Star Wars: X-Wing

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14638
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Star Wars: X-Wing

Post autor: swieta_barbara »

Kto próbował i może w kilku słowach opisać?
Według Bell of Lost Souls X-Wing wyprzedził już warmaszynkę i jest tuż za 40k, więc ciekaw jestem fenomenu.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Gra wypasiona niestety chwilowo Falcon jest imba :evil:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

Fajna, do pifka z kumplami jak najbardziej.
W innym wypadku system kart ulepszeń, wymusza kupowanie praktycznie wszystkiego co wychodzi , nie zależnie od zbieranej strony = spory koszt jak na tą chwilę :roll:
+ wychodzi 3 frakcja, podobna "armada", pytanie co dalej
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Gierka fajna. Potyczki rozgrywasz średnio w 1 godzinę przy formacie 100 punktów. Na stole wystawić możesz 2-3 modele, ale też i 8 . Wszystko zależy od tego czym grasz i preferowanej taktyki.
Gierka wychodzi w miarę tanio. Największy koszt to początek, gdzie trzeba kupić wiecej modeli, nie tylko dla własnej frakcjii (do modeli są dołączone karty, dla którch tylko sie kupóje dany model).

We wtorki od 18 gra spore grono w PAradoxie, więc zawsze można przyjść i popatrzeć.

Swoistym plusem jest już gotowy do grania model, więc możesz jedynie dać go do przemalowania, ale to twój wybór, no i odsprzedać go później może być cieżej. Brak proksów i zawsze to jakieś wsparcie z nagrodami od FFG na turniejach (chociaż dupy nie urywa, ale lepsze to niż GW).
30-31 sierpnia były Otwarte Mistrzostwa Polski, które otworzyły przy okazji pierwszty ogólnopolski ranking turniejowy. Więc tak na prawdę, system dopiero sie rozpędza.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Przemo ! Sokoła już nie ma w sprzedaży - wystarczy więc że zniszczysz te już istniejące - a tak poważnie to system jest super- kupujesz - rozpakowujesz - grasz - proste. Trzema modelami masz kombinowania co nie miara - a jak chcesz zawsze możesz zagrać StarDetroyerem czy Tantivem 4 z Leją na pokładzie...
U nas jest cała liga- może nie ma jakoś strasznie dużo tych osób ale u nas grają fajni ludzie w tym kobiety - polecam bo nie drogo można się fajnie pobawić. Zamiast iść do kona z dziewczyną trzy razy - kup statki :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Sokoła już nie ma w sprzedaży
Za pół roku pewnie będzie ponownie. Nawet grając imperium, kupiłbym ze dwa dla jednej tylko karty (no może dwóch, ale tę drugą mam też w sleywie) dołączonej do tego modelu :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Gra jest świetna, szwagier mnie wciągnął :mrgreen: - pozycja obowiązkowa dla fana SW. Zasady nieskomplikowane, nie trzeba wysuwać miarki :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
ext.lex
Plewa
Posty: 7

Post autor: ext.lex »

Obrazek

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Witam,jest jakieś forum X-winga, coś jak Border Princes dla WHFB, gdzie możnaby się spytać, od czego zacząć, gdzie ogłaszane są turnieje itp? :-)

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

nie specjalnie jest forum galakty i tam bodaj turnieje są ogłaszane ale generalnie raczej wszystko odbywa się na facebooku :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Dołącz do fejsowej grupy, a jesli chodzi o forum, to najsensowniejszym jest forum FFG.
Warto tez sledzić forum galakty, szczególnie dział turniejowy.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Będzie ktoś w Paradoxie jutro (28.07 wtorek),żeby zagrać na 100 pkt? Ew. o której?

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

We wtorki w PX zawsze jest ktoś od X'a
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Elo bando złamasów !!

Kto jeszcze zostaje przy kwadratowym systemie ?, my z Jagalem juz sie obkupiliśmy w figsy, Macias jeszcze o tym nie wie ale też niedlugo zakupi :p
Widziałem że na MPki jest paru battlowców zapisanych, chyba to jedna z ciekawszych gier na ktore sie mozna przerzucic :)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Tak system jest spoko jest jeszcze Armada od tego samego producenta... osobiście mi się bardziej podoba ale to już kwestia gustu obie gry są fajne :D
A ty wpadasz na MPki??:)
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ja się dołączyłem do x-winga. Na razie wrażenia b. pozytywne, a ile kminienia nad rozpiskami :)

Armadę rozważę za rok, jak będzie nieco wiecej statków, bo na razie odniosłem wrażenie, że flota imperium składa się ze star destroyerów w 3 rozmiarach.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11530
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Młody pisze:Elo bando złamasów !!

Kto jeszcze zostaje przy kwadratowym systemie ?, my z Jagalem juz sie obkupiliśmy w figsy, Macias jeszcze o tym nie wie ale też niedlugo zakupi :p
Widziałem że na MPki jest paru battlowców zapisanych, chyba to jedna z ciekawszych gier na ktore sie mozna przerzucic :)
a grałeś w KOW?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Miałem swoje pierwsze starcie w armadę tydzień temu - ciekawa gra. Poza tym czytam Honor Harington, więc "duze okręty" mi się bardziej podobają.
Jednakże u nas, jest juz grupka 3 ludków od Iksa, czwarta osoba właśnie zamówiła, więc moze kolejne dwie będą (w tym ja). Narazie dzisiaj pierwsza bitka instruktażowa o 20.00, a jutro przyjeżdżają znajomi z Gorzowa i Zielonej.

Awatar użytkownika
Twister
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Twister »

Hej,

mam do sprzedania figurki do gry X-wing.

W skład sprzedawanego zestawu wchodzą:

2x zestaw podstawowy
1x zestaw "Ścigani"
1x B-wing
1x Sokół Millenium
1x HWK-290
1x A-wing
1x Slave I
1x Y-wing

Figurki oraz karty w stanie idealnym oraz bardzo dobrym (niektóre użyte mniej niż 3 razy).
Oczywiście wszystko jest kompletne, nie brakuje żadnej karty, części oraz figurki.

Cena 620 zł
Kontakt na priv.

Pozdro :)

ODPOWIEDZ