Tablety i inne gadżety - czy warto i dlaczego nie?

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Tablety i inne gadżety - czy warto i dlaczego nie?

Post autor: Afro »

Może nie gierkowe, ale jest naprawdę ładne promo na tablety samsunga (za pół ceny). Promocja nie jest w jakimś pojedynczym sklepie, tylko z góry od samsunga. Ja kupiłem swój w komputroniku :)

http://www.tabletowo.pl/2014/08/08/prom ... lowe-ceny/

Pozwoliłem sobie wydzielić Wam dyskusję do osobnego wątku o dość przewrotnym tytule. :wink:
Cheers, ZK
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Tablet? Do czego zatem go używasz? Bo szczerze powiedziawszy w moim odczuciu tablety są zbyt duże i nieporęczne by służyć jako telefon, urządzenie do internetu, czytnik dokumentów albo odtwarzacz muzyki. Jest zbyt duży do niektórych zastosowań, do pozostałych wygodniejszy wydaje się netbook. Netbooki maja podobne gabaryty, z tą różnicą, że wyposaża się je w mechaniczne klawiatury, służące jednocześnie jako wygodna podstawka i mają możliwość podłączenia myszy oraz innych peryferiów przez usb, którego nie dopatrzyłem się w żadnym tablecie.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Dużo podróżuję i tablet wg mnie jest idealny do poczytania czegoś, przeglądania neta, jako gps. ~9 calowy wyświetlacz jest trochę lepszy nić ~5 w telefonie wg mnie. Kiedyś też nie byłem przekonany i podobnie myślałem, że lepiej nosić lapka, ale tablet ważący 300gram jest wg mnie idealnym rozwiązaniem do takich celów. Poza tym jestem gadżeciarzem i często kupuję rzeczy, bo są fajne ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Dla mnie tez tablet to kompletna abstrakcja.... 5 cali na telefonie starczy na te pare godzin podróży a potem laptop...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

PiotrB pisze:Dla mnie tez tablet to kompletna abstrakcja.... 5 cali na telefonie starczy na te pare godzin podróży a potem laptop...
Chodzi o to, że netbook ma podobne gabaryty i podobną masę (zwłaszcza że są dostępne modele z dyskami SSD, jak nie chce się komuś nosić tradycyjnego HHD z metalowymi talerzami. No i netbooka nie trzeba cały czas trzymać w ręku, można położyć go sobie na kolanach albo na innej powierzchni. Tableta na stoliku nie położysz, bo ekran będzie skierowany ekranem górę, a jak na kolanach, to trzeba się nachylać. Nie mówiąc już o tym, że tablet jest zbyt ciężki, by dłuższy czas trzymać go w jednej ręce, bo drugą trzeba obsługiwać. No chyba, że jest podstawka w zestawie, najlepiej z klawiaturą. Tyle, że wtedy to jest znowu netbook. Jeżeli zaś chodzi o nawigację, to telefony i tak mają taką przekątną jak zwykłe urządzenie dedykowane do GPS i podobną do czytników e-booków. Nie mówiąc już o tym, że z powodzeniem pozwalają przeglądać neta.
5 cali to jest już straszny telewizor. Pracuję dla jednej z sieci komórkowych, nawet nie masz pojęcia jak ludzie są napaleni na te wielgachne samsungi s5 i xperie Z, tylko że sony to trochę mniej, bo nie przypominają Apple'a :lol2: .
9 cali tabletu to trochę za dużo jak na urządzenie mobilne, ponieważ wymaga już rozstawienia (czyli wyciągnięcia z pokrowca i uaktywnienia, no bo nikt nie będzie latał z tym pod pachą, chyba że jest się Pawlakiem). Telefon natomiast ma strzał po ruchu, jak wyciągnąć go z kieszeni jest od razu gotowy do użytku.
Jedyne zastosowanie jakie widzę dla tabletów do prawdę mówiąc tylko grafika komputerowa, ponieważ można rysować za pomocą rysika.
Jeśli zaś chodzi o wagę, to netbooki ważą tam około kilograma, nie mów, że nie wyciśniesz :wink: . Tablety 10" przeciętnie około 0,5 kg, ale mi różnica. Chyba tylko od klawiatury i większego dysku.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

No ja nie chcę nikogo przekonywać, dla mnie to jest wygodne i tyle. A z tym trzymaniem cały czas w ręku to też nie do końca, bo mając obudowę do tableta można go sobie ustawić pod kątem tak jak ekran laptopa ;) Ok, ale już tutaj nie offtopuje, promocja się skończyła wczoraj po kilku godzinach, wyprzedali wszystko w całej Polsce.

