Prośba do Administracji Dyskusji Ogólnej

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prośba do Administracji Dyskusji Ogólnej

Post autor: JaceK »

Wasze tłumaczenia w kwestii przeniesienia są absurdalne. Jak weszła 8ed też niektórzy twierdzili, że to zło wcielone i trzeba zapomnieć.
AoS ledwo się pojawił, a już byście chcieli go do ciemnicy :D
Zgodnie z Waszą logiką, można zamknąć wszystkie fora WFB, bo już go nie ma. Fajnie?
No nie, więc zostawmy jak jest. A że ktoś musi kliknąć 1x więcej do swojego ulubionego tematu, to naprawdę nie jest powód do zmian.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Kastor Krieg
Wałkarz
Posty: 56

Post autor: Kastor Krieg »

JaceK pisze:Wasze tłumaczenia w kwestii przeniesienia są absurdalne. Jak weszła 8ed też niektórzy twierdzili, że to zło wcielone i trzeba zapomnieć.
AoS ledwo się pojawił, a już byście chcieli go do ciemnicy :D
Zgodnie z Waszą logiką, można zamknąć wszystkie fora WFB, bo już go nie ma. Fajnie?
No nie, więc zostawmy jak jest. A że ktoś musi kliknąć 1x więcej do swojego ulubionego tematu, to naprawdę nie jest powód do zmian.
=D> =D> =D>

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Kal_Torak pisze:Już pisałem w jednym temacie AoS, aby przenieść masę tematów o AoS do ich własnego działu w "Inne Systemy".
Popieram Grimgora.

Z tłumaczeniem heimdall89 i dziekki jakoby AoS to nadal świat WH kompletnie się nie zgadzam. W tym wypadku systemy takie jak Warmaster czy Mordheim, które rozgrywają się w świecie Warhammera, również powinny być obecne w "Dziale Ogólnym". AoS to zupełnie inny system. WFB i AoS łączy tylko to, że GW postanowiło zarżnąć WFB i na jego miejsce wstawić AoS. Równie dobrze GW mogło zarżnąć WFB i na jego miejsce wskrzesić Mordheima 2 edycję, albo Warmastera. W każdym z tych przypadków, byłyby to odmienne systemy.

Osobiście uważam, że GW lepiej by wyszło na wydaniu AoS i napisaniu dobrej 9 edycji, którą by wydali wraz z premierą Warhammer Total War. Ten błąd będą mogli naprawić w 2 edycji AoS, która uważam będzie dużo bardziej przypominała starego WFB (Sigmar cofnie czas i w ogóle - coś wymyślą). No ale co się stało, już się nie odstanie (przynajmniej nie przez kilka najbliższych lat|).

Te forum i ten dział to Warhammer Fantasy Battles.
Pozostałe tematy, jak np. "Dlaczego nie będę grał w Kings of War" też najlepiej przenieść do "Płoty i Młoty". Z wszystkich ostatnich tematów można zostawić jeden, zamknięty - "Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)" - bo przez sporą część tego tematu nikt się nie spodziewał, że 9 edycji nie będzie (efekt zaskoczenia GW). Ale i ten można uciąć i przenieść do innego działu.

Dla pozostałych osób - te forum pozostanie WFB, bo będzie w ten system grało nadal masa osób i wraz z wyjściem fanowskich 9 edycji WFB możliwe, że jeszcze więcej. Kastor Krieg i Artur - jeśli jesteście właścicielami forum to zmieńcie nazwę i wykasujcie wszystkie warhammerowe działy. Te forum ma swoją wyrobioną markę - Północ nie położy na nim łapy i nie spali jej flagi. AoS, tak jak KoW, Warthrone i inne systemy będą musiały założyć własne forum. Wh40k ma własne i jakoś nie płacze. Lotr również.
Chociaż osobiście po pierwszej bitwie stałem się zwolennikiem AoS, to to rozumowanie jest logiczne. Forum jest o WFB. Tezy o tym, że nie istnieje nie są prawdziwe, WFB będzie istniało do momentu, w którym ktoś będzie chciał w to grać. AoS jest typowym odpryskiem, spin-offem który dzieli z WFB uniwersum (co z tego, że zmienione), zupełnie jak Mordheim i Warmaster lecz totalnie zmienione zasady sprawiają jednak, że Mordheim jest inną grą i siedzi w osobnym dziale. Z AoS też powinno tak być. I nie rozumiem, dlaczego postrzegać to jako jakieś getto. Tutejsi mordheimowcy czują się jakoś dyskryminowani?
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

