Mengil Manhides Manflayers

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Re: Mengil Manhides Manflayers

Post autor: Remx »

Witam czy jest może gdzieś polskie tłumaczenie tych Mengili :/ ?
Nie znam angielskiego za dobrze a google tłumacz też tłumaczy po chińsku heh :/

Thx
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Jeśli chodzi o historię, to znalazłem coś takiego: http://www.czempioni.pl/readarticle.php?article_id=144
Jeśli chodzi o zasady to zlituj się... aż tak dobrze nie trzeba znać języka żeby sobie z nimi poradzić, ale jeśli się nie uczysz ang, daj znać na priva to Ci objaśnię ich zasady :wink:

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

No to masz stary problem, bo nigdzie nie widziałem polskiego tłumaczenia mengili, choć może jakiś życzliwy forumowicz ci to przetłumaczy. Pamietaj, że nasza ukochana gra wydwana jest przez Anglików, dlatego znajomość ich mowy trzeba szkolić, bo wtedy nikt cie nie zwałuje i będzie okey.

Masz tu tłumaczenie by mee :lol2: :

Mengile

Do wynajęcia: Większość armii Warhammera z wyjatkiem Bretonii, HE, WE i krasnoludów może wynająć Mengili jako jednostkę rzadką. Psy wojny i mroczne elfy mogą wystwić Mengili w ramach specjali.

Punkty: Mengil i pięciu kanibali (wliczając w to sztandarowego i muzyka) kosztują łącznie 287 punktów. To jest minimalna wielkość tego regimentu. Liczba wojowników w regimencie może zostać zwiększona poprzez dodanie dodatkowych kanibali za +19 punktów za model. Można dodać do 9 dodatkowych kanibali.

Broń: Broń ręczna, kusze powtarzalne i broń wielka. Mengil zamiast kuszy samopowtarzalnej ma samopowtarzalną kuszę-pistolet. Wszystkie bronie (łacznie z kuszami powtarzalnymi i bronią Mengila) posiadane przez Mengila i jego kanibali są pokryte Czarnym jadem.

Pancerz: Ciężki pancerz.

Zasady specjalne:
Nienawidzą HE, harcownicy, skalpujacy, powtarzalne kusze, sztandar Kaladu.

Skalpujący

Regiment nie może gonić złamanego przez siebie przeciwnika, zamiast tego obedrą ze skóry tych którzy pozostali po nim na placu boju. Za każdy regiment który Mengile złamali lub wybili w walce wręcz otrzymują dodatkowe 100 punktów zwyciestwa.

Powtarzalna kusza-pistolet Mengila
Max zasięg: 8 cali Siła: 3
3x Strzał. Ignoruje kary do trafienia za strzelanie na daleki zasieg i za strzelanie po ruchu

Sztandar Kalada

Sztandar pozwala wystawiać Mengili jako zwiadowców. Jako dodatek, każda jednostka wroga chcąca strzelać do Mengili otrzymuje -1 do trafienia. Ten modyfikator zwiększa się do -2 jesli Kanibale znajduja się w odelgłości wiekszej niż 12 cali od strzelających.

Uff, sorry chłopaki za tłumaczenie, ale nie jestem z wykształcenia filologiem :oops:

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

W gwoli ścisłości należy dodać że Czarny Jad nie działa tak jak to opisano w 7ed AB. W czasach kiedy pisano zasady do Manflayerów dawał po prostu zatrute ataki i tak to funkcjonuje do dziś.

@cobra651
Dzięki że mnie wyręczyłeś :wink:

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

No #-o fakt zapomniałem o tych zmianach w 7 edycji.

