[Łódź] Macki Wojny 28-29.10.2023

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
ślivek
Kretozord
Posty: 1659

[Łódź] Macki Wojny 28-29.10.2023

Post autor: ślivek »

Jest początek września. Idealny czas na zaplanowanie końca października, uzbierania wife-pointów, żetonów żony, żappsów, odłożenia wypłaty. Serdecznie zapraszam na wydarzenie z dawna oczekiwane.

Sponsorzy:
(ustala się) Będę wrzucał systematycznie
Termin: 28-29.10.2023 (w nocy przypada zmiana czasu! Nasz master trwa godzinę dłużej)
Miejsce: Hotel Dobieszków
Dobieszków 70, 95-010 Stryków
Sędzia Stan
org ślivek

Wejściówka oraz pakiety noclegowe:
1. Wejściówka na turniej od pary: 200
2. Wpisowe i wyżywienie od pary : śniadanie, obiad, grill w sobotę i śniadanie, obiad w niedzielę: 650
3. pakiet "od piątku" nocleg i wyżywienie dla dwóch graczy + wpisowe : 1000
4. pakiet "od soboty" nocleg i wyżywienie dla dwóch graczy + wpisowe : 800
5. pakiet dla dwóch jedna noc na głodniaka + wpisowe: 400
(bez obaw, wszelkie kombinacje pomiędzy dozwolone o ile jasno zakomunikowane co i jak)
W tytule przelewu proszę o imiona, nazwiska i ksywki nocujących/grających. Imiona nazwiska potrzebuję dla hotelu, ksywki dla mnie abym na pewno ogarnął.

numer konta: 42 1140 2004 0000 3202 7445 5092

Mamy w hotelu zarezerwowane ~60 miejsc noclegowych. Naturalnie kto pierwszy ten lepszy. Jak lista się będzie zapełniać wrzucę propozycje noclegów w okolicy (wtedy trzeba się liczyć z samochód/uber/taxi).

Zgłoszenia poprzez wypełnienie formularzu google:
https://forms.gle/BXRP8NBm5TPvzaT26
Czas na wypełnienie do poniedziałku 23.10 do północy. Brak zgłoszenia w terminie to -10 dużych punktów oraz ryzyko nie posiadania wydrukowanych rozpisek, bye w pierwszej rundzie, psucia pairingów.

link do rozpisek https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=drivesdk

harmonogram:
piatek
restauracja do 22 czynna.

sobota
08:00-9:00 śniadanie.
09:00-12:30 pierwsza bitwa (3:30)
12:30 - 13:30 obiad, przerwa
13:30-17:00 druga bitwa (3:30)
17:15-20:45 (3:30) trzecia bitwa
21+ impreza / wolne granie
przesunięcie czasu! mamy godzinę dłużej tzn do śniadania niedzielnego (od 21 do 8 ) jest 12 godzin aby należycie odpocząć.

niedziela
08:00-9:00 śniadanie.
09:00-12:30 czwarta bitwa (3:30)
12:30 - 13:30 obiad i przerwa
13:30-17:00 piąta bitwa (3:30)
17+ ogłoszenie zwycięzców, podziękowania, zamknięcie imprezy, sprzątanie

Format:
Wielkość armii: 3000 + 2000 (obie armie na zasadach warband)
T9A najnowsza edycja wliczając publikacje w wersji alpha.
Dopuszczone supplementary armies oraz suplement z gigantami.
Turniej parowy, neutralne sojusze - opis jak w poprzednich edycjach:
Ograniczenia:

Sojusze nie traktują się wzajemnie jako friendly ani jako enemy - "neutralne sojusze".
Wtedy nie można na siebie rzucać czarów, nie panikują się wzajemnie sojusznicy, nie dzielą się liderkami, nie działają buff wagony jeśli mówią "friendly". Generalnie na stole są 4 oddzielne armie przy czym współpracują w parach (sojusznik nie jest też enemy więc nie można w niego szarżować czy rzucać czarów typu hex).
Podczas składania rozpiski na potrzeby limitów powtórzeń liczą się jako jedna armia (czyli powtórzenia przedmiotów z arcane compendium).

Obowiązują specjalne zasady składania armii:
Gracze przygotowują rozpiskę złożoną z dwóch armii - jednej złożonej na 3000 pkt i drugiej na 2000 pkt (czyli podręcznikowo zgodnie z zasadami warband). Armie muszą być różne. Armie z suplementów traktowane są jako różne od macierzystych (np. Można mieć w sojuszu WDG oraz Makhar).
W rozpisce nie można powtarzać przedmiotów magicznych z arcane compendium - ich ograniczenia są wspólne (jeśli w jednej armii zostanie wybrany przedmiot magiczny to nie może występować w drugiej chyba, że jest np. 0-3 to łącznie w sojuszu nie można tego limitu złamać)

Podczas gry obowiązują specyficzne zasady sojuszy:

