[Poradnik] Budowa stołu modułowego Ruiny Mordheim

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Re: [Poradnik] Budowa stołu modułowego Ruiny Mordheim

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 78.

Poniższy moduł nazwałem roboczo Młynem, a jako podstawy użyłem makiety Młyn wersja pruska od LaserCut Buildings.

Na wewnętrznych ścianach przykleiłem tapetę z deskopodobną fakturą. Dodałem też skrzynie, beczki, szafki, ławki, trofea myśliwskie oraz gargulce i kilka innych bitsów od różnych producentów.

A jeśli chcecie przyjrzeć się bliżej pomnikowi na szczycie którego znajduje się Hive City Saint Statue od Kromlech to wpis znajdziecie TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 79.

Poniższy moduł nazwałem roboczo Domem, a jako podstawy użyłem makiety Dom III wersja pruska od LaserCut Buildings.

Na wewnętrznych ścianach przykleiłem tapetę z deskopodobną fakturą.

Dodałem też całą masę żywicznych i drukowanych bitsów oraz elementów od różnych producentów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 80.

Gorące lato nie sprzyja pracy w warsztacie na poddaszu, gdzie temperatura w okolicach północy sięga 30 stopni Celsjusza.

Pomimo tego powoli buduję modułowy stół z ruinami Mordheim do Warheim FS, a dziś mam dla Was zdjęcia Ogrodu Morra zbudowanego głównie z bitsów od Games Workshop i Mini Monsters, a także Grim Reaper Statue od HQ Resin.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 81.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego modułu stołu z ruinami Mordheim, który przedstawia drugą bramę miejską.

Podobnie jak poprzednie moduły, także ten został zbudowany z gipsowych odlewów zrobionych w formach od Rotten Factory, a korka, glinianych cegiełek i całej masy bitsów, między innymi od Alien Lab Miniatures, Micro Art Studio oraz GW.

Z kolei na pomnikach umieściłem Hive City Grim Reaper Statue i Angel Statue od Kromlech.

Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, moduł wyposażony jest w most, który może być używany w przypadku niektórych scenariuszy w Warheim FS.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek[ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 82.

Dziś na zdjęciach chciałem Wam zaprezentować kolejny przygotowany do malowania moduł stołu z ruinami Mordheim do Warheim FS, który przedstawia magazyny.

Podobnie jak poprzednie moduły, także ten został zbudowany z gipsowych odlewów zrobionych w formach od Rotten Factory, a korka, glinianych cegiełek i całej masy bitsów, głównie skrzyń od Micro Art Studio i pomnika od Rotten Factory, ale też Alien Lab Miniatures, Dunkeldorf Miniatures, Mini Monsters i innych.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 83.

Dziś mam dla Was zdjęcia rynku, na którym zasadziłem drzewa od GW, które rosną nawożone czaszkami od różnych producentów.

Dodatkowo na rynku znajdziecie dwie latarnie i bitsy od Alien Lab Miniatures.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 84.

Dziś mam dla Was zdjęcia najwyższej makiety jaką zbudowałem w ramach projektu modułowego stołu z ruinami Mordheim.

Oprócz ciętego laserem w HDFie domu od Lasercut Buildings, na module znalazła się wieża sygnalizacyjna zbudowana z wyciętych z XPSu cegieł przyklejonych do tuby z Pringles, a także kilka bitsów w tym pomnik Orków od Mini Monsters i znak drogowy od Dunkeldorf Miniatures oraz figurki od GW.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 85.

Dziś mam dla Was kolejnego modułu z wieżą oraz kilkoma kapliczkami Mrocznych Kultów i kameralną areną gladiatorów.

Większość bitsów znajdujących się na tym module to części od GW, ale są też elementy od Mini Monsters, Rotten Factory oraz Dunkeldorf Miniatures i Micro Art Studio.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 86.

Prezentacja przygotowanych do malowania makiet już zdecydowanie przekroczyła półmetek.

Dziś mam dla Was zdjęcia zajazdu i stajni, które powstały z połączenia kilku makiet od Lasercut Buildings. Dodatkowo na module umieściłem kilka bitsów od GW oraz Alien Lab Miniatures i innych producentów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 87.

Kolejny moduł stołu z ruinami Mordheim przedstawia zbudowaną z bitsów ruchomą karuzelę.

Do budowy modułu, oprócz gipsowych odlewów z form od Rotten Factory, użyłem bitsów od GW, Mini Monsters, Dunkeldorf Miniatures oraz Mantic i Wargames Atlantic.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 88.

Powoli zbliżam się do końca prezentacji przygotowanych do malowania modułów stołu z ruinami Mordheim do Warheim FS.

