Ostrzeżenie przed użytkownikiem Wspn - sprzedaje odlewy!

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Ostrzeżenie przed użytkownikiem Wspn - sprzedaje odlewy!

Post autor: Jankiel »

Kamyk, daj sobie spokój.
Jak chcesz się dokształcić, to idź na studia, albo przynajmniej podyplomówkę. A nie popisuj się swoimi pomysłami przed dwójką radców prawnych.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Kamyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128

Post autor: Kamyk »

ej no ale to najpierw muszę gimnazjum skończyć nie? Niebieskie kołnierze ciężkie w dyskusji są, nie znają perspektywy obrony :(
Nadal tak jest, że za urzędówki musicie wystawiać faktury mimo etatu?
Ostatnio zmieniony 6 paź 2014, o 12:37 przez Kamyk, łącznie zmieniany 1 raz.

pako120
Warzywo
Posty: 16

Post autor: pako120 »

Po pierwsze to trzeba wyjaśnić sobie, że kopie w formacie pdf zawierają skopiowany znak handlowy wytwórcy, którego kopie z Chin już nie mają. Odpada więc art 305.1. z prawa własności przemysłowej.
Nie masz pojęcia czym jest znak towarowy...tak ciężko wpisać sobie to w przeglądarkę? A może to nie wynika z tego,że nie umiecie razem z Kamykiem tego znaleźć...
wypowiedzi Kamyka nawet nie komentuje bo jest poniżej poziomu
Mnie bardziej wkurza coś innego, właśnie NIEPOINFORMOWANIE wyraźnie o braku oryginalności produktu.
I to w sumie skłoniło mnie do napisania pierwszego postu, jak można zobaczyć musiałem wyciągać te informacje od sprzedającego,który na koniec zachował się jakbym mu matkę zabił i udawał poszkodowanego.I tak dla informacji oburzonych(sic!): nie wiedziałem czym jest fw discount i nie uważam by brak tej wiedzy dawał komuś prawo do oszukiwania mnie.

Dziękuję administracji za zdrowe i rozsądne podejście do jawnego oszustwa.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Pako a jednak powróciłeś. Serce mi bez ciebie się krajało. Smutek mną targnął.
A znaku handlowego definicję znam, ale co do podobieństwa w projekcie produktu w przypadku figurek to chciałbym zobaczyć minę sądu, który w procesie dowodowym dostanie stos figurek różnych twórców i będzie miał powołać biegłego, w celu ustalenia, które powielają design GW a które nie. I mówię tu o różnych producentach.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Kamyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128

Post autor: Kamyk »

Nie chce mi się już, przypomniałem sobie, że to tylko żołnierzyki. Idę udowodnić coś komuś za pieniądze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Kamyk pisze: Idę udowodnić coś komuś za pieniądze :mrgreen:
Obrazek
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Threater
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Threater »

pako120 ty naprawdę jesteś Deliberitusem :].
Mam wrażenie jakobym czytał temat o Widłach, tylko zamiast wideł jest walka o zlewane od GW figurki.
Co ja mówię o zyski z tych zlewów .
Powiem ci prywatnie ale w publiczny sposób że, nie osiągniesz niczego szarpiąc się z kimkolwiek ma jakimkolwiek forum.
Dziękuje do widzenia.
A teraz zakaszę sobie gruszkę, bo popcorn i cola są niezdrowe.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Kurde jabłka macie jeść ! Każdy polak obowiązkowo jedno jabłko dziennie!
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ja jem nawet dwa:) ale oryginalne nie odlewane
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Threater
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Threater »

Gruszka jest bardziej soczystsza od jabłka.
A tak na poważnie, skoro już o odlewach mowa. Pamiętam jak GW jakiś czas temu pisało/apelowało o to aby nie kupować odlewów. Wiemy czemu apelowali bo chcą zarobić, ale czemu wybrali taką formę walki z odlewaczami. Ano bo propagandą są wstanie zdziałać coś, drogą prawną nic.
Być może się mylę, ale przeciwko zwykłym ludziom/hobbystom są bezradni. A wszczynanie kroków prawnych bezcelowe.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Może i jest tu kliku radców prawnych czyli takich prawników bez znajomości :D ale Kamyk i dzikki mają rację - możecie odlewającemu delikatnie mówiąc skoczyć prawnie. Wzory GW nie są zastrzeżone i wyszło to na jaw jak pewna firma z Ukrainy zaczęła masowo na Ebay sprzedawać figurki GW o połowę taniej. Zresztą sądzę że te figurki właśnie z stamtąd pochodzą :)
Ostatnio zmieniony 6 paź 2014, o 16:17 przez PiotrB, łącznie zmieniany 1 raz.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

raven17
Warzywo
Posty: 15

Post autor: raven17 »

lol :D ale macie ból dupci o zakaz handlu odlewami aż miło poczytać :D a tak serio to trzeba być niezłym leszczem żeby do kupna odlewu potrzebować pośrednika,który narzuca jeszcze 50-100% marżyXD

