Zmiany w zaliczaniu turniejów (wątek na LL)

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Re: Zmiany w zaliczaniu turniejów (wątek na LL)

Post autor: Albo_Albo »

dokładnie zgadzam się z PSZ do tego należy wziąć pod uwagę, że i Szczyrk i Warszawa miały bardzo dobrą frekwencję a oba to single, po prostu tak się składa, że jakoś ludziom łatwiej jest jeździć do DMP ... stąd jakby się wszystkie mastery liczyły to by te jesienne mastery też lepiej wypadały frekwencyjnie, Poznań miałby spokojnie ok 40-50 osób gdyby się akuratnie nie złożyło tak blisko po DMP

wg mnie dyskusja jałowa, Laik zapodaj pliz jakieś krótkie głosowanie w sprawie zaliczenie lig do rankingu oraz o tym czy liczyc wszystko czy nie

proszę tu krótka ankieta czy zaliczamy ligi do rankingu

https://doodle.com/poll/s5imbwrh4f4tu4xs

a tu drugie głosowanie odnośnie masterów i drużynówek

https://doodle.com/poll/bq7y56kqbx2h2gvb

każdy ma prawo głosować napewno LL weźmie pod uwagę jak będzie dużo głosów za albo przeciw ...

można też inne głosowania zrobić zobaczymy ile osób co chce.. i ile w ogóle zagłosuje ..

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

No na razie frekwencja dupy nie urywa, poczekamy do końca tygodnia i zobaczymy ile osób zagłosuje...

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Nie znam się, to się wypowiem :lol2:

Proponuję:

-Zaliczamy wszystkie turnieje, maks 4 w miesiącu (nie wiem, czy jest to możliwe do ogarnięcia w rankingu, ale to chyba dodanie jednego warunku) - obstawiam, że popsuje to szyki spryciarzom organizującymi 5 turnieji na dwie osoby. Dodatkowo obniżyłbym minimalną ilość osób do 8 na turnieju, aby się zaliczył od ligi. Jeżeli nie ma 8 to cześć.
-Zrównujemy ligi lokalne z turniejami. Liczą się do maksa 4 w miesiącu, wybieramy datę zakończenia lub poczatku ligi. Tutaj przekonał mnie argument chyba Elvisa, że niektórym łatwiej zagrać jedną bitwę w tygodniu niż trzy w weekend.
-Zaliczamy wszystkie mastery poza DMP. Na przykładzie własnej osoby, mogę powiedzieć, że jadę na mastera, na którego mogę. Mi w tym roku wypadły akurat trzy drużynówki. W przyszłym, może wypadną trzy single. Liga jest dla mnie raczej for fun. Nie powiem, chyba miło jest jak trzydzieści Nerdów na DMP Ci poklaszcze, że jesteś najlepszym bretończykiem. Ale dla mnie byłoby to bardziej graty, w tym roku jesteś bretończykem, któremu najlepiej się ułożył grafik xD
-DMP jest Pucharem Polski nie liczącym się do ligi. Jest to turniej, którego ranga powinna być odpowiednio wysoka. DO tego zawsze na ten turniej parę osób wyłazi z szafy, wiec niech dodatkowo kręci ich wizja zdobycia prawdziwego Pucharu Polski.

I NAJWAŻNIEJSZA ZMIANA. Jeżeli chcemy mieć ranking, forum i obsługę tego, trzeba zacząć za to płacić pieniązki. Dlatego, uważam, że z lokali też powinien być odprowadzany podatek. OK. 20zł, jest to najczęściej jedna wejsciówka gracza. Starczy wtedy pieniązków i nie bedziemy rozważać naszych problemów. Ej tego sie nie da zrobić, bo jesteśmy informatycznymi ignorantami.

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Wszystko spoko Przemku oprócz tego:
wind_sower pisze:Nie znam się, to się wypowiem :lol2:

I NAJWAŻNIEJSZA ZMIANA. Jeżeli chcemy mieć ranking, forum i obsługę tego, trzeba zacząć za to płacić pieniązki. Dlatego, uważam, że z lokali też powinien być odprowadzany podatek. OK. 20zł, jest to najczęściej jedna wejsciówka gracza. Starczy wtedy pieniązków i nie bedziemy rozważać naszych problemów. Ej tego sie nie da zrobić, bo jesteśmy informatycznymi ignorantami.
Nie będę płacił 40zł miesięcznie za to, że dokładam swoją cegiełkę do podtrzymywania życia 9th Age w Warszawie.
Może jakiś inny zapis, bo ten trochę mnie nie przekonuje :)

Piona

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Nie Ty płacisz, tylko idzie z wejściówek. Dla mnie spoko, nie jesteśmy już biednymi studentami żyjącymi od 1 do 1, mamy armie na które wydaliśmy często więcej niż na samochód którym przyjechaliśmy na turniej, chyba damy radę zapłacić 1-2zł od osoby więcej za utrzymanie naszego hobby przy życiu?

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

AndrzejAndrzej pisze:Nie Ty płacisz, tylko idzie z wejściówek. Dla mnie spoko, nie jesteśmy już biednymi studentami żyjącymi od 1 do 1, mamy armie na które wydaliśmy często więcej niż na samochód którym przyjechaliśmy na turniej, chyba damy radę zapłacić 1-2zł od osoby więcej za utrzymanie naszego hobby przy życiu?

