[Łódź] Macki Wojny 29-30.10.2022

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szymu
Chuck Norris
Posty: 358
Lokalizacja: Kraków

Re: [Łódź] Macki Wojny 29-30.10.2022

Post autor: Szymu »

Proszę o wpisanie challenga:
Szymu i Zielony Skaven vs Big boss i Arrander

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Przyjmujemy

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Wolimy zacząć w niedzielę trochę później, aka 9:30? Wszyscy mają blisko i tak do domow
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
EveR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: EveR »

typie mów za siebie xD
Obrazek
Wiadomo śmierć frajerom. ~ As1, roku pańskiego 2020

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Dodałem harmonogram w 2 poście :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Miałeś blisko na Herford.

Dziękuję za komentarze. Udało nam się wypracować mega chillowy harmonogram. 4h na bitwe ale trzecia bitwa krótsza, jakby ktoś chciał odpocząć. Volountary można se dokończyć wieczorną bitewke normalnie do nocy.
Dużo czasu na bitwę, więc dogrywać bitwy, bo będę srał karniakami jak Slivek na ETC.
(Zagraniczny paszport to immunitet przed karniakami)
Protip: grajcie dwa Combaty i dwa strzelania naraz.
Jutro wrzucę paringi.

Harmonogram:
Sobota:
08:45 - 12:45 Bitwa 1
12:45 - 13:30 Obiad
13:30 - 17:30 Bitwa 2
17:30 - 21:00 Bitwa 3
21:00 - Kolacja (Po kolacji można dograć bitewkę przez, jeśli ktoś nie skończył. Ja nie pójdę szybko w kimono)

Niedziela:
09:00 - 13:00 Bitwa 4
13:00 - 13:45 Obiad
13:45 - 17:45 Bitwa 5
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

Taki mały komentarz z kanapy - brak przerwy technicznej między 2 a 3 bitwą zastanawia.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3135
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Przy takim układzie godzinowym może mało osób zostać na zakończeniu. Może warto zacząć rano wcześniej?

Do której w niedzielę trzeba oddać pokoje? Czy piwko będzie tradycyjnie na sali?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Zgadzam się, rozpocząć godzinę wcześniej w niedzielę byłoby najlepiej.

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Podbijam zaczynanie wcześniej w niedzielę. Obecnie między kolacją o tej 21 a 9 rano mamy 13 godzin przerwy. (Nie żebym jakoś bardzo marudził osobiście - zagram sobie dodatkową bitewkę i się wyśpię po prostu no i mam blisko do domu ale jednak wydaje mi się to zbytkiem)

Jedna sprawa - jak nie będę chciał grać trzeciej bitwy do oporu to rozumiem o 21 jest koniec czasu na bitwę liczymy sie itd, tak? Rozumiem, że trzeba ustalić z przeciwnikiem przed bitwą to do której gramy?

Cylindryk - stąd info o karniakach. W praktyce 5-10 minut i beda pairingi na kolejną jak wojtuś będzie tak surowy jak zapowiada. Po iluś tam minutach wpisze wynik 10:10, zrobi pairingi i wlepi karniaki na spokojnie jak się runda zacznie :)
Ostatnio zmieniony 25 paź 2022, o 22:09 przez ślivek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

Paringi, rozpy, coś ktoś? :)

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

ślivek pisze: 25 paź 2022, o 20:34 Podbijam zaczynanie wcześniej w niedzielę. Obecnie między kolacją o tej 21 a 9 rano mamy 13 godzin przerwy. (Nie żebym jakoś bardzo marudził osobiście - zagram sobie dodatkową bitewkę i się wyśpię po prostu no i mam blisko do domu ale jednak wydaje mi się to zbytkiem)

Jedna sprawa - jak nie będę chciał grać trzeciej bitwy do oporu to rozumiem o 21 jest koniec czasu na bitwę liczymy sie itd, tak? Rozumiem, że trzeba ustalić z przeciwnikiem przed bitwą to do której gramy?

Cylindryk - stąd info o karniakach. W praktyce 5-10 minut i beda pairingi na kolejną jak wojtuś będzie tak surowy jak zapowiada. Po iluś tam minutach wpisze wynik 10:10, zrobi pairingi i wlepi karniaki na spokojnie jak się runda zacznie :)
Na bitwę są 4h, więc po kolacji można grać 30 minut jeszcze, jeśli chodzi o formalności :)

Co do startu w niedzielę. Są obawy, że może być trudno to osiągnąć :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

ślivek pisze: 25 paź 2022, o 20:34 Cylindryk - stąd info o karniakach. W praktyce 5-10 minut i beda pairingi na kolejną jak wojtuś będzie tak surowy jak zapowiada. Po iluś tam minutach wpisze wynik 10:10, zrobi pairingi i wlepi karniaki na spokojnie jak się runda zacznie :)
Sorry, ale nie - raz, czas na przygotowanie paringów jest zabierany z czasu gry.
Dwa, nie ma czasu przeznaczonego na przemieszczenie się - też jest zabierany z czasu gry.
Ile to jest osób? 60? I wszyscy w ciągu nanosekundy (bo tyle jest zostawione w rozpisce czasowej) zmienią stoły, tak?
Z doświadczenia powiem - bardzo słaby pomysł.

