Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Re: Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Post autor: Magnus »

Trochę pozmieniałem, coś takiego mi z tego wyszło, chyba lepiej?

Unnamed4500 Pts - Dread Elves Army

1 Dread Prince, The Fleet Commander @ 554.0 Pts
General; Fleet Commander; Rptr Handbow; Shield; Killer Instinct
Ring of Shadows [80.0]
Armour of Destiny [90.0]
Sword of Might [30.0]


1 Dread Captain, The Beast Master @ 496.0 Pts
Beast Master; Lance; Shield; Battle Standard
Talisman of Supreme Shielding [100.0]
1 Raptor @ [0.0] Pts


1 Oracle Apprentice @ 250.0 Pts
Wizard Apprentice; 2 Learned Spells; The Divination; Killer Instinct


28 Blades of Nabh @ 807.0 Pts
Cult of Nabh; Frenzy; Paired Weapons; Veteran Magic Standard; Musician
Banner of Speed [50.0]
1 Champion @ [20.0] Pts


13 Corsairs @ 318.0 Pts
Paired Weapons; Repeater Handbow; Light Armour; Musician; Vanguard


5 Dread Knights @ 352.0 Pts
Lance; Heavy Armour; Shield; Musician
1 Champion @ [20.0] Pts
Heavy Armour; Shield
6 Raptor @ [0.0] Pts


5 Harpies @ 130.0 Pts


1 Divine Altar @ 350.0 Pts
Light Armour
Light Lance


1 Hydra @ 440.0 Pts


1 Hydra @ 440.0 Pts


1 Kraken @ 360.0 Pts

Models in Army: 56


Total Army Cost: 4497.0



Generał fleet master dla save i gonienia z witchkami i vanguarda dla korsarzy. Korsarze z vanguard łapią zasięg dla czarki w pierwszej turze. BSB beastmaster w COKach dla hate dla monsterow i brak nerwow przy testach glupoty :D Wszystko do przodu, harpie do odginania... Pytanie, czy tylko w teorii to może funkcjonować, ale będę wdzięczny za info czy chociaż w miarę dobry kierunek :)

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

Zamiast wsadzac Czarke do Korsarzy lepiej wydać 50pkt na Wandering Familliara i mieć 80 pkt z fleetmastera do wydania. Dla Save też lepiej dać Craimson Mail.

Ale moim zdaniem Prince z buta jest w tej chwili pomyłka.
Za dużo trzeba dać w jedno miejsce pkt.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Magnus wstawisz fleetmastera i kociol do witchek i masz 1700 pkt w oddziale z frenzy. To sie dobrze nie skonczy :)
Poza tym 2 czary to za malo. Minimum 4.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Ten BSB w 6 Cok'ach to takze słaba opcja . Witchki obsysają na tą edycje . Są za drogie.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

hej

a cos co sie Warlock nazywalo w 8 edycji.
Byl to calkiem spoko oddzial czarujacy, czy teraz to cos gra dalej ? czy lepiej Dark Riderow dalej brac
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Z jednostki OP stali sie przeciętni według mnie. Nie gram na nich bo drodzy. Jak już to yemy bym brał .
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

troche szkoda ze rydwany sa w Mail Orderze wiec tanio kupic ze znizkami nie idzie a jak czytam relacje to to calkiem spoko sie wydaje oddzial

chyba ze jest jakas alternatywa w modelach? cos ktos wydal moze ?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

w Veto można zamówić za -10% jak na GW z przedpłatą.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

no tak, ale to jest jedyna mozliwa znizka na MO :) to praktycznie kazdy sklep moze oferowac, to mam na miejscu w Wawie, nie trzeba wysylac
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

pewnie tak :) po prostu dziś zapytałem bo jednak potrzebuję skysloopów (rydwany-łódki) i oczywiście, też są tylko na MO :(
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

Do końca roku ma podobno wyjść pierwsza wersja 2.0 a razem z nią rebalans wszystkich Booków.
Z tego co wiem rydwany/kocioł są wysoko na liście rzeczy do osłabienia/zmiany (coś trzeba oddać, żeby reszta książki coś dostała).
Wstrzymałbym się z kupowaniem drogich MO na tą chwilę :)

Co do alternatyw to wiem tylko o rydwanie z Gamezone ale on chyba nie jest tańszy.
Za jakiś czas pojawi się też rydwan w ofercie Raging Heroes, ale należy on do kickstartera spóźnionego od dwa lata więc nie wiem kiedy to będzie.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Ja wyczytałem ,ze nerfów nie będzie dla armii jako że drugi rok z rzędu jest nieatrakcyjna i brak w niej synergii poza kotłem ,który faktycznie może być przycięty :?

