Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze Rozpiski

Post autor: Jarlaxle »

Ciekawa opcja. Niemniej, na razie będę testować BA+korona. Jak się nie sprawdzi, to wypróbuję inne możliwości :P

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Chociaż wydaje mi się, że powinien mieć GW i być na coldonie przy takim złożeniu przedmiotów.
Źle, jedynka, siadaj :P Koleś na coldzie jest zbyt wolny i jak go już wsadzisz do jakiegoś unitu to tam zostanie. Mobilność pozwala na przerzucenie gościa tam gdzie jest potrzebny. GW to kolejny błąd moim zdaniem. Siłę masz z +3 +3, więc szkoda tracić reroll szczególnie przy 7 atakach... Nie wiem jak Wy używacie tego czaru ale u mnie gości na herosach od pierwszej do ostatniej tury. Jest to rewelacyjny czar defensywny, tak na wszelki wypadek, o którym przeciwnicy potrafią zapomnieć :P
Dobrze się powinno sprawdzić na S3-6
i się sprawdza :) to nie jest gościu do przytrzymywania Blodka, bo od tego mamy szóstkę fasta z championem ;) ten lord ma za zadanie zatrzymać chwilowo bądź na stałe unit przeciwnika albo dać stubborna cok'om gdy wbijają się np. w templi czy innego gutstara ;) tzn. kiedy przeciwnik ma więcej szeregów.

Zastanawiałem się też nad złożeniem: Armour of Destiny + Dragonbane Gem + Crown of Command. Co wy na to ?
na razie będę testować BA+korona
Ciekawe złożenie ale moim zdaniem gościu nie jest ani jakimś mega stopperem ani pogromcą herosów... Jak coś jest do wszystkiego to przeważnie jest do niczego... Wydaje mi się, że należy te dwa zadania rozdzielić na dwóch albo nawet i trzech lordów. Mi trochę brakuje stabilnej magicznej kosy ale nie mam już miejsca na trzeciego lordunia...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

CoK sa do dupy, tylko sie do deathstara nadaja, mobilnosc najwazniejsz ajest
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

opcja latająco-kawaleryjsko-strzelecka:
- lord na smoku s7, dawnstone, ots
- bsb na pegazie cot
- 4 lvl shadow, ds, 5++
- 2x7 dr, ch, m, kusze
- 10 korsarzy rxb, fcg, gleaming
- 10 korsarzy rxb, fcg, flaming
- 10 warlocków ch
- 5 warlocków
- 4 bolce
- 5 harpii
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Ciągle zastanawiam się jaką armię wziąć na Szczyrk. W DE chciałbym spróbować czymś takim co myślicie?

1 Dreadlord on DS @ 277.0 Pts
General; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Shield
Giant Blade [60.0]
Dawnstone [25.0]
The Other Trickster's Shard [15.0]

1 Crone Hellebron, The Blood Queen of Har Ganeth @ 310.0 Pts

1 Supreme Sorceress @ 245.0 Pts
Magic Level 4; Lore of ??? (ciągle się zastanawiam)
Dispel Scroll [25.0]

1 Master on DP @ 211.0 Pts
Lance; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Battle Standard
Charmed Shield [5.0]
Talisman of Preservation [45.0]

1 Master on DS @ 148.0 Pts
Lance; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Shield
Cloak of Twilight [50.0]

25 Black Ark Corsairs @ 305.0 Pts
2ndWeapon; Light Armour; Sea Dragon Cloak; FCG

5 Dark Riders @ 80.0 Pts
Spear; Light Armour

10 Dark Riders @ 220.0 Pts
Spear; Rptr Crossbow; Light Armour; Shield; Standard; Musician

27 Har Ganeth Executioners @ 354.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; FCG

10 Doomfire Warlocks @ 250.0 Pts

Models in Army: 80
Total Army Cost: 2400.0

Wiem, że egzeki są słabe, ale uwielbiam te modele.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Egzeki nie są słabe, zalezy na jaki paring trafisz , ale daj im banner +1M , zeby szybciej do CC z CH doszli, jeszcze ich lightem zboostuj :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Gram teraz podobna rozpa, ale mam generala na pedziu i zrezygnowalem z helbronki. Jeden unit z frenzy styknie. Ale mam za to jeszcze hydre. No i troche inne cory, bo 12 workow, 2x5 dr + wicze flame.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Smutny ten wasz standard ale przynajmniej są egze jest impreza
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Jaka magia na suce waszym zdaniem? Beast, light, dark?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ja do egzekow bezwzglednie brałbym lighta
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Raczej najlepszy pod tą rozpiske
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

