Army Book VIII edycja.

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Re: Army Book VIII edycja.

Post autor: Shenq »

Jak to jest z zakleta bronią w chaosie? Mogą ją wziąć dwa unity np kawalerii? Jest tam jakis zapis ze mimo iż są magic weapon można je powtarzać?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Shenq pisze:Jak to jest z zakleta bronią w chaosie? Mogą ją wziąć dwa unity np kawalerii? Jest tam jakis zapis ze mimo iż są magic weapon można je powtarzać?
Nie są Magic Weaponami ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

o matko, jeszcze nawet WE jednego mastera nie zagrały, a już są kłótnie i boje... #-o

Zapomniałem już jak to jest, he he...

Awatar użytkownika
Azz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Azz »

Azurix pisze:
Shenq pisze:Jak to jest z zakleta bronią w chaosie? Mogą ją wziąć dwa unity np kawalerii? Jest tam jakis zapis ze mimo iż są magic weapon można je powtarzać?
Nie są Magic Weaponami ;)
Ale w 7ed booku byly i nikt sie nie czepial.

pzdr

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

czy podczas przenoszenia się z kamyka można zmienić ustawienie regimentu ?
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Erratu87
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Erratu87 »

mozna
Ciąć byle pociąć ,to jak pie.... bedąc impotentem . Niby można, ale po co ?

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Gralem wczoraj z nowymi WE, juz widzę że na euro przytną Wam strzałki i Weyów;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

pingu pisze:Gralem wczoraj z nowymi WE, juz widzę że na euro przytną Wam strzałki i Weyów;)
To już chyba wszyscy wiemy, pytanie do jakiej liczby
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Też jestem po pierwszej grze i dostałem oklep o chaosu
Grałemc czymś takim
Duzy mag z chanellem i moon stonem hight magic
Maly z scroll metal
Bsb hoda bow of loren
Way hero goły
14 gg poison
14 gg brak kar
8 scoutow ogien
2X 8 wayów
2x5 glade ridersow
14 tancerzy
2x Orzeł
10 wildów z rerolem testu ld

Ze strzelania tylko zdjąłem rydwan 2 crasherow i śmietnik, psy i maruderow.
Wildzi popisowo zabili bsb treencha na demoniku i padli od chimery
I w którym miejscu We są przegięte?

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Prawda jest taka że nowe We nie są przegięte. Jest ofc pare złożen typu 4 snajperów, teleportujący się mag ze słoneczkiem, 30 WW itp które trzeba ograniczyć, ale poza tym armia ma dobry balans. Po prostu ludzie się przyzwyczaili ze gra z WE to darmowe punkty, teraz kiedy WE maja sensowne ceny i uderzenie nagle jest płacz że z Leśniakami można przegrać wiec wszycy rzucają się z cięciami.

Grałem jeden mecz jak na razie ale już widzę, że wcale nie ma samograjki. Wszystkie pociski z S3, S4 robią okrutne zniszczenia w naszych oddziałąch, ww bez kamuflażu wcale nie jest tak trudno trafić, a jak już się trafi to schodzą. WR mają wygar ale jak nie przejadą przez wroga w pierwszej turze to potem lipa wychodzi :P

Także wyluzujcie z tymi cięciami. Dajcie WE zagrać jakiś turniej/mastera dopiero się okże ile są warte ;)

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

@Shenq
IMO niektóre elementy rozpiski słabe. 14 wardancerów za dużo nie zrobi, tym bardziej z high magic. Kolejni wildzi za tą cenę byliby lepsi, ewentualnie warhawki lub treekiny. Podzieliłbym też tą dziesiątkę na dwa oddziały i olał banner.
Obrazek

Awatar użytkownika
PDKonrad
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Opole

Post autor: PDKonrad »

Me_gusta pisze:Prawda jest taka że nowe We nie są przegięte. Jest ofc pare złożen typu 4 snajperów, teleportujący się mag ze słoneczkiem, 30 WW itp które trzeba ograniczyć, ale poza tym armia ma dobry balans. Po prostu ludzie się przyzwyczaili ze gra z WE to darmowe punkty, teraz kiedy WE maja sensowne ceny i uderzenie nagle jest płacz że z Leśniakami można przegrać wiec wszycy rzucają się z cięciami.

