Kings of War

ODPOWIEDZ
blackout_sys
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Re: Kings of War

Post autor: blackout_sys »

A to mnie akurat zdziwiło, bo ja już z miesiąc mam moich leśnych. Tak swoją drogą, to najnowsze ramki pokazują jak wielki postęp zrobił Mantic - Naiady i Salamandry są śliczne. Nawet żywiołaki, choć proste, to są mocarnym kawałkiem żywicy o solidnej rzeźbie :D

Ja również zamierzam prowadzić kampanię - na Wrocławskim podwórku - nastawioną głównie na granie fabularne, nie typową dla 40stki ligę. Wydarzenia będą miały miejsce po tych opisanych w kampanii Destiny of Kings, kiedy to na świat Mantici wyleje się fala ciemnej ciemności. Może mielibyście ochotę na wspólne fabularne granie międzymiejskie? Coś na wzór genialnej inicjatywy Dystopian Wars ludzi z Czech - zbierają raporty ludzi z różnych krajów i wydają gazetę Swiss Times w świecie gry opisującą fabularnie wydarzenia jakie miały miejsce, skąd wzięły się grane bitwy i jakie ma to wpływ na świat Dystopiana.

A jak się już rozruszamy to może jakieś spotkanie w większym gronie - nie turniejowe, tylko fabularne.

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Witam wszystkich ;)
Mam dla was pytanie od Krakowskiego Cuba: cz chcielibyście żeby wspomniany sklep prowadził KoW'a? Obejmowało by to figurki mantica w ofercie sklepu, turnieje i kampanie. Czy byłby ktoś zainteresowany?
Pozdrawiam
MMH
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

blackout_sys
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: blackout_sys »

Ja oczywiście jestem zainteresowany. Obecnie raczej nie da rady w Polsce dostać Mantica nic ponad to co zalega na półkach. A armie Natury do KoWa i Asterian do Warpath (oczywiście jak już dotrą i się skleją) czekają na nowe uzupełnienia. Zwykle preferuję zakupy o rodaków.

A z Wrocławia do Krakowa nie jest tak daleko - chętnie wybrałbym się na większe zgromadzenia :)

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Na jakąś większą imprezę to ja bym i z Warszawy przyjechał.

A jak Mantic będzie w sprzedaży internetowej to pewnie co nieco monet zostawię :-)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

nowe modele do lekkiej kawalerii elfów i wightów do undeadów wychodzą

https://manticblog.com/2016/03/02/15320/

powinni chyba zmienić malarza bo modele są zacne.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Cena zabija, ponad stówę za 5 konnych elfów, kto to kupi? Nawet gw nie ceni aż tak swoich pacyn.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Przy czym, nawet Ci, którzy gniotą GW na każdym kroku, nie mogą zaprzeczyć niesamowitej brzydoty kawalerii z Mantica w porównaniu z tą od GW ;]

Teraz jest możliwy też preorder tego : http://www.manticgames.com/mantic-shop/ ... kanis.html
Wygląda już lepiej niż te ich poprzednie pseudo skin wolfy (tamte były taką krzyżówką gigolo w maskach ze Zmierzchem).
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Wrajciaki gniotą system, gdyby jeszcze proporcje miały ciut bardziej wyważone sam bym kupił.
Ta kawaleria natomiast to jest jakaś tragedia okrutna. Wygląda jak prepaint z gumoplastiku ze sklepu zabawkowego.
Co w sumie nie dziwi, patrząc na ten jakiś art niżej (lol tam jest Groot ? :lol2: ) też przypomina to bardziej jakąś tandetną bajkę dla dzieci.
O tym żabostworze z wiosłem niżej to już nawet co gadać nie ma. Tym bardziej, że ceny wcale nie są takie konkurencyjne j.d. obecnego GW.

Póki ten Mantic nie spoważnieje to po prostu nie dam rady do niego bez śmiechu podejść.

blackout_sys
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: blackout_sys »

Domyślam się, że w tym hejcie nie ma to znaczenia, ale GW również ma w swojeje ofercie paczki 5 konnych elfów za 20 funtów. A Wild Riders nawet za 22,50. I to jeszcze przed nieuchronną coroczną podwyżką ;)
Równie nieistotny jest zapewne fakt, że konie są plastikowe, a jeźdzcy metalowi z nadmiarowymi częściami do kustomizacji.

