9th age bretka

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: 9th age bretka

Post autor: Dębek »

Stan pisze:Mnie się oriflamme bardzo podoba. Kwestia tego jak dostawisz bsbeka.
Lanca zazwyczaj ma z 5 szeregow to można łatwo łamać praktycznie wszystko.
Można też złapać herosa w challenge i dostawic bsbeka żeby się na pewno złamał.
Dorzuć fear z mieczyka i masz fajne combo.
W wersji v.11 jest autołamaczem wszystkiego co żyje. Bez kitu, ludzie nie ogarniają, że to może samo wygrać grę. I nie ma w tym tęgiej kminy. Poprostu breje na 7-8 bez rerola się oblewa. Dość często.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Barding na questach daje też -1M, więc nie ma nic za darmo. :)

Ja się zwyczajnie boję, że inne armie dostaną mnóstwo zabawek. Byłem tylko na jednym turnieju, ale z szaf powychodziły monstery, w większości latajace. Spearmeni robią nam pandemonium. Divine attacks łatwo dostępne. Wiem, że to wszystko da się obejść, tylko wydaje mi się, że znowu się sprowadzi do 3x3 pegazy i HKB :)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ja to bym brał 50 wieśków z cepami. Nawet bez relikwi. :wink: Na elitarną piechotę ofkors.
Na monstery w tym booku byłoby sporo kontr.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Jak ta wersja przejdzie to 50 z cepami + 50 na spearach z relikwią wystarczy :) . Widze mnóstwo ciekawych zlozeń :D
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Bardzo fajna propozycja!! Nie gram bretą ale book solidnie napisany, nie ma oczywistych wyborów ( nie szacowałem punktów - mówię o roli modeli na polu bitwy )

1. Jest nieścisłośc bo masz wpisane Barded Warhorse a na końcu jest tylko Warhorse i Horse (ale ogólnie wiadomo o co chodzi)
2. Rozumiem, że quesci pomykają tylko 7 cali?
3. Super ten opcjonalny barding na Pegazach - barding zmniejsza im prędkość lotu?

Do czego mógłbym się przyczepić to:
4. foot-knighci, uważam, że taka wersja byłaby lepsza.
halabarda lub morning star za 1 pkt
Riposta - re-roll to wound jest tu chyba nie potrzebny. ( w 9th Age chyba unikają zbędnych re-roli )
5. Talizman of roland - ogrzy item z tymi samymi zasadami kosztuje 5pts mniej, ale to chyba. że breta ma wbudowanego warda?
6. Eteryczny typek - osobiście nie lubię pojedynczych modeli na 25x50 podstawkach - uważam że z estetycznego punktu widzenia 40x40, 50x50 byłoby lepsze
7. Unicorn - jest war beastem na 50x50 i ma 3W - dla mnie dziwne połączenie. Ciężko napisać fajne zasady dla modelu który ma możliwość gry samotnie jak i w unicie.
Przede wszystkim uważam, że powinien mieć 4S i Thunderous Charge, skoro pegazy mają 4S. Nawet z divine atakami.
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Ad3 ...Według mnie barding nie zmniejsza move'a podczas lotu , ale moge sie mylić :wink:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Ano mylisz się. Zmniejsza się. Po kolei to idzie tak, że jak zastępujesz swój ruch poprzez ruch podany w zasadzie fly aby wykonać swój latający ruch to wciąż masz barding na sobie i wciąż efekt działa czyli nakłada na to -1 Movement.

@dębek - przepraszam, że nie wcześniej ale zawalony robotą byłem. Siadam do czytania booka oraz komentarzy tutaj i na 9th Age i jakiś komentarz dam.
Współczuję słabej współpracy w ABC.
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Nie przeczytałem wszystkich uwag na 9thAge bo mimo wszystko dużo tego. Część rzeczy pewnie się powtarza ale część rzeczy prawie na pewno nie. Mam nadzieję, że się przyda - jakby co jestem skory do konstruktywnej dyskusji.

To czego nie komentuję jest dobre i przemyślane i Ci się chwali. Spora część komentarzy może zostać uznana za nieprzydatne niestety. Przede wszystkim patrzę od strony designu. Zaznaczę gdzie mówię o balansie bo jest on wtórny. Poza tym to zazwyczaj poza miejscami w których wspomnę po prostu jest on za bardzo uzależniony od tego jak BB i RT na to spojrzy :) Czy KotR powinien kosztować 22 czy 26 to Ci nie powiem ;)

Lance Formation - po co dodatkowa instanca FiER w szarży? Pytam bez związku z mocą armii - tak czy inaczej musisz szarżować i daje Ci to bardzo dużo - nie ma sensu dalej incentyfikować imho.

Siege Unit - po prostu FiER i no penalties for long range jeśli generał jest on foot. Krótszy zapis a efekt praktycznie ten sam.

