Sprzedaż za granicę na ebayu

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Sprzedaż za granicę na ebayu

Post autor: Rasti »

Hey
Ostatnio męczę się strasznie z ebayem. Chcę wystawić to i owo na sprzedaż za granicą, a jednak ebay mi nie pozwala :C

Najpierw założyłem konto na .pl Dokonałem tam aktywacji konta sprzedawcy, potem powiązałem paypala z kontem bankowym dla pełnej weryfikacji i próbując wystawić przedmiot wyskakuje mi, iż aby móc wystawiać towar na rynek zagraniczny muszę mieć 10 pozytywnych sprzedaży w kraju i konto sprzedawcy przez 90 dni. No cóż. Dowiedziałem się od Mirabelki z tutejszego forum, że na .com lub co.uk nie ma takich cyrków.
Jak się okazało moje konto polskie jest już na każdym z tych serwisów. Próbowałem co prawda wystawić na innych jednak blokada nadal jest :C
Zostało mi tylko założyć całkowicie nowe konto. Postanowiłem, że założę je na co.uk Po założeniu prosi mnie o podanie danych osobistych. No i tutaj pytanie - co zrobić, żeby znowu nie nadziać się na blokadę? Obawiam się, że jak podam lokalizację PL to będzie to samo. Jak to ominąć, mógłby mi ktoś powiedzieć ;)?

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Rasti pisze:Dowiedziałem się od Mirabelki z tutejszego forum, że na .com lub co.uk nie ma takich cyrków.
Przykro mi ale to bzdura- ta zasada jest od 3 lat i nie dotyczy tylko Polaków . Musisz poczekać i sprzedawać pomału po jednej rzeczy . A powiem Ci więcej - jak minie te 3 msc to będzie trzymał Cię PayPal który nie pozwoli Ci sprzedać za więcej niż określona kwota - początkowo niewielka - około 500 eruo na miesiąc.
Ebay to nie allegro :)
Moja rada - powystawiaj w dobrych kategoriach przedmioty na polskim Ebay w złotówkach - one są widoczne zagranicą - jeśli cena i oferta będą dobra to coś tam sprzedaż, nauczysz się jak to działa i jak działa Ebay oraz PayPal bo to wcale nie jest takie proste - tam są zupełnie inne zasady do których możesz nie być przyzwyczajony - sprzedający jest śmieciem - kupujący PANEM klientem - jeśli jest jakiś problem to w 90% Ebay bierze stronę kupującego - poczytaj dobrze regulamin - bo jeśli tego nie zrobisz szybciutko wyłapiesz bana lub ograniczenie sprzedaży :)... Powodzenia
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

beerfield
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: beerfield »

PiotrB pisze: Ebay to nie allegro :)
Moja rada - powystawiaj w dobrych kategoriach przedmioty na polskim Ebay w złotówkach - one są widoczne zagranicą - jeśli cena i oferta będą dobra to coś tam sprzedaż, nauczysz się jak to działa i jak działa Ebay oraz PayPal bo to wcale nie jest takie proste - tam są zupełnie inne zasady do których możesz nie być przyzwyczajony - sprzedający jest śmieciem - kupujący PANEM klientem - jeśli jest jakiś problem to w 90% Ebay bierze stronę kupującego - poczytaj dobrze regulamin - bo jeśli tego nie zrobisz szybciutko wyłapiesz bana lub ograniczenie sprzedaży :).
I dzięki takiemu rozwiązaniu kupujący nie musi się obawiać nieuczciwego sprzedawcy, zdjęć zrobionych pod kątem by ukryć uszkodzenia/braki i tym podobnych rzeczy. Ponadto procedura odzyskiwania pieniędzy jest równie prosta i przyjemna choć w wielu przypadkach sam sprzedawca proponuje zwrot w przypadku gdy przesyłka nie dotarła (z pominięciem oficjalnej drogi co na allegro mi się nigdy nie zdarzyło a z portalu korzystam praktycznie od początku jego istnienia).

Jeśli jesteś uczciwym sprzedawcą nie masz się czego obawiać :)

Awatar użytkownika
Misiek_LF
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Post autor: Misiek_LF »

Jeśli jesteś uczciwym sprzedawcą nie masz się czego obawiać :)
Hehehehehheheheheheheehehehehe.
Po dwóch latach pracy z Allegro, w której o eBayu też się nasłuchałem od szefa, powiem Ci bez wahania, że uczciwy to ma dopiero przewalone. Sytuacje typu kolesia, który skosił sobie trawnik i odesłał używaną kosiarkę (bo ma 10 dni na zwrot), albo wymontował części do swojej starej pralki, wmontował do kupionej spalone i odesłał... z reguły wygrywa kupujący, chyba że masz dokumentację foto/wideo każdego przedmiotu i procesu pakowania. Nieuczciwy odbije sobie przynajmniej na innym towarze, uczciwy musi się pogodzić ze stratami.

beerfield
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: beerfield »

Misiek_LF pisze:Nieuczciwy odbije sobie przynajmniej na innym towarze, uczciwy musi się pogodzić ze stratami.
Dlatego taka a nie inna jest polityka na portalu ebay - to kupujący ma być chroniony coby nieuczciwy sprzedawca nie "odbijał" sobie strat kosztem uczciwego kupującego.

