[Warszawa][Master] Jesienny Łomot 8-9.10.2022

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Re: [Warszawa][Master] Jesienny Łomot 8-9.10.2022

Post autor: Shakin' Dudi »

Zastanawiam się czy coraz wyższa cena nie odstrasza pewnego grona graczy. Jeżeli można wpłynąć na jej obniżenie to Rozwazylbym na przyszłość ta kwestie.

Jedyne na co można narzekać to właśnie stosunkowo słabsza frekwencja.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

To co myślę o jednostkach wrzuciłem na główne form T9A, więc możesz przeczytać i ewentualnie niezgodzić się ze mną.
dziena za pozwolenie, mordo

a jesli chodzi o punk, to od kilku wpisow placzesz nad poziomem lizakow, ze team jest zle do nich nastawiony i ukraca tam gdzie moze wszystko, ze trudniejsze (co ciekawe po tym jak widze jak one dzialaja, to wcale niekoniecznie trudniejsze)
Możemy "spisać protokół rozbieżności poglądów", bo dyskusja na ten temat zajęła by wieki, do niczego nie doprowadzi bo w grę wchodzą również indywidualne umiejętności i preferencje graczy.
jesli armia jest trudniejsza w graniu, to tak powinno byc niezaleznie od umiejetnosci graczy. Wjednym i w drugim wypadku armia jest trudniejsza, lub latwiejsza, i.e. pozwala na mniejszy, lub wiekszy margines bledu

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Serdeczne dzięki za Waszą obecność na turnieju! :-) Dawno nie graliśmy, chcieliśmy zorganizować coś, a nie czekać do końca października - wyszło nieco kameralnie i całkiem dobrze :-) Dziękuję również Blatcats za współorganizację, za wszystkie słowa uwag i wsparcia w przerwach między grami, a Marcie za pomoc z ogarnięciem sali :-) No i moim przeciwnikom za dobre, bezproblemowe bitwy :-)

Zgadzam się z Markiem G., że na przyszłość widełki muszą być inne. Świetnie, że WarX nie musiał za często reagować :-) Do mnie nie dotarła ani jedna skarga graczy, że nie mogą dograć bitwy z powodu powolnej gry przeciwnika (poza 3 bitwą, o czym zaraz), więc albo wszyscy byli ukontentowani i się dogadywali, albo zabrali urazę do kieszeni (czego nie polecam i nie rozumiem). Mamy na turniejach w Polsce jednego - dwóch sędziów, nie dadzą rady być przy każdym stole i wyciągnąć z Was takich informacji. Nie ma jak tego też odnotować w TK. Z tego co obserwowałem, sędzia co rundę przechodził po sali i pytał czy wszystko w porządku.

Przypadki odmowy dogrania bitwy w trzeciej rundzie - od razu trzeba było to przekazać sędziemu. Brzmi jak stalling, ale trudno ocenić bez kontekstu. Nie zrozumcie mnie źle, nie umywam rąk - po prostu post factum nic nie można zrobić, jeśli w Was nie ma woli wyprostowania sprawy.

Malowanie by Guldur:
Drobny Hardkor - 15
JH 1 - 15
Ordin - 15
JH 3 - 14
The Gentelmen's Club: słabe rozpy - 14
BlatCats 2 - 14
2+1 - 13
Good Bad Ugly - 13
Strefa Zero - 13s
The Gentelmen's Club 3/5 - 13
BlatCats 1 - 13
Bile Rogatej Salamandry - 13
Czarne Wrony - 11
Ordin Retarded - 8

Zapraszam na www.marnadrukarnia.com :-) Pytajcie, części produktów jeszcze nie dałem rady wprowadzić, oferta będzie rozszerzana.

Lost & Found - raptem jedna koszulka i jedna miarka. Wyniki wyślę do ligi niedługo, jeśli nie będzie uwag do punktów.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Dzięki za imprezę. Sam bawiłem się świetnie.

Szczególne podziękowania dla osób, które pomogły zająć się Potworkiem (choćby grając z nami w cukierkowe potworki ;).

Jednocześnie chciałbym przeprosić za małą aktywność w niedzielę - niestety mimo szczerych chęci obudziłem się z migreną, co cholernie utrudnia mi życie...
Marek G pisze: 10 paź 2022, o 12:37 Bardzo dziękuję za świetny turniej. Bawiłem się znakomicie. Gratulacje dla JH1, Drobnego Hardcoru i Gentlemenów 3/5 za TOP3. Podziękowania dla Gentlemanów 2/5 (tych ze słabymi rozpami) za przygarnięcie mnie do teamu. Było super. Podziękowania też za bezciśnieniowe bitewki dla przeciwników, miałem mega frajdę z grania.