Grail Oath - jeśli daje tylko ItP to po co w ogóle ta nazwa? Lepiej po prostu oddziałom które to mają dać ItP a lordom czy bohaterom umożliwić wykupienie ItP miast GO. Podobnie z Questing Oath. Jeśli nie robisz z tego jakiejś rozbudowanej zasady zmieniającej playstyle tylko wolisz prostotę tutaj to nie mnóż bytów ponad potrzebę i korzystaj z tego co jest zrobione ;) Wiem, że ładnie brzmi Questing Oath ale to po prostu druga nazwa.
Przydaje Ci się tylko w bonusach do oddziałów przyznawanych przez Paladynów - zamiast tego możesz napisać wprost jaki oddział dostaje jaki bonus albo jeśli bardzo chcesz dla postaci to napisać (choć wording obecny mówi, że tylko R&F), że with immune to fear i immune to psychology.

Morning Star - "Close Combat Attacks allocated at a model _using_ a Morning Star have a +1 bonus when rolling to hit" - mniej problemów potem będzie z pytaniami graczy.

Virtue of Audacity - mundane a nie mundaine. Podobnie w dalszych miejscach.

Wafers of Penitence - +1 to dispelling rolls wystarczy.

Oriflamme wpływa na jedne armie bardziej niż na inne co generuje dobre/złe matchupy na poziomie jednego przedmiotu a nie playstyle'a - raczej leniwy design. Nie lepiej by bezpośrednio wpływał na Ld oddziału niż tak pośrednio? Fluffowo - niby zagłusza i zasłania generała i BSB :D? Może wystarczyło by Terror oraz zdawanie Breaka na 3d6 drop lowest. Naturalnie koszt trzeba dostosować - możesz zawsze napisać "BSB only" w razie co. Najlepiej dostosowany do przedmiotów defensywnych które byś wziął bo mimo wszystko większy niż 25 więc dokładna cena dla oddziału nie ma znaczenia a tylko dla BSB co może nosić poza tym. Ale bannery tylko dla BSB bywają zazwyczaj zerojedynkowe - wpędzają w skrajne sytuacje co o ile czasem fajne to nie konieczne. Może zmienić na jednorazowy bonus? Tylko nie wtedy kiedy tak dużo bonusów do szarży masz bo nudno ;)

Jako, że przechodzimy do jednostek to uwaga do balansu - wszystkie weapony i armoury na postaciach porównaj z tabelkami w http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... equipment/ jeśli tego nie zrobiłeś. Jeśli zrobiłeś to nie powinni się czepiać.

Duke i od razu inne postacie które podobny mają zapis. To jest raczej kwestia wyglądu dokumentu i review team się mógłby tym zająć ale...
Zamiast pisać "Questing Oath 5, and instead of taking virtue, can be upgraded to Crusade Commander 35"
Rozdziel to na dwie opcje: - Questing Oath 5; - Crusade Commander (if have Questing Oath) 35.
W wersji którą sugerowałem wcześniej: - Immune to Fear 5; - Crusade Commander (if immune to Fear) 35.
Przemyśl czy immune to Fear czy ItP powinno być takie tanie. W tym momencie to autoinclude przy tej cenie. Powinien to być raczej dylemat czy w ogóle brać taką opcję a jak nie to lepiej już zwiększ bazowy koszt o te 5 pkt i daj mu immune to Fear w podstawie i za ItP zrób dobrą cenę.

Grail Damsel z insignificant powoduje, że jak masz Damselkę samą której wybito oddział to Duke czy Paladyn nie może do niej dołączyć tylko ona do nich i jeśli taka sama zginie to nie wytworzy paniki. Nie wiem czy takie fluffowe biorąc pod uwagę jak bardzo ważną właśnie osobą jest taka Damsel. Nie lepiej po prostu napisać linijkę "can join Insignificant units" jeśli tego trzeba? Tutaj mało przekonany jestem tak tylko sygnalizuję potencjalnie nieprzewidziany efekt (chociaż raczej mało wpływa).

Knight Aspirant - W Reckless nie do końca jasne jest która część zasady działa w zależności od postaci w środku oddziału a która nie imho.
Balans - Morning Star nie za tani? Jeśli by w Morning Starze było napisane, że trzeba zamieniać w kolejnych fazach walki to rozumiem, ale kiedy to i tak jest kwestia wyboru to ja bym dał za 2 punkty raczej. To w końcu modele za 22 punkty są.

KotR - Balans - wydają mi się tani w porównaniu do Aspirantów ale tutaj ktoś ograny bretą bardziej musi spojrzeć. Podobnie jak w KA - Morning Star jest imho autoinclude.

Vassal Infantry - nie musisz pisać "reliquae 80 pts/unit" - wystarczy "reliquae 80 pts". Zapis ich opcji weź z O&G - podział na greenhide races. Ale to raczej dla review teamu rada a nie dla Ciebie ;)
Balans - nie za fajny ten Siege Unit za tę cenę? Nie lepiej by dać to jako upgrade za 1ppm czy coś?

Vassal shooters - balans jak wyżej. Siege unit jest fajne i sprawia, że to się robią jedni z wydajniejszych strzelców w grze.