Awatar użytkownika
Misiek_LF
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Post autor: Misiek_LF »

A dlaczego nikt nie chroni uczciwego sprzedawcy przed nieuczciwym kupującym? Nie każdy ma setki tysięcy obrotu, żeby olewać sobie złodziei.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dzięki za odpowiedź ;)
To będę walczył z ebayem. Co do polityki kupującego jako króla to zdaję sobie z niej sprawę i jest ona mi znana ;)
Na razie założyłem konto na co.uk i spróbuje coś tam wystawić. Ogółem nie planuje jakiś niesamowitych obrotów, wiec nie powinno być problemów.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

beerfield pisze:Jeśli jesteś uczciwym sprzedawcą nie masz się czego obawiać
Przykro mi ale nie masz pojęcia o czym mówisz - na porządku dziennym są masy naciągaczy którzy Cię po prostu okradają - polecam zwłaszcza Kanadyjczyków - tam jest największy odsetek złodziei. To są normalni szantażyści . Na szczęście teraz jest nowy system ocen - więc co niektórych takich klientów możesz olać - no i musisz być twardy - z szantażystami się nie negocjuje - oraz dobrze znać regulamin i robić zdjęcia praktycznie wszystkiego :). Ebay to inna rzeczywistość :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
s.lemur
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: s.lemur »

A jak już miną te trzy miechy i uda się w końcu coś sprzedać za granicę, to PayPal każdą wpłatę przetrzyma trzy tygodnie:)
Z Ebayem są straszne jaja, zwłaszcza jeśli chcesz prowadzić sprzedaż z biedniejszych krajów unii.

Ale jak już przeskoczysz zasieki, wytrzymasz przypalanie i dalej będziesz miał ochotę wystawiać, to jest ok:)
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

s.lemur pisze:A jak już miną te trzy miechy i uda się w końcu coś sprzedać za granicę, to PayPal każdą wpłatę przetrzyma trzy tygodnie:)
Z Ebayem są straszne jaja, zwłaszcza jeśli chcesz prowadzić sprzedaż z biedniejszych krajów unii.

Ale jak już przeskoczysz zasieki, wytrzymasz przypalanie i dalej będziesz miał ochotę wystawiać, to jest ok:)
Miałem pare problemow kiedy sprzedawełem , niestety nie kaźdy został rozwiązany pozytywnie . Dużo załatwiania spraw przez ''centrum pomocy'' . Ogólnie lipa . Najlepiej tylko kupowac jeśli jest okazja.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Takie jeszcze pytanko. Jak wygląda "kultura" na ebayu w sprawie feedbackow? Najpierw sprzedawca czy kupujący?

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Ja prawie zawsze dostaje po zaraz po wpłacie, czyli sprzedający najpierw. Co ma sens bo po wpłacie wypełniłeś swoją część umowy jako kupujący.
Z tym trzymaniem kasy przez 3 tyg jest lipa jak sprzedajesz wiele rzeczy bo musisz opłacić nie zawsze tanią wysyłkę z własnej kieszeni.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Rasti pisze:Takie jeszcze pytanko. Jak wygląda "kultura" na ebayu w sprawie feedbackow? Najpierw sprzedawca czy kupujący?
Jako sprzedający możesz wystawić jedynie pozytywa, dlatego wielu sprzedających daje komentarz od razu po wpłacie.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

takie specyficzne rownouprawnienie :)
sprzedawca tylko pozytywa, kupujacy moze wysmarowac z blotem i jeszcze wyludzic kasiore
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Jako kupującemu zawsze mi to pasowało :). A że płatności na ebayu są potwierdzalne i łatwe do sprawdzenia, nie ma raczej problemu z niepłacącymi kupującymi. Sprzedawałem też parę razy za granicę i nie było problemów, dostałem pozytywy, pełna kultura. Wolę taki układ niż Allegro gdzie ludzie dają pozytywy tam, gdzie ewidentnie chcieliby dać neutrala lub negatywa, tylko boją się komentarza odwetowego.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

ODPOWIEDZ