Raven's GameBoard

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Raven's GameBoard
Warzywo
Posty: 16

Raven's GameBoard

Post autor: Raven's GameBoard »

Czołem!

Założyłem dwa wątki odnośnie modeli do poszczególnych armii (Bretonnia, Tomb Kings), ale stwierdziłem, że przyda się zbiorczy temat, żeby nie zaśmiecać forum oddzielnymi wątkami z jakimiś poszczególnymi etapami prac. Dlatego też zamierzam wrzucać tu wszystkie aktualnie prowadzone projekty itp. itd. Ot tak, do pooglądania. Jeśli dana rzecz będzie gotowa, to zapewne odezwę się jeszcze na forach poszczególnych armii, ale to najprawdopodobniej już po wydruku i po przygotowaniu modelu do sprzedaży.

No tak, zacząłem od końca...

W takim razie opowiem od początku: rozkręcam powoli działalność związaną z produkcją figurek i makiet do gier bitewnych (i nie tylko zresztą). Wszystko wykonywane jest technologią 3d z wydrukiem włącznie. Modele są drukowane i odlewane. Na chwilę obecną nie posiadam jeszcze własnego sprzętu do druku, ale mam nadzieję, że wkrótce uda się coś takiego sprawić i możliwe, że większa ilość modeli będzie drukowana.

Nie rozwodzę się. Dodam tylko, że wszystko jest w zasadzie w etapie testów i nie zacząłem jeszcze oficjalnej sprzedaży, jednak jeśli jakiś projekt zostanie zamknięty z pewnością dam znać.

To tyle. A teraz mały przegląd aktualnie stworzonych rzeczy... i tych czekających na dokończenie. Miłego oglądania! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I projekty ,,w trakcie":
Świątynia odłożona, bo duża - do jej wydruku potrzeba sporo funduszy, więc na razie muszę się wstrzymać
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to projekt High Elfowy - dalszy ciąg wkrótce :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I mały drobiazg na koniec:
Obrazek

To tyle na tę chwilę. Oczywiście wszelkie opinie mile widziane. Dzięki! :)

EDIT
Jeśli zdjęcia są za małe, to dajcie znać. Nie chciałem, żeby się strona rozjeżdżała, ale ewentualnie coś pokombinuję.

Raven's GameBoard
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Raven's GameBoard »

Kolejny etap prac nad pierwszym elfim Smoczym Gwardzistą:

Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Napierśnik jest trochę derpny. :D Przypomina mi Szczerbatka z "Jak wytresować smoka".

Raven's GameBoard
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Raven's GameBoard »

Napierśnik jest trochę derpny. :D Przypomina mi Szczerbatka z "Jak wytresować smoka".
Nie oglądałem, ale może się zapoznam w takim razie :P

Ogólnie mam kilka projektów napierśników, więc ostatecznie mam z czego wybierać. Na pewno różne wersje się pojawią i ewentualnie wybiorę najciekawszą.

Dzięki za odzew :wink:

minority
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102

Post autor: minority »

bardzo fajne modele !tylko nie wiem czy druk 3D ma wystarczającą jakość odlewu :(

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

Zależy jaka metoda. Ale z tego, co wiem, to da radę. Figurki do Warzone to druk 3d i zasadniczo dają radę :)

Ale wszystko sam zamierzam przetestować, bo w pewnym sensie podzielam Twoje wątpliwości. Z tym że przystosowanie modeli do druku to strasznie uciążliwy proces. Na pewno dam znać, jak już coś wyjdzie.

mini Paint Lab
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: mini Paint Lab »

Trochę w tematyce siedzę także kilka uwag:

- Terenów raczej nie opłaca się drukować - zbyt wielkie koszta jak na "początek"
- Musisz mocniej przerysowywać szczegóły aby już po wydruku model był wyrazisty.
- Modele do druku podziel na części, ułatwi to sam proces druku jak i potem potencjalnemu nabywcy pozwoli posklejać figurki tak jak on chce.

Co do samych renderów hmmm.....mam mocno mieszane uczucia, jak na początek jest nieźle ale wszystko ot takie płaskie, bez szczegółów i z zaburzonymi proporcjami. Najbardziej podobają mi się elementy w tych egipskich krajobrazach - są bardzo bardzo spoko.

Powinieneś chyba na samym początku skupić się na zrobieniu kilku bitzów na max możliwości i potem dopiero brać się za całość figurki.

Raven's GameBoard
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Raven's GameBoard »

- Terenów raczej nie opłaca się drukować - zbyt wielkie koszta jak na "początek"
- Musisz mocniej przerysowywać szczegóły aby już po wydruku model był wyrazisty.
- Modele do druku podziel na części, ułatwi to sam proces druku jak i potem potencjalnemu nabywcy pozwoli posklejać figurki tak jak on chce.
W sumie już się zorientowałem co do powyższych punktów, ale dzięki za odzew, bo dobrze mieć potwierdzenie od kogoś, kto się faktycznie zna na rzeczy :)
Co do samych renderów hmmm.....mam mocno mieszane uczucia, jak na początek jest nieźle ale wszystko ot takie płaskie, bez szczegółów i z zaburzonymi proporcjami. Najbardziej podobają mi się elementy w tych egipskich krajobrazach - są bardzo bardzo spoko.
Problemy z proporcjami to wynik dalszego ciągu testów. Coś tam już drukowałem i modele w naturalnych proporcjach ,,znikają" po wydruku. Dlatego kombinuję i wychodzi momentami dziwacznie. Mam nadzieję, że się to wkrótce wyklaruje.
Powinieneś chyba na samym początku skupić się na zrobieniu kilku bitzów na max możliwości i potem dopiero brać się za całość figurki.
Rozumiem. Dzięki za radę. Powolutku będę popychał sprawy do przodu, ale muszę jeszcze dojść z tymi proporcjami, więc siłą rzeczy muszę drukować całe modele.


