Malifaux

ODPOWIEDZ
Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Re: Malifaux

Post autor: Dargor »

Tak oczywiście mój błąd.
A jest gdzieś możliwość podglądnąć jakież to ma statystyki? Czy muszę zakupić ten "Upgrade pack?"
Dodatkowo, w celu rozwinięcia Mei Feng lepiej kupić Golema Kolejowego, czy Metalowych Gamoni? (:)) Prędzej czy później nabędę oba, jednak jako kolejny etap rozwoju bandy. Niby golem daje uderzenie, którego Mei Feng aż tak bardzo nie potrzebuje (pracownicy kolejowi dają radę nawet:)) jednak Gamonie dodają jeszcze więcej mobilności co jest przydatne przy różnorakich intrygach.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Staty są w podręcznikach albo w Arsenal Packach

Henchman, Rare 1 11SS/ 2 Cache
Spirit
Staty 6 5 10 6 7 3
Frozen Heart
Bullet Proof +3
Explosive Demise 4
Aura z BulletProofem

Spoko atak melle w 3" 3/4/6
Na 8" casting z blastami

Przyciąganie modeli z Frozen Heart

Ja bym kupił Rail Golema nim kupisz Metal Gaminów, bo ładnie gra z Mei Feng. Rail Workerzy i Kang to w dużej mierze defens/tanki, natomiast samej Mei przyda się coś do bicia razem z nią.
Release the Przemcio!

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Malifaux, przybywam.
zakupy dokonane
trep ktory wymyslal figurki niech sie smazy w piekle. lupa, penseta i zajebisty klej potrzebne od zaraz. w zyciu bym nie wpadl ze mozna tak "pociac" model :(

jako ze w sklepiku nie bylo wszystkich kart -> ma ktos (gdzie szukac) pdf z outcast wave 1 , upgradow "dla wszystkich", schemami ?

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Witam,
quas pisze:Malifaux, przybywam.
zakupy dokonane
trep ktory wymyslal figurki niech sie smazy w piekle. lupa, penseta i zajebisty klej potrzebne od zaraz. w zyciu bym nie wpadl ze mozna tak "pociac" model :(
Miałem podobne odczucie.... 32mm heroic my @$$... Gamonie od Rasputiny mają jakieś 1 cm wysokości, a totem Kuby rozpruwacza ma 1 cm, a stoi na 3 mm nożyczkach... Klej Revella bardzo się przydał:)

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

Bardzo małe te figureczki, nie wiem jak bedę malował nurses, night goblin przy nich to tęgi jegomość. Narazie sklejony i zaszpachlowany box Zoraidy, nurses i Teddy, zamówiłem też Iggiego, ale narazie nie mam potwierdzenia, czy to nie był jakiś niezaktualizowany stan magazynowy, bo to ciężko dostać, stitched together niestety nieosiągalne.

Jaram się teraz terenami do Malifaux, terraclipsy i inne.
Ten trochę może niezbyt zbalansowany, ale ładny:
http://www.coolminiornot.com/362365?browseid=12723516

U siebie próbuję połączyć makietę kolejki z przedwojennymi lokomotywami i terenem do grania, ale temat długodystansowy.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

quas pisze:Malifaux, przybywam.
zakupy dokonane
trep ktory wymyslal figurki niech sie smazy w piekle. lupa, penseta i zajebisty klej potrzebne od zaraz. w zyciu bym nie wpadl ze mozna tak "pociac" model :(

jako ze w sklepiku nie bylo wszystkich kart -> ma ktos (gdzie szukac) pdf z outcast wave 1 , upgradow "dla wszystkich", schemami ?
Nie było kart do modeli, czy Generic upgrades?

http://valador.pl/pl/p/Ten-Thunders-Fac ... e-1../2930

Na początku września wychodzi coś, co nazywa się "Generalist Upgrade Deck", któryc kosztuje chyba 60-70 zł i ma generyczne upgrade`y do wszystkich frakcji. Może warto poczekać i zrzucić się z kumplami?

shaigan pisze:Bardzo małe te figureczki, nie wiem jak bedę malował nurses, night goblin przy nich to tęgi jegomość. Narazie sklejony i zaszpachlowany box Zoraidy, nurses i Teddy, zamówiłem też Iggiego, ale narazie nie mam potwierdzenia, czy to nie był jakiś niezaktualizowany stan magazynowy, bo to ciężko dostać, stitched together niestety nieosiągalne.