Nie ma za co Andronicus, Druchii muszą sobie pomagać :wink:

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kanibale sa najlepsi :]

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Heh, z drugiej strony jak miał to przetłumaczyć?? Mengila Okrytegoczłowiekiem Ludzioobdzieracze?? :wink:

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

cobra651 pisze: Skalpujący

Regiment nie może gonić złamanego przez siebie przeciwnika, zamiast tego obedrą ze skóry tych którzy pozostali po nim na placu boju. Za każdy regiment który Mengile złamali lub wybili w walce wręcz otrzymują dodatkowe 100 punktów zwyciestwa.
Dzięki :) właśnie dokładnie tego nie zrozumiałem :) Było trzeba mi napisać o co mi chodzi konkretnie to byś nie musiał aż tyle pisać hehe sorki :)

A i dzięki też za info z tym poisonem, nie wiem dla czego ale cały czas właśnie myślałem ze Mengile mają zwyklego poisona dopiero teraz jak czytałem zdziwiłem się ze to jakiś inny poison i zarazem zdezorientowało mnie :)

Co do angielskiego dokładnie nie uczyłem się tego języka w szkole tylko j.rosyjskiego, :( jestem ostatnim rocznikiem który na ten język się załapał :/
Oczywiście nie mogłem też zostać obojętny na ten język :) i samemu się szkoliłem ale tak to jest jak się nie zna wszystkich słów :/

Jeszcze raz dziękuje :)
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ja tam wole osobiscie cienie

Sa prostrze w obsłudze (wszystko w ksiazce)
Mam dosc bawienia sie zdodatkowa kartka elthariona
Po zatym jeszcze jakis nad wrazliwy kumpel ci to wypomni i sobie nimi nie pograsz :wink:

No i te kusze.... :?
Zasieg 8' mnie nie zadowala -.-
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Drako
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drako »

Eltharion pisze:Ja tam wole osobiscie cienie

Sa prostrze w obsłudze (wszystko w ksiazce)
Mam dosc bawienia sie zdodatkowa kartka elthariona
Po zatym jeszcze jakis nad wrazliwy kumpel ci to wypomni i sobie nimi nie pograsz :wink:

No i te kusze.... :?
Zasieg 8' mnie nie zadowala -.-
O co Ci chodzi ??
Manflayerzy są normalnym oddziałem DoW i nie potrzebujesz zgody przeciwnika by je wystawić.
O co ci idzie z eltarionem ??? On jest w HE i nawet tam jest obecnie w army booku...
8" ma tylko kusza mengila, reszta ma normalne....

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

1. O to ze wole cienie
2. Z kim ja gram ?? ... :roll: ( i tak musialem sie wyklucac o osobne zasady do elthariona )
To co mowisz przeczy temu ze moge ta jednostke wystawic :D
3 - Patrz obrazek obok :wink:
- Jestem fanatycznym klimaciarzem a za take bzdury ze Eltharion to nie slepy mistrz miecza tylko jakis tam szalony szlachcic jestem gotow kroic ,palic i zabijac!! :twisted:
Wiec prosze was nie wygadujcie bzdur bo ostatnio jak wybuchlem to dostalem opieprz od naszej krolowej :D
- Naszczescie na tej ziemi sa ludzie ktorzy wiedza ze Eltharion jest slepy i wymyslili do niego zasady
- Gram HE ?? ... nie ma to jak bystry umysł :roll: :wink:
4. Nie gadaj.... -.-
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

W LaRPa tez cisniesz?

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

GRRR....
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Eltaharion nie obraź się, ale spamujesz. Kusze Mengili mają zasięg 24 cali, tylko broń dwódcy ma 8 i co do jasnej ciasnej ma twój imiennik do Mengili i to jeszce w temacie DE???????

Drako
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drako »

Eltharion pisze: 3 - Patrz obrazek obok :wink:
- Jestem fanatycznym klimaciarzem a za take bzdury ze Eltharion to nie slepy mistrz miecza tylko jakis tam szalony szlachcic jestem gotow kroic ,palic i zabijac!! :twisted:
Wiec prosze was nie wygadujcie bzdur bo ostatnio jak wybuchlem to dostalem opieprz od naszej krolowej :D
- Naszczescie na tej ziemi sa ludzie ktorzy wiedza ze Eltharion jest slepy i wymyslili do niego zasady
- Gram HE ?? ... nie ma to jak bystry umysł :roll: :wink:
Jesteś fanatycznym klimaciarzem który wystawia elthariona w DE ?????
teraz to już nic tylko czekać jak na jakiejś klimatycznej bitwie zobacze w DoCh greater demona Thoreka na kowadle Khorna... :roll: :roll: :roll:
eltharion pisze: 2. Z kim ja gram ?? ... :roll: ( i tak musialem sie wyklucac o osobne zasady do elthariona )
To co mowisz przeczy temu ze moge ta jednostke wystawic :D
Na obecnych oficjalnych zasadach GW możesz wystawiać jednostki DoW w innych armiach niż DoW. Jedyne co Ci może tego zabronić to właśnie autorskie ograniczenia.....

