję, abyś napisał do jakiegoś sędziego. On rozwieje Twoje wątpliwości. Albo przeczytaj zapis ze strony 41 rulebooka odnośnie Automatic Hits. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Pisząc, że jest mi wszystko jedno, miałem na myśli, że nie obstaję przy żadnej z opcji. Nie zamierzam też przyjmować żadnej wersji na słowo bez cytatu z zasad, w końcu po to są, że można je cytować. A forum jest po to, by dyskutować, nie trzeba zaraz naskakiwać na innych. Jak ktoś nie chce dyskutować, to nie wiem czy to dobre miejsce dla niego ;)

Mi chodzi o jednoznaczne ustalenie znaczenia tego zapisu. Normalnie nie miałbym pewnie wielkich wątpliwości, dopóki nie zobaczyłem wordingu trolli i sfinksa, które może i mają podobne RAI, ale RAW totalnie różne od tego zapisu. Przez to zacząłem podejrzewać, że może jednak była jakaś celowość w tym sformułowaniu.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

raat pisze:Pisząc, że jest mi wszystko jedno, miałem na myśli, że nie obstaję przy żadnej z opcji. Nie zamierzam też przyjmować żadnej wersji na słowo bez cytatu z zasad, w końcu po to są, że można je cytować. A forum jest po to, by dyskutować, nie trzeba zaraz naskakiwać na innych. Jak ktoś nie chce dyskutować, to nie wiem czy to dobre miejsce dla niego ;)

Mi chodzi o jednoznaczne ustalenie znaczenia tego zapisu. Normalnie nie miałbym pewnie wielkich wątpliwości, dopóki nie zobaczyłem wordingu trolli i sfinksa, które może i mają podobne RAI, ale RAW totalnie różne od tego zapisu. Przez to zacząłem podejrzewać, że może jednak była jakaś celowość w tym sformułowaniu.
Wiesz, wątpliwości byś nie miał, jakbyś znał rulebooka. :wink:

Proszę, ad fontes:

Automatic Hits
Some unusual attacks hit automatically. Where this is the case, it is exactly like it sounds - do not roll for the attack, it instead automatically causes the number of hits stated within the wording.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piwek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Piwek »

O szczurza matko żartobliwo... Tutaj nie ma innego znaczenia zapisu od tego jaki jest w zasadach, Zdjęcie zasad Ci dałem, cytaty tez padły, czego Ci jeszcze trzeba? Chyba słownika tłumacza angielskiego. Jest jak byk napisane i nie da się tego nawet źle przetłumaczyć, żeby wyszło tak jak sam tutaj piszesz. Do tego panie, RB sie kłania.


Łopata Ci przetłumaczę:
instead of rolling, this model inflicts d3 automatic hit
ZAMIAST TURLANIA, TEN MODEL ZADAJE k3 AUTOMATYCZNYCH TRAFIEŃ

kali tłumaczyć z skavenskiego na polskie

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Widziałem ten zapisek i tutaj raczej jest dowód, że za każdy atak zadajesz tyle autohitów, ile zapisano.
Automatic Hits
Some unusual attacks hit automatically. Where this is the case, it is exactly like it sounds - do not roll for the attack, it instead automatically causes the number of hits stated within the wording.
Attack, a nie attacks.

Jeśli masz 4 ataki, to stosujesz tą zasadę 4 razy, raz dla każdego ataku osobno. Każdy atak to osobny rzut (więc rollujesz nie raz, tylko 4 razy).

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Ale zdajesz sobie sprawę, że w pierwszym zdaniu była użyta liczba mnoga, bo miałeś podany zbiór różnych niezwykłych ataków, natomiast w drugim zdaniu liczba pojedyncza jedynie określa pewną czynność?

Pomijasz końcówkę zapisu, w której masz sprecyzowane że zadajesz liczbę trafień dokładnie taką jaka jest zawarta w wordingu.
raat pisze:Widziałem ten zapisek i tutaj raczej jest dowód, że za każdy atak zadajesz tyle autohitów, ile zapisano.
Każdy atak, to po angielsku "each attack". Ja w zasadzie automatic hits nie widzę magicznego słówka "each".

Serio, napisz do kogoś z wyższej instancji jeżeli w dalszym ciągu masz problem ze zrozumieniem zapisu i/lub trywialne odpowiedzi innych osób uważasz za niesłuszne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Bez sensu, ta dyskusja, i tak każdy wie swoje i nikt nic nikomu nie wytłumaczy. Na każdym turnieju sędzia i tak zasędziuje k3 - możesz się Raat przygotować na taką wersję, albo przyjść z zamiarem dyskutowania na ten temat z sędzią. Który z resztą i tak ma zawsze rację i nie jest od rozważania i filozofowania, a od szybkich decyzji, która to w tej kwestii jest z góry wiadoma. Także powodzenia.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Wstawi ktoś linka z zasadami do verminlordow?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Widziałem ten zapisek i tutaj raczej jest dowód, że za każdy atak zadajesz tyle autohitów, ile zapisano.
nie patrzylem na to w ten sposob. co prawda rat orge z d3 autohitow wklepuje sobie rane-2, ale przy 4d6hitach zabija pol oddzialu. To rzeczywiscie sensownie przycina grindera.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Co za idiotyzm...

