Chaos vs nowe Haje

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Chaos vs nowe Haje

Post autor: BOGINS »

No pomału już wszystko wiemy na temat nowej reinkarnacji elfów.
Pomio, że uważam że te zmiany, które elfy ptrzymały są naprawdę turbo - szczególnie ASF (nie daj Boże jak z kazdej strony) - mam nadzieję miażdyż te plewy. Pozostaje jednak pytania jak...
Jak kolo pójdzie w piechotę to właściwie dla nas bonus, bo my przecież opieramy grę na smoku, i altajacych demonach, których głównym zadaniem jest eliminacja maszyn, a dopiero potem zabawa z klockami. Poza tym kloce piechoty w których będą magowie, nadal będzie mozna próbować atakować 4 rycerzami by ubić czarusia.
Jednakże DP, którzy by szachowali by nasze ruchy (co z tego ze 16 cali), ale te 2 ataki to jak nasi choseni.
Hellka chyba stanie się naprawdę opłacalną maszyną, szczególnie jak te plewy będą może brać po 2-3 bolce.

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

O tak. Hellka zdecydowanie się przyda. Przy dobrych rzutach to wychodzi
1 bolec na turę. :D Oczywiście nie trzeba mierzyć wyłącznie w bolce, aczkolwiek szybkie zlikwidowanie tej maszyny daje nam potem większe pole do gry bez obawy, że nas ustrzelą.

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

BOGINS pisze:szczególnie ASF (nie daj Boże jak z kazdej strony)
Mają po prostu cała armią ASF i tyle... nie ma jakiś ograniczeń że tylko z frontu itp;/

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

chuk tam i tak zjada nas magia i te darmowe kosci powera dla fire magów
imo mamy trudniej bo kiedyś to wpadałem spawnem nawet w 10 SM i luz był a teraz nie przezyje tej szarzy nawet w 5tke statystycznie, imo chaos ma gorzej ale imperium juz czy We na 30 lukach juz latwiej

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

ja nie widze problemu... nie bedzie 3 seerów.. smoczek spod maga skutecznie lapany screamerami a jak nie to nic nie zrobi uciekajac przed nimi.. praiwe nikt nie bedzie mial 4 bolcoe.. bo nie ma pkt, IMO na luzaku, wiekszym niz teraz... 3x beast cower na smoka jednak boli ;)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

mnie zawsze jednak bardziej pociski (kuźnie kuźnie!) bolały niż klękania ,ale pożyjemy zobaczymy jak te nowe HE będą działały
napewno minus ze latacze tak fajnie nie zdejmą maga w klocku/kawie
spawny giną w szaży od SM WL (2-3 woundy) a i dragoni rozkręcą podniszczoną kawe w szarży . imo bedzie trudniej

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Jasiuuu pisze:mnie zawsze jednak bardziej pociski (kuźnie kuźnie!) bolały niż klękania ,ale pożyjemy zobaczymy jak te nowe HE będą działały
napewno minus ze latacze tak fajnie nie zdejmą maga w klocku/kawie
spawny giną w szaży od SM WL (2-3 woundy) a i dragoni rozkręcą podniszczoną kawe w szarży . imo bedzie trudniej
ale wyobraz sobie jak mocno cieplo beda mieli gracze HE przy zbieraniu strzalu z Helki na smoku z magiem.. albo na klocku z magami :twisted: miodzio :wink:

a ten ASF tak duzo tez nie robi.. latacze po bolcach i tak przejada.. maruderzy staja sie przydatni tylko do odhaczania co prawda.. ew tez do bolcow... ale kawa z wysokim savem czy 3-4W miśki nadal sobie powinny poradzic, ze stratami wiekszymi... ale tez w tych HE nie bedzie tyle jednostek przeciez... mi tam sie podoba wizja M16 na dragonach.. akurat tyle co na maruderach czy exalcie na steedzie... wystarczy do szachowania calej flanki :evil:

Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marios »

Nie no chłopaki, teraz 5 korników wpada w 10 swordmasterów i dostaje od nich wpierdol.
Jednostki takie jak furie, screamery, psy, które szarżowały po to by nabić rankę i mieć bonus za szeregi teraz będą łatwymi punktami do wyniku walki.
Prince na smoku jak dostanie szarżę naszego smoka najpierw zaatakuje, co może spowodować przedwczesny zgon naszego lorda na smoku.
WYdaje mi się, że teraz to dopiero będziemy mieli przerąbane z hajami!!!

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Marios pisze:Nie no chłopaki, teraz 5 korników wpada w 10 swordmasterów i dostaje od nich wpierdol.
trzeba bedzie zaczac wystawiac chosenow ;) save 1+ sie przyda...
Marios pisze: Jednostki takie jak furie, screamery, psy, które szarżowały po to by nabić rankę
:shock: ?
Marios pisze: i mieć bonus za szeregi
:shock: ? ?
Marios pisze: teraz będą łatwymi punktami do wyniku walki.
na szczescie bolce nadal beda ;) wiec jakis tam cel bedzie..
Marios pisze: Prince na smoku jak dostanie szarżę naszego smoka najpierw zaatakuje, co może spowodować przedwczesny zgon naszego lorda na smoku.!
watpie zeby prince na smoku byl czestym widokiem na stolach.. a nawet jak bedzie to bedzie kitral sie za lasem zeby przez przypadek nie wylapac centralki z hellcannona.. ja sie mimo wszystko nadal boje bardziej magii.. zreszta zalezy od broni na princie.. jak bedzie mial star lance to nie jest zle, ale jak sie potwierdzi to z KB great weaponem, a na dodatek standardowym ASF to bedzie problem :D
Marios pisze: WYdaje mi się, że teraz to dopiero będziemy mieli przerąbane z hajami!!!
ja wole grac z czyms co bedzie szlo na wymiane w CC niz jechalo na 15PD i 2 boundach.. tak ze przy farcie przeciwnika nawet nie zdarze niczym turlnac w walce wrecz.. czy bedzie trudniej to sie dopiero okaze, napewno bedzie inaczej...

