Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Kawaleria nie moze wchodzić do budynków i lasów. jezzail i weapon teams mają adnotacje, ze są traktowane jak kawaleryjskie jednostki, tylko z wyjątkiem strzelania do nich. Co tutaj źle podałem?
panowie, czapki z głów, bo widzę, że nowy warhammer się tworzy :D

Freeks
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Freeks »

Morrok pisze:
Kawaleria nie moze wchodzić do budynków i lasów. jezzail i weapon teams mają adnotacje, ze są traktowane jak kawaleryjskie jednostki, tylko z wyjątkiem strzelania do nich. Co tutaj źle podałem?
panowie, czapki z głów, bo widzę, że nowy warhammer się tworzy :D
Heh, dzięki, przejechałem sie z lasem, mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. Z czymś jeszcze się przejechałem? Jakoś z twojej wypowiedzi nie idzie mi się wywiedzieć co konkretnie źle rozumuję i co robić, by nowego warhammera nie tworzyć.

Jeśli uraziło Cię, czy osobiscie dotknęło, że nie przyjąłem argumentów starszych z miejsca - to przepraszam. W naszym grajdołku nigdy nie wierzy się na słowo i każe szukać cytatów - moim zdaniem to dobre wyjscie, bo nawet jak się ktoś myli w interpretacji, to dowiaduje się dlaczego się myli i przy zaistnieniu podobnej sytuacji potrafi wytłumaczyć już poprawnie. Przy bezwzględnym przyjmowaniu na wiarę tłumaczyć innym nie zawsze się da - dlatego jeśli Cię dotkneła polemika nowicjusza, nie miej żalu. Po prostu potrzebowałem mocnych argumentów, bo w moim grajdołku będą podkopywać tą tezę podobnie jak ja tutaj, nic osobistego ;)

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Cóż, radzę przeglądnąć podforum z zasadami- tam zobaczysz, ze wszyscy domagaja sie cytatow, dyskutuja o nawet najwieksze blahostki itd. itp.
Nikogo nie uraziles ;D (tez sie myle, tez czlowiekem jestem :D)
pozdr.

Awatar użytkownika
Tyfus
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Tyfus »

Wracajac do naszego układu ratling/las/clanraty. Ostateczna decyzja nasze kochane szczurki oberwą czy nie?? Odwołując się do praw fizyki nie powinny. Proponuje nie trzymac się sztywno zasad i trochę pomyśleć. Możemy się długo licytować cytatami z podręczników i raczej do niczego nie dojdziemy. Jeśli niektórych wciąż nie zadowala to do czego doszliśmy to propunuje małe głosowanie.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

A ja proponuje czasami porozgladac sie po forum http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=7486

Freeks
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Freeks »

Jak się uprzeć, to można uznać, ze szczurom poderwało działko do góry i po paraboli strzelają do swoich, więc z fizyką nie tak źle... Gorzej jakby stali w jakiejś jaskini, wtedy można chyba tylko jako relikt 6ed traktować.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Tyfus pisze:Odwołując się do praw fizyki nie powinny. Proponuje nie trzymac się sztywno zasad i trochę pomyśleć.
Tu jest warhammer, a nie fizyka ;) Jak chcesz fizyki, to idz na politechnikę ;)

Awatar użytkownika
Rydl
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: Rydl »

mam takie 2 pytania po 1 czy na latarke i dzwon dzialaja zatrute ataki ?? a 2 jak widzi latarka 360 czy jak rydwan ??

Awatar użytkownika
Mithril
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Mithril »

działają poisony bo latara i dzwon to rydwany a z 7 edycja poisony działają na rydwany więc także na maszynki skavenskie :/ Co do tego jak latara widzi to widzi jak rydwan po prostu w zasadach pisze że nie musi widzieć:P - to nie znaczy że widzi 360
Obrazek
Dworzec, Gliwice. Mithril: Hej, Młody czy tutaj gwałcą?? Młody: Nie! Dzisiaj jest wtorek:)

Awatar użytkownika
Rydl
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: Rydl »

glamnie jest glupota ze na maszyny skavenow dzialaja poisony no ale coz pewnie ktoregos pieknego dnia skinki zapluja mi dzwon :roll:

Awatar użytkownika
skink
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: skink »

No nie wiem czy taka głupota - gdyby latarka liczyła się jako machina wojenna, to prawdopodobnie tylko obsługa była podatna na poison. Jednak gdy liczy się jako rydwan, to w domyśle od trucizny obrywają niewolnicy i inżynier.

Awatar użytkownika
Rydl
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: Rydl »

latarke jeszcze przezyje bo ma warda ale dzwonu nie rozumiem xD

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Ale dzwon ma wszak też warda, na 3+ z tego co pamiętam...
Teoretycznie istotą podatną na zranienie jest ten mistrz od walenia młotem w dzown. No niestety, nie zawsze zasady idą w parze z logiką. Model odzwierciedlający rzeczywistośc musi być od niej prostszy. ;)

Awatar użytkownika
Mithril
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Mithril »

Rydl pisze:glamnie jest glupota ze na maszyny skavenow dzialaja poisony no ale coz pewnie ktoregos pieknego dnia skinki zapluja mi dzwon :roll:
Mogę sie pochwalić że tego doświadczyłem:/?
Obrazek
Dworzec, Gliwice. Mithril: Hej, Młody czy tutaj gwałcą?? Młody: Nie! Dzisiaj jest wtorek:)

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

Pytam tutaj, bo zakładanie nowego tematu byłoby śmieceniem.

Czy są jakiekolwiek przyszłościowe plany na wejście skavenów w 7 ed. - jeśli tak, to jakie? - czy może raczej bardziej opłaca się rozpocząć zbieranie już teraz?

Awatar użytkownika
skink
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: skink »

Nowy armybook do szczurów ma wyjść ponoć na wiosne za rok, jednak raczej osłabią tę armię po tym całym narzekaniu na technikum elektryczne...

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

Albo dokokszą jak inne :)

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

inne masz na mysli chyba VC i HE bo imperium to nie wiem czy polepszone, troche zabrali troche dali tak srednio dl a szczurów to nie problem standardowe imperium , pozatym co w elektrowni zmienic na lepsze, hmm moze to zeby sami sie nie mogli zabic na ilosci hitów, polepszyc jakos Ratogry i zdjac halabrdy na stormach i dac jako dodatek za 1 punkt, wg mnie to by było wszytko

Freeks
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Freeks »

Nie koniecznie muszą polepszać. Mogą po prostu przenieść ciężar z klanu skryre na jakiś inny. Spodziewałbym się rozwoju klano moulder, bo teraz najbardziej poszkodowany mi się wydaje. Wcale też bym sie nie zdziwił, gdyby Rat ogry potaniały i/lub dopakowali im statystyki. Moze pojawią się wolf-rats, a do rare dojdzie jakiś duży i zły zmutowany szczuro-potwór.

Skryre z kolei, moim zdaniem, straci na punktach i "wybuchowości", że tak powiem. Choć spodziewałbym się na warpfire thrower'ach zdecydowanie większej stabilności i/lub nowego weapon teama a'la moździerz?

Skaveny zawsze były silne i takie pozostaną! Szczury są wszędzie, nawet w Notthingam :twisted:

Budda
Chuck Norris
Posty: 375
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Budda »

ja mam niejasne uczucie ze dopakowane zostana jednostki ktore obecnie najslabiej sie sprzedaja - rat ogry i stormvermini. a jesli to sie sprawdzi to chwala rogatemu !

ODPOWIEDZ