Widoczny na poniższych zdjęciach moduł to druga miejska brama, zawierająca opcjonalny most, który będzie mógł być wykorzystywany w czasie rozgrywania mieszanych scenariuszy w Warheim FS.

Podobnie jak w przypadku wielu innych modułów, także ten zawiera ruiny budynku zrobione w makiety od Lasercut Buildings, a także masę bitsów od różnych producentów, w tym od Micro Art Studio, SpellCrow, Dunkeldorf Miniatures, Mini Monsters oraz pomnik od HQ Resin.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 89.

Dziś mam dla Was zdjęcia przedostatniego modułu stołu z ruinami Mordheim.

Makietę budynku przedstawiającego spichlerz od Lasercut Buildings zrujnowałem i zwaloryzowałem bitsami od GW.

Makieta jest niemal przygotowana do malowania, niemal bo wciąż czegoś mi na niej brakuje i pewnie w przyszłości coś do niej dodam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 90.

Myślę, że nadszedł już czas, w którym mogę uznać modułu stołu z ruinami Mordheim do Warheim FS za odpowiednio gęsto zastawione różnego rodzaju elementami terenu.

Jednym z ostatnich zestawów jakim postanowiłem uzupełnić ruiny jest Realmscape Objective Set od GW, którego recenzję będziecie mogli przeczytać jutro TUTAJ.

Mam jeszcze pewien pomysł na kilka detali, w tym zrobienie jakiś większych kładem łączących moduły, ale czas malowania naprawdę zbliża się dużymi krokami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 91.

W minionym tygodniu nie miałem zbyt dużo czasu na hobby, o czym może świadczyć nawet ten publikowany z opóźnieniem post.

Mimo wszystko udało mi się nieco uporządkować warsztat na poddaszu i wygospodarowałem na podłodze w pobliżu biurka miejsce na moduły stołu, dzięki czemu dużo łatwiej i szybciej będę mógł sięgać po poszczególne elementy.

Przed malowaniem do zrobienia pozostało mi jeszcze dodanie gruzu oraz zrobienie drzwi i kilku detali.

Z pomocą w tych planach przyszedł sklep Rebel.pl i Rafał, którzy wsparli mnie przesyłając zestawy Gamers Grass: Basing Bits - Temple oraz Gamers Grass: Basing Bits - Statues and Columns i GeekGaming: Base Ready - Grimdark Tomb World, a także kilka farb od AMMO by Mig, które z pewnością wykorzystam na stole z ruinami Mordheim.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 92.

Ojczulek Nurgle w natarciu i sezon na przeziębienia ma się w najlepsze.

Pomimo tego udało się dodać kilka detali do makiety Spichlerza, która jest częścią modułowego stołu z ruinami Mordheim do Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 93.

Ojczulek Nurgle nie odpuszcza i błogosławi coraz to nowymi zarazami.

Mimo tego udało mi się spędzić jeden wieczór na poddaszu i zbudować widoczne na zdjęciach poniżej kładki i schody, a także kilka drabin, którymi zwaloryzowałem makietę spichlerza.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 94.

W minionym tygodniu brama miejska zyskała bramę oraz schody prowadzące na mury.

Brama na potrzeby zdjęcia została zamknięta, ale docelowo raczej nie będę osadzał jej na stałe pozostawiając sobie możliwość otwierania i zamykania wedle potrzeby.

Bramę zbudowałem z drewnianych listewek i patyczków do kawy oraz kulek z filtra do wody oraz aluminiowej blaszki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 95.

Kolejny etap prac nad modułowym stołem z ruinami Mordheim do Warheim FS to sklejanie z pociętych patyczków do kawy drzwi i okiennic.

Drzwi w ruinach zajazdu i stajni już się pojawiły, muszę jeszcze zrobić kilka okiennic.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 96.

Poniosła mnie trochę stolarka z wykorzystanie patyczków do kawy i oprócz drzwi i okiennic zrobiłem także listwy wewnątrz pomieszczeń, żłoby w stajni i kilka innych detali, w tym dyby.

Moduł trafia zatem na półkę i czeka na kolejny etap w których dodam trochę gruzu i innych śmieci, a potem już malowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Warsztat: Budowa stołu modułowego 'Ruiny Mordheim', część 97.

W czwartek na blogu opublikowałem wpis w ramach Figurkowego Karnawału Blogowego i zaprezentowałem Zbrojne stado klanu Mors do Warheim FS, a sklejenie modeli zajęło mi kilka ostatnich wolnych wieczorów, dlatego nie pojawiło się nic nowego w związku z makietami.

Dziś na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć jak obecnie prezentują się wybrane moduły, z których złożyłem stół na którym łowcy czarownic starli się z kompanią z Middenheim.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