Dla tych ,którzy nie mają konta 9th age'a :



''Alright, so if i'm removed as your ACS, you'll all know it's because of this :)

So at the moment the Design team have so far unilaterally agreed that there will be no "nerfs" to the book - we were asked to propose up to four units that we believe needed to be nerfed and so far there's a resounding replies of leave it be - nothing needs to be nerf bat...."small victories''
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

nawet jesli to przynajmniej sobie pomaluje kocioł :) już odebrałem pudełko Daughters of Khaine
mail orderowych rydranow nie zamawialem jeszcze, traye ogarne poki co

jak dobrze pamietam to idea T9A bylo zeby byl balans i w miare roznorodne rozpiski ale jak rozumiem zawsze potrafi wyjsc nie do konca tak jak sie chcialo

pogram obadam czy cos wiecej inwestowac :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

Takiego po prostu nerfa nie dostanie raczej nic, ale Ołtarz na pewno zmieni się diametralnie jako ze wszyscy 'starzy' gracze DE narzekają na forum ze tworzy on teraz wymóg grania klockiem i bardzo zwartą armia. Rydwany natomiast były proponowane przez samych graczy jako bardzo dobre za swój koszt więc nie zdziwiłbym się jakby była zmiana.

Nie wiem tylko kiedy te zmiany mogą nastąpić. Razem z edycją 2.0, czy dopiero jak będą nam wypuszczać pełnego booka czyli zaraz po WDG i DL. Jeśli tak to jeszcze z rok sobie poczekamy jak nie więcej.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

misha pisze:hej

a cos co sie Warlock nazywalo w 8 edycji.
Byl to calkiem spoko oddzial czarujacy, czy teraz to cos gra dalej ? czy lepiej Dark Riderow dalej brac
ja uzywam 10ki bez czarodzieja i jestem bardzo zadowolony. super mobilna jednstka, nielatwo ginie i 15a s4 poison. idealnie sie kombuja z dywinacja. tylko trzeba wyczuc, na co mozna ich poslac, a na co nie.

a przy okazji: dwa oltarze sie nie sprawdzaja. dokladnie z tych powodow, o ktorych pisal Rince.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Varred pisze:Nie wiem tylko kiedy te zmiany mogą nastąpić. Razem z edycją 2.0, czy dopiero jak będą nam wypuszczać pełnego booka czyli zaraz po WDG i DL. Jeśli tak to jeszcze z rok sobie poczekamy jak nie więcej.
Wraz z wersją RB 2.0 mają wyjść nowe WDG i DL w pełni w wersji 2.0 oraz wszystkie inne armie mają zostać dostosowane pod zasady wersji 2.0 (jak np. zmiana w statystykach) i przy okazji wprowadzić delikatny balans (raczej bez wielkiego szału, jakieś zmiany pkt i klaryfikacja, niż ingerencja w zasady)

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

bela16 pisze:
Varred pisze:Nie wiem tylko kiedy te zmiany mogą nastąpić. Razem z edycją 2.0, czy dopiero jak będą nam wypuszczać pełnego booka czyli zaraz po WDG i DL. Jeśli tak to jeszcze z rok sobie poczekamy jak nie więcej.
Wraz z wersją RB 2.0 mają wyjść nowe WDG i DL w pełni w wersji 2.0 oraz wszystkie inne armie mają zostać dostosowane pod zasady wersji 2.0 (jak np. zmiana w statystykach) i przy okazji wprowadzić delikatny balans (raczej bez wielkiego szału, jakieś zmiany pkt i klaryfikacja, niż ingerencja w zasady)

Z tego co wiem to wraz z premierą wersji 2.0 i wycofaniem wersji 1.3 (co nie stanie się w tym roku, oficjalny prerelease do publicznych testów będzie pod koniec roku) nie ma być jeszcze żadnej pełnej książki. Owszem WDG i DL mają być pierwszymi takimi książkami. WDG nawet szybko po premierze 2.0 podobno. Natomiast DL dalej nie są w zaawansowanej produkcji z tego co wyczytałem w oświadczeniach. A dopiero jak wypuszczą DL to rozpoczną pracę nad DE i ID. Myślę że jeszcze trochę poczekamy.

No chyba że masz lepsze informacje, w takim razie nie było tematu i słucham co nam jeszcze możesz zdradzić :P

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Czyli 2.0 wyjdzie zimą i pewnie na wiosne zamroża zasady znowu do ETC i podręcznik ujrzymy pod koniec roku 2018 :roll:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

konan
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Jaworzyn

Post autor: konan »

Witam,
Chciałbym rozpocząć przygode z 9th age ,ale z tego co czytam to armia wypada słabo juz drugi rok. Figurki mi zbierają kurz i musze zadać to pytanie odnośnie nowej wersji. Jaka jest data wydania nowych zasad i czym obecnie mozna grać ? Rozważam takze wymiane Elfów na inną armie.

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

Do końca tego roku ma wyjść "public testing" edycji 2.0 a wraz z nim wszystkie booki dostosowane do 2.0
Wszystkie armie dostaną po trzy buffy i trzy nerfy.
My podobno same buffy
Potem w I kwartale 2018 ma wyjść zamrożenie zasad, czyli finalna edycja 2.0 podobno ma taka być "for years" (cytując ich słowa)
Wraz z finalną edycją 2.0 wychodzą Demony i Warriorzy Chaosu jako full booki.
Potem wychodzą DE i ID.
Więc zapewne do końca 2019 dostaniemy pełny book z fluffem i artami i nowymi dopieszczonymi zasadami.
Trzeba być dobrej myśli

ODPOWIEDZ