[MASTER] Świdkon - Lubelski Master 25-26.11.2017

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Re: [MASTER] Świdkon - Lubelski Master 25-26.11.2017

Post autor: Mojżesz »

Nie wiem czy było to poruszane w zeszłym roku, albo uściślane w inny sposób, ale mam pytanie:
W przypadku rodzaju rozstawienia Frontline Clash stół dzielimy równolegle do dłuższych krawędzi, czy oznacza to, że stoły na ten format można dzielić równolegle do dowolnej krawędzi stołu?
TROSKLIWE MISIE

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

http://mok.swidnik.pl/glowna/mok/aktual ... izofrenii/

mam nadzieję , że nie pomylili wydarzenia :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ja tego nie organizuję, ale jak chcesz to możesz wpaść za dwa dni na to wydarzenie :D

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

No tak , dziabnąłem się w dacie . uffff ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
pazdzioch
Chuck Norris
Posty: 478

Post autor: pazdzioch »

Nie wiem czy było to poruszane w zeszłym roku, albo uściślane w inny sposób, ale mam pytanie:
W przypadku rodzaju rozstawienia Frontline Clash stół dzielimy równolegle do dłuższych krawędzi, czy oznacza to, że stoły na ten format można dzielić równolegle do dowolnej krawędzi stołu?
:lol2: dobre podoba mi sie, Mogłeś sie nie wychylać i na na turnieju tak zrobić :)

pzdr

dziop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191

Post autor: dziop »

Brawo pytanie w punkt

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »


Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

pazdzioch pisze:
Nie wiem czy było to poruszane w zeszłym roku, albo uściślane w inny sposób, ale mam pytanie:
W przypadku rodzaju rozstawienia Frontline Clash stół dzielimy równolegle do dłuższych krawędzi, czy oznacza to, że stoły na ten format można dzielić równolegle do dowolnej krawędzi stołu?
:lol2: dobre podoba mi sie, Mogłeś sie nie wychylać i na na turnieju tak zrobić :)

pzdr
Nie martw się. Wujek Mojżesz ma jeszcze kilka Jopków w rękawie ;)
TROSKLIWE MISIE

Bochen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Bochen »

Mojżesz pisze:Nie wiem czy było to poruszane w zeszłym roku, albo uściślane w inny sposób, ale mam pytanie:
W przypadku rodzaju rozstawienia Frontline Clash stół dzielimy równolegle do dłuższych krawędzi, czy oznacza to, że stoły na ten format można dzielić równolegle do dowolnej krawędzi stołu?
Jeśli stół dzielisz równolegle od dłuższych krawędzi, to znaczy, że tylko od tych (dłuższych), a nie dowolnych. Ja to tak rozumiem :-)

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

(To musi być fejk, ale "chucham")



... nie będe tego Ci tłumaczył jak Gmoch na tablicy. Ale wpisz sobie slowo klucz: "kwadrat" w Wikipedii.
xYz

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3135
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Stan - rozważcie mapki general zamiast z określonym typem deploya - ci co się uprą i tak zagrają standardowe wystawienie, a cała reszta nie będzie miała powtórzeń. Jest to też o tyle ważne, że jak komuś podpasuje mapa i deploy na pierwszym stole, to przeciwnik ma trudniej.

A jeśli nie, to chociaż przy refused flank odwróćcie tereny równolegle do linii podziału mapy - na co komu płotek, którego bronienie wystawia oddział na łatwą szarżę od boku?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Gremlin pisze:(To musi być fejk, ale "chucham")



... nie będe tego Ci tłumaczył jak Gmoch na tablicy. Ale wpisz sobie slowo klucz: "kwadrat" w Wikipedii.

I tu pojawia się problem bo żadna nie jest dłuższa - RAWowo nic więc nie można zrobić...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

Czyli siłą rzeczy gramy tylko Refused Flank :)
TROSKLIWE MISIE

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Laik pisze:
Gremlin pisze:(To musi być fejk, ale "chucham")



... nie będe tego Ci tłumaczył jak Gmoch na tablicy. Ale wpisz sobie slowo klucz: "kwadrat" w Wikipedii.

