Zielona horda WarBlessa (oszukaj system): 28.11.2012

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

Naprawdę super figsy. Podziwiam i zazdroszczę :D

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Wielkie dzieki za pozytywny feedback. :)

Wiem, ze nastepna zapowiedzialem katapulte, ale okazalo sie, ze duzy model nie zmiesci mi sie do malej puszki bejcy, jaka obecnie dysponuje. Dlatego, do czasu zdobycia wiekszej puchy z bejca, postanowilem pozostac przy piechocie. Sklecilem sobie ostatnio kolejny oddzial... Dodam im jeszcze jakies bajery na podstawki i piasek, dorzuce tarcze, obrobie sztandar. Ale 80% przygotowania modeli za mna. Osobiscie najbardziej zadowolony jestem z tego orkasa w pierwszym szeregu po lewej stronie: "Viktory iz 'ur" . :lol2:

Mysle, ze skonczony oddzial (biorac pod uwage, ze pracuje do pozna, mam zajety przyszly weekend, itd.) to robota na jakies 2 tygodnie.

Obrazek


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

zapowiada sie ciekawie... to Victory wygląda bardziej jak 'peace green brotha...' tylko dorzyć mu jeszcze kwiatka do drugiej ręki ;) co to za bydle na sztandarze?

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Ten ork po lewej rzeczwiśc ie świetny tylko ma długie paluch

Peace & love
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Nie mozna tu mowic o "peace". To jest "war" i to w najbrutalniejszym, bo orkowym wydaniu. To jest "V", jak V... ictory/endetta. Przeciwnik dostaje obetnice, ze chlopaki beda walczyc. ;)

Jezeli chodzi o czache na sztandarze, to nie potrafie dokladnie okreslic jej pochodzenia. Dostalem ja od Mariosa, a Marios zerwal ja z chyba z jakiegos suvenira. Serduszko na czaszce jest dosyc mylace... hehehe... Ale nic - serduszko sie zaszpachluje, brakujacy element czaszki uzupelni (bo tylu brakuje), doda kilka bajerow i bedzie bardzo fajnie wygladac. Na zdjeciu czacha wydaje sie za duza, lecz to zludzenie optyczne - jest duza, bo tuz przed obiektywem. W realu wyglada mniej inwazyjnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

nie szpachluj serduszka... daj kwiatki koleżce z 'peace' i serduszko na sztandarze i wszystkim różowe wdzianka i będzie super ;)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

a jak sie maluje po bejcowanych figurkach? jakbys chciał jakies krawędzie wyciągać czy coś?

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Widzę Bless, że masz konkretne samozaparcie i chce Ci się konwertować atak klonów z VI edycyjnej podstawki. Podziwiam, ja do tego nigdy nie miałem serca. :)
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

To niezla metoda, sam tak sobie sporo orkasow zrobilem. A tak na marginesie, to chyba bless zastygl tworczo, a przeciez mamy jechac razem na druzynowke kultowa: dawaj staruchu, ogarniaj sie.

Awatar użytkownika
korek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: korek »

Jeśli chodzi o bejce to pełna profeska!
Trol się trochę za bardzo błyszczy ale malowanie super.
I ciemne pająki nawet na prostą wyszły...
Jedyne co budzi we mnie mieszane odczucia to kolor płaszczy u NG ale to już chyba mój problem... :?
A serduszko na tej wielkiej czaszce jak najbardziej powinno zostać :D

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Z duma prezentuję swoj drugi regiment orkow.

W stosunku do tych figurek, ktore wczesniej pokazalem niepomalowane, zmienil sie tylko muzyk, ktorego ostatecznie zrobilem sobie z muzyka Orc Boar Boyz.

Mam nadzieję, ze moja nowa praca Wam sie spodoba. :)

Po nalozeniu kolorow podstawowych, przed zanurzeniem w bejcy:

Obrazek

Obrazek


I juz gotowi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I obok wczesniejszego oddzialu:

Obrazek


Jak widac, obu oddziałom zrobiłem też ostatnio podstawki pod regimenty.

