Warmachine & Hordes za darmo - online na War Table

O dwóch takich, co są z Privateera.
ODPOWIEDZ
Cyel
Oszukista
Posty: 807

Warmachine & Hordes za darmo - online na War Table

Post autor: Cyel »

Zagrałem testowo na War Table z kumplem (który wyprowadził się z miasta i obecnie mieszka gdzieś na Pomorzu). Warmachine na 25pkt.

https://wartable.online/

Byłem dość sceptyczny, kojarząc toporne sterowanie i manualną obsługę wszystkiego w Vassalu czy innych Tabletop Simulatorach. Niepotrzebnie. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego programu! Nie tylko działa w przeglądarce i nie wymaga instalacji, ale jeszcze JAK działa! Ma mnóstwo fajnych funkcjonalności i naprawdę przemyślany sposób działania. Ktoś kto programował wiedział co robi i co jest potrzebne podczas gry.

Świetne ułatwienia to np.
-wrzucasz rozpiskę i WT sam Ci przygotowuje odpowiednie figurki do wystawienia
-gdy zaznaczysz model to na wszystkich pozostałych na stole (w tym np objectivach) wyświetli się jaki mają do niego zasięg
-automatycznie wyświetlają się zasięgi broni (melee arc) innych modeli w pobliżu aktualnie klikniętego
-podczas ruszania modelu cały czas widzisz ile cali ruchu wykorzystałeś, ile jest zasięgu do wszystkiego, rysowana też jest dokładna trasa modelu więc można precyzyjnie omijać melee range (by nie dostać free strików) lub tereny
-model ma przypisane Woundy widoczne na jego obrazku, ale też po kliknięciu w warjacka/bestię widać ich Damage Grid, można go zaznaczać, w miarę jak otrzymuje obrażenia automatycznie na modelu pojawia się info o zniszczonych systemach
-można przypisywać figurkom statusy jak knock down czy fire, ale też wszelkie czary występujące w grze, są widoczne na modelach w postaci symboli. Obaj gracze mogą klikać wszystkie modele by sprawdzić szczegóły
-używanie wzorników jest optymalne, wybranie Spray Template od razu ustawia ją w kontakcie z wybranym modelem i prostopadle do jego linii symetrii
-modelowi można przypisać aurę, która się z nim porusza (by mieć ciągłą wizualizację np zasięgu kontroli Warcastera)
-rzuty kostką są wylistowane po kolei w historii, więc można sobie przypomnieć co się rzuciło np chwilę temu

pewnie jeszcze by się znalazło trochę fajnych rzeczy, które mi teraz wyleciały z głowy, ale tak ogólnie to jestem zachwycony! Polecam wypróbowanie, sam na pewno będę grywał częściej. No i koniecznie muszę wypróbować zachwalany Judgement, który też jest grywalny na War Table.

Co do samej bitwy - graliśmy Protektorat Menotha vs Farrow Minions. Na początku najemnicy Helgi wymanewrowali armię Kreossa2 i zdobyli prowadzenie w punktach scenariusza, ale dość dewastująca tura feata Kreossa zmasakrowała świnki. Helga w desperacji próbowała jeszcze zabić Kreossa osobiście i wygrać grę ale rycerz okazał się dla niej zdecydowanie zbyt twardy (z czego zdając sobie sprawę walczył odważnie w pierwszej linii). Po nieudanej assassynacji Miniony poddały grę.

Obrazek

Od czasu tamtej bitwy grałem 4 razy i za każdym z coraz większym zachwytem nad programem :) Nawet założyłem ogólnopolską ligę Warmachine online na War Table, na mały format punktowy przyjazny początkującym graczom:

https://tournykeeper.com/#/tournament/details/1012
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Cyel
Oszukista
Posty: 807

Post autor: Cyel »

War Table w czasach pandemii robi się coraz bardziej popularny! Obecnie rozpoczynam zapisy do trzeciej już ligi Warmachine rozgrywanej online, za pośrednictwem War Table właśnie.

Gramy w specjalnym formacie Brawlmachine, który jest dwukrotnie mniejszy i szybszy niż regularne turniejowe formaty Warmachine. Małe armie, tylko na 25punktów, uproszczone scenariusze - wszystko po to by grało się sprawniej, szczególnie nowym lub powracającym po przerwie graczom.

Zapraszam do zapisów: https://tournykeeper.com/#/tournament/details/1031

Jeśli ktoś nie zna gry a chciałby się nauczyć (nauka zdalna ;)), zachęcam do pisania do mnie na priv.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

ODPOWIEDZ