Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rydl
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: Rydl »

Latarka to rydwan wiedz zaloga jedzie z nia caly czas

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Dzięki, a mógłbyś podać mi wymiary podstawki do działa? :D 3x5 - licząc podstawki piechoty? :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

WhiteWolf pisze:Jak ucieka oddział pchający dzwon? Zostawiają dzwon czy jak?:D
tojest dokladnie opisane w podreczniku... nie powinno byc tu zadnych problemow z interpretacja...
Dzięki, a mógłbyś podać mi wymiary podstawki do działa? Very Happy 3x5 - licząc podstawki piechoty? Very Happy
Latarka to rydwan wiedz zaloga jedzie z nia caly czas

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

a ja mam pytanie z zupelnie innej beczki, i nie dotyczace tylko skavenow.
Czy premia za szeregi do combat resolution liczy sie przed rozliczeniem trafien czy woundow (wtedy tych pelnych szeregow jest zazwyczaj wiecej) czy po?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

przed

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

dzieki
tak wogole to dobra wiadomosc ;)

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

1. Dzwon zostaje i ginie, oddział ucieka.
2. Cannon technicznie nie ma załogi. Sam ucieka.

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Dzięki, a mógłbyś podać mi wymiary podstawki do działa? Very Happy 3x5 - licząc podstawki piechoty? Very Happy
Latarka to rydwan wiedz zaloga jedzie z nia caly czas
[/quote]

Dobra, sorki, słabo to wytłumaczyłem :P. Chciałem zrobić podstawke z podstawki pod regiment i nie wiedziałem jak ją wyciąć (mam na myśli podstawki http://uk.games-workshop.com/storefront ... nav=300810 )

Awatar użytkownika
Terran
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Terran »

Mam pytanie gdyż zauważyłem pewną ciekawą rzecz. W podręczniku głównym (wersja polska) jest napisane: "Sztandar armii powierzany jest zwykle modelowi Postaci z tym, że zwykle nie może to być model samego Generała". Wniosek z tego zdania jest taki że jest to możliwe by generał był równocześnie sztandarowym. W podręczniku szczurków nigdzie nie znalazłem zapisu że sztandarowy nie może być generałem. Tymczasem w AB empire jest zapis że tych 2 funkcji nie można łączyć(nie wiem jak to wygląda w innych AB). Czy z tego można wyciągnąć wniosek że skavenski generał i sztandarowy to może być ta sama osoba? Wiem że wydaje się to naciągane i może to wynikać, że podręcznik do skaven to 6 edycja a podręcznik główny i AB empire to 7 edycja. Co na ten temat sądzicie. Nie wiem czy są jakieś sprostowania i jak wygląda ten zapis po angielsku w podręczniku głównym bo mam tylko polską wersje :twisted:
Always look at the bright side of death.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Chieftain mający sztandar armijny nie może być generałem - a żadna inna postać nie może mieć sztandaru.

Awatar użytkownika
Terran
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Terran »

Fajne tak samo myślałem tylko pytanie skąd bierzesz tą informacje... jakiś cytat... stwierdzenie z AB podręcznika jakikolwiek argument czy zwyczajnie pamiętasz jak było w 6 edycji gdzie tak rzeczywiście było... pewno teraz też jest tylko czy wiecie o jakiś takich zapisach... Oczywiście chce łączyć funkcje chiftana jako generała wraz z sztanadarowym.
Always look at the bright side of death.

Awatar użytkownika
Terran
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Terran »

Kolejny argument mam. Otóż w AB karasiów taki oto zapis znalazłem: One Than in the army may carry the Battle Standard for 25 points. This Than cannot be the army's General. Takiego zapisu nie ma u skavenów...
Always look at the bright side of death.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

może to niezbyt wiarygodne źródło informacji, ale biorę ją z programy Army Builder - jak robię w rozpisce sztandarowego chieftaina, to nie może on być generałem.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

http://uk.games-workshop.com/news/errat ... skaven.pdf

Oficjalna errata ze strony GW, w ktorej jest wyraźnie napisanie, że w podręczniku jest błąd i sztandarowiec nie może być generałem.

Awatar użytkownika
Terran
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Terran »

Dzięki M.T. sprawa wyjaśniona... przez chwile dla mnie szczury były silniejsze :D

Awatar użytkownika
Terran
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Terran »

Mam kolejne pytanie tym razem odnośnie latarki. Wyobraźmy sobie, że wróg, który jest 60 cali od latarki deklaruje na nią szarże. Jej jedyne wyjście na szarże to ucieczka. Wróg spala szarże, ale pozbył się latarki. (Przynajmniej doprowadza do ucieczki) Jakkolwiek absurdalnie by to nie wyglądało wydaje się być zgodne z zasadami. Errata na ten temat nic nie mówi. :?:
Always look at the bright side of death.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

to jest jak z overqussingiem w armatach etc. :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3142
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Errata do rule booka mówi wyraźnie, że nie wolno deklarowac nieprawdopodobnych szarż, czasem można miec wątpliwosci co do tego co i jak, ale w przypadku podanym przez Ciebie Terran jest to oczywiste, nic w grze nie ma zasięgu szarży 60 cali.

Awatar użytkownika
Terran
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Terran »

Dzięki

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Pytanie natury technicznej jest tak

zzz
... xxxxx
... xxxxx
... xxxxx


wwww

w dire wolfy
x clanraty
z ratling

Ratling rzucił 3, 4, 3 wiec niechybnie strzela w kierunku wskazanym przez skaterke
Pech chciał ze w kierunku direwolfów

W booku skawenów napisane jest ze walą w najbliższy unit w 15" swój bądź wroga kierunek wskazuje skatera wskazała idealnie prosta linie w kierunku wilków no ale na drodze sa clanraty...
Pytanie!!!!
Hity lecą w clanraty bo są najbliżej czy w dire wolfy bo są w zasięgu i jest czysty strzał z krawędzi ratlinga???
Obrazek






_________________

ODPOWIEDZ