Nowy i czym zacząć grać

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dominikx
Plewa
Posty: 5

Nowy i czym zacząć grać

Post autor: Dominikx »

Witam szukam jakejś armii do fantasy batlle i nie moge sie zdecydować myślę nad ogrami tomb kings krasnalami i jaszczurami i nie moge wybrać bo chce żeby to miało i ręce i nogi i żeby jakiś fluff w tym był

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

A może napisz coś więcej, jaki styl gry preferujesz? Ofensywny, defensywny, wolisz mieć silną fazę magii, kupę śmieciowego strzelania, potężne machiny czy może mocną piechotę?

Tak dla uproszczenia ja bym to podzielił tak:

Krasnoludy - potężne machiny i mocna piechota
Królowie grobowców - mocna magia i mocne lekkie strzelanie
Jaszczuroludzie - potężna magia i mocne lekkie strzelanie
Ogry - wszystko i nic - znajdziesz tutaj i mocną piechotę, magię, machiny, trochę strzelania, niezła mobilność (zwykły ogr 6 ruchu) ale w niczym armia nie jest najlepsza.

Mam co tydzień styczność z każdą z tych armii, a dwie sam posiadam i mogę z czystym sumieniem polecić każdą, chociaż TK wydają się najmniej przystępne. Jeżeli chcesz się sugerować fluffem to oczywiście bierz krasnoludów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Slayer Zabójców pisze:Jeżeli chcesz się sugerować fluffem to oczywiście bierz krasnoludów :)
Zasadniczo tak ,ale te najnowsze modele mogą spaczyć patrzenie na fluff dwarfów ;)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Dominikx
Plewa
Posty: 5

Post autor: Dominikx »

W sumie za dobrze nie znam zasad fantasy batlle ale mysle że troche magii by było odpowiednie i jednocześnie jakaś piechota do walki wręcz i lekkie wsparcie dystansem jakieś potworki do tego (byle nie mroczne elfy i wogóle elfy bo tych to nie trawie u siebie)

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Czyli mix? Coś w miarę na każde kopyto?
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Z tego co napisałeś najbardziej pasuję Lizardmen, mają mocną magię, dobrą piechotę, wsparcie strzelaniem i potworki.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

O tym samym pomyślałem, choć na potworki bym się nie napalał. :)
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Dominikx
Plewa
Posty: 5

Post autor: Dominikx »

o to jest myśl ale co kupić tak do 300 zł by lekko pograc ( stówencje sobie zostawiam na farby i pędzel dlatego tylko 300)

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Saurusa bohatera na cold onie, skinka priesta, box saurusów i ze dwa skinków. Nie wiem ile to wyjdzie.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Dominikx
Plewa
Posty: 5

Post autor: Dominikx »

no to idzie to tak saurusy 82 dwa skinki to 162 priest 50 i saurus oldblood 37 zł o te zestawy ci chodziło tak?
a ten priest ma jakie skile(chodzi mi o to co robi itd itd)

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

jest czarodziejem (rzuca czary) :wink:

Awatar użytkownika
Dominikx
Plewa
Posty: 5

Post autor: Dominikx »

a tak wogóle to jaszczuroludzie to mają raczej magie przyrody nie? jakieś kamienne pociski zew natury itd itd i czy to prawda że maja umiejętność chowania się w wodzie?(chyba tylko 2 razy grałem w fantasy batlle i dlatego sie pytam

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Dominikx pisze:a tak wogóle to jaszczuroludzie to mają raczej magie przyrody nie? jakieś kamienne pociski zew natury itd itd i czy to prawda że maja umiejętność chowania się w wodzie?(chyba tylko 2 razy grałem w fantasy batlle i dlatego sie pytam
Skink priest może mieć magię bestii lub magię niebios.
Wszelkiej maści skinki (bohaterowie i oddziały), kroxigory, salamandry, razordony i troglodon mają zasadę aquatic, która pozwala im korzystać z lekkiej osłony (light cover) przed wrogim strzelaniem będąc w wodzie.

Mocną magię zobaczysz dopiero kiedy będziesz grał na większe punkty i wystawisz Slann Mage-Priesta na wypasie. Możesz mu wybrać którąkolwiek z 8 domen magii z rulebooka lub wysoką magię (high magic). Poza tym ma do wykupienia tylko dostępne jemu ulepszenia wzmacniające jego potencjał magiczny i antymagiczny.
Obrazek

ODPOWIEDZ