Zrobicie jak uważacie oczywiście, ale wlepianie karniaków w tym momencie jest sytuacją mocno nie w porządku imo.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3694
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

debelial pisze: 25 paź 2022, o 20:06 Zgadzam się, rozpocząć godzinę wcześniej w niedzielę byłoby najlepiej.
Też uważam, że zaczęcie 1h (de facto mamy ją ze zmiany czasu) wcześniej powinno być dla wszystkich OK.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
og_wolf
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa, Blatcats

Post autor: og_wolf »

+1 aby zacząć niedzielę wcześniej
Discord: og_wolf#6365

rainqer
Warzywo
Posty: 19

Post autor: rainqer »

Koniec o 17:45 (po zmianie czasu) to koszmarnie późno. Dołączam się do marudzenia żeby zacząć wcześniej.

Awatar użytkownika
EveR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: EveR »

Po 1. przypominam, że czas w tej grze jest zasobem takim samym jak jednostki na stole.
Dogrywanie 3 bitwy po limicie czasu jest nie fair względem graczy, którzy zdecydują się zagrać bitwę w przewidzianych ramach czasowych, to jest fakt.

Po 2. to zaczynanie później, bo co dokładnie? Całe życie trzeba było się najebać i wstać rano na bitwę. To też jest skill, żeby się nie zrzygać o 8:30 w deployu, nie po to Szczecin to ćwiczył latami, żeby teraz się królewny wysypiały do 10:00 po nocy chlania. Trzeba wiedzieć co to odpowiedzialność:
https://www.youtube.com/watch?v=g4RhU-- ... %C4%85dowy
Obrazek
Wiadomo śmierć frajerom. ~ As1, roku pańskiego 2020

Góral86
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: Góral86 »

Im wcześniej zaczniemy w niedziele tym lepiej

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

EveR pisze: 26 paź 2022, o 10:25 Po 1. przypominam, że czas w tej grze jest zasobem takim samym jak jednostki na stole.
Dogrywanie 3 bitwy po limicie czasu jest nie fair względem graczy, którzy zdecydują się zagrać bitwę w przewidzianych ramach czasowych, to jest fakt.

Po 2. to zaczynanie później, bo co dokładnie? Całe życie trzeba było się najebać i wstać rano na bitwę. To też jest skill, żeby się nie zrzygać o 8:30 w deployu, nie po to Szczecin to ćwiczył latami, żeby teraz się królewny wysypiały do 10:00 po nocy chlania. Trzeba wiedzieć co to odpowiedzialność:
https://www.youtube.com/watch?v=g4RhU-- ... %C4%85dowy
Ad.1.: Na grę przewidziane są 4h. Jak gracze chcą skończyć 3 bitwę po 4h, to mają taką możliwość. Najlepiej ustalić to między sobą zanim zacznie się grać, żeby potem nie było sytuacji gdzie jeden gracz chce, bo wygrywa, a drugi nie chce, bo przegrywa. Wojtuś daje możliwość gry dłużej, bo będzie na sali, natomiast jeśli jakikolwiek gracz powie swojemu przeciwnikowi na początku gry, że on chce grać 4h, to drugi gracz musi to uszanować, bo regulaminowo są 4h :)

Ad.2.: Śniadanie od 8:00 będzie, także mogę zmienić np. na 8:30 start 4 bitwy. Pytanie czy te pół godziny tak dużo da tutaj tym co chcą wcześniej skończyć, bo na pewno pomoże imprezowiczom i taki był zamysł? ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Furion pisze: 23 paź 2022, o 23:09
Heptun pisze: 21 paź 2022, o 12:25
Azurix pisze: 17 paź 2022, o 16:35 Co do czasu gry. Matematyka mówi 3:28 na bitwę. Proponuję dać 3:30 żeby był czas na wpisanie wyników ;)
Przemyślcie to, bo te 3:30 to naprawdę mało - wg mnie 4h byłoby takie minimum. Macie miejsce z nieograniczonym czasem, a w niedzielę można zacząć wcześniej więc pomyślcie i dajcie jakiś harmonogram.
Od lat powtarzam, że Macki to problem bo za dużo punktów na stole.
2 głowy myślą 2 razy wolniej.
4000 punktów sumarycznie powinno być, 2600 + 1400.
Ale to już temat na przyszły rok.
Imho to byłoby super rozwiązanie. Mniejsze punkty na Parówie i np. 4 bitwy w sobotę, a 1 bitwa w niedzielę. O czymś takim myślałem, tylko dostałem stanowczy przykaz żeby w tym roku nie zmieniać formatu :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