Chętnie usłysze Wasze opinie. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Bardzo dobrze wykonany dipping! Świetna robota z tym oddziałem, podobnie, jak z poprzednim. Ta technika zyskuje coraz większą liczbę zwolenników i umiejętnie wykonana naprawdę robi wrażenie :) Sam jej jednak nie stosuję, ale lubię popatrzeć, jak Wam to idzie :)

Bardzo ładnie =D> Modele nie są pozalewane, nie są nigdzie "niedobejcowane", wszystko wygląda tak, jak powinno, równa powłoka, dokładne cieniowanie modeli, świetna kolorystyka :) Najlepiej - jak dla mnie - wyszły: skóra orków oraz tarcza z głową lwa =D>

Mam tylko propozycję odnośnie podstawek - a mianowicie takie "posadzenie" większej ilości trawki, aby zgrywała się z tą na movement trayu (jak układanka), zamiast takich równomiernie rozłożonych małych kępek ;) Ładnie by się to zgrywało z całością, ale tak też jest w porządku. To taki detal z mojej wyobraźni :) No i ustawienie czterech modeli w pierwszym szeregu, z kamieniami na podstawkach w tym samym miejscu, wygląda trochę schematycznie :)

Dobra, już się nie czepiam ;)

Pozdrawiam
Sławol
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Swietnie wygladaja , dipping w takiej formie jest naprawde przyjemny dl oka :)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Nie no sa super :) Cala armia bedzie zacnie wygladac na stole ... :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

czy malujesz, czy dipujesz - zawsze swietny efekt. moglbys wreszcie cos spitolic, bo zaczynam watpic w Twoje czlowieczenstwo :mrgreen:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Siasek
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: pruszkow

Post autor: Siasek »

bejca czyni cuda. jestem pod wrazeniem :)
gratuluje :)

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

tarcza z glowa lwa - szacun

ogolnie moze byc (;

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Wypas!
Świetna robota. Oby tak dalej, zarówno w tym tempie jak i poziomie wykonania :)

Już się nie mogę doczekać tego turnieju, jak po jednej stronie stanie 3x2250 zielonoskórych. To będzie widok!

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Najsamprzód wielkie dzieki za miłe słowa i rzeczowe uwagi !

Sławol pisze: Mam tylko propozycję odnośnie podstawek - a mianowicie takie "posadzenie" większej ilości trawki, aby zgrywała się z tą na movement trayu (jak układanka), zamiast takich równomiernie rozłożonych małych kępek ;) Ładnie by się to zgrywało z całością, ale tak też jest w porządku.
Teren, po ktorym kroczy moja armia wyobrazam sobie jako miejsce w ktorym gory przechodza w pustynie/step. Duzo bialych skal wapiennych (szczegolnie bedzie to widac na regimencie Black Orkow, ktory zrobie za jakis czas, oraz na rydwanie), oraz wypalona, niegoscinna ziemia, gdzie krzaczor jest rzadkoscia a i trawy o tyle o ile. Czaje urok podstawek uzupelniajacych sie z movement trayem, ale w tym projekcie tego nie zastosuje.

Sławol pisze: To taki detal z mojej wyobraźni :) No i ustawienie czterech modeli w pierwszym szeregu, z kamieniami na podstawkach w tym samym miejscu, wygląda trochę schematycznie :)
Racja, to blad ustawienia. W pierwszym szeregu pewne miejsce ma tylko sztandar i muzyk. Reszta zalezy od przypadku. W tym wypadku faktycznie wyszlo niefartownie, bo chyba wszystkie modele z oddzialu, ktore maja opcje "noga na duzej skale" znalazly sie obok siebie. Przy nastepnej sesji fotograficznej bede o tym pamietal. :)

Szaman pisze:czy malujesz, czy dipujesz - zawsze swietny efekt. moglbys wreszcie cos spitolic, bo zaczynam watpic w Twoje czlowieczenstwo :mrgreen:
Trolla skopałem. Takze luz... ;)
TruePunk pisze:tarcza z glowa lwa - szacun

ogolnie moze byc (;

Moze byc? Krolu Bejcy, pokaz swoje prace ! 8)
Kołata pisze:
Już się nie mogę doczekać tego turnieju, jak po jednej stronie stanie 3x2250 zielonoskórych. To będzie widok!
Juz niedlugo. Wprawdzie na Kultowo Druzynowo nie bede mial jeszcze calej armii z bejcy, ale to, czego nie mam z bejcy, bede mial malowane tradycjnie (pozostalosci po starej armii). Musze tylko uzupelnic kilka drobiazgow:

- Doom Diver
- Katapulta
- 2x Wolf Riders (bow, spear, mus)

Co pomalowac najpierw? :)
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ja też tak chcęęęęęęęę! ;)
(moich zombie piratów zrobić)

Warszawa niedługo stanie się najbardziej bejcującym ośrodkiem w Polsce :D
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