ETC 2015

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3350
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Re: ETC 2015

Post autor: Smiechu »

Szkoda tylko zbanowanego UL i ChL.
Z drugiej strony jak pomyślę o ilości stron dotyczących ograniczeń tych armii.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Zapowiada się ciekawie.
Przy slotach 50% (hero/lord) sensownym rozwiązaniem byłoby poluzowanie brzytwy.
\/\

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Chl to była abstrakcja kompować... uzupełnienie wszystkich braków każdej armii i dziesiątki mocnych złożeń.
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Cauliflower pisze: Kołata, a dlaczego do wyjebania Dawn attack? Właśnie nie, skomponuj tak armie abyś srał na ten scenariusz albo podejmuj ryzyko 1/3 szansy, że go trafisz. Pełen wybór.
Ktoś może mieć armie olewającą dawn attack np woc, ale za to z małą ilością punktów na B&G. Zarządzasz ryzykiem jeszcze przed bitwą - mega.
Stary, grasz armiami itp lub z ld10 to może i fajny scenariusz dla Ciebie. A teraz spójrz z punktu widzenia orków czy bestii.
Gienek ląduje po jednej stronie, a trolle z ld4 czy horda piechoty z ld7 po drugiej... I jesteś w dupie.
Albo magowie lądują randomowo po całym deployu zamiast przy herdstonie.
Zamiast toczyć normalną bitwę będziesz w pierwszych turach robił wszystko żeby uratować bezbronne oddziały przed samozagładą... super gra.
Tu nie ma gadania o żadnej strategii, liczy się tylko fart przy turlaniu na deployment, a statystycznie te słabsze armie zależne od liderek są mega do tyłu.
Spokojnie można wymyśleć i zaproponować fajne scenariusze zamiast takiego gówna.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Herosów wstawia się w oddziały przy wystawieniu.
Możesz zbudować armię tak, aby wstawić herosa z wyższą ld od razu w trollach i każdym innym unicie, masz na to 75% armii.

Zaraz będziesz miał bestie slaanesha poza tym :wink:


Ale masz rację, zbyt egoistycznie spojrzałem :wink: :P Na ETC to będzie wyglądało trochę inaczej, fajna wydała mi się opcja, aby na 1/3 szansy udupiać przeciwnikowi budowanie cornerhammera, który jest mega nudny.

Mi się najbardziej w obecnych zmianach w WFB podoba to, że otwiera go na grę, a nie campienie się po rogach. Na ETC widywałem obrazki beastmanów schowanych w rogu za herstonem + drugim obelem. Taka sobie zabawa.


Tak czy siak musimy poczekać na pozostałe ograniczenia, np czy beastmany dostaną marki zamiast dodatkowych punktów i jak będą compowane pozostałe armie z racji na 50% lordów/herosów.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3350
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Przecierz piszą że możesz przerzucić kostkę na bsb i generała.
Wystarczy wsadzić ich do jednego oddziału i można by powiedzieć że masz szansę poprawić felerny rzut.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Poza tym mozesz generala i bsb dac do roznych unitow i masz dwa rerolle - ktorys musi wejsc :)

ale opcja z jedynym unitem nielosowanym wydaje sie mega spoko
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

No dobra, a jak nie wejdzie? Pomysł ze scenariuszami bardzo mi się podoba. Ogólnie jak na razie dobre pomysły.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

super zmiana z tymi scenariuszami nawet jeśli rozpatrujemy armie z niskimi LD przy takiej ilości punktów na bohaterów to tylko i wyłącznie losowanie scenariuszy może zapobiec rozpisek na jedno kopyto i hero hammera

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

No wstawcie do trolli herosa, który nie ma w nich lookouta. Przeciwnik zacznie, zabije typa z jakiejś maszynki i masz w plecy i herosa, i trolle. Zresztą przeciętny heros gobliński ma 7ld. Bez generała i BSB nie daje to żadnego marginesu bezpieczeństwa w zdawaniu stupida.. Dobra, dość teoryhammera.

Pytanie zasadnicze: Po co naprawiać taki marny scenariusz, jak można wymyślić lepszy?
Jak jest taki wstręt do cornerhammera, to można np zrobić scenariusze dające dodatkowe punkty za zaparkowanie określonymi unitami (np ze sztandarami) w czyimś deployu czy zdobywanie objectiwów (jak w zaproponowanym zresztą KotH). Dodatkowo ma to ten plus, że wystawianie unitów ze sztandarami pod B&G i tego typu scenariusze z objectiwami zapobiega totalnemu herohammerowi.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jak grasz na kolesia z maszynami to raczej dobrowolnie on w dawn attack nie wejdzie a scenariusz nie jest losowany tylko wybierany przez wylosowanego gracza
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Największy problem jaki mam z Dawn Attack to nie kwestia maszyn, tylko potencjalne szanse na rozrzucenie mało mobilnych armii. Może to skrzywienie przez moje ostatnie dwie bitwy na tych zasadach, ale w obydwu wypadkach jeden duży oddział lądował mi na lewej ćwiartce, a drugi na prawej. W efekcie za każdym razem grałem bez 400 punktów.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

No TK przy tym też mają przesrane. Wolne, mały zasięg czarów i generalnie armia musi znajdować się w bąblu. Dawn Attack tyra tk potwornie.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Pragne zauważyć, że w tych zasadach AR.com nic nie napisał o 50% na lordów i herosów.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

JarekK pisze:Pragne zauważyć, że w tych zasadach AR.com nic nie napisał o 50% na lordów i herosów.
O obowiązkowych 25% na cory również :D
\/\

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

JarekK pisze:Pragne zauważyć, że w tych zasadach AR.com nic nie napisał o 50% na lordów i herosów.
Czyli jest 50% na lordów i herosów

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ok. :) i odrazu jestem szczęśliwszym, biedniejszym o kilka stów człowiekiem.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

jest 75% na hero i lodrow bo 25% na cory ;)

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

A będą łączone statsy bohaterów i monsterów :D ?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Na jakiej podstawie?

ODPOWIEDZ