I tu pojawia się problem bo żadna nie jest dłuższa - RAWowo nic więc nie można zrobić...
tylko się rozejść...

Muszę przyznać, że mapki mocno nierówne. Rzut na wybór strony jest krytyczny na niektórych mapach.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Laik pisze:
Gremlin pisze:(To musi być fejk, ale "chucham")



... nie będe tego Ci tłumaczył jak Gmoch na tablicy. Ale wpisz sobie slowo klucz: "kwadrat" w Wikipedii.

I tu pojawia się problem bo żadna nie jest dłuższa - RAWowo nic więc nie można zrobić...
Nie wierzę Laik, że wszystkie stoły są równiutko wycięte z każdej strony co do setnych milimetrów, więc na pewno gdzieś musi być dłuższa (trzeba odpowiednio długie i dokładne pomiary zastosować), w końcu są realne a nie w abstrakcji jak gremlinowy kwadrat w wikipedii :P ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Można tam browarka dziabnąć ? 3 trzeba kitrać ? :) 3 nawet kitrać nie można ?
Jak będzie z jedzonkiem ? "14:15-16:00 przerwa obiadowa" <- taka długa przerwa to pewnie obiad na mieście , dacie jakieś info/ulotki ? Ostatnio niedaleko było Dagrasso, fajnie było wyjść na placucha , chociaż czekało się na niego z godzinę bo wszyscy wpadli na podobny pomysł ;)
Który nocleg z w/w polecacie ?
Jakiś biforek/afterek ?
To są prawdziwe problemy , a nie na okrągło robienie jakiejś kwadraturgii terenowej w związku ze zmianą rozmiaru stołu ;)
Obrazek

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Stan pisze: Format: 2500pkt, Warbands
Może dla takiego formatu powinno się grać zgodnie z "sugestią" w rulebook:
"For smaller battles involving Warbands, it is recommended to use a board that is 36" wide and 48" deep"
i nie byłoby problemu z dłuższą krawędzią :lol2:

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Nigdzie w rulebooku nie pada stwierdzenie "dłuższa krawędź" ani "krótsza krawędź", a jedynie "krawędź długa" i "krawędź krótka". Przeszukałem cały rulebook i niestety nigdzie nie ma definicji tych zwrotów. Także osoby, które są nieskończenie dokładne powinny zmienić grę, gdyż w przeciwnym wypadku będą musiały żyć z przeświadczeniem, że grają na nieprecyzyjne zasady, bo już nawet definicja stołu może budzić pewne wątpliwości. Myślę, że reszta osób jakoś przeżyje fakt, że "krawędź długa" i "krawędź krótka" to pojęcia pierwotne i oznaczają mniej więcej to, że krawędzie krótkie to para krawędzi równoległych zawsze mających 48" długości, natomiast krawędzie długie to para krawędzi o zmiennej długości prostopadłych do krawędzi krótkich.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

Jako osoba nieskończenie dokładna wystarczy mi odpowiedz organizatorów, że gramy tak, albo tak. Bez żadnych uszczypliwości. Każdy chyba zna jakiegoś gracza, który w sobotę mógłby chcieć wykorzystać taką lukę w zasadach i upierałby się przy niej, dlatego nie uważam, żeby rozwiązanie przed turniejem takiej kwestii było bezzasadne.
TROSKLIWE MISIE

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Do końca tygodnia przejdę się po noclegach i pogadam o jakimś rabacie.
Tym razem turniej jest w innym miejscu, więcej knajp w okolicy, nie powinno być problemu.
Na pewno będzie jakaś impreza w sobotę, nie wiem jeszcze w którym lokalu ale blisko miejsca turnieju.

ODPOWIEDZ