Foot Knight - kolesie z wygarem. Przemyśl czy takie potrzebne w Core. Zaproponowanie ich w Specjal może być po prostu lepsze dla wyglądu booka. Wciąż opcja piechotna jest możliwa wtedy tylko musi mieć wsparcie chłopów albo małych rycków.
Riposte wydaje mi się trochę na siłę tutaj.

Questing - na pewno dwa Bardingi?

Outriders - Balans - są fajniejsi od Goblińskich wilków. Smutne trochę ale ok ;)

Pegasus Knights - Po co te opcje przy opcjach? Jak są Skyward defenders to niech już mają thunderous charge z bazy. Jak są tymi drugimi niech mają Vanguarda. Zwiększ koszt trochę albo i nie i w ten sposób proponuj. Wiem, że mniej opcji ale mniej balansowania też a takie opcje do opcji to dziwne drzewka się robią imho w miejscach nie potrzebnych bo to wciąż jedna rola dla oddziału raczej. Ale to dużo armybooków robi i równie dobrze możesz olać uwagę - po prostu mniej roboty by było przy tym.
Balans - Morning Star. Poza tym możesz zwiększyć bazowy koszt a zmniejszyć kolejnych.

Warhorse - ujednolić proszę czy to w końcu Barded Warhorse czy Warhorse.

Podsumowując - pozornie zamykasz armię na inne playstyle ale tak naprawdę przez tę prostotę bardzo dużo opcji dajesz. Nie pokazujesz oczywistych synergii (weź tę postać to będziesz miał armię na maszynach, weź tę to będzie ofensywna) tylko dajesz przestrzeń dla wielu różnych połączeń. Chciałbym zrobić podobnie w naszym booku ale teraz to trochę późno ;)
Punktowo wygląda mi to na na top tier raczej więc nerfy bym przepisał i wszedzie zwiększenie kosztów prawie ale to prawie na pewno jest złudzenie - masa armii ma różne poukrywane mniej lub bardziej synergie a tutaj większość jest jasno napisana już w zasadach ogólnych dla armii i oddziaływań między oddziałami jest mniej więc może być cenowo nie tak źle.
Ważna sprawa to abyś powtarzał, że jeśli by coś było za tanie to jest jeszcze czas by w kwietniu dostosować cenę. Teraz liczy się design i staraj się by nie dyskredytowali pomysłu przez punkty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Wow! Dzięki za tego posta Śliwek. Możesz być pewien, że większość rzeczy, które tu napisałeś wdrożę.
Nie wiem w jakim kształcie moja propozycja przejdzie przez ABC, a co dopiero przez BB.
Obrazek
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Nie ma sprawy :) Jak ogarnę trochę mojego booka to popatrze jeszcze tam na forum 9th age u Ciebie.
BB łatwo - mów im, że mogę punkty zmieniać jak tylko chcą. Naprawdę nie ma co się ich trzymać - jeśli coś bardzo spieprzą to będize można poprawić w kwietniu.
Gorzej z RT - napisali, że po tym marcowym release nie będzie żadnych dalszych zmian designu tylko punktowe. Więc tutaj trzeba walczyć aby faktycznie book wyglądał tak jak powinien nawet jeśli koszty będą zawyżone i w ogóle z kosmosu.
Sam nie wiem czy nie zaproponować we wszystkich nowych rzeczach specjalnie zawyżonych kosztów aby tylko dali okejkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

My daliśmy wszędzie w punktach XX - niech sobie sami wyceniają.

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

Wiem że głupie pytanie ale co oznacza ABC BB i RT

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

ArmyBookCommitte
Balancing Board
Rules Team
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Co tam na froncie ??
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Jestem ciekaw ile uda sie przepchać w następnym drafcie :?:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

A tak przy okazji Dębek nie tracimy już blessingu jak odmawiamy challengu?

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

kangur pisze:Jestem ciekaw ile uda sie przepchać w następnym drafcie :?:
Mam nadzieję, zeani nerfienie, ani podwyżka ceny KotRow jednak nie przejdzie... Choć w zasadzie ja już podjąłem decyzję, że przechodzę na elfy.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Glonojad pisze:Choć w zasadzie ja już podjąłem decyzję, że przechodzę na elfy.
Zdrajca :wink:
kangur pisze:Jestem ciekaw ile uda sie przepchać w następnym drafcie :?:
Pewnie nie za wiele bo tam każdy ma inną wizję tego jak podręcznik ma wyglądać. Jeśli nie wejdzie tam nikt z RT to ten AB powstanie jako ostatni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Osiemnaście lat grania, w tym dobre dziesięć czekania na nową książkę, wystarczy :p
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Glonojad pisze:
kangur pisze:Jestem ciekaw ile uda sie przepchać w następnym drafcie :?:
Mam nadzieję, zeani nerfienie, ani podwyżka ceny KotRow jednak nie przejdzie... Choć w zasadzie ja już podjąłem decyzję, że przechodzę na elfy.
Zadam bardzo proste pytanie i oczekuję bardzo prostej odpowiedzi.

Jeśli rycerz imperialny ze statsami obecnego realma (siła 4 w profilu) kosztuje 24 pkt, to ile powinien kosztować realm?
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