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Rince pisze:W LaRPa tez cisniesz?
Nie... ale w WFRP tak
cobra651 pisze:Eltaharion nie obraź się, ale spamujesz. Kusze Mengili mają zasięg 24 cali, tylko broń dwódcy ma 8 i co do jasnej ciasnej ma twój imiennik do Mengili i to jeszce w temacie DE???????
No wiekszej czesci niestety tak przepraszam juz nie bede
A co do kuszy to napisane bylo ze 8' wiec myslalem ze cala jednostka ma 8'
(nadal wole cienie)
Drako pisze:Jesteś fanatycznym klimaciarzem który wystawia elthariona w DE ?????
teraz to już nic tylko czekać jak na jakiejś klimatycznej bitwie zobacze w DoCh greater demona Thoreka na kowadle Khorna... :roll: :roll: :roll:
Ja nie wiem .... -.-
Porazka :? #-o
Przecierz pisze ze gram tez HE nie??
Na obecnych oficjalnych zasadach GW możesz wystawiać jednostki DoW w innych armiach niż DoW. Jedyne co Ci może tego zabronić to właśnie autorskie ograniczenia
Hm hm ..
Widac ze musze precyzowac moje wypowiedzi :?
Chodzi o to ze kumpel z ktorym najczęściej gram nie lubi jednostek z poza AB wiec oprócz Elthariona( dla tych mniej inteligetnych chodzi o wystawianie u HE -.-) na zadnej innej nie gram
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

No wiekszej czesci niestety tak przepraszam juz nie bede
:roll:
A co do kuszy to napisane bylo ze 8' wiec myslalem ze cala jednostka ma 8'
(nadal wole cienie)
Skoro nawet nie znasz zasad jednostki, o której jest tu mowa, po cholerę się wypowiadasz??
Chodzi o to ze kumpel z ktorym najczęściej gram nie lubi jednostek z poza AB wiec oprócz Elthariona( dla tych mniej inteligetnych chodzi o wystawianie u HE -.-) na zadnej innej nie gram
Kumpel sobie może nie lubić. MMM jest jednostką tak samo oficjalną jak te z AB, w przeciwieństwie do Elthariona, którego w wersji którą tak lubisz GW dawno wywaliło na śmietnik. Zresztą on akurat nigdy nie był zbalansowany i nawet w 6ed wymagał zgody przeciwnika, więc to porównanie jest nie na miejscu.
(nadal wole cienie)
Na demony Mengile są IMO lepsze, z racji tego że AP na kuszach gówno im robi ( demonom ) a trucizna owszem.

A i jeszcze jedno. Nie musisz w każdym swoim poście zaznaczać jak bardzo kochasz Elthariona. Może uważasz forumowiczów za "mniej inteligentnych" ale uwierz nam, każdy wie już że lubisz tą postać...

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

w tym temacie nie powinno być w ogóle mowy o eltharionie... :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

za kilka postów przestanę być miła i zamknę temat, żebyście ochłonęli...
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

A jak radzicie sobie przeciwko MMM? Ja w swojej armii na hoteku mam tylko BSB z PoK na koniu, jak gralem na magiczce to nasuczalem im chillwindy i black horrory, ale zastanawiam sie obecnie nad wywaleniem PoKa i ciekaw jestem jakie macie na nich sposoby? Zastrzelic ciezko, zblizajace sie oddzialy szatkuja w 2 prostych ruchach i jeszcze Ld 9 bez generala...

ODPOWIEDZ