Pre-game sequence: jako Player rozumiemy cały sojusz.
Magic Phase: Sojuszniczy Wizards mogą dowolnie dzielić się Power Dice podczas fazy, pula Veil Token jest wspólna.
Characters: Postacie mogą dołączać tylko do friendly unit czyli nie do sojusznika.
Deployment Phase: Każda ze stron wystawia oddział w swojej kolejce (naturalnie może więcej niż jeden). Czyli każdy z sojuszy wystawia przynajmniej po jednym oddziale z dowolnej ze składowych armii chyba, że w którejś z armii zabrakło oddziałów. Wtedy wystawia się dalej ta armia która wciąż posiada wystawienia. Wartość Undeployed Units Number sumujemy za obie armie w sojuszu.
Who is the Winner?: Sojusz ma łącznie 5000 punktów i na takie punkty gramy na potrzeby liczenia wyniku walki.

FAQ:
Q: Czy można rzucać czar bez rep dwa razy w ciągu jednej fazy magii - raz z jednego sojusznika raz z drugiego?
A: Nie. Ograniczenie mówi, że w ciągu jednej fazy magii dany czar nie może być rzucony więcej niż raz niezależnie od tego przez ilu magów jest znany.
Q: zasada Engineer nie mówi o "friendly" war machine. Czy w związku z tym można stosować tę zasadę na maszyny sojusznika?
A: Nie. Stosujemy tutaj myśl przewodnią ograniczeń celującą w nie-buffowanie się wzajemne tego typu zasadami. Ignorujemy to, że w tym miejscu w rulebooku z niewiadomych względów pominięto friendly.
Q: Czy deployment po dwa oddziały na stronę?
A: Nie. Na potrzeby deploymentu obie armie tworzące sojusz są liczone jako jedna pula oddziałów do wystawienia.

Scenariusze:
Podręcznikowe
Progi jak w podręczniku
Modelarka:
Modele obrazoburcze, śmiecio-armie czy połamańce nie grają

Lista opłaconych graczy:
1. myth, debelial
2. Handełek, Darek
3. święta barbara, dębek
4. gąsior, riplay
5. żuku, muniek
6. żyraf, dajed
7. kołata, zielony
8. Antoni, Marcin
9. Miniaszek, sasu
10. Shino, dziop
11. Jorkstra, myro
12. Heptun, krychu
13. Cotau, Edgar
14. Kacpi, góral
15. Boja
16. Żaba
17. Pazdzioch, dreef
18. Mojżesz, Elvis
19. Bartolemon, ślivek
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.


Lista hotelowa (S od soboty):
1. Myth
2. Debelial
3. Handełek
4. Święta barbara S
5. Dębek S
6. Gąsior
7. Riplay
8. Zuku
9. Muniek
10. Kolata S
11. Zielony S
12. Antoni S
13. Marcin S
14. Miniaszek S
15. Sasu S
16. Shino
17. Dziop
18. Jorkstra S
19. Myro S
20. Żyraf S
21. Dajed S
22. Heptun
23. Krychu
24. Cotau
25. Edgar
26. Kacpi
27. Darek
28. Boja
29. Żaba
30. Pazdzioch
31. Dreef
32. Góral
33. Elvis S
34. Mojżesz
35. Bartolemon
36. Stan
37. Ślivek
Ostatnio zmieniony 25 paź 2023, o 13:43 przez ślivek, łącznie zmieniany 24 razy.
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Bardzo proszę o wypełnienie ankiety :) w ciągu tygodnia pozamykam większość otwartych tematów
https://forms.gle/uLaw2gFbH65PM4Cs5
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3135
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Będziemy :-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Zrobimy mała akcje - zdjęcie na profil kadry, w ramach przechodzenia na Ty - zachecam każdego posiadacza koszulki reprezentacji Polski (battlowej/piłkarskiej/siatkarskiej/whatever) do ubrania ich w sobotę na turniej
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Ogłoszenia:
Dziękuję za 35 odpowiedzi na ankietę :) liczę na więcej i wrzucam link także na grupę na facebooku. Póki co wyniki wyglądają na mocno podzielone w kwestii formatu punktowego oraz modelarki i zapowiada się, że niezależnie jaka decyzja zostanie podjęta będzie ona dobra dla około połowy i niedobra dla drugiej około połowy.

Wiadomość zła:
hotel dostał info "z góry", że niestety odpalają jesienny remont. Oznacza to, że liczba miejsc noclegowych niestety przez całą jesień zostaje ograniczona do 30. Jedyne rozwiązanie alternatywne to zmiana miejscówki, z szybkiego rozeznania nic nie wynikło pozytywnego do tej pory co by zapewniło godziwy standard.
Jestem świadom, że jest to problem ponieważ w odległości spacerowej nie ma alternatyw noclegowych (przynajmniej nie jestem o nich świadom... no poza tym, że spokojnie namiot można rozbić jakby ktoś chciał). W związku z tym niestety jestem zmuszony uzależnić odbycie się imprezy od wpłat i aby nie został nikt z ręką w nocniku z zarezerwowanym noclegiem gdzie indziej a bez turnieju to limit na wpłaty będzie wcześniejszy niż na ostatnią chwilę.