AoS bedzie miało swój osobny dział, jak powstanie - wszystkie odpowiednie tematy zostana tam przeniesione.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ja mimo wszystko poprosiłem administratorów o stworzenie nowego działu - jeśli to ma być cena spokoju od hejterów to chyba warto. Obecnie wielu użytkowników z mniejszym stażem na BP się po prostu zraża do tego miejsca - być może dlatego ,że nie widzieli wcześniejszych flamewarów :). Coś jednak trzeba z tym zrobić bo zostawienie tego takim jakie jest nie przyniesie nic dobrego dla żadnej ze stron. Osobny dział AoS w innych systemach będzie ok - skupią się tam ludzie którzy faktycznie będą chcieli grać w tą grę . Co do BP to po jakimś czasie i tak to musi w coś ewoluować - na razie jednak potrzeba jest odrobiny spokoju :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

PiotrB pisze:Ja mimo wszystko poprosiłem administratorów o stworzenie nowego działu - jeśli to ma być cena spokoju od hejterów to chyba warto. Obecnie wielu użytkowników z mniejszym stażem na BP się po prostu zraża do tego miejsca - być może dlatego ,że nie widzieli wcześniejszych flamewarów :). Coś jednak trzeba z tym zrobić bo zostawienie tego takim jakie jest nie przyniesie nic dobrego dla żadnej ze stron. Osobny dział AoS w innych systemach będzie ok - skupią się tam ludzie którzy faktycznie będą chcieli grać w tą grę . Co do BP to po jakimś czasie i tak to musi w coś ewoluować - na razie jednak potrzeba jest odrobiny spokoju :)
+1

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Fluffy +1

Tego właśnie oczekiwałem :D .
Naprawdę flejmwar w tego typu kwestiach jest durny...
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Najlepiej zrobić AoSowi podforum i niech tam się kiszą wszyscy zwolennicy tego potworka.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

AOS to duchowy następca WFB, nie żaden spin off, czy się to komuś podoba czy nie, nie jest to jednak WFB czy się to komuś podoba czy nie. Gdyby to było moje forum, zrobiłbym mu podforum (obok WFB) z 2-3 działami: dyskusjami ogólnymi i zasadami, raportami czy tam czymś (rasy sobie dorobicie jak bedą i będzie potrzeba). Dzięki temu było by to nadal główne forum tej fantastycznej (dosłownie i w przenośni) odmiany Warhammera, na czym właścicielom/adminom chyba zależy. W końcu gracie ze sobą od dziesiątek lat :mrgreen: , a część będzie młócić w jedno i drugie .

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

GrimgorIronhide pisze:@dzikki, heimdall - no właśnie świat jest zupełnie inny, a wszyscy ci bohaterowie mają scrolle na otarcie łez. W kanonowym uniwersum oni wszyscy nie żyją. Poza Sigmarem.

Do tego mechanika zupełnie inna - to ani Warhammer ani ta sama lub podobna gra.
?? Przecież jest w nowych Materiałach info o :
Nagashu
Alarielle
Tyrionie
- są armie jak Sylvaneh totalnie w klimacie WFB, nawet bitwa Nurgle'a z Alarielle się w to wpisuje.

są bogowie Chaosu z Warhammera, jest nawiązanie zarówno do poprzedniego świata jak i ET więc nie siej kontrowersji i nie prawdy.

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

Popieram twórce wątku. Spamu jest na potęgę. Nie podobało się niektórym zwolennikom AoS, że krytycy wypowiadali własne zdanie, to powstał dział ,,pozytywny" i do tego ów nowy, krytykujący KoW, bo przecież ktoś ośmielił się stwierdzić, iż KoW jest lepszy od AoS... bla bla bla.

I żeby nie było: nie jestem przeciwnikiem ani zwolennikiem AoS. Może nawet kupię sobie jakieś modele z zestawu startowego, bo kilka wpadło mi w oko. Mimo to spam przeszkadza. Wolę mieć oddzielny dział z AoS niż dziesiątki porozrzucanych wątków w dziale, gdzie nie tylko o AoS się pisze. Ja nie czytam wszystkich możliwych postów na forum, więc jak chce znaleźć coś konkretnego, to muszę przebierać po tematach.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

korzystajac z tego tematu chcialem poprosic by od razu przeniesc tez, wszystkie tematy zwiazane z - ARENA ŚMIERCI. gdziekolwiek byle nie byly w dziale Dyskusja Ogólna
ani to dyskusja, ani ogolna.
tylko mi metlik wprowadza bo mysle, ze cos nowego w jakims sensownym temacie jest napisane, a tu tylko historyjki ktorych nie czytam. 'dyskusje ogolne' na czerwono sie caly czas swieca, co denerwuje. wiec pozniej juz nie wiem czy sa nowe posty czy caly czas 'arena smierci'.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Morsereg pisze:korzystajac z tego tematu chcialem poprosic by od razu przeniesc tez, wszystkie tematy zwiazane z - ARENA ŚMIERCI. gdziekolwiek byle nie byly w dziale Dyskusja Ogólna
ani to dyskusja, ani ogolna.
tylko mi metlik wprowadza bo mysle, ze cos nowego w jakims sensownym temacie jest napisane, a tu tylko historyjki ktorych nie czytam. 'dyskusje ogolne' na czerwono sie caly czas swieca, co denerwuje. wiec pozniej juz nie wiem czy sa nowe posty czy caly czas 'arena smierci'.
popieram.
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

