lte w play

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bolesław
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Gnom BB

lte w play

Post autor: Bolesław »

Czesc,
Moze ktos bedzie umial mi pomoc. Otoz kupilem wczoraj internet mobilny lte w play i jest problem : tablet zaczal lapac internet po 2 godzinach i juz dobrze dziala, ale komputer odmawia mi posluszenstwa, a co najlepsze jeszcze wczoraj w nocy dzialal, chociaz tez zaskoczyl po dlugim czasie. Czy to jest problem z ustawieniami czy z dostawca? Mieszkam w centrum, router pokazuje ze internet jest, komp odnajduje urzadzenie, ale nie moze polaczyc sie z netem. Dodam, ze na moje nieszczescie mam winowsa 8.1

Dzieki za pomoc, Boleslaw
Łatwe zamki są jak łatwe laski - brzydkie i puste w środku.
Złota myśl Bolesława Chrobrego

źródło: nonsensopedia :3

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Primo, wybrałeś takiego dostawcę to masz za swoje. Zalecamy zmianę na bardziej pomarańczowego. :-P

Pozdrawiamy
Orange

Secundo, tego typu problem to najczęściej w moim doświadczeniu coś z brakiem wolnej przestrzeni na otwarte sesje gdzieś w sieci dostępowej. Miewałem tak jak przez jakiś czas nic z netem nie robiłem - pokazuje, że działa a nie działa. Metoda resetowania modemu działa ale jest upierdliwa. Teraz już rzadko się tak zdarza, w sumie to nie wiem czemu. Modem zmieniłem, może to to...

Maciek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Nie słuchaj mlepkowsa, a przynajmniej pierwszej części jego wypowiedzi. Wybrałeś mądrze. Ludzie przechodzą z Orange, bo im net nie chodzi. I my mamy nielimitowany internet mobilny na każdym paśmie, a oni dopiero zdejmują limity LTE. :lol2:

Pozdrawiamy, Jedyny Słuszny Operator.

A teraz moja ulubiona część: nie działa Internet bez większej przyczyny. Oprócz tego, co już powiedział mlepkows, dodam od siebie jeszcze to:
Otóż, nawet nie ma sensu dzwonić na infolinię, bo najprawdopodobniej usługa jest w systemie ustawiona prawidłowo. Problem nie zależy tak naprawdę od operatora, karty sim, czy modemu (no, w bardzo sporadycznych przypadkach zdarza się, że jest inaczej, ale to jest liczone w promilach wśród wszystkich zgłoszeń tego typu) i zdarza się w każdej sieci. Swego czasu miałem internet na kartę od play i drugi z T-mobile. Na laptopie oba działały stabilnie, a na blaszaku zawieszały się na zmianę.

Podejrzewam, ze jest to kwestia oprogramowania. Niby wszystko działa dobrze, ale w samym kompie coś się nie zgadza. Zanim zainstalujesz system ponownie to możesz też sprawdzić, czy z kartą aby na pewno wszystko w porządku wkładając ja w tablet.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Ja mam moblikę na Play i Orange. Z bólem przyznaje, że w Wawie częściej mam problemy z Play.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Bolesław
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Gnom BB

Post autor: Bolesław »

Dzięki za rady :) Jednak to był problem z kompem, miałem źle ustawioną kartę sieciową i Windows wyjątkowo okazał się skuteczny: udało mi się rozwiązać problem i przywrócić mi internety :D
Łatwe zamki są jak łatwe laski - brzydkie i puste w środku.
Złota myśl Bolesława Chrobrego

źródło: nonsensopedia :3

ODPOWIEDZ