Szpiczastousi z Ulthuanu na 2k

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Szpiczastousi z Ulthuanu na 2k

Post autor: Kosa »

Arcymage IV 373
-seer
-ring of corin
-jewel of the dusk
-dispel scroll
-elven steed

Mage II 180
-seer
-dispel scroll
-pure of heart


5x Silver Helms 122
- 2+ save
-musican
5x Silver Helms 122
- 2+ save
-musican
5x Silver Helms 122
- 2+ save
-muscican

10x Archers 126
-musican

6x Dargon Princes 224
-standard
-Banner of Sorcery

2x Tiranoc Chariots 170
1x Tiranoc Chariots 85

5x Shadow Warriors 75

2x Bolth Thrower 200
2x Bolth Thrower 200

RAZEM:1999
PD: 10-12+bound
DD:5+dwa scrolle



Arcymage IV 373
-seer
-ring of corin
-jewel of the dusk
-dispel scroll
-elven steed

Mage II 180
-seer
-dispel scroll
-pure of heart


5x Silver Helms 122
- 2+ save
5x Silver Helms 122
- 2+ save

10x Archers 120


2x Tiranoc Chariots 170

5x Shadow Warriors 75

14x Swordmasters 262
-fcg
-Banner of Sorcer

6x Dargon Princes 189
-standard
-Banner of Ellyrion


2x Bolth Thrower 200
2x Bolth Thrower 200

RAZEM: 1999
PD: 10-12+ bound
DD:5+dwa scrolle

Zastanawiam się, która wersja lepsza...
Obydwie mają bardzo podbny schemat, mianowicie: czaruje i strzelam dosć mocno i potem kontruje, w pierwszej wersji mam 4 kawalerie i 3 rydwany na kontre czyli dużo natomiast w drugiej o jedną akwe mniej i rydwan, kawalerie rónież nie maą muzyków, którzy sie bardzo przydają jednak w drugiej opcji zyskuje bardzo manewrowy oddział na flanke oraz klocuszek SM, w którym moge trzymać maga i powalczyć też potrafią, ustawiam ich pewnie 7x2 bądz 6x2+2, zależnie od ukształtowania. Łucznicy w pierwszej wersji sa musowi do trzyamnia maga, ale w drugiej mogliby wylecieć na koszt silverów ale jednak dodatkwoe wsparcie strzeleckie się przyda.
Ogólnie pierwsza rozpiska znakomicie się sprawdziła przeciwko WE na smoku i treemene, wziołem dwa razy beaast, było miło i masakra do przodu, kumpel miał niezły dylemat co zrboić ze smokime az w końcu wyleciał mi przed bolce i smok tam już stał do konca bitwy, ustrzelony w 6 turze :) .
Zainwestowałem bardziej w armie niż w bohaterów, mam 2 magów, któzy i tak bardzo dobrze czarują więc po co mi 3 za 180pkt? Myślałem jeszcze nad wstawieniem bohatera na orzełku z rever bowem, dzieki czemu wspieram ostrzał, pozwili mi to jeszcze leiej blokować marsz, w spójce z SW oraz nieco czyyścić przedpole i zagrożenie dla bolców ze strony lekkich rzeczy, fastów, słąbszych lataczy, szarżą tego pana bądz ostrzałem.
W pierwszej rozpie poleciałby oddział silverów i muzykanci z pozostąłych oraz jedna princeska i konik z maga co pozwlaa mi wstawić takiego pana:
COMMANDER 180
-rever bow
-Enchanted Shield
-lance
-dragon armour
-great eagle

Natomiast w drugiej rozpie w ogóle nie mam pomsyłu jak go zmieścić i chyba się nie da ;)

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

imo pierwsza fajniejsza bo ma kontre lepsza i jest mobilniejsza :wink:

ODPOWIEDZ