Battle Valor 15mm fantasy wargame

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Battle Valor 15mm fantasy wargame

Post autor: Lechu »

Jest na kickstarterze projekt takiej gry. Modele które już wypuścili są całkiem niezłe imo. Skala do masówek bardziej mi leży niż 28/30mm.

https://www.kickstarter.com/projects/86 ... op-wargame

Zainteresowanych proszę o dzielenie się opiniami :)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Fajnie popatrzeć na łądne i pomysłowe figurki. Bitwy z ich wykorzytaniem będą pewnie bardziej epickie niż walka sześciu oddziałów po 10 figsów na krzyż. Ale - kiedy będzie je można kupić, ile będą kosztować i ile potrwa ich malowanie? Na razie w temacie 15 mm dłubię nad OiM.

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Figurki mozna już kupić -w opisie kampanii kickstarterowej jest link do strony producenta, część modeli do pierwszych kilku armii od jakiegoś czasu jest w sprzedaży. Na stronie jest też darmowa wersja "basic" zasad.
Nie zapoznawałem się bliżej, ale przedsięwzięcie wygląda na bardzo ambitne, w planach są 32 frakcje!
Polecam poprzeglądać co wrzucili na kickstartera, poza pociesznymi concept artami jest kilka informacji jak to może wyglądać finalnie.

Tylko skala nie ta... 28 bardziej mi leży wizualnie, choć są droższe i trzeba na nie poświęcić więcej czasu

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Na 15 mm czasu trzeba poświęcić tyle samo, albo i więcej. Przygotowanie takich figurek do malowania to masakra.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Juz mają calkiem sporo modeli na sprzedaż. Ich orki mi nie leżą i roznie bywa z wiekszymi modelami. Ale mialem nadzieję ze 15 mm jednak mniej czasochlonne są pod względem modelarskim... cenowo pakiety ba kickstarterze są zacne. Dodatkowo jak sie zarejestrujecie na ich stronie dostaniecie permanentna zniżkę 10%. Modele krasnali podobają mi się. Choć jeszcze bardziej wolalbym skale 11mm

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

gervaz pisze:Na 15 mm czasu trzeba poświęcić tyle samo, albo i więcej. Przygotowanie takich figurek do malowania to masakra.
Nie zgodzę się. Jak dla mnie 15mm maluje się bardzo szybko i prosto. Oddzialik 12 to robota na 1-2 wieczory przy poziomie który można określić jako dobry tabletop, a samo przygotowanie to chwila jak się do tego zabrać. I aby nie być gołosłownym: mam dwie spore armie SFa (piechota głównie z O8, pojazdy z GZG) i spore pudło fantasy ze Splintered Light Miniatures (jakieś 200 figurek).

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Albo miałem jakieś kiepskie figurki (Szwedzi od OiM) albo oczy już nie te, i trudno dostrzec detale na malutki, metalowych figurkach.

ODPOWIEDZ