Powrót Old World czyli WFB 9 edycja...

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Re: Powrót Old World czyli WFB 9 edycja...

Post autor: Laik »

Barbarossa pisze: 21 sty 2024, o 20:53 Bo to tak trudno na stół nawrzucać dużo terenu lub/i zrobić scenariusze, żeby niezbalansowane armie nie miały racji bytu?
Przecież są scenariusze od GW, takie jakieś miałkie. To strzelanie WE to glownie skirmish wiec będzie śmigać po stole i teren jakoś szczególnie nie będzie przeszkadzał
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ale inne armie mogą się chować za terenami. Jak środek stołu jest zalesiony mocno, to efektywność partyzantek robi się mała. Zresztą, pobieżna lektura ravening hordes pokazuje, że 100 skirmishujących szkieletów z łukami + kaszkiet będzie korzystnie trade'ować z tą WE partyzantką, a do tego można jeszcze 1300 punktów prawdziwej armii dokupić.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Czlowiek myslal, ze moze zagra a tu odbija sie od sciany w postaci przeklejania ludzikow z podstawek 20x20 na 25x25, oraz 25x25 na 30x30
\/\

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

c4h10 pisze: 22 sty 2024, o 18:01 Czlowiek myslal, ze moze zagra a tu odbija sie od sciany w postaci przeklejania ludzikow z podstawek 20x20 na 25x25, oraz 25x25 na 30x30
Masz opcje adapterów dodających dodatkowe milimetry bez użycia kleju albo movement trayów z odstępami. Co za problem? Trochę z tym Zachodu jest, ale nie jest to chyba wielki problem.

Mnie też bolała ta zmiana, ale w pewnym sensie jest ona zrozumiała - jeśli planują wydawać w przyszłości większe modele w skali raczej 32 mm, aniżeli 28 mm, to ich pomieszczenie na dotychczasowych podstawkach będzie coraz bardziej karkołomne. Tym mocniej, im bardziej fantazyjne będą i im więcej będą miały wystających elementów.
Nikt nie da nam zbawienia.

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

c4h10 pisze: 22 sty 2024, o 18:01 Czlowiek myslal, ze moze zagra a tu odbija sie od sciany w postaci przeklejania ludzikow z podstawek 20x20 na 25x25, oraz 25x25 na 30x30
No tak bo GW stworzyło nowy system przede wszystkim dla tych co już mają milion starych figurek i nie będą kupować nowych ;)...
Jak nie chcesz przeklejać to jest multum adapterów, które załatwiają sprawę. Gorzej z modelami którym zmniejszyła się podstawka w stosunku do 9 :P
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Wczoraj po 9 latach wyciągnąłem to co zostało mi w moich Wood Elves i okazało się, że....całkiem tego sporo jeszcze mam.
Będzie więcej niż "PATROL" :D
Jest smok, jest jakiś Treeman, sporo bohaterów, BSB!! i pełno łuczników, dryad i nawet Wild Riders i pełno Waywatcherów.
Coś tam z tego ukręcę :)

Córka 7 lat zachwycona, poprzednio jak figury stały na stole w takiej okazałości to brzdąca nie było jeszcze na świecie...już się pali do malowania i grania z tatą :-. :-.
Wczoraj zapoznawałem się z nowymi zasadami - zawsze myśl w głowie o tym battlu była ale byłem przekonany, że tych figur to mi zostało tyle co nic i nie ma do czego wracać, ale w takiej sytuacji aż człowiekowi lżej na sercu bo wiem, że nie ma dramatu i coś poturlać nawet jutro mogę :D

Obrazek

PS. W obecnych czasach w dobie drukarek 3D nie ukrywam, że chodzi po głowie myśl by zrobić armię od nowa całkowicie na nowych figurkach, wszystkich od nowa pomalowanych itd.
Cenowo nie robi to na całe szczęście aż takiego wrażenia jak kiedyś więc chyba człowiek znowu wróci do wydawania kasy na "głupoty" :lol2: :lol2: :lol2:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Barbarossa pisze: 21 sty 2024, o 20:53 Bo to tak trudno na stół nawrzucać dużo terenu lub/i zrobić scenariusze, żeby niezbalansowane armie nie miały racji bytu?
Oj trudno zdziwiłbyś się jakie to jest trudne kiedy producent tego nie wymusza - duza praktyke w tym zakresie z systemami gw widac :P a te tereny i ich ustawienie to byc albo nie byc pewnych buildow
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

prawdziwy wysyp tetrykow sie szykuje :).


https://fastupload.io/4H4kVEswNI8Uem4/file
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Park Geriatryczny, jak w Nagiej Broni

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

The dead arise

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

A na turniejach w pakietach nagród Biovital i Geriavit Pharmaton ;)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

To kiedy o jakichś zasadach pogadamy i coś dopracujemy bo po lekturze w pip pytań jest ;)
No i to nie ta sama gra już. Monstery nie mają darmowych pivotów, do dispela musisz mieć maga w zasięgu, fast kawaleria nie ma darmowych reform w czasie ruchu... no powiem Wam że robi się ciekawie ;)

PS. Laik masz nielegalną rozpę: tylko 1 arkan na maga :P a żaden z wybranych nie jest commonem :P
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Prawda jest taka ,ze pierwsze pol roku to bedzie wolna amerykanka zasadowa a potem trzeba bedzie zrobic errate ala 6-7ed i co tam sie dzialo w 8. TLOS erratowalismy przed 8 na "drugi dzien"
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

Ja mam takie pewnie głupie pytanie - gdzie można znaleźć zasady armijne i rulebook?
Obrazek

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

PW

Awatar użytkownika
Mazi88
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Mazi88 »

Niestety ciężko z dostępnością zasad :( sam czekam aż w jakimkolwiek sklepie się pokaże.
May will be done!

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

Już wiem że są dostępne w postaci epub na stronie GW z ebookami. Zasady kosztują 39 euro a army book 33 euro
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

krąży link po necie ze wszystkim, ja oczywiście nikogo nie namawiam bo myślę, że warto kupić książkę papierową, którą sam mam, wydanie super, ale jak ktoś nie może doczekać się dodruku to niech napisze



ODPOWIEDZ