Malifaux

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Re: Malifaux

Post autor: trikk »

Niestety brak. Gra wymaga bardzo dużo angielskiego w dodatku.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
lividius
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: głęboka prowincja

Post autor: lividius »

Żadna wada. Choć pewnie moze troche zniechęcać na wejściu.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Która z grup będzie odpowiednia na początek? Bo rozważam kaeris, lilith, Pandorę, lady justice i sonię
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Kaeris jest bardzo wszechstronna
Lady Justice jest prosta pod względem karty, ale nie gra się nią aż tak prosto i wymaga modeli z poza setu
Sonnia jest spoko, dość wszechstronna
Lilith i Pandora są dość tricky, szczególnie ta druga. Nie polecam raczej na początek.

Dodatkowo na Twoim miejscu patrzyłbym bardziej na frakcję niż na poszczególnego mastera, bo tak działa Malifaux ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Bardzo spoko jest Lilith. Musiał byś dokupić na początek tylko Mr. Graves'a
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Na razie skłaniam się w stronę neverbornow. Jakos nie przemawia do mnie idea zombie, kowbojów czy gremlinow. A konkretniej myślę akurat nad Pandorą, ponieważ podoba mi sie jej model i modele tych duchow(nie pamiętam nazwy teraz, ale są te 3 male i 1 większy, chyba poltergheist).
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

W takim razie do Pandory koniecznie kup Teddy'ego. Bardzo dobrze działa z dzieciaczkiem.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Pandora i Lilith nie są aż tak ciężkie, po prostu trzeba znać 'the catch' który obie mają w swoich bandach
No i wymuszają określony styl gry co jak się spotka z kontrą może być... frustrujące

Do tego do Pandory koniecznie upgrade Fear Given Form

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Znają moich znajomych i tak 2 grupy kupię . A teraz odnośnie samego systemu: Co o nim sądzicie? Ile jedna gra trwa, jakie emocje w trakcie?
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Gra początkowo będzie trwała dość długo, bo sporo czasu zejdzie na karty i zasady. Liczyłbym ze 2h na grę.

Gra dość emocjonująca i intelektualnie wymagająca. Po dosłownie każdej grze mam taką myśl "O fuck, gdybym tutaj użył tej umiejętności, to wszystko byłoby inaczej".

Natomiast bardzo przyjemnie się gra, najfajniejsza figurkowa gra do tej pory, przynajmniej dla mnie
Release the Przemcio!

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

dobra, ze względu na to ze musze kupic 2 grupy, by grać ze znajomymi rozważam takie kombinacje:
Lilith\Pandora z Neverborn vs Sonnia\Lady Justice z Guild. Który matchup byłby w miarę wyrównany i pozwoli nauczyć się zasad?
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

A myślałeś o Jakobie Lynchu? To też jest bardzo dobry master z Neverborn :)
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Warlordus pisze:dobra, ze względu na to ze musze kupic 2 grupy, by grać ze znajomymi rozważam takie kombinacje:
Lilith\Pandora z Neverborn vs Sonnia\Lady Justice z Guild. Który matchup byłby w miarę wyrównany i pozwoli nauczyć się zasad?
Jak chcesz POWOLI nauczyć się zasad to zdecydowanie Sonnia i Lady J. Gra Lilith i Pandora wymaga bardzo szybkiego ogarnięcia czego trzeba. Poza tym to od razu solidny wygar wręcz, twarde modele i kontra na magię. No a Sonnię sam uwielbiam (Burn the Witch!).

Do tego drużyny Pandory i Lilith w ogóle się nie zazębiają, to dwa różne style gry, jak już to Lynch/Pandora albo Lucius/Lilith.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

widz,e że trochę się nie zrozumieliśmy. W moim poście \ oznaczało lub. czyli lilith\pandora oznaczało lilith albo pandorę, bo ogólnie chcę robić matchup guild vs neverborn, a zestaw startowy mi się nie podoba niestety
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Z Neverbornów dla nowicjusza polecam Lilith. Dziewczyna jest swoistym szwajcarskim scyzorykiem - świetna na każda grę. Do niej dokupić Nekime, Dopplegangera i box Young/Mature Nephilimów i można grać.
Z Gildii to i Sonnia i Lady J sa dobre na start, choć pewnie raczej bym skłaniał sie ku Sonni.
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

No nie wiem, jak zaczynałem przygodę z MF to od razu zdobyła mnie Lilith od strony klimatyczno-modelarskiej jej oraz jej demonów, a potem długo plułem sobie w brodę bo ciężko było mecze tym wygrywać (wyżynasz wroga i przegrywasz na punkty albo silnie cię odstrzeliwują jak latasz za punktami). Długo kminiłem, żeby panienkę z mieczem do tego dostosować.

