Książki - Czy ? Jakie ? Kogo ?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Re: Książki - Czy ? Jakie ? Kogo ?

Post autor: Corunn »

Z polskich autorów niezły jest Przechrzta. Przebrnęłam właśnie przez "Demony Leningradu" i kolejne tego części - niezłe, wciągające i trzymające zwykle w napięciu :)
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Ziemko pisze:Czytam wlasnie trylogie zahna czy ktos moglby mi podac tytuly ze swiata SW, ktore kontynuuja watek i dzieja sie chronologicznie po trylogii Thrawna?
to jak dla mnie jedyne ksiazki z SW ktore jakos trzymaja poziom.
pozniej to wysyp klonow i swoisty skok na kase


Obecnie zaczynam Z Mgły Zrodzony Sandersona, ciekawe jak bedzie w innym uniwersum (w rąsie wpadł mi od razu t2)
Plan na przyszłość: kolejne przygody L.Lamorry (ale jakos nie umiem go ustrzelic w Bibliotece), Korpus I-VIII Griffina (chyba w czasach licealnych przeczytalem do 6-7 wiec teraz powrot) i pozniej pomęcze Cornwella (nabylem uzywki 1-4t Królestwa Wikingów, pozniej pewnie na szybciocha Arturiańską trylogię i jak sie nie przeje to moze Sharpe? albo Hornblower? albo cykl z wojny stuletniej?)

W kazdym razie plan czytelniczy do wiosny :P

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ja ostatnio łyknąłem drugi tom Wojny w blasku dnia Bretta i powiem jedno gość ubił bohaterów na takim samym luzie jak to Martin robi :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

@Cichy
Mudżahedin
Posty: 289

Post autor: @Cichy »

Kompania braci - szczerze polecam. Oczywiście polecam obejrzeć serial, a nawet kilka razy ;))

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Gokish pisze:Ja ostatnio łyknąłem drugi tom Wojny w blasku dnia Bretta i powiem jedno gość ubił bohaterów na takim samym luzie jak to Martin robi :D
imo najluzniej do tematu podszedl F.Kres :)
w górskiej części bohaterowie gineli jak muchy, do tego jakos tak zupelnie nieheroicznie

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Pytanie mam, kojarzycie może jakieś książki obejmujące swoją tematyką orki? Obojętne czy WFB czy WH40k najlepiej PL.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Gokish pisze:Ja ostatnio łyknąłem drugi tom Wojny w blasku dnia Bretta i powiem jedno gość ubił bohaterów na takim samym luzie jak to Martin robi :D
mozesz mi na pw przypomniac kto tam umarl?
i poczekaj na drugi tom tronu z czaszek tez sie dzieje ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Tfu ale dałem ciała :D myślałem o tronie czaszek a nie wiem czemu napisałem o wojnie w blasku.

Smuteczek na koniec wielki, było tak już ładnie wszystko poukładane a tu pierdut i wszystko do góry nogami wywrócił.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

aa no to by sie zgadzalo :)
juz myslalem, ze o czyms zapomnialem.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Nie wiem czy było ale z ostatnio z przeczytanych polecam:
Maja Lidia Kossakowska Takeshi obydwa tomy
Brandon Sanderson, Cykl Ostatnie Imperium (Ogólnie autor jak narazie wysuwa się na prowadzenie w rankingu moich ulubionych. Każda jego książka jak narazie bardzo mi się podobała i z ręką na sercu mogę polecić )

Co do Tronu Czaszek. Pierwszy tom mi nie podszedł, drugi już lepszy. Niestety zauważam spadek formy u autora. Traci on swoją wyrazistość, a za bardzo wbija się w trend jaki ustanowił Martin, ale to tylko taka moja opinia.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2015, o 09:04 przez Draco, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ano pierwszy tom tronu to wielka nuda ale drugi nadrobił bardzo :D. a teraz znów pewnie z dobry rok czekania :(
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Brandon Sanderson, Cykl Ostatnie Imperium (Ogólnie autor jak narazie wysuwa się na prowadzenie w rankingu moich ulubionych. Każda jego książka jak narazie bardzo mi się podobała i z ręką na sercu mogę polecić )
potwierdzam, kończę właśnie "Z Mgły Zrodzony".
czyta się równie dobrze jak "Słowa światłości" i "Drogę królów".