Nic nie mogę powiedzieć o sędziowaniu, bo ani razu nie wołaliśmy sędziego :). Podobało mi się natomiast, że nie było chorych akcji w stylu 10 karniaków za oddanie 5 minut po czasie, przez które odechciewa się grania turniejowego. To czy ktoś odda 2 minuty przed/po czasie/wpisze wynik na oko tuż przed a potem zmieni na faktyczny (jak się uda lub nie) nie powinno tak drastycznie wpływać na wyniki turnieju jak to miało miejsce ostatnio. WarX wymusił dyscyplinę czasową innymi metodami, inni sędziowie powinni się uczyć podejścia do tematu :).

Słyszałem o dwóch przypadkach przedłużania przez przegrywających w 3 bitwie i odmowy dogrania 3 bitwy, dla mnie to jest nie fair play.

Jeszcze krótko o widełkach. Tutaj było tak mało teamów, że przy 5 bitwach wszyscy z topa grali praktycznie ze wszystkimi z topa i rozszerzone widełki moim zdaniem nie zaburzyły nic. Jednak trzymałbym się tego, żeby max pkt meczowych z bitew wynosiło 13 x liczba graczy. Przy turniejach z większą ilością teamów trafienie na słabszych przeciwników daje zbyt duży boost przy szerszych widełkach.
Moim argumentem (chociaż na czuja) za 15-45 było to, że przy małej liczbie drużyn 'każdy zagra z każdym' i potrzebne są szersze widełki, aby rozdzielić trochę wyniki.

Niestety nie rozumiem o co chodzi z 3. bitwą - przecież był dodatkowy czas, prosiłem aby sobie dograć na spokojnie do 23:00. Jak sprawdzałem o 23:30 dwa paringi nie miały wpisanych punktów do końca...

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Myth pisze: 10 paź 2022, o 16:33Wyniki wyślę do ligi niedługo, jeśli nie będzie uwag do punktów.
Zerknąłem dzisiaj na wyniki i coś się poprzestawiało, wskoczyliśmy na 3 miejsce zamiast Gentlemen 3/5 a mieliśmy mniej pkt uncapped, więc to jakiś błąd.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Przyjrzę się temu, dzięki za uwagę.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Marek G pisze: 11 paź 2022, o 12:00
Myth pisze: 10 paź 2022, o 16:33Wyniki wyślę do ligi niedługo, jeśli nie będzie uwag do punktów.
Zerknąłem dzisiaj na wyniki i coś się poprzestawiało, wskoczyliśmy na 3 miejsce zamiast Gentlemen 3/5 a mieliśmy mniej pkt uncapped, więc to jakiś błąd.
Ja najpewniej namieszałem. Muszę u źródła podpytać i przedstawię sytuację.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Marek G pisze: 11 paź 2022, o 12:00
Myth pisze: 10 paź 2022, o 16:33Wyniki wyślę do ligi niedługo, jeśli nie będzie uwag do punktów.
Zerknąłem dzisiaj na wyniki i coś się poprzestawiało, wskoczyliśmy na 3 miejsce zamiast Gentlemen 3/5 a mieliśmy mniej pkt uncapped, więc to jakiś błąd.
oddawać medale!
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Poprawiłem wyniki ;)

Informacyjnie co się stało:
1) Kaszalot do mnie napisał, że w bitwie z Shakin Dudim ugrał punkt więcej, niż jest wpisane (a już to raz korygowaliśmy po 3 bitwie...). Stwierdziłem, że spoko poprawię.
2) Nie ogarnąłem, że zmienia to 3 i 4 miejsce drużynowo.
3) Ponieważ dla Kaszalota to ważny punkt (życiowy wynik), zmieniłem teraz tak, żeby klasyfikacja drużynowa nie ucierpiała a punkty indywidualne się zgadzały.

Zamieszanie jest w 100% moją winą. Jak również ta konkretna korekta oraz decyzja, że zmiana top3 w wyniku jednego punktu to za duży wymiar kary PO TURNIEJU.

Przepraszam za zamieszanie i ważna nauczka dla mnie na przyszłość.

3majcie się ;)

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

I tak by nie oddali!
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

10 razy to liczyliśmy. Najważniejsze, że bitwa byla baaaaardzo miła.

Ktos ma jeszcze zdjęcia ?

ODPOWIEDZ