Fakt, że Mantic potrafi wydać nieraz coś brzydkiego - aczkolwiek zaczekałbym na zdjęcia od ludzi. Mantic uwielbia kombinację ułomnego malarza z niepełnosprytnym fotografem. Pamiętam pierwszy kickstarter - nie brałem sióstr Bazylei bo na zdjęciach dziewczyny miały mordy jak kaloryfer a ręcę jak od pługa. Potem przyszły do mnie modele promo i okazało się, że są sexy.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Spójrz sobie na wild riders a potem na te manticowe stwory. Wildzi są dynamiczni, mają sporo detali, manticowe modele nie mają startu. Jeśli już ich porównywać to do glade riders, w cenie mantica masz 8szt zamiast 5.
A propos części do customizacji to w boxie gw masz ich jeszcze więcej.

blackout_sys
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: blackout_sys »

Tak też myślałem, że nie ma to znaczenia - bawcie się zatem dalej.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

zgadzam się z blackoutem_sys modele siostr wyglądają świetnie po normalnym pomalowani(wiem bo mam) i wierzę że
te elfy tak samo mogą świetnie wyglądać. Ich problem jest taki że malarza mają do dupy i przez to wiele tracą w reklamie.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Stan pisze:Cena zabija, ponad stówę za 5 konnych elfów, kto to kupi? Nawet gw nie ceni aż tak swoich pacyn.

Rajtarzy Warlord Games wyglądają lepiej i za stówę masz ich 12-stu.
Perry wręcz wypalają oczy swoimi konikami i również są w tej samej cenie.

Quo Vadis Mantic?
Wildzi są dynamiczni, mają sporo detali, manticowe modele nie mają startu
Obydwa zestawy nadają się do kosza. Te od GW wyglądają jakby je rzeźbiarz kilofem dłubał, tyle iż faktycznie przy Manticowej kawalerii okazują się lepsi. Pobił ślepy beznogiego.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Martin von Carstein pisze:[
Wildzi są dynamiczni, mają sporo detali, manticowe modele nie mają startu
Obydwa zestawy nadają się do kosza. Te od GW wyglądają jakby je rzeźbiarz kilofem dłubał, tyle iż faktycznie przy Manticowej kawalerii okazują się lepsi. Pobił ślepy beznogiego.
A to w GW są jeszcze rzeźbiarze? :(
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Wildzi są dynamiczni, mają sporo detali, manticowe modele nie mają startu

Obydwa zestawy nadają się do kosza. Te od GW wyglądają jakby je rzeźbiarz kilofem dłubał, tyle iż faktycznie przy Manticowej kawalerii okazują się lepsi. Pobił ślepy beznogiego.

niemowa powiedział głuchemu że ślepy widział jak szczerbaty odgryzł włosy łysemu
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ciekawa dyskusja się rozwija ale modele dalej są beznadziejne :wink:

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

A to w GW są jeszcze rzeźbiarze?
Aż tak źle tam nie jest. :wink: Mieli swoje lepsze lata, a obecnie wszystko szwankuje na etapie projektu. Można by pewne elementy wymodelować z większą gracją, wykorzystać przestrzeń... jednak skoro ludzie kupują badziewie to po co je modyfikować?

Natomiast Mantic ma modele lepsze (gobliny, nieumarli) i gorsze. Elfy konne są niestety słabe choćby w porównaniu z figurkami z "Wyspy Krwi". Tamtejsze elfy na rumakach z łuskowymi napierśnikami były bardzo ładne.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Owszem, jakoś 6 edycja oraz przełom 6/7 gdzie jeszcze byli herosi w metalach uważam za majstersztyk odnośnie figurek fantasy i klimatu połączonego z estetyką ;)
Potem już słabo. W zasadzie te nowe linie plastików, które wychodziły po tych zacnych latach jak np. HE (white lioni, ellyrianie i LSG z wyspy), piechota WE itp. trzymały zacny poziom. Wildzi jako wildzi, nie biorąc pod uwagę jelonków również, a teraz to wszystko jest właśnie jakby kilofem robione.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

figurki figurkami w Kowa można grać czymkolwiek co pasuje nawet z firmy Szwagier & Co
Za to zasady są naprawdę bardzo fajne. Bardzo ubolewam że się nie przyjęło zamiast fanoskiej edycji młotka.(tak bardzo zazdroszczę USA bo u nich sporo sie dzieje w tej kwestii)
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Zasady faktycznie spoko, natomiast mnie osobiście denerwuje to co się dzieje w ramach planów wydawniczych, bo zeby gra żyła musi być w sklepach. A kto się zatowaruje w takie protukty? Wraithy proszę bardzo, ale ta kawaleria? Nie ważne jak dobre są zasady sklep na tym nie zarobi, więc mantic na tym nie zarobi. Dobre zasady to jedno, ale trzeba je cały czas developować by łatać pewne braki. Chociażby taki, jak niedostateczne wycenienie mobilności w tej grze.

ODPOWIEDZ