Kto na prezydenta??

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Re: Kto na prezydenta??

Post autor: GrimgorIronhide »

Lewacka logika w natarciu
Obrazek

Teraz pokażcie mi czym się właściwie różni poniższe przemówienie Komorosia od jakiegoś dyktatorskiego bełkotu ?
http://parezja.pl/zdenerwowany-komorows ... rak-zgody/
Komorowi spada poparcie poniżej 40% to się już dziadzio zaczyna bać

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Kukiz to jednak stan umysłu
Fragment wywiadu z Kukizem dla szwedzkiego dziennika Aftonbladet:
[...]
[D]ziennikarz: Pana poparcie stale rośnie i już teraz w niektórych sondażach zajmuje Pan trzecie miejsce, jednak w stosunku do prowadzących Komorowskiego i Dudy traci Pan bardzo dużo. Progres procentowy zdąży przed wyborami? Z czego to wynika?
[K]ukiz: Naród się powoli budzi. Wraz z kilkoma innymi kandydatami tworzymy alternatywę dla betonu, którymi są politycy PO i PiS od bardzo dawna. Bardzo cieszę się ze wzrostu poparcia, jestem przekonany, że jest pokłosie mojej walki o jednomandatowe okręgi wyborcze (tłumacz przetłumaczył na język angielski "one-seat constituencies")
[D]: Walki o co??
[K]: O jednomandatowe okręgi wyborcze.
[D]: Na czym to polega?
[K]: Tylko jeden możliwy do obsadzenia z danego okręgu wyborczego mandat otrzymuje kandydat poparty przez największą liczbę wyborców spośród wszystkich kandydujących z danego okręgu wyborczego.
[D]: Teraz rozumiem, chodziło Panu o single-member district.
[K]: Yes.
[D]: A co z pana innymi postulatami?
[K]: Najważniejsze to zmienić ordynację wyborczą.
[D]: I pozostałe sprawy naprawią się same?
[K]: Polsce trzeba zmian i ja takie zmiany proponuję.
[D]: Ale to nie są zmiany, których realnie oczekują Polacy.
[K]: Polacy sami nie wiedzą, czego oczekują. Przez 25 lat wybierano tych samych ludzi i wierzono w inny efekt. To szaleństwo! Dzięki jednomandatowym okręgom wyborczym to się zmieni.
[D]: A co z konfliktem na Ukrainie? Polsce zależy na niepodległości Ukrainy w stosunku do Rosji. Popiera Pan Ukraińców?
[K]: Polsce zależy na zmianie ordynacji wyborczej na JOW-y.
[D]: Tak dla wejścia Polski do strefy euro?
[K]: Na tą chwilę to niemożliwe. Poza tym należy poczekać aż powstaną JOW-y i wtedy politycy będą mogli podjąć stosowną decyzję, która będzie jednocześnie decyzją narodu. Referenda nie będą potrzebne.
[D]: Jak odniesie się Pan do stosunków Polski z USA. Od lat uważacie się za przyjaciół narodu zza Atlantyku, ale czy to nie działa tylko w jedną stronę? Polacy nadal muszą mieć wizy, by wjechać na teren Stanów Zjednoczonych.
[K]: Byłem w Stanach przy okazji kręcenia teledysku do piosenki "Całuj mnie" zespołu Piersi (przetłumaczone na "Breast"), którego byłem wokalistą i wie Pan dlaczego Stany Zjednoczone wyprzedzają Polskę o kilka długości? Bo USA stosuje praktykę jednomandatowych okręgów wyborczych.
[D]: 9/10 Polaków wg Eurostatu uważa, że nie jest zadowolona z życia w kraju. 7/10 rozważa wyjazd za granicę. Jak ma Pan zamiar powstrzymać kolejną falę emigracji?
[K]: Proszę Pana, a jak Pan myśli?
[D]: JOW-y?
[K]: Tak.
[...]