A ja chciałem tylko tak od siebie dodać, że ten już niemal mityczny WFB przynajmniej od kilku edycji nazywał się Warhammer: The Game of Fantasy Battles, a na przykład pierwsza edycja nazywała się Warhammer: The Mass Combat Fantasy Role-Playing Game. Nie jestem pewien czy którakolwiek edycja nazywała się Warhammer: Fantasy Battle. No a obecna, dziewiąta już edycja jest zatytułowana Warhammer: Age of Sigmar.

Kastor Krieg
Wałkarz
Posty: 56

Post autor: Kastor Krieg »

Artein pisze:A ja chciałem tylko tak od siebie dodać, że ten już niemal mityczny WFB przynajmniej od kilku edycji nazywał się Warhammer: The Game of Fantasy Battles, a na przykład pierwsza edycja nazywała się Warhammer: The Mass Combat Fantasy Role-Playing Game. Nie jestem pewien czy którakolwiek edycja nazywała się Warhammer: Fantasy Battle. No a obecna, dziewiąta już edycja jest zatytułowana Warhammer: Age of Sigmar.
Hejterzy wiedzą swoje.

Obrazek

Awatar użytkownika
rottingflesh
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: rottingflesh »

Kastor Krieg pisze:Hejterzy wiedzą swoje.
Obrazek
Lord of Decay is ok !

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Artein pisze:A ja chciałem tylko tak od siebie dodać, że ten już niemal mityczny WFB przynajmniej od kilku edycji nazywał się Warhammer: The Game of Fantasy Battles, a na przykład pierwsza edycja nazywała się Warhammer: The Mass Combat Fantasy Role-Playing Game. Nie jestem pewien czy którakolwiek edycja nazywała się Warhammer: Fantasy Battle. No a obecna, dziewiąta już edycja jest zatytułowana Warhammer: Age of Sigmar.
Trzecia edycja na pewno się tak nazywała.

Obrazek
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

Aldean pisze:
Morsereg pisze:korzystajac z tego tematu chcialem poprosic by od razu przeniesc tez, wszystkie tematy zwiazane z - ARENA ŚMIERCI. gdziekolwiek byle nie byly w dziale Dyskusja Ogólna
ani to dyskusja, ani ogolna.
tylko mi metlik wprowadza bo mysle, ze cos nowego w jakims sensownym temacie jest napisane, a tu tylko historyjki ktorych nie czytam. 'dyskusje ogolne' na czerwono sie caly czas swieca, co denerwuje. wiec pozniej juz nie wiem czy sa nowe posty czy caly czas 'arena smierci'.
popieram.
W sumie, skoro już przy tym jesteśmy i tematy o AoS mają się przenieść to w sumie Arena Śmierci jak najbardziej. W temacie o WHRP. Co natomiast do przenosin AoS to nadal uważam to za bzdurę. No, ale jeśli naprawdę komuś to strasznie przeszkadza, to można by zrobić coś w stylu
-Warhammer Fantasy Battle
-Warhammer AoS
-Inne Systemy

W sumie uważam że taka opcja zadowoli wszystkich. Aos nadal będzie widoczny, spowoduje to na pewno wzrost użytkowników na forum. Do tego będzie przejrzyście i fajnie to wyglądało. Można by wtedy AoS podzielić na podgrupy - tematy o rasach, tematy ogólne, nowe frakcje itd :). Co wy na to?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie ma co się bawić w przenoszenie tematów o aos gdzies indziej, niech sobie tu beda. Ale modowie mogliby cos zrobic z ich iloscia, bo coś naprawde jest nie halo, jesli codziennie rano odpalam bp i widze nowy temat o aos pod troche inna nazwa ;)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Watcher pisze:
Artein pisze:A ja chciałem tylko tak od siebie dodać, że ten już niemal mityczny WFB przynajmniej od kilku edycji nazywał się Warhammer: The Game of Fantasy Battles, a na przykład pierwsza edycja nazywała się Warhammer: The Mass Combat Fantasy Role-Playing Game. Nie jestem pewien czy którakolwiek edycja nazywała się Warhammer: Fantasy Battle. No a obecna, dziewiąta już edycja jest zatytułowana Warhammer: Age of Sigmar.
Trzecia edycja na pewno się tak nazywała.

Obrazek
Poszperałem, druga i trzecia edycja się tak nazywały.

Czwarta edycja to już
Obrazek
1992 rok. 23 lata temu umarło WFB.

ODPOWIEDZ