I po co ci ten light? Skoro tak naprawde boostuje jedynie exe. Jesli w zalozeniu rozpiska ma byc combatowa, to zdecydowanie najlepiej wspiera takowa beast. Ma 0wke, ktora boostuje wicze/exe o wiele lepiej niz light, do tego defensywny bonusik w postaci -1 do hita na przeciwnika, czary ofensywne zabijajace maszyny, potwory i puszki (czego w lighcie brakuje, a co jest sporym problemem DE), no i savage beasty na te pegazy, czy nawet hersow z buta. Wszystko sie zgadza w tym lorze.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

tylko ze savage beast ma 12 cali zasiegu. to by wymagalo zeby czarka byla na steedzie
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Bzdura. W rozpie naporowej nikt sie do czarki nie dobierze. Ma pelna dowolnosc w ruchach.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

hmm. sounds legit.
ja tam uzywam shadowa m.in. ze wzgledu na dlugi zasieg czarow.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Lord: 606
Dreadlord on dark pegasuss 311
* dark pegasuss [50]
* HA(6), SDC (8), lance (7), [21]
* Black amulet [60]
* Crown of commander [35]
* Charmed shield [5]

Sumpreme sorceress 395
* Lore of beast
* 4 lvl [35]
* Ring of hotek [50]
* Dispell scroll [25]

Hero: 580
Master BSB on dark pegasuss 206
* BSB [25]
* Dark pegasuss [50]
* HA (4), SDC (6), lance (6), shield (2) [18]
* talizman of preaseravtion [45]

Master on dark pegasuss 188
* Dark pegasuss [50]
* HA (4), SDC (6), shileld (2), lance (6), [18]
* Cloak of twilight [50]

Master on dark pegasuss 184
* Dark pegasuss [50]
* SDC (6), shileld (2), lance (6), [14]
* armor of destiny [50]

Lords & heroes --- 1186

Core: 600
10 witch elves 110
* standard 10
* flaming [10]
10 witch elves 110
5 DR 85
*shield [5]
5 DR 85
*shield [5]
20 warriorów 190
*champion

Special: 486
14 shades 252
* gw [18]
13 shades 234
* gw [16]

Rare: 125
5 doomfire warlocks 125
-------------->Army: 1211

Total: 2397

Moje przemyślenia po ostatnim turnieju 8) lord na CO jest za wolny i za mało mobilny. Trzy pegazy są za to mega dobre. A jak 3 pegazy są mega dobre. To jakie będą w takim razie 4 pegazy?! :D Trzeba sprawdzić 8) Do tego, shadesów powinno być więcej. Bolce są spoko, ale losowe. I mam problem z magią :P I musi być więcej odginaczek.

Ale! Największy problem jest taki, że teraz nie będę miał długo, długo czasu na grę. Także jakby ktoś chciał przetestować za mnie rozpiskę, to śmiało 8)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2015, o 15:07 przez Jarlaxle, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Też się boję trochę tych krótkich zasiegow w beast ale wydaje mi się lepszym wyborem od light

Awatar użytkownika
ArthooRo
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: ArthooRo »

Jeżeli mogę podzielić się swoimi doświadczeniami to zawsze gram Supreme Sorc (Shadow) i Sorc (Beasts).
Ostatnio wyglądało to tak, że mała czarka dała niezłe boosty Korsarzom i Black Guardom a duża Czarka rzucała hex'y i direct'y, więc atakujące czary raczej.
Sam z tej kombinacji jestem bardzo zadowolony tym bardziej zachęca domena Cieni, ze względu na jej atrybut (czyli teleport :P )

\
Zamiana współczyników Leaderki z Siłą jest mega :twisted: :twisted: :twisted:
Chciałbym kiedyś na starość usiąść w fotelu, spojrzeć na półkę pełną pięknych figurek i powiedzieć:"wow"

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

RedScorpion pisze:Też się boję trochę tych krótkich zasiegow w beast ale wydaje mi się lepszym wyborem od light
Tylko savage maja krotki zasieg przeciez... Pocisk, klatwa, to jest 36+, dzida i 0wka 24.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

-Qc- pisze:Smutny ten wasz standard ale przynajmniej są egze jest impreza
Nie ma czegoś takiego teraz jak standard w DE. Chyba że standardem nazwiesz 2 x 5 warlocków to się zgodze.

Dużo jest mocnych złożen wszystko zależy od tego jaki masz plan na grę;)

ODPOWIEDZ