Wracając do tematu gierek, to na gmg zaczyna się całkiem ładne promo na klasyczne gierki:

http://www.greenmangaming.com/50-games-you-must-play/
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

każdy ma co lubi :) ważne żebyś tak robił w życiu że Cię stać na dobrego ipada czy lapka... ja też jestem gadżeciażem i na takie rzeczy jak laptop czy telefon wydaje majątek... zresztą który facet nie jest gadżeciażem... :D
Żeby nie było że of top to dziś na steamie jest w promocji za 50% ceny Legends of Eisenwald - fajna gra z naprawdę dobrym potecjałem! Polecam!:)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tablet to genialna rzecz. Szczegolnie ten z jablkiem. Duzo poreczniejsze od lapa, mniejsze. Dac sie na tym filmy ogladac i generalnie bezprobolemowo surfowac po necie, bo umowmy sie, ze na smartfonach to nie jest jakas przyjemnosc.
Poza tym mozna na nim grac w hearthstona :D

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Na androidzie jeszcze nie ;p ale od niedawna już można na tabletach z windowsem, wiec może wkrótce na andku.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Może lepiej wymienić system na ubuntu i zainstalować tą nakładkę pozwalającą na uruchamianie programów pod windows? Tak czy inaczej ma wyjść ubuntu dedykowane pod telefony. Tylko, że wtedy znów: instalowałbym na telefonie.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

No tak prawdę mówiąc to jakiegokolwiek linucha można sobie zainstalować na dowolnym urządzeniu z androidem, pytanie tylko po co? ja do linuksa wole mieć jednak klawiaturę :) a samo ubuntu to przy obecnej miażdżącej popularności androida/ios/wphone wątpię, żeby znalazło jakieś szersze grono wielbicieli. Raczej nic nowego się nie przebije bez jakiejś przełomowej nowinki.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ale mając ubuntu, zapytany przez jakiegokolwiek użytkownika innego systemu możesz powiedzieć: "mam ubuntu, plebsie". Co klawiatury, jak już wspominałem są urządzenia o podobnych gabarytach co tablety i wyposażone w klawiaturę.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Klafuti pisze:Ale mając ubuntu, zapytany przez jakiegokolwiek użytkownika innego systemu możesz powiedzieć: "mam ubuntu, plebsie".
no czy ja wiem czy posiadanie ubuntu to jest faktycznie powod do dumy?? przeciez ten system jest beznadziejny.
Klafuti pisze:Co klawiatury, jak już wspominałem są urządzenia o podobnych gabarytach co tablety i wyposażone w klawiaturę.
wydaje mi sie, ze zaleta takiego tableta powinien byc w miare duzy ekran i przy okazji niezbyt duze gabaryty samego tableta :)
i tak najwazniejsza jest bateria. bo jesli bedzie trzymala godzine, przy ciaglym uzytkowaniu, to po co posiadac cos takiego w podrozy? no chyba, ze backup jak juz telefon wysiadzie ;)
Afro pisze:No tak prawdę mówiąc to jakiegokolwiek linucha można sobie zainstalować na dowolnym urządzeniu z androidem, pytanie tylko po co? ja do linuksa wole mieć jednak klawiaturę :)
czy android nie jest czasem systemem linuxowym?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Wiem, że jest beznadziejny... Ale jaki undergroundowy.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Morsereg pisze:
Afro pisze:No tak prawdę mówiąc to jakiegokolwiek linucha można sobie zainstalować na dowolnym urządzeniu z androidem, pytanie tylko po co? ja do linuksa wole mieć jednak klawiaturę :)
czy android nie jest czasem systemem linuxowym?
no tak, ale zastosowania ma głównie mobilne i z założenia jest robiony pod urządzenia z dotykowymi ekranami ;)
Ostatnio zmieniony 20 sie 2014, o 13:47 przez Afro, łącznie zmieniany 1 raz.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

Tableciki są bardzo ok do obejrzenie filmu i poczytania ebooka na kanapie. Do grania - słabo. Spoko też są przy pracy mobilnej - gdzie każda sekunda tak naprawdę ma znaczenie, a trzeba wprowadzać niezbyt skomplikowane dane. Do poważnej pracy - tylko lapek, najlepiej ultrabook/macbook air.

Jak zacząłem pracować w biurze - tablet się zaczął kurzyć, do mega szybkiego ogarnięcia czegoś na mieście jest telefon...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Do przeglądanie stron są dużo wygodniejsze do lapów - do pracy zgadzam się tylko lapy.
Do grania to zależy w co. W takiego hearthstona gra się fenomenalnie.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Dokładnie, do hs jest idealny, ale grać w to w jakieś strzelanki, czy wyścigi to wg mnie jakiś nonsens. Nie dość, że bateria padnie po godzinie grania to sterowanie dotykowym ekranem to jakiś żart.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Heroes 3 działa na tablety. Populacja androidów zwiększa się. :wink:
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

ODPOWIEDZ