Grałem jeden mecz jak na razie ale już widzę, że wcale nie ma samograjki. Wszystkie pociski z S3, S4 robią okrutne zniszczenia w naszych oddziałąch, ww bez kamuflażu wcale nie jest tak trudno trafić, a jak już się trafi to schodzą. WR mają wygar ale jak nie przejadą przez wroga w pierwszej turze to potem lipa wychodzi :P

Także wyluzujcie z tymi cięciami. Dajcie WE zagrać jakiś turniej/mastera dopiero się okże ile są warte ;)
Na miłość boską ktoś nareszcie mówi z sensem !! Polać mu !!:D

Zgadzam się z każdym słowem, armia ma swoje bardzo mocne strony ( strzelanie , mobilność ) ale i bardzo poważne minusy ( T3 , 0 sava ). Zdecydowanie nie jest to armia która gra sama i nie jest to armia dla mało doświadczonych gracz, bo przecież nie ma tutaj nigdzie warda na 2+ na magiczne jak w innych armiach... ;)
Nie wchodź do lasu, on gryzie ;)

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Co do wochu i magicznej broni knighci nie wykupowali sobie tej broni a mieli ja na wejściu w ekwipunku. I nie wiem jak rozpatrywać sprawę wordingu. W AB jest że ta broń "count as magical weapon" a chyba to coś innego niż "is a magical weapon" ale nie znam się na tyle, aby mówic że to pewniak. Jednak uważam że broń chałośników nie jest dobrym przykładem.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

PDKonrad pisze:armia ma swoje bardzo mocne strony ( strzelanie , mobilność ) ale i bardzo poważne minusy ( T3 , 0 sava ). Zdecydowanie nie jest to armia która gra sama i nie jest to armia dla mało doświadczonych gracz, bo przecież nie ma tutaj nigdzie warda na 2+ na magiczne jak w innych armiach... ;)
O ile mobilność jest niepodważalna, to ze strzelaniem jest już koopa jeśli kości nie siądą, i to przez duże K ;) Dzisiaj wystawiłem oddział 20 deepwood scoutów z multiplem, strzelali przez dwie tury w 20 kusz DE, przez ten czas zabili raptem 9 modeli... A byli cały czas na bliskim :!: :!: :!: Także obłędu nie ma ;) Z drugirj strony, 6 sisterek po 3 turach walki przepchnęło pegazistę z CoT'em ;) Generalnie (z) tą armią każdy musi się uczyć grać od początku, kto szybciej ogarnie, ten zbierze śmietankę 8)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

el Victor pisze:czy podczas przenoszenia się z kamyka można zmienić ustawienie regimentu ?
Jeżeli pytasz o zmianę formacji to nie można.
Jeżeli pytasz o zmianę kierunku ustawienia to można.
Jest to dokładnie napisane w opisie przedmiotu.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Ktoś może śledził jak kształtuje się dyskusja o dublowaniu strzalek na zagranicznych forach?

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Shenq pisze:Ktoś może śledził jak kształtuje się dyskusja o dublowaniu strzalek na zagranicznych forach?
nie mozna dublowac. zabraniaja tego zasady na tą chwile.
trzeba czekac na FAQ albo na jakaś errate która zmieni obowiązujące zasady. jak to mialo miejsce ze Skavenami i weeping bladem...czy tez duzym szczurem

pozdrawiam
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Marr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: Marr »

Na razie wygląda na to, że ETC FAQ Team jest za dopuszczeniem duplikacji strzałek.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... _web#gid=0

Ale najlepsze strzałki mogą wejść w ograniczenia...
Models* with Asrai bow, max 85
*Waywatchers counts as 2 models, Waystalkers counts as 4 models
*Each model with Hagtree tip or Trueflight arrows after 25 counts as 2 models

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Shenq pisze:Ktoś może śledził jak kształtuje się dyskusja o dublowaniu strzalek na zagranicznych forach?
wciaz dyskutuja. W tej chwili na forum etc faq lekko idzie w strone mozliwosci duplikowania strzal, ale pewnie ogolny faq bedzie wspolgral z ograniczeniami, jako, ze nie znalezli tam przewagi zasad idacych w jedna strone.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Shino pisze:
Shenq pisze:Ktoś może śledził jak kształtuje się dyskusja o dublowaniu strzalek na zagranicznych forach?
wciaz dyskutuja. W tej chwili na forum etc faq lekko idzie w strone mozliwosci duplikowania strzal, ale pewnie ogolny faq bedzie wspolgral z ograniczeniami, jako, ze nie znalezli tam przewagi zasad idacych w jedna strone.
Shino, ale nad czym tu dyskutowac? zasady sa jasne. Brak mozliwosci dublowania. a jesli za dyskusje wezmiemy fakt ze pare osob wziaz mowi ze mozna dublowac bo mi sie wydaje ze autor tak chcial, to dla mnie to nie jest dyskusja. a jak to bedzie na etc to nikt nie wie. zaglosuja jak zaglosuja;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

ODPOWIEDZ