Demony w wersji 2.0

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Demony w wersji 2.0

Post autor: Tirit »

No i DL będą sciągane garściami ze stołu...wszystkie modele sa mega sytuacyjne i przeważnie glass cannonem.

Ksiązka jest fajna...chociaz strasznie trudno się ja czyta z tymi manifestacjami bo ciagle trzeba kartkowac i cofac się by wiedziec jakie opcje ma unit.

Narzekacie na mnogosc ukrytych opcji...pamietajcie ze DL nie maja armory obecnie wiec to poprostu zwyczajne itemy.


Najbardziej boli mnie brak zbroi :( max 4+ w calej armii jest depresyjne.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Tirit pisze:No i DL będą sciągane garściami ze stołu...wszystkie modele sa mega sytuacyjne i przeważnie glass cannonem.

Ksiązka jest fajna...chociaz strasznie trudno się ja czyta z tymi manifestacjami bo ciagle trzeba kartkowac i cofac się by wiedziec jakie opcje ma unit.

Narzekacie na mnogosc ukrytych opcji...pamietajcie ze DL nie maja armory obecnie wiec to poprostu zwyczajne itemy.


Najbardziej boli mnie brak zbroi :( max 4+ w calej armii jest depresyjne.
No niestety jeżeli chodzi o budowanie rozpiski to lekko nie macie. A my grając przeciwko wam będziemy mieli jeszcze gorzej ;)

A co do zbroi to nie pękaj. Wszystkie armie mają garściami sprzęcik dający AP3 i więcej. A wy macie na wszystko, zawsze Aegis co najmniej 5+.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

WarX pisze:
Tirit pisze:No i DL będą sciągane garściami ze stołu...wszystkie modele sa mega sytuacyjne i przeważnie glass cannonem.

Ksiązka jest fajna...chociaz strasznie trudno się ja czyta z tymi manifestacjami bo ciagle trzeba kartkowac i cofac się by wiedziec jakie opcje ma unit.

Narzekacie na mnogosc ukrytych opcji...pamietajcie ze DL nie maja armory obecnie wiec to poprostu zwyczajne itemy.


Najbardziej boli mnie brak zbroi :( max 4+ w calej armii jest depresyjne.
No niestety jeżeli chodzi o budowanie rozpiski to lekko nie macie. A my grając przeciwko wam będziemy mieli jeszcze gorzej ;)

A co do zbroi to nie pękaj. Wszystkie armie mają garściami sprzęcik dający AP3 i więcej. A wy macie na wszystko, zawsze Aegis co najmniej 5+.

WarX juz nie wszedzie :)


Duże demony chyba będą nie obecne poniewaz model za 800pkt z wardem na 5+ to jak prezent od swietego mikolaja...
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Zwłaszcza Miser z 7T, polowieniem multiwoundow i podwójnym wardem jest mięciutki.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

za 700pkt....
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Trza przyznać że zasad jest dużo, chyba jednak za dużo.
Dla mnie duża zmiana (chyba że już to było a nie zanotowałem) że teraz DL są beastami a nie infantry. Cała armia ze swiftstride -nieźle

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Tirit pograj leśnymi czy elfami to zobaczysz co to znaczy ściągać drogie modele garściami, a ty narzekasz na warda na całej armii. =P~
Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

mi się podobają nowe grindery z manifestacją karcącą multiple
podobają mi się lemurki choć tutaj by trzeba było coś walczącego wsadzić bo same tylko trzymają
podobają mi się nowe ślimaki
podoba mi się mnogość manifestacji i nie dość że kolo tam bostuje siebie to może też inny oddział
podoba mi się ten grubas z 9hp... szkoda że harbringer ma LD8 a grubas 9...trzeba brać innego dużego by nie tracić generała z przeżarcia :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

generałem mianujesz kogo chcesz bez względu na ld
Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

o :mrgreen:

szkoda że te grubasy są 0-1 haha zrobić taki najazd na dwóch eko świniach i wziąć jakiegoś tam heralda na generała. Magię i tak możemy wyciągać ładną na oddziałach, więc w sumie większość czarów można dorwać bez herosa maga :mrgreen:

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Lizaki mają 1 oddział który może wziąć sobie coś na wzór tych manifestacji (mowa o saurusach) i jest tam zapisek, że jeśli jeden oddział bierze upgrade X to wszystkie unity saurusów w rozpisce także muszą mieć ten sam upgrade - podyktowane to było tym, żeby graczom się nie myliło jaki upgrade ma dany oddział - rozumiem, że w demonach będzie taka sama zasada :D? A jeśli nie to fajnie gdyby ktoś wytłumaczył jaka jest różnica między manifestacjami a saurusami ;)

Mam nadzieję, że tok myślenia w ekipe T9A się zmienił i jednak porzucają wcześniejsze wytyczne, żeby teraz każda armia miała więcej takich ciekawych bajerów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Pożyjemy, zobaczymy. Póki co polecam jak najwięcej testow. Na bank będą zmiany, Ale przynajmniej po pierwszych komentarzach na forach jest mniej narzekania niż po wyjściu WDG. Progres :mrgreen:

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Z punktu widzenia grywalności jak dla mnie nasrane zasadami specjalnymi, działającymi w określonych warunkach. Jeśli tak mają wyglądać bookk to nie podoba mi się ten kierunek.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Mi tez. Nasrane, zagmatwane, odnośniki do odnośników. Kiedyś grałem dużo. Teraz gram jak mam okazje. Z taka książką trzeba będzie samemu znać wszystkie zasady, bo co jeśli przeciwnik nieogarnie/nie ma doświadczenia/źle doczyta albo zinterpretuje. Strasznie wałogenne. Bo co jeśli ja gram mało a ktoś mi powie, ze tak jest a jest w błędzie? Tylko proszę mi tu nie mówić ze to się nie zdarza...
Nie miało być łatwiej? Bardziej przejrzyście?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Miało być. Polecam wszystkim udzielać sie na forum 9th age, jest temat:

https://www.the-ninth-age.com/index.php ... 002e5c2418
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Dobra przyznawać się - są tu jacyś maniacy którzy już grali na nowym podręczniku :D? Jak wrażenia ;)?
Obrazek

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Im wiecej razy czytam tego booka a bylo to juz z 10x tym bardziej mi zaczyna sie podobac. Bylem mega sceptyczny bo stracilem kminy z poprzednich patchy no ale zyje sie dalej.

Swietna jest inferakcja z Maw, bardzo fajne jest koszenie Keeperem od boku.
Swietne jest to ze flamery i screemey czaruja. No i nurglingi nabraly fajnych inferakcji.

Szkoda mi natomiast much i cannona....
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

na rozpę magiczną ten unkuja demona co robi kostki z tokenów w stosunku 2:1 a nie 3:1 i dodatkowe opcje pozyskiwania tokenów i magazynowania ich pozwala stworzyć silnie czarującą armię(dodatkowo mamy +1 cast za kulanie z 1 lub 2 kości) pozwala zalać przeciwnika magią.

generalnie grejtery są tańsze od tych poprzednich.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

A na slanie nie mozna wykręcić plus 2 do casta oraz zamiany dwóch tokenów na kostkę mocy jednocześnie...#gdziesprawiedliwosc?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

lwieserce85 pisze:A na slanie nie mozna wykręcić plus 2 do casta oraz zamiany dwóch tokenów na kostkę mocy jednocześnie...#gdziesprawiedliwosc?
Powinieneś cieszyć, się że nie grasz krasnoludami ;)

ODPOWIEDZ