Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Re: Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Post autor: Talladil »

Lighta testowalem przed wyjsciem booka ;)
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

ja zagrałem kilka bitew na alchemy i jest to wypaśny lore (szczególnie sygnaturka ale nie tylko). teraz chyba popróbuję tego, co zostało z połączenia beasta i wilda. btw szkoda tego lighta - mocny lore
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

hypnotic pisze:Przecież lighta nam zabrali. Dark się fajny wydaje teraz.
Sygnatura także jest super , nie mówie o obnizeniu kosztu rzucenia Doom botla (bazowej wersji) ,3D6 jest takze wystarczające na zadanie duzego damage'a :twisted:

Czy jak rzucimy teraz sygnarutke z dark magic na kuszników to armour piercing sie stakuje?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Tak bo jest zapisane +1 do armor pricingu a nie AP1 :)

Ja tam bardziej jaram się księdzem slanesha :)

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Glegut pisze:Tak bo jest zapisane +1 do armor pricingu a nie AP1 :)

Ja tam bardziej jaram się księdzem slanesha :)
Nie myślałem jeszcze o żadnym złozeniu rozpy na slaneshu , a co tam takiego mocnego mozna dobrac?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Czy koledzy zauwazyli, ze duza wersja doombolta jest hexem i ma duration "last one turn" !!! Czyli unit, ktory oberwal z magic missile dostaje takze 3D6 w turze magii przeciwnika !!! albo sie walneli, albo duzy doombolt jest mega OP... :)
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

To chyba tak nie działa bo last one turn nie jest na niebiesko, ale z drugiej strony nie wiem jak to zinterpretować. Kretyńsko w ogóle powciskali na wszystkie czary hex i direct damage naraz. Przecież to są 2 różne rzeczy. Przez to teraz nie można obniżyć WS bladestormem w combacie, bo direct damage nie dali na niebiesko.

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Wedlug mnie to i tak przyjalem bardzo ograniczona i nie przegieta wykladnie ;) Bo zgodnie z zapisem to mozna by bylo sie klocic i stwierdzic, ze zapis dotyczy obydwu wersji ;) Jezeli db jest i pociskiem i hexem to jest chyba jeden z najbardziej przegietych czarow w grze ;)
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Talladil pisze:Czy koledzy zauwazyli, ze duza wersja doombolta jest hexem i ma duration "last one turn" !!! Czyli unit, ktory oberwal z magic missile dostaje takze 3D6 w turze magii przeciwnika !!! albo sie walneli, albo duzy doombolt jest mega OP... :)
Jak dla mnie to oczywisty błąd, zwłaszcza biorąc pod uwagę castingi. Poza tym obydwie wersje mają taki sam czas działania. W przypadku tylko pojedynczego efektu zaklęcia, jak np. 2D6 S5, określenie czasu działania czaru jednocześnie jako Instant i Lasts one turn, to bzdura.

Na razie w wersji beta trafiają się jeszcze ewidentne byki, więc niektóre rzeczy należałoby interpretować zdroworozsądkowo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Jest to oczywiste i nie sadze, ze ktokolwiek bedzie interpretowal zapisy inaczej ;) Zwrocilem uwage na problem z przymruzeniem oka ;)
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Widziałem gdzies na forum ,że zostało to zgłoszone i jeszcze jakis jeden spell .Raczej muszą to poprawic :)

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwage ,ale korsarze moga miec throwing weapon i add hand weapon naraz.Wczesniej była opcja jednego wyboru :P
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