Na pewno sama jest jednym z lepszych masterów, twarda, wygar wręcz, supermoce ale jej Nephilimy to już ciężka do opanowania bajka, chyba że zostawiamy pannę finezję w domu i prostacko obstawimy ją Illuminatedami.
Stąd właśnie na początek NB raczej polecałbym Lyncha, stabilny, mocna banda, która pasuje do każdego mastera NB, a przy tym jest też mnóstwo zabawy z kartami i innymi trikami.

Osobiście jestem też fanem Luciusa Matthesona jako Neverborna. Niezabijalny koleś (jak ma koło siebie Doppelgangera/Gravesa/Tannena), Terror Toty zapieprzają po znacznikach jak szalone dzięki jego rozkazom, no i wbrew pozorom dopakowanie neverbornowego teamu zbłąkanym Prawnikiem czy Guild Riflemenem wypada srogo.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Jeśli to pomoże w rozróżnianiu frakcji:
Obrazek

Ja tam ciągle sie wacham czy kupić starter Kaeris, Lilith czy Sonni. A tak poza tym to czy jest ktos w wawie kto mógłby mi pokazać jak działa system w praktyce (czytaj: stoczyć grę uczącą zasad)?
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Ja chętnie, ale to za jakieś dwa tygodnie bo sesja. No i musiałbym odświeżyć sobie podstawy, żeby Ci to w miarę przystępnie bez slangu malifowego wyłożyć.

Najczęściej granie Mx w Paradoxie albo Gentleman's Club

O tu event za 4 dni https://www.facebook.com/events/1655810488005945/

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Za 2 tygodnie to akurat, bo i tak teraz jadę na kurs matmy na całe ferie
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

5 marca turniej w Warszawie. Info z Gloria Victis:

(źródło)
Pikciwok pisze:"Kamienie Dusz różnią się od wszelkich innych dóbr znanych człowiekowi; nigdy jeszcze żadna cywilizacja nie dysponowała bowiem surowcem zapewniającym naraz bogactwo, władzę i potęgę, a którego wartość bezpośrednio powiązana była z ludzkim życiem."
- z przedmowy do "Historii Gildii" pióra Generalnego Gubernatora Malifaux

Witam,

Wraz z przyjaciółmi postanowiłem zorganizować turniej Malifaux, na który serdecznie zapraszam wszystkich chętnych: tak z Warszawy, jak i z pozostałych miejscowości geograficznych. Dzięki uprzejmości Klubu gier bitewnych "Dragon" zabawa będzie trwała w podziemiach szkoły przy ul. Anieli Krzywoń 3. Start o 10.30.

Garść faktów:

- turniej na 50 kamieni, format Fixed Leader (wszystkie gry muszą być rozegrane tym samym szefem);
- rozegrane zostaną trzy rundy, każda trwająca 120 minut;
- gramy z góry ustalone strategie: runda pierwsza - Extraction, runda druga - Headhunter, runda trzecia - Interference, Strategie pochodzą z Gaining Grounds 2016;
- gramy z góry ustalonym schematem rozstawienia: runda pierwsza - Standard Deployment, runda druga - Corner Deployment, runda trzecia - Flank Deployment;
- przed każdą rundą Organizator losuje spiski (Schemes) obowiązujące w danej rundzie, korzystając z puli spisków z Gaining Grounds 2016;
- obowiązuje punktacja turniejowa z Gaining Grounds 2016 (tzn. 3 Punkty Turniejowe (PT) za zwycięstwo, 1 PT za remis, 0 za porażkę);
- nie ma wymogu grania pomalowanymi modelami;
- gracze oprócz figurek muszą sami zaopatrzeć się w miarki, znaczniki i pozostałe wesołe akcesoria potrzebne do gry;
- w przypadku nieparzystej liczby uczestników turnieju, organizator gra następującym Liderem: Pandora;
- Opłata za możliwość wzięcia udziału w turnieju: 8 zł (zebrane pieniądze zostaną przeznaczone w większości na nagrodę dla zwycięzcy turnieju, reszta pieniędzy trafi na konto gospodarza imprezy, Klubu gier bitewnych "Dragon");
- Zgłoszenia należy wysyłać do 3 marca na adres:
kamienie.malifaux@wp.pl W zgłoszeniu proszę podać: imię, nazwisko i/lub ksywkę, oraz nazwę Frakcji i Lidera. Gracze, którzy prześlą w terminie zgłoszenie otrzymają jeden dodatkowy Punkt Turniejowy do ich całkowitego wyniku ;)

ODPOWIEDZ