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Cookiz ma racje z JOWami i dobrze, że o nich mówi :P W gruncie rzeczy jest o wiele bardziej wiarygodny od reszty kandydatów, którzy obiecują wszystko wszystkim, byle by się każdemu spodobać. Tutaj najlepszym przykadłem jest pewna osoba, która obiecywała, że zrobi w Brukseli burdel, a jedynie co zrobiła, to spała (czyn to był heroiczny, który zmienił oblicze UE!). Nomen omen, zupełnie jak urzędujący Prezydent. A Cookiz, jak zostanie prezydentem to będzie mógł w tej sprawie zarządzić referendum przy zgodzie senatu :P
GrimgorIronhide pisze:Kukiz to jednak stan umysłu
Powiedział to korwinista :mrgreen:

Edit: a tak swoją drogą, to Korwiniści powinniście głosować właśnie na Cookiza. Wiecie dobrze, że Korwin nie wygra, dlatego lepiej oddać głos na kogoś, kto ma chociaż miminalną szanse :P

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Co za stek bzdur. JOWy zabetonują nas PiSem i PO lepiej niż 25 lat manipulacji. Jak dla mnie to muzkant, który sam się nie spodziewał takiego sukcesu i się w tym gubi, poza tym nie ma pojęcia co robi. Jest wogóle nie wiarygodny. JOWy obowiązują do senatu i jakoś nie widzę tam cudownej, magicznej zmiany. JOWy obowiązują w GB i tam ichnie POPiS ma 70% mandatów. Sorry ale Korwina akurat kiełba wyborcza nie dotyczy - on mówi o tym samym od 40 lat. Cookies żadnego referendum nie zrobi bo parlament nie pozwoli, a jak o zgrozo JOWy przejdą to tylko z zyskiem dla POPiSu i pewnego znanego muzyka

Ech, wszystko brać tak dosłownie, JKM ma ci mówić "uwaga żartuję" jak Olejniczakowej ?... Jedyne co zobaczył z UP to spanie bo TV pokazali. Wybrany został po to by z wewnątrz pokazać nam jak to wszystko wygląda i jak potworne marnotrawstwo się tam uprawia. No i by połączyć głos rozsądku i sprzeciwu z Nigelem Faragem. Z tego wywiązał się doskonale. Watch and shiver:
https://www.youtube.com/watch?v=FblaCArRDiM
https://www.youtube.com/watch?v=ofLtCQGUQC8
https://www.youtube.com/watch?v=2Vqfrb0Dhl4
https://www.youtube.com/watch?v=FmF0kakrrfU
https://www.youtube.com/watch?v=Y5ug_Sa_uAA

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Ja głosuję na Bronka, jak rasowy leming :D.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

@Grimor, nie bądź jak Xet :roll: Senat nie ma żadnej realnej władzy, dlatego nikt nie przejmuje się wyborami do niego :P to jest miejsce na polityczną emeryture. Prezydent Cookiz będzie mógł zarządzić referendum nie za zgodą parlamentu, tylko senatu w którym obowiązują JOWy, jak sam słusznie zauważyłeś. Chciałbym posłuchać jak senatorowie odmawiają zgody na referendum i czym to uzasadniają :P najlepiej, niech to zrobią w okresie wyborów, kiedy będą musieli jeździć na spotkania z wyborcami :P

Rozumiem, że żartem też ze strony Korwina jest chęć wsadzenia Tuska, Kopacz etc. za kraty :P

Jak chcesz, abu coś się zmieniło to głosuj na Cookiza, na Korwina zmarnujesz głos, bo dobrze wiesz, że nie wygra :P Wybór na ostatniej prostej jest następujący: Komorowski, Duda i Cookiz :P Reszta się nieliczy, niezależnie do tego co napiszesz. Zresztą sam o tym dobrze wiesz :P A głosując na Korwina, głosujesz na Komorowskiego :P także nie bądź jak "rasowy leming", jak napiasł kolega wyżej :P

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

@Jarlaxe nie bądź śmieszny - Cookies poza JOWami nie ma żadnego pomysłu na realne zmiany. A JOWy tak jak pisał Grimgor doprowadzą tylko do jeszcze większego zabetonowania. Przykłady - polski senat, USA, GB...
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Majestic pisze:Ja głosuję na Bronka, jak rasowy leming :D.
No okej, ale komediantów mamy lepszych w kabaretach, nie potrzebujemy takiego ssącego więcej kasy niż król norweski.

@Jarl
Senat nie ma żadnej realnej władzy, dlatego nikt nie przejmuje się wyborami do niego
Nie odbiegaj od tematu, ja podaję realny przykład, że JOWy nic nie zmieniają bez wymiany społeczeństwa na uświadomione. A Ty mi od czapy z kompetencjami wyskakujesz.