Najpierw to przydałoby się grono osób które dadzą radę to przejąć. Dogadać się z Tomaszem co do miejsca na serwerze lub pomocy przy przeniesieniu na nowy i aby ktoś się znał na tym a nie, że jak forum wybuchnie pod względem znajomości softu :D. A nie, że umrze i było czekanie na Tomasha (no offence Ziemko :D ale tak było)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Tak jak mówi Andrzej, każdy z nas płaci wejsciówkę. Od turnieju 20 zł na konto skarbnika. Wraz ze zgłoszeniem do ligi wysyłasz potwierdzenie przelewu na 20zł. Dalej zostaje Ci 180zł na nagrody czy co tam chcecie. W miesiącu jest około 10 turniejów. Rocznie to jest prawie 2500zł. Wtedy nawet można zapłacić komuś za obsługę rankingu i forum.

Mikropłatności bejbe 8) I wprowadził bym jeszcze wykupywanie dodatkowych punktów do rozpisek za hajs xD

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Gokish pisze:
AndrzejAndrzej pisze:Nie Ty płacisz, tylko idzie z wejściówek. Dla mnie spoko, nie jesteśmy już biednymi studentami żyjącymi od 1 do 1, mamy armie na które wydaliśmy często więcej niż na samochód którym przyjechaliśmy na turniej, chyba damy radę zapłacić 1-2zł od osoby więcej za utrzymanie naszego hobby przy życiu?

Najpierw to przydałoby się grono osób które dadzą radę to przejąć. Dogadać się z Tomaszem co do miejsca na serwerze lub pomocy przy przeniesieniu na nowy i aby ktoś się znał na tym a nie, że jak forum wybuchnie pod względem znajomości softu :D. A nie, że umrze i było czekanie na Tomasha (no offence Ziemko :D ale tak było)
Z doświadczenia wiem, że załatwianie wszystkiego idzie znacznie szybciej i łatwiej, jak fundusze są wcześniej zapewnione ;)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Tyle czytam że ranking nie ma znaczenia, już tak >100 postów o tym czytam :lol2:

Żeby zrobić jakiekolwiek większe zmiany w liczeniu rankingów musimy dysponować środkami i chętną, kompetentną osobą która się tym zajmie.

Co do propozycji zmian rankingowych - dodajcie jeśli pominąłem.:
1. Zostawić po staremu
2. Zostawić po staremu ale liczyć jednego mastera drużynowego więcej (by Kalesoner)
3. Liczyć wszystkie turnieje - bez limitów (by Szaitis)

Co do lig lokalnych - wydaje się że tutaj nie ma żadnych kontrowersji, w głosowaniu pojawi się pytanie o zrównaniu lig z turniejami lokalnymi po prostu.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

tak mniej wiecej tak

jest chyba jeszcze opcja zeby liczyc wszystkie turnieje oprocz DMP i to zostawic cos a la puchar Polski

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

zrobilem ankiete i tylko 11 osob na jednej i 7 na drugiej

slabo cos

Jarek gdzie jestes?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

gdzie jest ta ankieta?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

proszę tu krótka ankieta czy zaliczamy ligi do rankingu

https://doodle.com/poll/s5imbwrh4f4tu4xs

a tu drugie głosowanie odnośnie masterów i drużynówek

https://doodle.com/poll/bq7y56kqbx2h2gvb

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Wrzuć sobie może to do podpisu, bo też tego szukałem dzisiaj :)

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

mozna to skopiowac do jakiego postu i podwiesic na kilka dni

dodle.com daje fajne mozliwosci szybkich ankiet i w sumie to też może być jakaś opcja na przyszłość m.in. dla organizatorów jakie są preferencje potencjalnych graczy na turniej

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Hmm, czy przy zaliczeniu wszystkich masterów do rankingu dalej pozostaje ograniczenie, że graczowi liczą się max 4 najlepsze mastery? Wg mnie to powinno zostać, a nie wiem czy taka jest intencja pytającego.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

debelial pisze:Hmm, czy przy zaliczeniu wszystkich masterów do rankingu dalej pozostaje ograniczenie, że graczowi liczą się max 4 najlepsze mastery? Wg mnie to powinno zostać, a nie wiem czy taka jest intencja pytającego.
Wlasnie nie, wszystkie mastery bez limitu. Zeby promowac duzo jezdzacych
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

jak pisał Kótz, chodzi o to ile wliczamy masterów do rankingu indywidualnego

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Zupełnie nie wynika to z ankiety Albo_Albo.

Ankieta na temat masterów z tak zadanym pytaniem ma tylko i wyłącznie wybadać czy chcemy rozdzielić ranking drużynowy od indywidualnego.
Obecnie przecież zaliczamy wszystkie mastery do jednego rankingu, po prostu te ponad 4 najlepsze liczą się za mniej punktów - niemniej jednak są zaliczone.

Tak więc pytania powinny być 2:
Czy chcesz, żeby znieść ograniczenie naliczania graczowi punktów tylko z 4 najlepszych masterów?

Jaki powinien być limit zaliczanych graczowi turniejów (masterów) drużynowych i parowych?

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

słuchajcie zrobiłem to na szybko tak aby mniej więcej

1 pokazać możliwości ankiet online
2 na szybko zobaczyć preferencje użytkowników bez lejących wodę i personalnych wrzutów komentarzy

co do pytań nie są może precyzyjne wiec moge albo je anulowac i zrobic nowe ankiety albo sprobowac dac komenatrz o co chodzi w pytaniu z masterami

generalnie chodzilo mi o to ile masterow druzynowych zaliczamy do rankingu indywidualnego

jesli 0 to wtedy znaczy ze ktos woli rozdzielenie rankingow na druzynowy
jesli 1 to zalicamy 1 druzynowy do rankingu
jesli 2 to 2 itd
ostatnia odp ze zaliczamy wszystkie mastery

o indywidualnych nie pisalem bo jest ich tyle ze i tak wchodza w sklad rankingu

mozna to bylo lepiej ujac wiem :) moge tam walnac jakis koment albo zrobic nowa ankiete

ODPOWIEDZ