Arena Śmierci- poligon

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Re: Arena Śmierci- poligon

Post autor: GrimgorIronhide »

Ano tak.

Nie mniej... straszenie czempionem slaanesha motywuje najskuteczniej jak widać.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

[Otóż to]
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

[Dzisiaj idąc drogą potknąłem się, upadłem na kamień rozbijając głowę... a gdy wstałem czułem ból...ból i ukojenie duszy... i tak wpadłem na pomysł na postać!]
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Kordelas pisze:[Dzisiaj idąc drogą potknąłem się, upadłem na kamień rozbijając głowę... a gdy wstałem czułem ból...ból i ukojenie duszy... i tak wpadłem na pomysł na postać!]
:lol2: :lol2: :lol2:

https://www.youtube.com/watch?v=e4q6eaLn2mY
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

https://www.youtube.com/watch?v=z43ZcdJ74AE

'Naaaaaaiwni głupcy! Na nic wasze starania! Na nic wasze marzenia! KONIEC JEST BLISKI! Miałem sen! Straszny sen! A w tym śnie mrok ogarnął Stary Świat! Pradawne moce powstały! A znad księżyca uniósł się promień zieleni! Ale nie była to zieleń kojąca! Była to zieleń spaczeniaaaa!! Night is dark and full of terrors! Sigmar Akhbar! dakjskakdasjdk" ]
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

GrimgorIronhide pisze:Panowie, mała ankietka co do kolejnej Areny. Jako że pewnie będę ją prowadził to głosujcie nad lokalizacją:
- wyczekiwany od dawna Ulthuan
- powrót do mroźnej Norski po prawie 30 Arenach
- czy niespodzianka, nawiązująca do korzeni pierwszych Aren a za razem według niespotykanego dotąd scenariusza
Vote on :wink:
Jak dla mnie wszystkie opcje są super, ale trzecia mnie zainteresowała :)
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ultuan, biere zdolność specjalną "Rasista" :lol2:
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

W pierwszej chwili chciałem głosować za Norską, ale Uthuan może być zabawniejszy.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

[ Co do pytania o Arenę w Norsce - "starzy znajomi" vide Bjarn mają dużą szansę pojawienia się, jednakże główna oś fabularna dotyczy innego plemienia Norsmenów niż Graelingowie. Konkretnie jeden klan zamierza zdjąć ciążącą na sobie klątwę z pomocą Areny Śmierci i czarnoksiężnika, starającego się po kryjomu wyrolować ichniego jarla. ]

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Z Ulthuanem będzie ten problem, że każdy skupi się na tym jakimi elfy są pedałami i nie będzie w tym nic z elfiego klimatu :/
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

[ Dobrze nam znany Akeleth Faoiltiarna zadba by na jego nagarythskiej dzielni każdy pożałował pedalskiej retoryki :roll: ]

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Oj bez przesady. Ja np. pewnie wezme HE w wypadku Ultuanu (choć niekoniecznie takiego dobrego :wink: )

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Przypominam, że głosować może każdy. Nie tylko użytkowicy kojarzeni od dawna z zabawą arenową, ale każdy kto zamierza wziąć udział w następnej, każdy czytelnik/fan wypocin uczestników i ogólnie każdy zainteresowany. Feedback for the god of feedback!

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Tylko może warto dodać, że następna Arena wystartuje dopiero za ok 3 miesiące, może dłużej (zależy jak długo będzie jeszcze trwać obecna)

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Byqu pisze:Z Ulthuanem będzie ten problem, że każdy skupi się na tym jakimi elfy są pedałami i nie będzie w tym nic z elfiego klimatu :/
[Właśnie dlatego raczej zagłosuje na Norske. ]

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Na poligonie nie trzeba pisać w nawiasach. :)
MikiChol pisze:Tylko może warto dodać, że następna Arena wystartuje dopiero za ok 3 miesiące, może dłużej (zależy jak długo będzie jeszcze trwać obecna)
Myślę, że połowę tego.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ja bym chętnie coś popisał, no ale proszę was, 8-9 miesięcy na rozegranie kilkunastu pojedynków? Rozumiem, że są side questy i wyprawy i napieprzanie, ale 1 walka była po:
- zebraniu się w porcie
- rozwaleniu całej karczmy
- transporcie do gdzieśtam
- miliardzie zabaw gdzieśtam
- walka
- kolejny miliard zabaw pobocznych
Przecież sam wstęp trwał kilka miesięcy! Zanim moja wampirzyca odbyła pierwsze starcie zdążyły minąć moje wakacje pomaturalne i zaliczyłem 1 semestr studiów... Jak się coś dzieje to rozumiem, że można opóźniać walkę, ale jak kilka dni nikt nic nie pisze to GM powinien rozwijać fabułę dalej a nie czekać, aż gracze sobie popiszą do woli.

Głosuję za opcją nr 3.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Choć wiem, że Jarekk pije do mnie, to się z nim zgadzam. Wątki poboczne nie muszą ucierpieć, eventy można trzaskać jak obecnie, ale trzeba skrócić początek Areny. Potrzebna jest też większa dyscyplina ze strony MG i graczy do regularnego pisania.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Areny trzeba zreformować. Myślę, że motorem napędowym powinny być walki, to wtedy mobilizuje do pisania (mogę być tego przykładem na obecnej arenie) + Bardziej dynamiczna fabuła.

To powinno wystarczyć. Trzeba też zauważyć, że po arenie w szczurzym mieście i twierdzy bogów (które niesamowicie się rozciągnęły, szczególnie ta ostatnia, chociaż tu wszedł epicki rollplay, nawet mi wtedy przeszło trollowanie :mrgreen: To od Tamtej areny widzimy spadek chętnych i zwiększoną ilość botów. Przecie w 2012/2013r w przerwie 15min meczu zgłosiły się 24ery osoby bodaj. (była wtedy rozkmina nad areną na 36 osób :P ) A teraz olbrzymi problem był z 16stką :/ Jeżeli czegoś nie zrobimy, to areny wymrą :!:
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Jeśli Byqu wyrobi się szybko z obecną Areną to następna będzie w czasie mojego dość luźniejszego semestru i powinienem wyrobić się z dynamiką.

Remedium postanowiłem szukać w Arenach "środkowych" od 10-30. Myślę, że można mniejszy nacisk na historie położyć, zmienić postać rolpleju i rzeczywiście sprężyć poszczególne fazy rozgrywki.

Zobaczymy jak to wyjdzie, obecna rzeczywiście rozwlekła się strasznie mimo braku rozwlekłej fabuły

ODPOWIEDZ