W co gramy w 2016 roku

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Re: W co gramy w 2016 roku

Post autor: Durin »

Co to jest crack?
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

I co to ma do rzeczy?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

swieta_barbara pisze:
-Qc- pisze:
Dydu pisze:na chwilę obecną nie różni się to niczym od zeszłorocznych ograniczeń jeżeli chodzi o prawa autorskie
Prawda jest taka, że furion powinien nie wydawać tego w postaci pdfów i nakladek na ksiazki - tylko takiej listy normalnie mamy ograniczenia

Czytałoby się trudniej ale wtedy byłoby to identycznie to samo co ETC comp
Przecież i tak interesuje nas wyłącznie pliczek do Army Buildera.
Cała reszta to zbytek łaski.
Ano :) ewentualnie do battlescribe'a xD
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

W sumie spora różnorodność propozycji trafiła na rynek. Jestem ciekaw jak dużo Szwedzi zgromadzili głosów na 9th Age.

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

Do jutra mają wyjść army booki 9th age. Furionowe nie wiem kiedy. Chyba trzeba na nie poczekać, aż jakiekolwiek decyzje się podejmie? Jak na razie od szwedów widziałem tylko beastmany i mi się podobały. Natomiast nie mogę ich porównać z beastami Furiona.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

do jutra wszystkie booki czy jakas cześć?
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Mam nadzieję, że będziemy grać w Furionhammera lub 9th Age. Taka okazja na stworzenie przez środowisko własnego systemu może już się nie powtórzyć. A jeśli za rok okaże się to niewypałem, to najwyżej zaczniemy łupać w KoW albo AoS, które i tak będą na nas cały czas czekać.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Szwedzi rano wypuścili swojego booka.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
hellsing
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hellsing »

Poprosze link
Klub Gier Bitewnych Toruń https://www.facebook.com/Triclinum/
Blog https://miniaturepaintingstudio.blogspot.com/
Każdą moją prace publikuje na YouTubie https://youtube.com/channel/UC6DW9zlhA9 ... zFQ/videos
Facebook https://www.facebook.com/miniatureps/
Instagram https://www.instagram.com/miniaturepaintingstudio/
Szukam kogoś do współpracy przy malowaniu modeli Toruń i okolice

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Raczej "Raging Hordes".
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

hellsing pisze:Poprosze link
Podbijam
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

http://www.the-ninth-age.com/index.php?simple-page/

Gdybym miał postawić swoje pieniądze to raczej to będzie grane na przyszłorocznym ETC.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

1) max triplowanie herosów jest smutne (są armie, które można fajnie budować na duzej ilosci hero)
2) max 4 core jest smutne (uczepia niektóre armie)
3) arci po 135% mierzone - po co? jak to zrobic? dajcie mi miarke :P
4) zbanowane są schodki (redirecting charges) - szkoda, były fajne
5) DT od uciekających na 1-3, nie wiem czemu nagle pol unitu ma isc w piach, ale OK
6) pivotujac unit, mam sciagnac go ze stołu - why
7) przy braku deklaracji nizszy casting czaru - a jak zasieg tylk odo wiekszej? bez sensu wrzucac w rules coś, co jest wkestia dogadania sie przy stole
8) 12 rodzajow czarów - dzieki postoje :D dzis czasu nie mam :P
9) monstery maja rankę jedna - slabszy steadfast? co kto lubi
10) crush attack - dobrze, że WFb ma swoja wersje 40k smasha :)
11) fear daje -1 do LD z bazy. Na niektore armie fajne, na niektore niezauwazalne. Lepiej dla ITP oczywiscie
12) lepszy KB, calkiem ok
13) ASF slabszy - akceptowalne
14) KB na spearach - ok
15) tarcza dajaca 5+ warda na zasiegowe za 80? a ward 4++ na wszystko za 50? hm
16) lepszy dywan
17) lepsza i tansza potka sily
18) leeeepszy ward na maszynki - znaczaco


Tyle, wiecej mi sie czytac nie chcialo :) Ktos moglby podsumwoac roznice, ale to pewnie sporo roboty. Na oko wiecej zmian niz u Furka. Bez zobaczenia wszystkich bookow nie da sie ocenić
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

135 stopni to taki sam kąt jaki był do tej pory do wyznaczania stref...
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ta tarcza daje warda 5+ także smokowi pod gościem 8)

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

Ciekawe co zwycięży ale czytając nazewnictwo 9 age z uwagi na nazwy zastrzeżone przez GW trochę to przypomina adadisa podszywającego się pod adidasa
Zaletą 9 age jest to że wyprostowano trochę zasad z 8 ed.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

ślivek pisze:135 stopni to taki sam kąt jaki był do tej pory do wyznaczania stref...
nie, do tej pory było 45stopni rozłożone na krawędziach oddziału. 135 stopni to o połowę większe odchylenie ;)

o Jezu, przeczytałem o co chodzi z 135 stopniami, i tak, do tej pory było tak samo ;) mój błąd...
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Przyczepiliscie sie do tego nazewnictwa, a tymczasem sporo Nazw w Starym Świecie powstało jako slabo (lub wcale!) maskowanay import nazwy rzeczywistej. Z takim Nipponem to sie nawet nie maskowali :p
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Eeee, czy ktoś może czytał sekcję maszyn w 9th age?

Dwarfy się nie zgadzają  [-X

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

-Qc- pisze:1) max triplowanie herosów jest smutne (są armie, które można fajnie budować na duzej ilosci hero)
- podaj jakiś przykład armii wystawiąjącej 4x tego samego herosa i dlaczego to wzbogaca grę
2) max 4 core jest smutne (uczepia niektóre armie) - jw
3) arci po 135% mierzone - po co? jak to zrobic? dajcie mi miarke :P - tu jeszcze raz polecam coś na kojarzenie
7) przy braku deklaracji nizszy casting czaru - a jak zasieg tylk odo wiekszej? bez sensu wrzucac w rules coś, co jest wkestia dogadania sie przy stole - brzmi sensownie, po co w ogóle pisać zasady skoro wszystko jest do dogadania
8) 12 rodzajow czarów - dzieki postoje :D dzis czasu nie mam :P - przeczytaj ze zrozumieniem i skomentuj jeszcze raz
11) fear daje -1 do LD z bazy. Na niektore armie fajne, na niektore niezauwazalne. Lepiej dla ITP oczywiscie - czyli dokładnie jak do tej pory - fear nawet fajny ale na niektóre armie niezauważalny...
13) ASF slabszy - akceptowalne - gram elfami ale imo to dobra zmiana
15) tarcza dajaca 5+ warda na zasiegowe za 80? a ward 4++ na wszystko za 50? hm - działa również na mounta


Tyle, wiecej mi sie czytac nie chcialo :) Ktos moglby podsumwoac roznice, ale to pewnie sporo roboty. Na oko wiecej zmian niz u Furka. Bez zobaczenia wszystkich bookow nie da sie ocenić
U Furiona zmian zasad prawie nie ma, moim zdaniem to źle - skoro już i tak są zmiany, mamy sporą szansę na system robiony przez graczy to warto naprostować różne fu*ki i zrobić grywalne zasady.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