Nowe WE

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Nowe WE

Post autor: Furion »

Shino pisze: a jesli jednostka oblala test marszu przed teleportem? nadal moze uzyc forest wlak imimo zakazu marszu lucyc sie jako maszerujaca?
jednostka króra oblała marsz jest traktowana tak, jak by maszerowała - źródło rulebook. Nie ma znaczenia na potrzeby moonstone. Normalnie się można teleportować.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

a. w sumie nie pomyslalem, zeby tam do tego zajzec.

to tez konczy cala dyskusje na temat moonstone.

Knight
Wodzirej
Posty: 724
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Knight »

Czy po teleportacji za pomocą moonstone też trzeba być w całości w lesie ?

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

"replace it, wholly within any forest"
_______________________________

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Czy można niszczyć magiczne strzały WE za pomocą czaru Arcane Unforging?
Jeśli tak, to czy niszczone są strzały tylko jednego modelu?

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

tak
tak
:D
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

W takim razie do jasnej i ciężkiej cholery, na jakiej zasadzie ktokolwiek miałby twierdzić, że można powtarzać w armii te same magiczne strzały, skoro są magicznymi przedmiotami? Innych niż magiczne przedmioty rzeczy nie można niszczyć z Arcane Unforging.

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

el Victor pisze:tak
tak
:D
Nie wiem skąd takie informacje i na jakiej podstawie.
Moim zdaniem autor pisząc że są to enchanted itemy wcale nie miał na myśli tego że nnie możemy ich dublować, a jedynie podkreślić to że mają magiczne właściwości.

Kilka punktów dlaczego moim zdaniem enchanted arrows nie są magic itememi:

1. z RB
Magic items are considered to be unique — you can only have one of each in your army unless otherwise stated in the magic item's rules. (...) Even the least potent magic item is a dangerous device, steeped in the fickle powers of sorcery, and is extremely rare.

z tego powodu Magic Itemy są wydzielone w specjalnych sekcjach w ArmyBookach i są dostępne jedynie dla bohaterów
Enchanted arrows opisane są w dziale "The Armoury" - zbrojownia co sprawia że powinny być tak samo dostępne jak wymienione tam również Asrai longbow czy Asrai spear.

2. Samo posiadanie tych strzał przez oddział łamie zapis o tym, że możemy mieć tylko jeden taki sam magic item w armii

3. z AB
these are enchanted items but do not prevent a model from having a second enchanted item
sens tego zapisu moim zdaniem jest taki, że mimo że są enchanted itemami, to nie robi z nich niezwykle rzadkich przedmiotów o których wspomniałem w punkcie 1

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Na takiej zasadzie, że skoro kupa rzeczy i bohaterowie oraz lordowie mają opcję tych strzałek to może "autor miał na myśli" jednak możliwość ich powtarzania.
Dlatego czekamy na odpowiedź GW na maila ew. korzystną interpretację LS (konto do dobrowolnych przelewów to samo co zwykle) :).
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

w sumie musze tez tak zacza interpretowac zasady.

w sumie w zasadzie demonic gifty maja zapis, ze sa odpowiednikiem magic itemow i uzywaja ich zasad, ale mysle, ze mozna na to przymkna oko i zakazac niszczenia ich, bo przeciez nie sa magic itemami tylko demonic gift. Gdyby mozna je bylo niszczyc to nazywalyby sie magic items.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Jesteś jedynym bojownikiem o to żeby nie można było dublować strzałek Shino.
A ostatnio w Twoich postach zamiast logicznych argumentów pojawia się tylko najniższych lotów ironia.
z grubej rury zapytam, coś się tak uparł na nerfienie tych biednych Wood Elfów :P ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jacobs pisze: z grubej rury zapytam, coś się tak uparł na nerfienie tych biednych Wood Elfów :P ?
pytanie jest raczej czemu te elfy potrzebuja bocznych kolek w postaci mozliwosci dublowania magicznych przedmiotow, mimo, ze w zasadach ogolnych jest, ze nie mozna tego robic, a nic w zasadach elfow nie wskazuje na to, zbey bylo inaczej.

Swoja droga w demonach tez nie ma sekscji magic items.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Na gruncie zasadowym nie da się jednoznacznie stwierdzić czy można te strzały powielać. Na razie polecałbym ostrożnie ogrywać bez dubli i ewentualnie się miło zaskoczyć.

Ja przyznam się bez bicia, zagłosuje zgodnie z ETC FAQ, gdyż nie mam zielonego pojęcia jak pod to podejść wedle zasad, gdyż jest istotnie za mało punktów zaczepienia.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Dla mnie podstawowa rzecz - autor napisał enchanted items, zamiast Enchanted items. W RB wszędzie w dziale o itemach piszą z dużej litery jeśli mają na myśli magiczne itemy. To taka sama różnica jak piszemy Bóg (tu mamy na myśli w większości przypadków boga chrześcijańskiego, Jahve, Allaha - w zależności w co wierzymy), a bóg (tak zazwyczaj określamy bogów z innych wierzeń, czy mitów greków i rzymian). Więc Bóg to Bóg w znaczeniu tego Jedynego, natomiast jest bóg Odyn, bóg Zeus itd.
Shino się uczepił jednego słowa jak rzep psiego ogona. Moim zdaniem nie ma racji ze względu na kwestie językowe - najlepiej zapytać Matta Warda.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

dwoch slow. jesli to jest enchanted item to czym jest second enchanted item.

to o cyzm piszesz sie nie trzyma kupy.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Shino pisze:dwoch slow. jesli to jest enchanted item to czym jest second enchanted item.

to o cyzm piszesz sie nie trzyma kupy.
Z całym szacunkiem Shino, a czy to co ty starasz się udowodnić trzyma się?