No i jak Panowie te WIELKIE zmiany Wam sie podobaja:)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

ołtarze ok, wcześniej były przegięte. i tak duża haga na kociołku wypala w szarży z bazy 7a s5, a jej przyboczne łącznie 12a s4. wszystko z poisonami. plus impacty. mało kto będzie chciał to przyjąć na klatę. w kapliczce, chociaż jest słabsza, kusi z kolei, że nie ma frenzy.
assassyn to kosmetyka. ale powinien móc łączyc magiczne bronie z truciznami. ja tam przegięć w tym nie widzę.
SD w sumie nawet wciąż do użycia (składasz 3 lvl z sd + 1 lvl ze scrolem i castujesz z +5)
boli trochę nowa cena Raptora. jedyny porządny mount, jaki nam został :)

ale tak w ogóle to kosmetyka. praktycznie żadne zasygnalizowane wcześniej postulaty nie zostały zaadresowane. Cult of Lust to jakaś porażka (no poza wózkiem)

podobnie jest w innych bookach. głównie nerfili najbardziej przegięte złożenia. przejechali się np porządnie po WE (co było do przewidzenia). nie żebym już wszystkie booki przejrzał :)

nota bene odbył się jakiś duży dobrze obstawiony turniej (nie wiem w jakim kraju, bo nie podali na forum) i WoCh wciąż zdecydowanie rządzi. także elfy mogą się dalej kłócić o to, który ich book jest bardziej przegięty, a i tak będzie po staremu :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

pojawiają się opinie na forum, że czytając literalnie zasady ołtarzy, to można w danej turze wybrać sobie tylko jeden blessing na turę dla danego rodzaju ołtarza. więc albo hard cover albo +1a dla Altar of Blood i albo ward 5+ albo strider i +1m dla Altar of Lust. w sumie zapis jest dość nieczytelny. powoli te wózki zaczynają się robić coraz słabsze.

do tego (to na pewno) fleet commander jak da vanguarda jednostce korsarzy, to nie może do niej wejść, bo wtedy stracą tego vanguarda. no to już totalny bzdet.

takie mam wrażenie, jakby ten book gubił synergie. zasady albo na siebie zachodzą (ap z cult of lust) albo są martwe (np wspomniany vanguard). ktoś powinien zasiąść nad tym i to gruntownie poprawić. idea jest zacna, ale wykonanie już słabsze.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Cult of Lust to jeden duży nerf. Tylko lore magii jest fajny.Przed zmianami obiecali poprawe zapisku i nic nie uległo zmianie. Rozumiem ,że większosc graczy wkurzało sie na pegazistów dlatego je osłabili , ale mogliby chociaz zostawic free reforma na kucach...wstyd #-o
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

ponoć RT nie chce się zgodzić dać tego free reforma, żeby nie można było bunkrować czarek w fastach, bo niby była to zmora w 8ej.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Klaudel pisze:ponoć RT nie chce się zgodzić dać tego free reforma, żeby nie można było bunkrować czarek w fastach, bo niby była to zmora w 8ej.
Imo slaba argumentacja... To jest 9 ed i to co bylo przegiete w 8 niekoniecznie musi byc przegiete rowniez teraz...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Dlatego powinni skreślic kuca z listy wyboru pod bohaterów bo nie ma on sensu teraz. Za moj ostatni post dostałem ostrzezenie i usuneli go ,a to tylko dlatego ,że zanegowałem zdanie człowieka który tworzy kodeks do DE podając tylko własne spostrzezenie #-o
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Wiecie co jest ciekawe?

Jako jedno z nielicznych "pod forum" na 9th age to własnie my nie mamy nic wrzuconego w DE army list :) jak myslicie z czego to wynika?
Ze strachu przed RT ze bedą ciąć jedyne przegięte złożenia jakie zostały?
Z braku kreatywności graczy zagranicznych?
Czy po prostu z lenistwa?

Mam do Was wielką prośbę - nie podsuwajcie na 9th age pomysłów na przegiete złożenia gdyż za chwilkę i one znikną. Wiem że jest ich nie wiele w przeciwieństwie do innych armii ale jeszcze jakieś się uchowały. Także pomyślcie o swojej przyszłości w Polsce :D

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Nie wiem Glegut czy akurat gracze z Polski dodają tam takie posty,ale faktycznie sam sie zdenerwowalem kiedy przed zmiana patcha assasin mogl używać Magic itemow ,a po juz nie i to tylko dlatego ze ktoś przykladowo wkleił zlozenie jego z Blood armorem i executioner axe,który zostal wylapany przez Army comitte:/
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

ODPOWIEDZ