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Wujek Fester pisze:@raat
Raat wyluzuj i odpuść sobie. Nie warto. "po co się kopiesz z koniem" ? Przecież tu już mało kto gra w Warhammera. Raczej w jego mutację pt ETC. Dostali nowe figurki i nowe zasady i sami je sobie przycinają. Jeśli to Twoi oponenci mają rację to zobaczysz, że będzie to w ograniczeniach 1 lub 2 wybory a jeśli Ty to w ogóle to wyrzucą za burtę. I będą się cieszyć jak małe dzieci...
Shino pisze:
Widziałem ten zapisek i tutaj raczej jest dowód, że za każdy atak zadajesz tyle autohitów, ile zapisano.
nie patrzylem na to w ten sposob. co prawda rat orge z d3 autohitow wklepuje sobie rane-2, ale przy 4d6hitach zabija pol oddzialu. To rzeczywiscie sensownie przycina grindera.

Chłopaki, ja już któryś raz piszę, że nie upieram się przy żadnej opcji i nie zamierzam nikogo przekonywac do czegokolwiek, tylko chodzi mi o fakt super dziwnego zapisu o tych autohitach, który totalnie odstaje od zapisów, które pojawiały się wcześniej, tak jakby miał być intencjonalny. Wiem, że większość sędziów zasędziuje 1k3 ze względu na balans, ale to zupełnie inna kwestia. Tak jak Fester wspomniał, nie zawsze gra toczy się przy okazji turnieju i obecności sędziego. Sam myślę, że już czas skończyć tą dyskusję, za którą dzięki wszystkim :)

Awatar użytkownika
Piwek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Piwek »

Sam nie jestem graczem turniejowym... ale w zapisie nie ma nic co mogłoby wprowadzić w błąd lub zrozumieć to tak jak tutaj insynuujesz i dzięki temu wprowadzasz w błąd innych... Lekcje angielskiego się kłaniają. Angielski to nie jest polski, matko polko...

Zerknij na post Okonia.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Janus pisze:Wstawi ktoś linka z zasadami do verminlordow?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

@ raat - jesteś zapewne spoko gość i w żadnym wypadku nie jest to żaden wyjazd do Ciebie czy coś, ale pleciesz (lub plotłeś, bo widzę, że powoli się wycofujesz :D ) strasznie bzdury - skąd Ci się ubzdurało to 4d3 auto hitów ??? :shock:

1) zapis jest jasny i klarowny - k3 uto hity zamiast 4 A

2) nie przeszła Ci myśl, że jednostka za 85 pkt z 4k3 auto hitami z S 5 , wykopywaniem do szarży i całą resztą bajerów brzmi nieco podejrzanie i naciąganie ?? :D
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Raat, zasadniczy błąd Twojego rozumowania polega na tym, że dopowiadasz treści, które nie zostały zapisane.
Zasada mówi: model nie rzuca na trafienie tylko wypłaca d3 hitów. Nie jest napisane d3 hitów za każdy atak, który ma w profilu, nie jest również napisane 4d3 hitów, tylko d3 i tyle. Naprawdę nie widzę sensu by tak skomplikowanym zabiegiem myślowym, opartym na wielu założeniach dokonywać wykładni dość klarownego i prostego zapisu.
Jak Ci szef powie, że dostaniesz 3 tyś na rękę, to zapytasz czy na każdą rękę? :wink:

Sam zresztą potwierdziłeś, że się mylisz pisząc w oparciu o RB:
ROLL TO HIT = Roll a D6 for each attack

Skoro zamiast "Roll a D6 for each attack" model dostaje d3 autohit, to znaczy, że te d3 autohity zastępują mu wszystkie ataki. Roll to hit zgodnie z tym co sam napisałeś to jedno zdarzenie, podczas którego model rzuca tyloma k6stkami ile ma ataków w profilu.


Funkcjonalnie też się mylisz, bo zasadnicze przeznaczenie tego modelu to opcja wykopywania się. Kwestia ataków jest tu drugorzędna. Rzut d3, tak na marginesie, daje podobną skuteczność trafień jak 4 normalne ataki.

Wreszcie zerzenie z opiniami większości powinno prowadzić do refleksji: czy moja interpretacja ma oparcie w zasadach czy poprostu bardzo chciałbym aby tak było. Można oczywiście prezentować pogląd "przyznam wam rację gdy uznam się za przekonanego" (czyli nigdy), ale czy jest sens.

Zdziwię się jeśli tak oczywista kwestia trafi do LS. Jeśli nawet, to ciężko uwierzyć aby wynik głosowania odpowiedał temu co głosisz.

pozdr.
Raat wyluzuj i odpuść sobie. Nie warto. "po co się kopiesz z koniem" ? Przecież tu już mało kto gra w Warhammera. Raczej w jego mutację pt ETC. Dostali nowe figurki i nowe zasady i sami je sobie przycinają. Jeśli to Twoi oponenci mają rację to zobaczysz, że będzie to w ograniczeniach 1 lub 2 wybory a jeśli Ty to w ogóle to wyrzucą za burtę. I będą się cieszyć jak małe dzieci...
Bardzo słuszna uwaga Panie dorosły ...
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