Jaram się teraz terenami do Malifaux, terraclipsy i inne.
Ten trochę może niezbyt zbalansowany, ale ładny:
http://www.coolminiornot.com/362365?browseid=12723516

U siebie próbuję połączyć makietę kolejki z przedwojennymi lokomotywami i terenem do grania, ale temat długodystansowy.
Plastcraft teraz wydał prepainted elementy do kolei. Iggy do końca roku będzie miał resculpt. Była zapowiedź na GenConie, ale się nie wyrobili.
Release the Przemcio!

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

kupilem figuraski - von Schill i Viki, Lazarusa i Vanesse.
z outcastu byl jeszcze tylko arsenal deck wave 2
fate byl juz widzimisie - spodobalo mi sie wydanie.
Na początku września wychodzi coś, co nazywa się "Generalist Upgrade Deck", któryc kosztuje chyba 60-70 zł i ma generyczne upgrade`y do wszystkich frakcji. Może warto poczekać i zrzucić się z kumplami?
jezeli wychodzi zbiorczy to warto poczekac :lol2:
pewnie do tego czasu posklejam bandy i pogram gry instruktazowe.


BTW, kiedys obilo mi sie o uszy ze warto zbierac faktury z zakupow. o so chodzi?

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

W Czerwcy była event, gdzie jak się zrobiło zdjęcie rachunku na równowartość 60$ to dostawało się darmową limitkę.

W sierpniu ma być event, gdzie do wybranych zestawów Jack Daw będzie dodany różowo-przezroczysty Trapper.

(Co jest o tyle spoko, że Trapper jest Rare 2, a w zestawie Von Schilla jest 1)
Release the Przemcio!

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

trikk pisze: ...
Plastcraft teraz wydał prepainted elementy do kolei. Iggy do końca roku będzie miał resculpt. Była zapowiedź na GenConie, ale się nie wyrobili.
Widziałem makietę z tymi elementami, wyglądaja świetnie, ktoś linkował na Facebooku chyba. Zamówienie Iggiego potwierdzone, więc narazie będzie metal.

Oglądałem sobie domki Tabletop world, nawet bym taki mostek kupił: http://www.tabletop-world.com/stoneBridge.php, tylko ta cena... a po doliczeniu kosztów wysyłki i vat zapiera dech bardziej niż wygląd modelu.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

w Polandii nikt nie odlewa terenow?

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Tereny z Plastcrafta są dość spoko i cenowo też ok. Reycast też robi trochę terenów z HDF chyba do Malifaux.
Release the Przemcio!

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

quas pisze:w Polandii nikt nie odlewa terenow?
Micro Art Studio ma steampunkowe z HDF, robione pod Wolsunga ale część pasuje.

Co do Plastcraftu to miałem okazję robić Downtown Building i zdecydowanie odradzam. Krzywo wycięte (parę części musiałem w ogóle ciąć na mniejszy wymiar bo jedna połowa była przesunięta w stosunku do drugiej o jakiś 1mm w bok, co przy ramach okiennych wyglądało dość paskudnie), cięcia są niedokładne więc trzeba uważnie to wycinać (i nie mówię o celowo zostawionych miejscach żeby trzymało się na arkuszu), a mimo tego w wielu miejscach widać na częściach "naddatki" cięć. Jak mi się podobał fantazyjno-wykrzywiony design budyneczków na ich stronce, tak po zrobieniu pierwszego zestawu zupełnie przeszła mi ochota. Ostatecznie udało mi się zrobić z tego coś podobnego do ludzi ale włożyłem tyle czasu/pracy że zdecydowanie wolałbym dołożyć i kupić tereny z HDF.

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

Jutrzejsze spotkanie w GC aktualne? W jakich godzinach?

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Tak, 11:00+, GC, Smulikowskiego 4A

Jakbyś miał problemy z trafieniem to 691 027 162
Release the Przemcio!

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

Dzięki. Macie działającą klimatyzację? :3

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Zaczynamy od 07.09 Kampanię w Malifaux według zasad z nowego podręcznika. Chętnych prosiłbym o info na PM :)
Release the Przemcio!

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

trikk pisze:Zaczynamy od 07.09 Kampanię w Malifaux według zasad z nowego podręcznika. Chętnych prosiłbym o info na PM :)
jak sie prezentuje ta kampania? jakos nie mialem okazji poczytac

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Dla mnie pomyśleli o wszystkim chyba. Nawet jest co robić, jak któryś gracz nie może grać konkretnego eventu, ale dopiero teraz zaczynamy, więc powiem w praktyce później jak jest ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

26.09 kolejne granie w Gentleman`s Club!
Release the Przemcio!

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

trikk pisze:26.09 kolejne granie w Gentleman`s Club!
Kampania czy ogólno-randomowe?

ODPOWIEDZ