Civilization: Beyond Earth

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Civilization: Beyond Earth

Post autor: Barbarossa »

Wszystkich wielbicieli cywilizacji tylko tak chciałbym przestrzec, żeby uważnie rozważyli inwestycję w Beyond Earth - to jest po prostu mod sci-fi do Civ5, do tego niektóre rzeczy są w nim lekko zwalone. Moim zdaniem 140-150 zyla to przegięcie za ten tfór. Można raz przejść, ale naprawdę szału nie ma. Ogólnie jakieś 5/10.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Sciągnąlem demo dzisiaj ze steama. jak fajnie ze dali demo. gry nie kupie. chyba ze za 30 zloty.
jak pisal Barbarossa. 5/10 to naprawde dobra ocena. ja daje 4/10.

pozdrawiam
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Sorry za post pod postem,
Pograłem w to demo i musze przyznac ze zaczyna mnie wciągać. cholera jasna no!

@barbarossa powiedz mi, co Cie najbardziej denerwuje, moze mi przejdzie:P
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Ja kupilem pierwszego dnia i juz mam ok 100h gameplay i raczej mi sie nie znudzi szybko, jak dla mnie to takie troche inne podejsce do Civ i naprawde dobrze im to wyszlo, a zapewne a najblizszym DLC poprawia to i tamto.

Civ 5 przed DLC byl imo duzo gorszy niz Civ BE.
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

też gram i największym problemem jest faktycznie cena.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Aldean pisze:@barbarossa powiedz mi, co Cie najbardziej denerwuje, moze mi przejdzie:P
Karawany jak masz 5+ miast. 3 karawany na miasto i co kilka dosłownie tur każdej trzeba z coraz dłuższego menu wybrać miasto docelowe. Gra się robi niemożliwa, 60% czasu to ręczne sterowanie karawanami because fuck you, that's why.

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

Pograłem przez kilka godzin i o mało nie zanudziłem się na śmierć, Civ V z dodatkami jest o wiele lepszą inwestycją.
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Ja mam zamiar kupić jak będzie w promocji, póki co muszę się zadowolić "piątką". Ale słyszałem raczej pozytywne opinie.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

Barbarossa pisze:
Aldean pisze:@barbarossa powiedz mi, co Cie najbardziej denerwuje, moze mi przejdzie:P
Karawany jak masz 5+ miast. 3 karawany na miasto i co kilka dosłownie tur każdej trzeba z coraz dłuższego menu wybrać miasto docelowe. Gra się robi niemożliwa, 60% czasu to ręczne sterowanie karawanami because fuck you, that's why.
W CiV nie ma tego problemu? Ciekawe, bo u mnie występuje, do tego BE nie jest potrzebne.. :P

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Kupiłem grę po nowym roku - jestem zadowolony. Jest wyraźnie trudniejsza od 5 (grałem na trudnym). Rozegrałem 2 pełne gry po 400+ tur. W pierwszej brakło mi 7 tur do wygrania, w drugiej nawet nie dotarłem do cudu planetarnego. Bardzo podoba mi się system rozwoju jednostek wojskowych. Natomiast nie podoba mi się drzewko technologiczne - jest wyjątkowo nieczytelne, zwłaszcza, że bez czytania ciężko jest się zorientować czy technologia udostępnia ulepszenie pola/miasta, czy jakiś inny bonus.
Na + soundtrack.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Rising tide, to zdecydowanie mus do kupienia, dużo zmienia daje mnóstwo nowych opcji, Artefakty, łączone domeny itp.
Warto go kupić jeśli BE wam podeszła, lub zastanowić się nad zakupem jeśli czegoś wam w niej brakowało, może to to.

Czekam na 3 dodatek (jak zwykle w Civ) który doda jeszcze więcej rzeczy :D

ODPOWIEDZ