Dzięki jeszcze raz za odzew. Dobrze wiedzieć, jak to wszystko inni gracze widzą :wink:

Raven's GameBoard
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Raven's GameBoard »

Czołem!

Właśnie zakończyłem tworzenie Dragon Warrior'a. Pewnie pojawią się tam jeszcze drobne zmiany przy dostosowywaniu modelu do druku, ale to jeszcze trochę potrwa.

Do druku poszedł już pierwszy rycerz i głowa poniższego wojownika - w celu sprawdzenia ilości i jakości detali.

Obrazek

Obrazek

Raven's GameBoard
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Raven's GameBoard »

Czołem!

Wracam po dobrych paru miesiącach. Cóż, są jeszcze inne rzeczy do roboty, ale przede wszystkim wchodzi w grę fakt, że mnóstwo rzeczy testowałem, sprawdzałem itp. itd. Na szczęście w tym momencie ostatecznie udało się stworzyć pewien drobny produkt - zestaw podstawek z serii ,,Deck".

Deck_01
Obrazek

Deck_02
Obrazek

Deck_03
Obrazek


Wybaczcie jakość zdjęć, która nie powala, ale niestety nie posiadam jeszcze sprzętu, który byłby w stanie jakoś lepiej tu podziałać. W razie czego mogę podesłać większe wersje tychże zdjęć ;)

Aktualnie cena za jeden zestaw (czyli 5 podstawek) to 12 zł. Jeśli byłby ktoś zainteresowany, to proszę o kontakt PM-ka lub na maila (cb9234b@gmail.com).


PS
Jeśli chodzi o makiety, to są one wciąż w produkcji. Niedługo pewnie pojawi się coś również w tej materii.

mini Paint Lab
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: mini Paint Lab »

Niewiele widać, mam duży monitor a i tak czułbym się jak kupujący kota w worku z takimi zdjęciami.

Awatar użytkownika
jackie
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: wadowice

Post autor: jackie »

ctrl++ i widać:)

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

Zastanawia mnie jakość tych produktów. Mam na co dzień do czynienia z drukarką 3d (średnia-górna półka) i nie ma opcji, żeby z nich wyszło coś co by mnie zadowoliło. "Faktura" jest zbyt nierówna, widać linie druku. Przy takich detalach obróbka mechaniczna odpada, a moczenie w chemii nie wiem, ale też wydaje się ryzykowne.
Jaką drukarką drukujesz? Zdjęcia nie są super, ale wyglądają obiecująco. Cena też, a pewnie może zejść niżej (jak się projektowanie zwróci i drukarka zamortyzuje).
Tak na oko to za 12 złotych wziął bym... gdyby mnie interesował chociaż w najmniejszym stopniu klimat pokładu statku xd

Raven's GameBoard
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Raven's GameBoard »

Sam nie mam drukarki. Drukuję w profesjonalnej drukarni w Poznaniu. Firma nazywa się Proto-print. Z drukiem nigdy nie miałem najmniejszych problemów (podstawki w technologii micro-SLA) i nie pojawiały się wspomniane przez Ciebie zjawiska. Z tym że zdaję sobie z nich sprawę i dlatego sam nie inwestuję w sprzęt drugiej czy trzeciej kategorii.

Niestety duży problem to właśnie sprzęt fotograficzny, którego nie posiadam, przez co nie jestem w stanie przy tak małych rzeczach pokazać dobrze całości. Nad tym cały czas pracuję :)

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

Aaaa fotoutwardznie żywicy. I wszystko jasne chociaż powinno to być ciemno zielone? Zrób jakieś inne klimaty podstawek i biorę :)

Raven's GameBoard
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Raven's GameBoard »

Są zielone ;)

To już są gotowe odlewy. Oryginały są faktycznie zielone, lekko przezroczyste... i śmierdzące :P


Inny klimat na pewno zrobię. Aktualnie jest w produkcji seria ,,Treasure". Niedługo wrzucę screeny z programu. A tam na marginesie, to jaki klimat najbardziej by Cię interesował? Na pewno będę jeszcze sporo rodzajów próbował robić, więc mogę się spokojnie dostosować do zapotrzebowań ;)

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Jak podeślesz darmową próbkę (mogę zapłacić nawet za przesyłkę) to Ci to ładnie pomaluje i sfotografuję ;)

Raven's GameBoard
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Raven's GameBoard »

Jeszcze co do zdjęć. Mam wersje w większej rozdzielczości, ale tutaj mniejsze zamieściłem, żeby strony nie rozwalać.
mini Paint Lab pisze:Niewiele widać, mam duży monitor a i tak czułbym się jak kupujący kota w worku z takimi zdjęciami.
Bez przezady - zdjęcia takie sobie, ale mimo wszystko chyba widać, że to podstawki, a nie kot :P

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

Mnie to akurat najbardziej interesowałyby większe podstawki. Nie maluję "regimenciaków" tylko raczej okazalsze i ciekawsze modele. Z reguły umieszczam je na drewnianych postumentach i zawsze krzywdze modele moimi podstawkami.
Takie okrętowe mnie nie interesują bo nie mam żadnych figurek coby do tego pasowały :p

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Niestety okrętowe pasują praktycznie tylko do empire, a brak podstawek w innych rozmiarach poddaje w wątpliwość sens ich zakupu, pół armii fajne podstawki reszta trawka?

ODPOWIEDZ