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

GW również jest znane z kwestii praw do "space marines", co spowodowało falę protestów społeczności sf na cąłym świecie. A sprawa Chapterhouse Studios? Kwestia stron fanowskich Warhammera Online? GW jest tak czyste w swoim postępowaniu wobec odlewaczy, bo są za ciency by postraszyć odlewników w Chinach. Na gruncie USA/UE są w stanie zaprocesować, ale jeśli chodzi o Chiny to tam niezłe koncerny samochodowe gryzą się i walczą.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

możecie odlewającemu delikatnie mówiąc skoczyć prawnie
Możemy. Ale nie musimy pozwalać na reklamę tego na polskim forum.
Podobnie jak możemy skoczyć islamistom mordującym niewiernych, ale nie musimy zezwalać im na wrzucanie filmików z egzekucji na BP.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

pako120
Warzywo
Posty: 16

Post autor: pako120 »

Powiem ci prywatnie ale w publiczny sposób że, nie osiągniesz niczego szarpiąc się z kimkolwiek ma jakimkolwiek forum.
Nie wiem czy zauważyłeś ale już to osiągnąłem. Zastanawia mnie też jedna rzecz bo o ile moje motywy pisania są dość jasne to ciekawi mnie co ty chciałeś osiągnąć przez wrzucenie kilku nic nie wnoszących do dyskusji postów? Nie wiem może czujesz się wyobcowany w swoim gimnazjum i braki komunikacji w życiu próbujesz nadrobić w necie?

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Ja mam teraz pytanie do modów/adminów - czy mam zacząć znowu nabijać się z użytkownika pablo i pyskówka z obrażaniem z jego strony pójdzie ponownie, czy zachowacie się jak należy i temat zostanie zamknięty? Nie rozumiem, czemu wyrażono zgodę (cichą lub głośną w przypadku pojawienia się moda/admina w temacie) na istnienie tego typu tematu? Skoro zamknięto temat na komisie to czy jego istnienie ma sens tutaj? Część osób będzie żyła w swoim świecie, cześć w innym a obecność tematu służy tylko do bezkarnego jechania po sobie.
Chcecie zablokować umieszczanie opcji sprzedaży odlewów to napiszcie to jasno w regulaminie komisu i kasujcie wszystkie tematy.
Nie chcecie blokować - nie ingerujcie.
Mam tylko prośbę, by nie propagować nagonki w stylu "będziesz siedział" oraz "zgłoszę to", bo są to opcje najmniej dziecinne.
Administracje chce ustalić zasady wg swoich ustaleń - dla mnie bomba. Nie mam w zwyczaju ustawiać gospodarza w domu.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

Ja mam teraz pytanie do modów/adminów - czy mam zacząć znowu nabijać się z użytkownika pablo i pyskówka z obrażaniem z jego strony pójdzie ponownie, czy zachowacie się jak należy i temat zostanie zamknięty? Nie rozumiem, czemu wyrażono zgodę (cichą lub głośną w przypadku pojawienia się moda/admina w temacie) na istnienie tego typu tematu? Skoro zamknięto temat na komisie to czy jego istnienie ma sens tutaj? Część osób będzie żyła w swoim świecie, cześć w innym a obecność tematu służy tylko do bezkarnego jechania po sobie.
Facet daj sobie już spokój, piszesz bezsensu i bez jakieś głębszej refleksji, próbujesz się popisywać, najpierw prowokujesz później się dziwisz,że ktoś po tobie jedzie i miesza cię z błotem, nie wiem czego oczekiwałeś...
Chcecie zablokować umieszczanie opcji sprzedaży odlewów to napiszcie to jasno w regulaminie komisu i kasujcie wszystkie tematy.
Taki zapis jest tylko trzeba czytać ze zrozumieniem,ale widać u niektórych jest problem...
Nie kłopocz się z odpisywaniem bo nie mam czasu na czytanie bzdur i profilaktycznie dodaje do ignorowanych.
Ostatnio zmieniony 6 paź 2014, o 17:40 przez tiny, łącznie zmieniany 2 razy.

Morok

Post autor: Morok »

ale po co takie akcje skoro ktoś osądza że sprzedaje się tu podróbki to niech kupuje oryginały ze sklepu i po temacie

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Tak tiny, piszę bez sensu i bez głębszej refleksji, bo domagam się klarownej sytuacji? Ok, niech i tak będzie. W końcu czego można oczekiwać od internetu. Tutaj łatwo obrażać kogoś, ciskać się, ale gdy ktoś zaczyna drażyć temat, to jest to popisywanie. W sumie powinienem przywyknąć już do tego. Do tego, że dla niektórych, gdy kończą się argumenty obrażając próbują dyskutować, czy też rzucając hasła bez podstaw lub puste pyskòwki. Dla mnie koniec dyskusji. Pozywajcie, banujcie kogo wam się podoba. Powodzenia.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Threater
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Threater »

pako120 tak dla jajec cię Trolluje żebyś złapał gule i wiesz co udało mi się.
A czy moje posty nic nie wnoszą to twoja prywatna opinia, także żyj sobie w swoim gimnazjum czy do jakiego tam budynku uczęszczasz .
A celu nigdy nie osiągniesz bo ten cały Wspn założy inne konto, więc proceder kwitnie.

Zablokowany