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Wszystko to łatwizna, magia czy walka wręcz, to w końcu pedały.

Dużo wniosłem do tematu, wiem.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

ja wole grac z czyms co bedzie szlo na wymiane w CC niz jechalo na 15PD i 2 boundach.. tak ze przy farcie przeciwnika nawet nie zdarze niczym turlnac w walce wrecz.. czy bedzie trudniej to sie dopiero okaze, napewno bedzie inaczej...


rospa na 2óch magach wyciaga do 14 a opcja z 3ma do 17 PD + ew boundy

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

pingus pisze:
thurion pisze:czy ten mag na smoku moze losowac czary z dowolnego lora czy tylko z fire'a? czy po prostu mieczyk jest takim jakby jego dodatkowym czarem?
Tylko fire.
z forum HE... czyli max 2 covery. i to tylko na farcie :) bo mag z 2 czarami ma 1/3 szans na cowera.. a jak sie wezmie na duzym beasta to poza cowerem nie ma sie czarow... czyli duzy i tak bedzie mial metala...

wiecie co, ja tam naprawde jakos wole grac z HE wiedzac ze moj smok zaraz nie zglupieje stojac pod 4 bolcami majac szarze w klocek z magami...

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Ja bym raczej obstawiał że arcymag weźmie metal,a mały beasta(ten będzie miał seera)

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Ale jednego, nie trzy. :D A tak poza tym to ten ASF u HE nie zawsze musi być decydujący (co ja gadam)... :wink:

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Belaner7 pisze:Ja bym raczej obstawiał że arcymag weźmie metal
4 czary... a co jak nie bedzie kuzni :twisted: ?
Belaner7 pisze: ,a mały beasta(ten będzie miał seera)
maly rzuca cowera z 3 kosci.. bo z tego co sie orientuje nie ma channelera..

ogolnie to magia bedzie u was zdecydowanie, zdecydowanie slabsza..

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

taa tylko jak ubić star dragona bez hellcannona xD ja jestem na etapie że przy celowaniu można mieć posądzić o overguesing bo nie mam oka do tego xD

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

Jeśli wiem że będę grał z Chaosem to po prostu nie będę brał bolcy, bo to 400 pkt w plecy. Star dragon wybierze się tak czy siak na chaos dragona wkońcu te 6A 7S i 4A S6 z KB robią swoje. Do tego jakiś BSB puszka. Piechota elitarna *3 w liczbie około 12, oraz spearelfy do nabijania rank. Jakieś DP i 2 charioty i to wszystko.

Teraz He i Chaos mają równe szanse ;]

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Co do magii to się zgadza,ale nie aż tak zdecydownie,będzie więcej kości,będzie naprawde fajny mag na smoku z +2 do casta itp,ale polecą seery i challenery.No i w przypadku chaosu to wychodzi mu na dużą kożyść,ale np takie O&G to na tym fakcie tracą,bo wtedy im więcej pocisków tym lepiej dla he.

Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marios »

thurion pisze: :shock: ?
Marios pisze: cośtamcośam
:shock: ? ?
Wybacz skrót myślowy, chodziło mi o to, że np ja często szarżuję w boki swordmasterów/white lionów(jak tych ostatnich wogóle zobaczę na stole) w sposób kombinowany, czyli jakaś czwóreczka undividedów od frontu a z boku psy/marauderzy do bonusu z boku/ skasowania szeregów lub furie/screamery do nabicia rany czy dwóch i bonusu za bok. Teraz takie szarże śmieciami nie wyjdą na dobre. ;)

A ja wolałem stare haje, jak się je szarżowało to dostawały w ryj jak leci. Teraz to one będą biły... i to mocno. Chaos niby taki ofens a tu wpierdol w walce wręcz dostanie od szpiczastych.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Marios pisze: Wybacz skrót myślowy, chodziło mi o to, że np ja często szarżuję w boki swordmasterów/white lionów.
aaa :) ja nie zrozumialem bo u nas popularny jest jedyny true wariant.. czyli 4x4x4 + 10 swordow/5 dragonow do trzymania szmaty... i tak np ze 4 armie na turnieju wygladaja identycznie :D, takze z HE jak gram to zabawa zazwyczaj polegala na doleceniu smokiem gdzie trzeba..

tez mysle ze bedzie ciezej w combacie, cala przyjemnosc szarz kombinowanych i taktycznych poszla sie walic... teraz psy vs HE to bedzie tylko tarcza przed strzelaniem, ew zajmowanie cwiartek, no ale co poradzic ;/ napewno bedzie trzeba troche z tym pograc zeby se obczaic sposob gry.. ale mysle ze i tak bedzie lepiej niz vs nowe Imperium :P

ODPOWIEDZ