Załóżmy, że jest traktowane tak jak inne magiczne itemy i nie można dublować. Dlaczego nie być konsekwentnym i pozwolić brać strzałkę 1 łucznikowi. Przecież oddział 10 GG ma 10 takich strzałek, czyli nie tylko one się dublują, ale wręcz powtarzają się 10-ciokrotnie. Dlaczego w takim razie tu można, a w innym wypadku nie? Dlaczego czar niszczący magiczne przedmioty miałby niszczyć 1 strzałkę a nie 10 na raz? Jaki jest koszt tego magicznego itemu? 3x liczba łuczników? 5x liczba łuczników? Chyba każdy przedmiot ma jakiś określony stały koszt? Chyba, że się takie wynalazki pojawiły, bo od czasu jak byłem na LS, to sporo różnych rzeczy powychodziło i też miałem pewien rozbrat z battlem - ty powinieneś wiedzieć, bo jesteś na bierżąco.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dlaczego nie być konsekwentnym i pozwolić brać strzałkę 1 łucznikowi. Przecież oddział 10 GG ma 10 takich strzałek, czyli nie tylko one się dublują, ale wręcz powtarzają się 10-ciokrotnie. Dlaczego w takim razie tu można, a w innym wypadku nie
dobre pytanie.

dlaczego jak masz jeden oddzial z sztandarem z dyscyplina to dziala na wszystkie 20 ludkow, a jak masz 2 oddzialy z czego tylko jeden z tym bannerem to sztandar juz dziala tylko na 10 ludkow?

w tej grze nie do konca dziala logika pod wzgledem praw zachowania enegrii czy inercjalnosci srodowiska. Nie zmienia to faktu, ze istnieja zasady gry, ktore obowiazuja, chyba, ze jest napisane inaczej.
Jaki jest koszt tego magicznego itemu?
zalzey. od 2 do 5ciu punktow za model.
ty powinieneś wiedzieć, bo jesteś na bierżąco.
co prawda na biezaco jestem w miare (nie musze wkoncu byc), ale ty tez powinienes jesli chcesz jakakolwiek sensowna dyskusje na temat zasad zaczynac. Inaczej to nie ma sensu.


Ja z kolei jeszcze ciebie chcialbym zapytac co to jest magic weapon, ktorego to zasad ma uzywac enchanted item znany jako enchanted arrows?

co prawa wiem co to jest Magic Weapon, ale przeciez rownie jak enchanteditem rozniace sie od Enchanted Item, to i ten magic weapon nie ma pewnie zasad Magic Weapon, wiec oddzial nie powinene miec magicznych atakow.

Jesli sie zgodzisz z tym, to mysle, ze mozemy wpsolnie zgodzic sie na dublowanie strzal na oddzialach.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Co do magicznych ataków, to jest to jasno napisane w book'u.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

to czzemu magic weapon opisuje zasady magic weapon z magic itemow a enchanted item juz nie?

czemu jest tylko jedno jasno napisane, mimo, ze obydwie rzeczy sa tak samo zapisane?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Shino pisze:
Dlaczego nie być konsekwentnym i pozwolić brać strzałkę 1 łucznikowi. Przecież oddział 10 GG ma 10 takich strzałek, czyli nie tylko one się dublują, ale wręcz powtarzają się 10-ciokrotnie. Dlaczego w takim razie tu można, a w innym wypadku nie
dobre pytanie.

dlaczego jak masz jeden oddzial z sztandarem z dyscyplina to dziala na wszystkie 20 ludkow, a jak masz 2 oddzialy z czego tylko jeden z tym bannerem to sztandar juz dziala tylko na 10 ludkow?
Choćby z tego powodu, że napisali "modele w oddziale z tym sztandarem"
Jaki jest koszt tego magicznego itemu?
zalzey. od 2 do 5ciu punktow za model.
ty powinieneś wiedzieć, bo jesteś na bierżąco.
co prawda na biezaco jestem w miare (nie musze wkoncu byc), ale ty tez powinienes jesli chcesz jakakolwiek sensowna dyskusje na temat zasad zaczynac. Inaczej to nie ma sensu.
To zapytam wprost - czy znasz inny "magiczny przedmiot", który nie ma określonego kosztu punktowego? Bo ja znam tylko takie, z określoną wartością: 100 pkt, 75 pkt.
Ja z kolei jeszcze ciebie chcialbym zapytac co to jest magic weapon, ktorego to zasad ma uzywac enchanted item znany jako enchanted arrows?

co prawa wiem co to jest Magic Weapon, ale przeciez rownie jak enchanteditem rozniace sie od Enchanted Item, to i ten magic weapon nie ma pewnie zasad Magic Weapon, wiec oddzial nie powinene miec magicznych atakow.

Jesli sie zgodzisz z tym, to mysle, ze mozemy wpsolnie zgodzic sie na dublowanie strzal na oddzialach.
A dlaczego oddział nie powinien mieć magicznych ataków?
Arrows: Magic attacks. The arrows substitute the regular Asrai bow and last all battle. You must use
them (can't choose to use the regular bow instead)


Shino, masz nieprzyjemny zwyczaj odwracania kota ogonem, jak coś tobie nie pasuje lub jest nie po twojej myśli.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

ODPOWIEDZ