Jak odrzucą refernedum ? Jak wszystkie poprzednie wnioski o referendum, dokładnie tak samo ;) Poza tym senatorzy i posłowie nie jeżdżą na żadne spotkania wyborcami, tylko stawiają tony plakatów za nasze pieniądze, to nie wybory prezydenckie. A nawet jak jeżdżą to wita ich przekupiony urzędniczy motłoch (u mnie w koszalinie za pójście na Komorosia dawali urzędasom 400 premii, NIK odrzuciło nasz wniosek o rozpatrzenie tej "łapówki").

Na Ciastka ani Dudę nie zagłosuję, wolę mieć czyste sumienie, że nigdy na system bądź jego bezwiedną agenturę nie zagłosowałem. Ciastek nie chce poza JOWami ustaw wolnościowych bo ma serce na lewo jak sam rzekł. Także za jedno mi który prezydent będzie po jesieni wetował ustawy koalicji KORWiN. Wybór na ostatniej prostej zobaczymy na końcu w realnych wynikach, Kukiz został wywindowany w sondażach z piątego miejsca na trzecie jakoś dziwnie w momencie najwyższej podwyżki JKM. Więc nie podchodzę bezkrytycznie do propagandowego wywijania kolejnej palikotowskiej partyzantki zabierającej głosy.

Poza tym Cookies mimo że ma nie po kolei z tym maniactwem JOWów, i tak jest za daleko w.s. do Dudy więc patrząc Twoją miarą też się nie liczy.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

DarkAngel pisze:@Jarlaxe nie bądź śmieszny - Cookies poza JOWami nie ma żadnego pomysłu na realne zmiany. A JOWy tak jak pisał Grimgor doprowadzą tylko do jeszcze większego zabetonowania. Przykłady - polski senat, USA, GB...
kanadyjski system emerytalny
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Nieirytujcie się tak :P wy nie wybieracie premiera, który kształtuje politykę zagraniczną i wewnętrzną, tylko prezydenta. On ma trzy interesujące kompetencje: inicjatywa ustawodawcza, referendum za zgodą senatu i prawo veta. Lepszy jest jeden postulat z którego można kogoś rozliczyć, niż setki tysięcy z których nic nie wynika. Tak naprawdę żaden z kandydatów nie wykorzysta w pełni swoich uprawnień, ponieważ nie mają ku temu kompetencji. Jedyną kompetentną osobą do piastowania urzędu Prezydenta był Kaczyński, który był profesorem prawa. A do tego zajmował stanowiska Prezydenta Warszawy i Ministra Sprawiedliwości. Niestety, ale lepszego kandydata przez długi, długi czas nie będzie :P

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/komorows ... ski/es6r3p

Tutaj jest różnica pomiędzy osobą niekompetentną (Komorowski) i kompetentną (Kaczyński) :P

Teraz będzie fala hate'u i płaczu 8) także, niezawiedźcie mnie 8)

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

co z tym głosowaniem/ ankietą?
btw , wczoraj w republice widziałem wywiad z dudą z tych bez krawata, ocieplający wizerunek. jak porówna się to co i jak on mówi z mamrotem Gajowego to ehh. brak słów. nic tylko wybrać "zgodę i bezpieczeństwo". taki żart oczywiście, bo ja się dudą jaram, facet jest o 3 klasy przed Bredzisławem.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Jarlaxle pisze:Teraz będzie fala hate'u i płaczu 8) także, niezawiedźcie mnie 8)
a zasadzka bo napiszę +1 :wink:
poza tym, że zablokowany postulat JOWów (bądź o zgrozo przyjęty) niczym się nie różni od zablokowanej kary śmierci, zniesienia PITu itd.
Zapomniałeś o dwóch przywilejach. Zwoływanie rady gabinetowej w celu rozliczenia rządu i ułaskawianie ludzi.
Te dwie rzeczy to też program Korwina i dlatego głosuję na niego, a nie Ciastka, który uważa, że wprowadzenie JOW na zawsze zniszczy partyjniactwo, ściągnie do kraju emigrantów i rozbije układ magdalenkowy