Wiadomość dobra:
Turniej wesprze Myth z Ósmej Bili wraz z mocą Marnej Drukarni. Oznacza to dla turnieju maty, tereny, wsparcie sponsorskie w formie nagród oraz oczywiście mytha na miejscu z opcją odbioru zamówień zapewne (do indywidualnego ustalenia).
Ponad to piwo na sali jak najbardziej będzie, grill na kolację sobotnią także :)
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Czyli turniej się odbywa, ale miejsca do spania dla max 30 osób?

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Tak to wygląda na teraz.
Generalnie inne miejscówki sprawdzam ale są mimo wszystko spore minusy i dodatkowe ryzyka. Tutaj wiadomo na czym stoimy więc raczej nie ma szans na zmianę tego stanu rzeczy.
Swoją drogą są jakieś miejsca w sumie niedaleko noclegowe ale nie sprawdzałem ich także zostawiam uczestnikom obsługę google maps
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Czyli nie dość, że hotel na zadupiu tylko dla zmotoryzowanych, to jeszcze remont ograniczył liczbę miejsc noclegowych do 30 (co oznacza 15 par ...) - może jednak czas na zmianę lokalizacji - choć wiem, że to na 6 tygodni przed terminem jest wyzwaniem logistycznym.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Warhound
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Warhound »

Ja mogę służyć samochodem i nocować gdzieś dalej jak coś :)

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3694
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

@Slivku - a nie da się jakoś powiększyć pokoi w sensie dostawek by przenocować jak są większe grupy z klubów ?

Ewentualnie kiedy dasz info o przelewach czy opcjach żywieniowych by jakoś to dograć bo czuje w powietrzu walkę na przelewy odnośnie miejsc w hotelu :P
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

boja wlkp
Wałkarz
Posty: 83
Lokalizacja: poznań

Post autor: boja wlkp »

Mam pytanko czy będzie morzliwosci grania dwiema armiami bo nie czuje się w duecie

Kallor
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: Kallor »

To może po staroszlachecku, przed ostatnią bitwą pod stołem uwić sobie barłóg i zwaliwszy się pod tenże właśnie stół przekimać do rana? :)

Góral86
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: Góral86 »

Kallor pisze: 13 wrz 2023, o 17:54 To może po staroszlachecku, przed ostatnią bitwą pod stołem uwić sobie barłóg i zwaliwszy się pod tenże właśnie stół przekimać do rana? :)
Albo śpiwory karimaty i heja⛺🏕️

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Tak serio serio to na spokojnie można sie czy to namiotem posiłkować czy to na sali (sam tak spędziłem noc przy którejś edycji chyba nawet...). Myślę, że ktoś użyczy prysznica. O dostawki zapytam jak i podam noclegi w najbliższej okolicy.

Granie dwiema armiami jak najbardziej w porządku, dopiszę.
Myślenie o zmianie miejscówki jak pisałem jest trudne bo ta konkretna ma bardzo sprzyjające warunki pod wieloma względami alternatywy póki co wszystkie są zwyczajnie gorsze na ten moment. Może w przyszłym roku.
Jedyny problem teraz to to ograniczenie miejsc noclegowych które nas zaskoczyło a i hotel jeszcze przed wrześniem rezerwował nam 70. Siła wyższa.

Jutro/pojutrze podam ceny i konto do przelewów -koniec tygodnia roboczego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

To może z Mythem zagadać, aby zrobić to w Paprotnii w Hotelu Kuźnia?
Bo z mojej perspektywy brak noclegu na miejscu gry (+/- 1km a'la Włocławek) to jest no go.

Awatar użytkownika
EveR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: EveR »

To że ty jesteś jebnięty to było wiadomo, ale kurwa namiot 30 października przed salą jak menel oferować gościom to już jest inny poziom zjebania, "Łódź kurwa...".
Hard pass tak jak pan Handełek powiedział.
Obrazek
Wiadomo śmierć frajerom. ~ As1, roku pańskiego 2020

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

A zmiana terminu na taki gdzie jest miesce do spania wchodzi w grę ? do kiedy trwa jesień do końca pazdziernika ?
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Do końca roku odpada.
Obrazek

Żyraf
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Żyraf »

Handełek pisze: 14 wrz 2023, o 12:01 To może z Mythem zagadać, aby zrobić to w Paprotnii w Hotelu Kuźnia?
Bo z mojej perspektywy brak noclegu na miejscu gry (+/- 1km a'la Włocławek) to jest no go.
+1

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Słabo. A Myth nie ogarnie czegoś w okolicy Łodzi. Dla mnie WAWA też słabo z łodzi miałem 1h drogi mniej. Ja w takich warunkach raczej odpadam.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

ODPOWIEDZ