Ulubiony - to raczej nie u mnie. Joe Abercombie imo o klasę lepszy

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

gorąco polecam Obrazek

krótki opis książki https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_o_pieni%C4%85dz

ponadto dowiemy się czemu Kenedy zginął a Regan dostał kulę , czemu amerykanie przez 100 lat bronili się przed dobrodziejstwem banku centralnego i czemu tylu prezydentów USA z tego powodu się pochorowało i umarło, czemu dolar jest cacy a złoto bee, ile dokładnie $ dostał hitler od rezerwy federalnej usa itd...
dodam tylko że autor to nie głody sławy dziennikarz tudzież historyk sensata lecz osoba o pewnym dorobku ( pracował w departamencie stanu usa jako spec od finansów) .
bardzo jestem ciekaw waszych opinii o tej książce.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Polecam co kolega polecił. Książka którą chce się wymazać z rzeczywistości. Naprawdę warte przeczytania, jego "polemika" z obecnym bankowo-finansowym godna uwagi. Do tego gorąco polecam Drogę do zniewolenia Friedricha Augusta von Hayeka.
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

quas pisze:
Brandon Sanderson, Cykl Ostatnie Imperium (Ogólnie autor jak narazie wysuwa się na prowadzenie w rankingu moich ulubionych. Każda jego książka jak narazie bardzo mi się podobała i z ręką na sercu mogę polecić )
potwierdzam, kończę właśnie "Z Mgły Zrodzony".
czyta się równie dobrze jak "Słowa światłości" i "Drogę królów".

Ulubiony - to raczej nie u mnie. Joe Abercombie imo o klasę lepszy
Hmm. Sprawdzę :twisted: Która z trylogii polecasz??

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Zemsta najlepiej smakuje na zimno (Best Served Cold, 2009)
Bohaterowie (The Heroes, 2011)
Czerwona kraina (A Red Country, 2012)

od tego zaczynalem. kazda czytalo mi sie bardzo fajnie. w zasadzie kazda jest gotowa kampania w rpg.

trylogia Pierwsze prawo
Samo ostrze (The Blade Itself, 2006)
Zanim zawisną na szubienicy (Before They Are Hanged, 2007)
Ostateczny argument królów (Last Argument of Kings, 2008)

czytalem tylko pierwsza czesc.
narazie mam zator wiec kolejne czesci polknę z allegro gdzies na wiosnę

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

@ Abercrombie
Chronologicznie najpierw dzieją się wydarzenia z trylogii a potem Bohaterowie->Zemsta...->Czerwona Kraina
W zasadzie czytanie w chronologicznym porządku nie jest konieczne ale pewne postacie i wydarzenia przeplatają się przez poszczególne książki więc jak czytasz po kolei to ładnie się to zazębia.

Generalnie polecam. Dobrze się czyta.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

wiem że może nie ten dział, ale kogoś moze zainteresują te pozycje książkowe na sprzedaż za - śmieszne pieniądze: Malowany człowiek, Krzyżacki Poker, Kłamca 3, Człowiek ze złotym amuletem, Teoria Diabła, Przypadki młodszego patriarchy, demony zbiór opowiadań, Król orków. Start 40 zł :)
http://allegro.pl/malowany-czlowiek-krz ... 88400.html

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

heh z tego co wrzuciłeś Bogins to ja bym tylko kłamcę chętnie ;D ale cóż pomyślę nad całością ;D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

spoko, sam kłamca 40zylka w sklepie, a tu masz 8:).
Malowany czlowiek jest bardzo ciekawy. Mam 6 tomów :)
Poker to taka ciekawa książeczka do poduszki lub na wyjazd. Mała, krótka, ale poczytliwa.

ODPOWIEDZ