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

DarkAngel pisze:@Jarlaxe nie bądź śmieszny - Cookies poza JOWami nie ma żadnego pomysłu na realne zmiany. A JOWy tak jak pisał Grimgor doprowadzą tylko do jeszcze większego zabetonowania. Przykłady - polski senat, USA, GB...
Znaczy słuchając Kukiza to zależy mu na zmianie konstytucji jako całości w tym priorytetowo chce owe JOWy i obligatoryjne referendum. Ponad to mówi to co pozostali kandydaci - uproszczenie prawa, deregulacja gospodarki, mniejsze podatki itd. Skupia się zaś na JOWach w wystąpieniach, podobnie jak Korwin za bardzo się pozwala sobie skupiać się na tematach światopoglądowych (niepełnosprawni, homosie, hitler etc.). Z drugiej strony POPiS nie chcą JOWów, zatem skoro nie chcą to w jakiś sposób musi to im przeszkadzać - inaczej by już dawno je wprowadzili skoro by ostatecznie zabetonowały scenę polityczną. Ogólnie jeśli w telewizji albo od polityka usłyszysz, że niebo jest niebieskie to obowiązkowo wyjdź na zewnątrz i upewnij się, że tak jest ;P. W każdym bądź razie coś musi być w tych Jowach skoro PoPiS tak się przed nimi broni. Istnieją dwie główne interpretacje na temat JOWów wypowiadanych przez polityków:
1. Tworzy z automatu system dwupartyjny czyli PO-PiS - upadek Polski i scena niemożliwa do odbetonowania (tak mówią politycy SLD czy Palikot)
2. Wprowadza 300-400 niezależnych kandydatów i tworzy się totalny chaos, bo wszyscy z nikim - apokalipsa, upadek sejmu i demokracji (tak sądzi PO i PiS)

Z tych dwóch opcji politycy PO-PiSowi częściej mówią o opcji nr. 2 - na podstawie ich wypowiedzi jakie oglądałem. Skoro tak się tego boją to być może rzeczywiście uważają, że w realiach polskich połowa sejmu to będą tacy Kukizy, Braunowie, Kowalskie, Korwiny, Stonogi i inni. Warto zauważyć, że w Polsce przebijają się kandydaci brani znikąd. Ogórek o której nikt nie słyszał mimo wszystko jakieś procenty zgarnie. Kukiz nie ma żadnego zaplecza finansowego, a zdobywa procenty. Duda też nikomu nieznany, a PiSowi udaje się go lansować. W Polsce wraz z postępem cyfryzacji telewizji spada oglądalność. Młodzi ludzie korzystają z sieci, a starzy ludzie, którzy czerpią wiedzę jedynie z gazet ala newsweeka, wyborczej oraz telewizji systematycznie ubywa. Młode pokolenie raczej zdaje sobie sprawę, że politycy z układu to dno i co najwyżej głosują za mniejszym złem, a coraz częściej wybierają kandydatów antysystemowych. Nasi politycy mogli dojść do wniosku ze swoimi sztabami, że JOWy wsparłyby kandydatów antysystemowych niż ich samych - dlatego blokują JOWy.

Oczywiście ja sobie tylko tak głośno myślę (piszę). Być może ktoś z was będzie wiedział dlaczego politycy systemowi opierają się JOWom i czemu uważają, że JOWy uczynią z sejmu burdel zapełniony setkami Korwinów, Kukizów i Braunów?
Ostatnio zmieniony 2 maja 2015, o 17:00 przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 3 razy.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

A sciagniecie do Polski emigrantow to w ogole powinien byc cel kogolwiek? Jak sie dorobia na tyle, zeby sobie za ichniejsze funty czy euro kupic tutaj dom, hektary i firmy i życ dostatnio z otrzymywanych na Zachodzie emerytur to wroca :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
ŁukaszŻelazek
Mudżahedin
Posty: 219
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ŁukaszŻelazek »

-Qc- pisze:Jak sie dorobia na tyle, zeby sobie za ichniejsze funty czy euro kupic tutaj dom, hektary i firmy i życ dostatnio z otrzymywanych na Zachodzie emerytur to wroca :)
Owszem, ale z tego co Ci ludzie wypracują, wynajdą, stworzą w czasie swojego okresu produkcyjnego skorzystają Państwa do których wyemigrowali. To co kupią, jako że w tym wieku są szczególnie aktywnymi konsumentami napędzi gospodarkę innego Państwa, a w tym czasie w Polsce zostają słabo wykwalifikowane osoby na umowach na zlecenie w zagranicznych firmach wyprowadzających kapitał (ze "stratą" by uniknąć CITu) za granice Polski, emeryci i urzędnicy.

Tak nie wygląda silna gospodarka, tylko dogorywająca.

Nawet jak wszyscy na starość przyjadą, to myślisz, że ta gromada chilloutowych emerytów zbawi Polskę?
Nie każdy może założyć i poprowadzić dobrze prosperującą firmę, osób z takimi predyspozycjami jest niewiele i właśnie ten niezwykle cenny dla każdego kraju ułamek od wielu lat systematycznie tracimy*.

*Oczywiście to nie znaczy, że pozostali są bezwartościowi, ponieważ często są oni osobami myślącymi procedurowo, a w konsekwencji dokładnymi i sumiennymi pracownikami.

Państwa UE nie są swoimi przyjaciółmi i sojusznikami. Podobnie jak firmy bezlitośnie konkurują między sobą o bogactwa. Obecnie oporowo przegrywamy tą konkurencję i utrzymanie aktualnego stanu władzy tego absolutnie nie zmieni. Dlatego oczywistym wyborem powinny być ruchy prawicowe, problemem jest, że każdy się pluje o jakieś szczególiki i mimo że mają 99% spójnych poglądów to nie mogą dojść do porozumienia, żeby stanowić rzeczywistą siłę. Słynne powiedzenie dziel i rządź, omówione w nagraniu PodziemnejTV jest bardzo adekwatne.
Ostatnio zmieniony 2 maja 2015, o 18:53 przez ŁukaszŻelazek, łącznie zmieniany 1 raz.
Galeria http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... k#p1256100
Moja strona z większą ilością zdjęć: http://lukaszzelazek.com
Maluję zamówienia.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

@Kal
Bo w JOWach prezes i prezesi oddziałów nie decydowaliby o listach, więc utraciliby wiele zalet wodzostwa i narzędzie dyscyplinowania członków przez wodza. Nie ukrywajmy, że wewnątrz systemowych partii a zwłaszcza w PO trwa walka o władzę, więc bronią się przed tym.

A co do wersji proantystemowej to mylisz się. Odsetek ludzi, którzy ciągną wiedzę z mediów niezależnych jest mniejszy niż byśmy chcieli choć szczęśliwie wzrasta dzięki żenującemu poziomowi redaktorów pokroju Knapika itd. Telewizja to wciąż potężna siła, zwłaszcza wśród starszych ludzi i powszechnego mainstreamu, który nawet w necie śledzi jedynie wyborczą, newsweek czy republikę.
Na logikę, największe poparcie ogólne, a już zwłaszcza w samorządowych ma PO, PiS i PSL, z którymi nikt na tym polu nie konkuruje, patrząc po wynikach ostatnich. Na podobnych zasadach działałyby Jowy. Z KORWiNu dostałby się Korwin i może z dwóch innych, dostałby się Kukiz bo znany muzyk ale nikt inny. SLD też przegrałoby poza jakimiś skupiskami postkomuny. POPiSPSL nie wprowadziły JOWów tylko dlatego, że jak twierdzi prof. Michalkiewicz być może są idiotami no i wodzostwu też ten system nie sprzyja.

Ale jak pokazuje niezaowdnie Senat, USA, Wielka Brytania itd największe partie z największymi skupiskami elektoratu zgarnęłyby wszystko i rzuciły ochłapy.

Co do Kukiza to on nie skupia się na JOWach, on faktycznie ma chorą wizję tego, że JOWy to lekarstwo na absolutnie wszystko w tym na wspominane uproszczenie prawa, niższe podatki itd. On nie ma absolutnie pojęcia jak to osiągnąć i cały czas tylko pieprzy, że JOWy to załatwią bo ludzie wybiorą odpowiedzialnych i uczciwych polityków po zlikwidowaniu "klanów partyjnych (?)". Ciastek za Chiny nie odpowiada na FB na ŻADNE merytoryczne pytania, nie chce zauważyć, że problem leży w mentalności ludzi, którzy wybierają, nie w ordynacji.
Już nie przesadzajmy z tym, że Korwin to tylko (niepełnosprawni, hitler i homosie), to propaganda nieaktualna od dobrych paru lat. Wystarczy dowolnego wystąpienia posłuchać (dzisiaj skończył się przedostatni z wielkich wiecy w miastach wojewódzkich JKM więc macie gdzie to oglądać) i tylko on, Braun, Kowalski i Wilk przedstawiają jakąś dokładną i przemyślaną doktrynę naprawy systemu. Stąd ja głosuję na największego z nich i Brauna+Kowalskiego nawołuję do poparcia go. Nie wierzę w cudowną naprawę "peowskim planem 2030", "pisowskim narodowym zatrudnieniem" czy "ciasteczkowymi Jowami".
-Qc- pisze:A sciagniecie do Polski emigrantow to w ogole powinien byc cel kogolwiek? Jak sie dorobia na tyle, zeby sobie za ichniejsze funty czy euro kupic tutaj dom, hektary i firmy i życ dostatnio z otrzymywanych na Zachodzie emerytur to wroca :)
No tyle że nie wszystkim jest tam tak kolorowo. Kandydatom chodzi o tych na spotkaniach z Korwinem czy Kowalskim w irlandii mówiących ze łzami "wróciłbym do ojczyzny ale nie mam do czego".

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

Majestic pisze:Ja głosuję na Bronka, jak rasowy leming :D.
to zobacz sobie 0:41 - 0:53 chocby:
https://www.youtube.com/watch?v=p2CMxoeBJbw

daj spokój, jest duży wybór poza tym zombiakiem

chyba że jesteś z klanu urzędniczego :wink:

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

GrimgorIronhide pisze: POPiSPSL nie wprowadziły JOWów tylko dlatego, że jak twierdzi prof. Michalkiewicz być może są idiotami no i wodzostwu też ten system nie sprzyja.
GrimgorIronhide dzięki za celną uwagę. Rzeczywiście na logikę prezesom partii jako przedstawiciele "systemu wodzowskiego" nie leżą JOWy, które ich siłę by znacznie osłabiły. Stąd pewnie straszą anarchią w sejmie składającym się z setek kandydatów niezależnych, z którymi trzeba byłoby się układać z osobno, a nie pójść do "szefa" i dogadać się (takie wyjaśnienia słyszałem od polityków POPiSPSL). Zatem pewnie masz rację.
GrimgorIronhide pisze:A co do wersji proantystemowej to mylisz się. Odsetek ludzi, którzy ciągną wiedzę z mediów niezależnych jest mniejszy niż byśmy chcieli choć szczęśliwie wzrasta dzięki żenującemu poziomowi redaktorów pokroju Knapika itd. Telewizja to wciąż potężna siła, zwłaszcza wśród starszych ludzi i powszechnego mainstreamu, który nawet w necie śledzi jedynie wyborczą, newsweek czy republikę.
Raczej nie do końca wyraziłem się jasno. Uważam, że telewizja jest nadal bardzo silna, a postęp czyli docieranie ludzi do informacji poprzez inne sposoby wciąż rozwija się bardzo powoli. Ale z drugiej strony małymi kroczkami ten stan rzeczy się poprawia. Sam jestem ciekaw jak politycy sobie poradzą z przyszłymi "emerytami", którzy będą umieli obsługiwać i korzystać ze sprzętu IT i przyszłych wynalazków. No i jak władza będzie kontrolować nowe środki masowego przekazu kiedy telewizja i gazety wypadną z obiegu?
GrimgorIronhide pisze:Co do Kukiza to on nie skupia się na JOWach, on faktycznie ma chorą wizję tego, że JOWy to lekarstwo na absolutnie wszystko w tym na wspominane uproszczenie prawa, niższe podatki itd. On nie ma absolutnie pojęcia jak to osiągnąć i cały czas tylko pieprzy, że JOWy to załatwią bo ludzie wybiorą odpowiedzialnych i uczciwych polityków po zlikwidowaniu "klanów partyjnych (?)". Ciastek za Chiny nie odpowiada na FB na ŻADNE merytoryczne pytania, nie chce zauważyć, że problem leży w mentalności ludzi, którzy wybierają, nie w ordynacji.
Dla mnie JOWy mogą być - najlepiej w opcji preferencyjnej jak to jest w Australii. Nawet Korwin wspominał, że JOWy wiele nie pomogą, ale są trochę lepsze niż obecny system. Zaś Kukiz wspominał, że jest za Korwinem bo mimo jego dość krytycznego podejścia do JOWów to obecnie jest jedynym politykiem, który go w tym postulacie popiera.
GrimgorIronhide pisze:Już nie przesadzajmy z tym, że Korwin to tylko (niepełnosprawni, hitler i homosie), to propaganda nieaktualna od dobrych paru lat. Wystarczy dowolnego wystąpienia posłuchać
Mi chodzi o wystąpienia w telewizjach zwanych potocznie "reżimowymi". Dotychczas tylko w TVP chyba Poznań albo Wrocław widziałem, jak Korwin pytany przez dziennikarza na temat niepełnosprawnych itp. został twardo zbywany przez Korwina słowami "proszę nie zawracać mi głowy i przejść do rzeczy poważnych...". W końcu doszło do dyskusji na temat prezydentury i to chyba było jego najlepsze wystąpienie w telewizji publicznej - nie pociągnął, żadnego tematu światopoglądowego podtykanego przez dziennikarza. Myślałem, że to będzie reguła, ale w kolejnych wystąpieniach telewizyjnych już dawał się podpuszczać i wchodził w polemikę zamiast ucinać te tematy. Oczywiście na wiecach tego nie ma - chodziło mi o wystąpienia w mainstreamie i tu nadal Korwin daje się jednak podpuszczać, chociaż już rzadziej niż kiedyś.

Ale zostawiając chwilowo JOWy. Mi akurat u Kukiza bardzo podoba się jego postawa. Jak był u na "dywaniku" u Olejnik to ta zawzięcie szczuła go Marianem Kowalskim, który "Chce być jak Putin" i Korwinem "który nie chce aby zdrowe dzieci uczyły się razem z niepełnosprawnymi umysłowo". Naciskała aby się ich wyrzekł i potępił. Kukiz zaś twardo ją olewał i wielokrotnie powtarzał, że każda osoba, która jest przeciwko obecnemu układowi jest jego sojusznikiem bez względu co mówi itd. Mnie osobiście zawsze drażniło to, że poszczególni kandydaci spoza układu równie mocno zwalczali się między sobą. I tu mam do ciebie pytanie GrimgorIronhide - wiesz może czy są jakieś realne plany na współpracę między ugrupowania spoza układu? Na ten przykład niedługo zbliża się debata w publicznej między kandydatami na prezydentów - chyba nie będzie tylko Komorowskiego. Wydaje mi się, że kluczowym jest w 100% wykorzystanie czegoś takiego i wydaje mi się, że na 11 kandydatów mamy 6 spoza partii sejmowych - w tym Komorowskiego nie będzie, czyli 4vs6. To już pewna przewaga liczebna ;P. Stąd kandydaci spoza układu powinni się spotkać przed taką debatą, omówić wspólnie poruszane tematy i wspólną ofensywę, aby wykazać nie tylko jedność ale całkowicie pogrążyć kandydatów systemowych. Jakby to dobrze rozegrać mogliby trochę tych procentów urwać kandydatom systemowym. Wystarczyłoby to tylko odpowiednio rozegrać. Stąd zastanawiam się czy istnieje jakaś rzeczywista współpraca między ugrupowaniami. Korwin podczas protestów pod siedzibą PKW w czasie wyborów samorządowych publicznie zaproponował Winnickiemu współpracę. Kukiz zaś deklaruje współpracę z każdym środowiskiem antysystemowym. Jakaś chęci widać i głupio tego jakoś nie wykorzystać. Stąd jestem ciekaw czy coś w tym kierunku się dzieje.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

No ordynacja preferencyjna byłaby ciekawym eksperymentem.

Nie no Kukiz jest bardzo sympatycznym człowiekiem, który jeśli nie wierzyć teoriom spiskowym pokroju agentury PO, chce dobrze, mówi o właściwych rzeczach często w bardzo piękny sposób. Niestety jak teraz się bierze za politykę to widać, że nie ma pojęcia jak się za to zabrać i tylko postuluje te JOWy jako lek na całe zło. Chyba się trochę gubi z taką nagłą falą poparcia. Które na marginesie jest dość dziwne... na początku kwietnia miał jeszcze 3-4%, tydzień później już 6%, a na dziś dzień skacze już do 15%, dziennikarze TVNu mówią o nim w samych superlatywach... jak dla mnie to nie jest w porządku.

Korwin mówił, że poprze JOWy w czasach gdy miał ~4 lub mniej %. Wtedy byłyby gwarancją że chociaż on sam dostanie się do sejmu. Teraz JOWy wpędziłyby KORWiNę do grobu, podczas gdy są szanse na 10% sejmu jeśli pójdzie za nami Braun i Kowalski. Po drugie mówił tak mając nadzieję na poparcie Cookiesa. A Cookies pokazał wała i poszedł do Szumlewicza i OPZZ budować jakiegoś Frankensteina politycznego (oby to nie wypaliło).
U nas w Koszalinie pan Janusz wypowiedział się bardzo krytycznie o JOWach:
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... M0E#t=1939

ODPOWIEDZ